4K TV Tavsiye 2018

4K TV Tavsiye

4K TV modellerini diğerlerinden ayıran özelliği, fazla piksel yoğunluğu ile kusursuz netlik ve canlılıkta görüntüler sağlamasıdır. Bu sayede görüntüyü daha parlak şekilde vermeyi başarırlar. 1080P çözünürlükte bulunan bir TV modeline oranla 4 kat daha fazla piksele sahiptir. Bu oldukça büyük bir fark anlamına gelir. Yarattığı farklar bununla da sınırlı olmayıp muhteşem çeşitlilikte tasarım modelleriyle de 4K TV’ler piyasada adından söz ettirmektedir. Ancak 4K TV’nin yüksek çözünürlük özelliğinden yararlanabilmeniz için, bu tür yayın yapan kanal ya da programları yakından takip etmeniz gerekir.

4K TV Tavsiye 2018

4K TV Tavsiye 2018

Düşük çözünürlükteki yayınlar TV’ye 4K olarak aktarılmaz. Bu nedenle çok sayıda kişi 4K TV alınır mı sorusuna cevap aramaktadır. Geleceğin teknolojisi olması nedeniyle bu cihazları bütçenizle doğru orantılı şekilde satın alabilirsiniz. Piyasada çeşitli markalarla ve modellerde uygun fiyatlarıyla her bütçeye hitap eden tasarımlar mevcuttur. Sahip olduğunuz kalite performansından ötürü kesinlikle memnun kalırsınız. 4K TV tavsiye 2018 için birbirinden farklı modeller vitrinlerde yer almaktadır, çünkü birçok marka son teknoloji ile tasarlanan bu TV’lerin üretimlerini gerçekleştirmektedir.

4K TV Alınır mı?

Günümüzde teknoloji mağazaları ya da internet aracılığıyla bulabilecek olduğunuz 4K TV modelleri, HD kalitede yayın yapan diğer modellere göre biraz daha pahalıdır. Bunun nedeni sahip olduğu kalitenin yanı sıra, ekran büyüklüklerinin de bir hayli fazla olmasıdır. Bu nedenle markalar daha yüksek fiyatlardan ürünleri satıcı ile buluştururlar. Hal böyle olunca da 4K TV alınır mı sorusu hepimizin kafasında bir soru işareti olarak yer edinir. Eğer çeşitli kanallar ya da cihazlar aracılığıyla 4K yayın izleme fırsatınız varsa siz de bu cihazlara sahip olabilirsiniz. Ancak böyle bir imkânınız bulunmuyorsa 4K TV satın almanıza gerek yoktur. Çünkü ülkemizde HD kalitede yayın yapan kanalların sayısı bile zaten sınırlıdır. 4K televizyon tavsiyesi olarak böyle bir öneride bulunabiliriz.

4K Televizyon Tavsiyesi

4K TV Tavsiye

Dünya çapında 4K TV’lere öncülük eden marka LG’dir. Firma üretmiş olduğu bu cihazları çok sayıda ülke gibi Türkiye’de de hızlı şekilde satışa sunmuştur. LG 55EG960V modelini 4K televizyon tavsiyesi olarak size sunabiliriz. Ürün kavisli ekran, harman kardon ses teknolojisi ve webOS 2,0 tarayıcısına sahiptir. LG markasının düz ekrana sahip 43UJ701V 109 ekran olanları da her açıdan zengin renkleri ile güçlü kontrast sağlamaktadır. HDR seçeneğini aktif yaparak nefes kesici görüntüler elde edebilir, üstün görüntü kalitesi yaratabilirsiniz. Zarif tasarımı, güçlü ses kalitesi ile adeta sizleri büyüleyecek türdendir. Fiyatı 2.700 TL civarlarındadır.

Bunun yanı sıra Samsung markası da üretmiş olduğu dev ekran 4K TV’lerde ön plana çıkmayı başarmıştır. 3000 TL’den 10000 TL’ye kadar çok sayıda farklı modeli vardır. Vestel, Philips ve Sunny markaları da ürettiği modelleriyle 4K televizyonda kullanıcıların beğenisi kazanmıştır. 4K TV tavsiye 2018 seçenekleri arasında tasarımı ve özellikleri ile fiyatına değer üstün performans sunan Samsung cihazlar ilk sırada yer almaktadır.

Görüntü teknolojisinin gelişmesiyle şu anda piyasada ekran çözünürlüğü 8K olan tasarımda televizyonlarda az da olsa bulunmaktadır. 8K televizyonlar kusursuz görüntü kalitesi ve çözünürlükle teknolojisi dehasıdır. Ancak bu televizyonların fiyatları 4K oranla oldukça yüksektir. Fiyatları elbette zaman içerisinde düşecektir. Fakat 4K seviyesinde rakamlarla karşımıza çıkması biraz zaman alır. Bu nedenlerden ötürü bu dönemde kullanılabilecek en doğru televizyon 4K TV lerdir.

38 Yorum

Yorum Yap
  1. Regal 48R6520F 1500 TL
    REGAL 50r5020u 1750 TL
    vestel 50ud6300 1850 TL
    vestel 49ub8300 2100 tl
    4K önemli mi? fiyat performans ürünü hangisi

  2. merhaba 4000 tl bandında 55 ınc tv bakıyorum, onerebılecegınız bı model varmı acaba. ben samsung 55mu7400 ve 55pus6501 arasında kaldım yardımcı olursanız sevınırım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.