2017 kitap tavsiyesi

uzmantavsiyesi.net sizler için 2017 kitap tavsiyesi yazısını hazırladı!

Son dönemlerde çıkan kitaplar hangileri? Hangi kitaplar kitleleri etkiledi? Hangi kitaplar beğeniyle karşılandı? Tüm bunların cevabını 2017 kitap tavsiyesi adlı yazımızda ele alacağız. İşte sizin için seçtiğimiz, tavsiye ettiğimiz, yorumladığımız birkaç güzel kitap!

Her hafta belkide hergün onlarca yeni kitap basılıyor. Çok kitap okumanın elbetteki faydası olacaktır ancak önemli olan kaliteli kitap okumak değil mi? Kaliteli kitapları tercih etmenize yardımcı olmakta uzmantavsiyesi.net ‘in görevi. Burada sizlerle paylaşacaklarımız sadece birkaç kaliteli kitap. Adından söz ettirilmeyi bekleyen daha nice kitapların olduğunu unutmadan buyrun 2017 kitap tavsiyesi listemize.

Tess Gerritsen- Ateşin Şarkısı

Ateşin Şarkısı ( Tess Gerritsen )

Tess Gerritsen kariyeri başarılarla dolu bir insan. Gerçek mesleği olan doktorluğu yaşarken bir yandan da yazarlık serüvenini zirvelerde yaşıyor. Polisiye ve gerilim türlerindeki başarısı gerçekten takdire şayan. Yazarın yaptıkları bu denli ortadayken yeni çıkardığı Ateşin Şarkısı kitabı da hemen ilgi odağı oldu.

İkinci dünya savaşı sırasında yaşayan iki müzisyenin üzerinden işlenen kitapta gerilim ve dram hiç eksik olmuyor. Savaş sırasında yaşanan soykırımı, işkenceleri, savaşın kötü izlerini anlatıp bize yaşattırıyor. Bir bölümde ABD’de yaşayan ve 3 yaşında bir kız çocuk annesi olan müzisyen Julia’nın yaşadıklarını diğer bölümde de 1940’lı yıllarda İtalyada’ki bir Musevi ailenin başından geçenleri anlatıyor. İkinci bölümün ana karekterini ise Lorenzo üstleniyor.

Gerilim türünün kraliçesinden mutlaka okunması gereken bir kitap Ateşin Şarkısı 2017 kitap tavsiyesi listemizde kendine yer buluyor.

Sarah Jio Kelebek Adası

 

Kelebek Adası ( Sarah Jio )

2017 kitap tavsiyesi listemizde yer alması gereken güzel aşk dolu bir kitap. ” Çok akıcıydı, tek seferde bitirdim. ” dediğiniz kitaplar olur ya hani, Kelebek Adası tamda o kitaplardan bir tanesi. Ruhunuzu biraz aşkla besleyip, kırık noktalarınızı tamir etmek istiyorsanız mutlaka okuyun ve ertesi güne biraz daha umutlu, mutlu, huzurlu ve aşk dolu uyanın..

Bu gizem ve aşk dolu kitabın çevirisini Fatma Zeynep Öztürk yapıyor..

Kelebek Adası Charlotte ve Erik ana karakterlerinin etrafında şekilleniyor. Charlotte ve Erik evlendikten sonra balayına Bermuda’ya gitmeyi tercih ediyorlardı ancak bir sorun vardı. Charlotte denize karşı oldukça ilgili ve sevgi doluydu ancak Erik denize karşı ciddi sorunlar besliyordu, kötü etkileniyordu. Erik’in hali buyken balayılarını geçirecekleri yer 1 haftalık gemi seyehatiydi.

Charlotte balayını tek başına geçiriyordu çünkü kocası Erik denize dayanamayarak kendisini odasına kapatmıştı. Charlotte elinden geldiğince zamanı iyi değerlendirmeye çalışırken ummadığı bir misafirle karşılaşıyor. Misafir Gabby.. Zaman ilerleyip karaya ayak bastıklarında Charlotte ve Erik korsan gemisi seyehatine çıkacaklardı ancak bir sorun vardı. Erik kendi biletini unutmuştu. Charlotte tek gidecekti. O misafirde gemideydi..Gabby.

Bu gizemli macera sizcede 2017 kitap tavsiyesi yazımıza girecek güzellikte değil mi?

Zülfü Livaneli- Arkadaşıma Veda

Arkadaşıma Veda ( Zülfü Livaneli )

2017 kitap tavsiyesi yazımıza Zülfü Livaneli’nin yeni eseri eklemeseydik hep birşey eksik kalırdı.

Zülfü Livaneli bu kitabında çocuklara hitap ediyor. Çocuklara hitap ederken çocuklara onlara en çok önem veren lideri anlatıyor. O lider Mustafa Kemal ATATÜRK. Çocuklara bayramlarını hediye eden insanı anlatıyor..

Salih Bozok, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yardımcısıdır. Selanikte tanışmışlardır ve ölümüne kadar beraberlerdir. İşte o Salih Bozok çocuklar için kendi anılarından, gördüklerinden, bizzat şahit olduklarından gerçekleri anlatır. Zülfü Livaneli bunları çocuklara mektup yazarcasına kağıda döker.

Herkesin mutlaka okuması gereken muhteşem bir eser, özellikle çocuklarımızın.

Stephenie Meyer Kimyager

Kimyager ( Stephenie Meyer )

Alacakaranlık serisiyle dünya edebiyat alanında büyük yankı uyandıran Stephenie Meyer yepyeni romanı Kimyager’le de bu yankıyı devam ettirecek gibi görünüyor. Stephenie Meyer okuyan bilir, akıcıdır, bağımlılık yapar. Bitmesin devamı gelsin istersiniz. Kimyager’i okuyun sonuna gelin ama hiç bitmesin, sizin için güzel bir deneyim olsun. Kimyager 2017 kitap tavsiyesi yazımızda kendine yer bulacak şahane bir eser. Kitabı edebiyatımıza Kübra Tekneci çeviriyor.

Kimyager romanı, devlet adına çalışan adı, giyinimi, görevi, tarzı sürekli değişen bir kadın ajan’ın etrafında şekilleniyor. Devlet için görevlendirilmesine rağmen eski çalıştığı kişilerce hedef alınmaya başlanır. Onlardan kurtulmak için saklanır, isim değiştirir, tarzını değiştirir ancak kime güvendiyse öldürülür, tanıdıkları teker teker yok edilir. Hayatta kalmak adına önemli adımlar çalıştıkça hayatı daha çok tehlikeli hale gelmeye başlar.

Stephenie Meyer’in aksiyon, macera dolu romanını okumaya hazırsanız hiç zaman kaybetmeyin. Çünkü romanı okumazsanız çok şey kaybetmiş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.