Aidat Ücreti Olmayan Kredi Kartları 2018

Aidatsız Kredi Kartları

Hemen hemen her vatandaşımızın kullandığı kredi kartlarında kredi kartı kullanım ücreti yada kredi kartı işletim ücreti adı altında aylık veya yıllık belirli zaman aralığında kesinti yapılmaktadır. Bu kesinti kredi kartı kullanıcılarını rahatsız etmiş olacak ki kredi kartı aidatın kaldırılması yönündeki yoğun talep üzerine 2013 yılının Kasım ayında bankaların aidatsız kart çıkarmaları yönündeki yasa TBMM de kabul edildi ve 28 Mayıs 2014 yılında yürürlüğe girdi. Bu bağlamda tüketici yasasında değişiklikten sonra bankalar aidatlı kredi kartlarının yanında aidatsız kredi kartı alternatifleri de sunmaya başladılar. Birkaç banka aidat ücreti olmayan kredi kartlarına puan verme ve taksitli ödeme imkanı da getirmişlerdir. Günümüzde alışveriş peşin para yerine daha yaygın olarak kredi kartlarıyla yapılmaya başladı. Bankalar kredi kartlarından 3 ay, 6 ay yada 1 yıllık periyotlarla kesinti yapmaktaydı. Çıkarılan bu yasa ile bu kesintiler ortadan kaldırıldı. Bu makalemizle sizler de en güncel aidat ücreti olmayan kredi kartları konusunda yeterli bilgi sahibi olabilirsiniz.

Aidat Ücreti Olmayan Kredi Kartları 2018

Kredi Kartlarındaki Aidat İptal Edilir Mi yada Nasıl İptal Edilir?

Elbette ki iptal ettirebilirsiniz. Bu sizin en doğal hakkınızdır. Ancak aidat ücretini iptal ettirdiğiniz takdirde kredi kartınızın kampanyalarına koşulsuz ve şartsız katılıp yapamazsınız. Bu kampanyalardan ancak belirli bir ücret dâhilinde yararlanabilirsiniz.

Kredi kartınızın aidat ücretini iptal ettirmek için dilekçe yazmanız yada kartınızın ait olduğu bankanın müşteri temsilcileri ile konuşarak iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir an evvel aidat bedelinden kurtulmak için en kısa zamanda bankanızla görüşme sağlamalısınız. Aksi takdirde bankanızın herhangi bir şubesine dilekçe vererek de işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilekçenizde geçmişe yönelik kredi kartı aidatlarını almak istediğinizi beyan etmenizde fayda vardır. Dilekçenize normalde 15 gün içerisinde cevap verilmesi gerekmektedir. Cevap almamanız durumda konuyu tüketici haklarına ileterek işleminizi hızlandırabilir yada bankanızın geciktirdiği bu işlem ile ilgili şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz.

Ülkemizde Aidat Ücreti Olmayan Kredi Kartları Hangileridir?

Yeni çıkan yasa kapsamında hemen hemen her banka kendine has aidatsız kredi kartı sunmak zorunda kaldı. En avantajlı kredi kartlarını aşağıda sizler için araştırarak listeledik. Bu kredi kartlarına internetten, bankaların müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek yada bizzat bankanızın şubesine giderek başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

İş Bankası Maximum Kredi Kartı

Aidat Ücreti Olmayan Kredi Kartları 2018

Aidat ücreti bulunmayan bu kredi kartı ile taksitle alışveriş yapabilir, üye işyerlerinde maxipuan alabilir, bireysel bankacılık işlemleri yapabilir, ek kart çıkartabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız alışverişlerden kazandığınız maxipuanlarınız ile bilet alabilir, seyahat edebilirsiniz. Nakit avans-taksitle avans seçeneği de bulunan Maximum aidatsız kart ile acil nakit sıkıntınızı gidermeniz mümkündür. Aidatsız Maximum kredi kartına sahip olmak için şubeye gidebilir yada bankaya sms atarak başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak bu kart ile ilave taksit, ilave maxipuan, hediye ürün kampanyası yada müzekart uygulamalarından faydalanamıyorsunuz. Ancak kartınıza ek ücret ödeyerek bu imkanlardan faydalanabilirsiniz.

Akbank Axess Free Kart

aidatsız kredi karti axess

Kart ücreti ödemeden, alışverişlerinizden chip para kazanabilir, Akbank kredi kartlarının tüm fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Kartınıza otomatik ödeme talimatı vererek faturalarınızı takipten kurtulabilir, üstelik bu imkânı kartınızla ücretsiz yapabilirsiniz. Hızlı para özelliği ile acil nakit para ihtiyacınızı karşılayacak aidatsız kredi kartıdır. Ayrıca Free kredi kartı ile paraya sıkıştığınız ve taksit ödemenizi gerçekleştiremeyeceğiniz ay taksit erteleme talebinde de bulunabilirsiniz. Bu sayede faiz işlemeden borcunuzu gönül rahatlığı ile erteleyebilirsiniz. Siz müşterilerin bütçesini de oldukça düşünen bu kart belli limitin üstünde harcamalar yaptığınızda sms yoluyla size uyarı göndermekte ve hatırlatma da bulunmaktadır.

Garanti Bankası Bonus Flex

Aidat Ücreti Olmayan Kredi Kartları

Diğer kartlarda olduğu gibi bu kart ile de yapacağınız alışverişlerinizden bonus kazanabilir ve kazandığınız bu bonusları rahatça harcayabilirsiniz. İstek dahilinde katılacağınız kampanyaları ve 9 yada üstü olarak taksitlendirme yöntemi ile tercih edilen aidatı olmayan kredi kartlarındandır. Son olarak aylık taksit erteleme ve nakit avans özelliği de bulunmaktadır.

Yapı Kredi Word Eko Kart

Aidat Ücreti Olmayan Kredi Kartı

Word kampanyalarından istek ve ek ücret dahilinde faydalanacağınız, 5-12 taksit fırsatı bulunan aidatsız kredi kartlarındandır. 50 tl ve altı küçük ödemelerinizi temassız olarak tek şifre ile gerçekleştirebilen ve nakit avans özelliği de bulunan kredi kartıdır. Vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile ödemelerinizi güvenli,hızlı ve kolay bir şekilde yapabilir, kazandığınız Wordpuanlarınız ile rahatça alış veriş yapabilir yada Word cep uygulaması ile Turcell TL alabilirsiniz.

Odeabank Bank’o Kart

Aidat Ücretsiz odeabank kart

Bu kartınızın tüm fırsatlarından yurtiçinde ve yurtdışında faydalanabilirsiniz. Nakit avans ve taksit imkanı sunan aidatsız kredi kartlarındandır. Taksit erteleme özelliği de bulunan kullanıcılarının sürpriz kampanyalarla yüzünü güldüren ve tercih edilen kredi kartıdır.

HSBC Concept Kart

Advange nakit puan fırsatları sunan, üye kuruluşlardan yapacağınız alışverişlerinizde taksit fırsatları ile ödeme kolaylığı sağlayan yıllık aidatı olmayan kredi kartıdır. Kampanya ve fırsatlardan ekstra ücret ödeyerek yaralanabilir ve bunların takibini de ekstrenizden yapabilirsiniz.

ING Pegasus Plus

Aidat Ücreti Olmayan Kredi Kartı Pegasus

Sık sık seyahat ediyor ve uçuş yapıyorsanız işte tam bu nokta da ING Bank yardımınıza yetişiyor ve size uygun aidatı olmayan kredi kartı ile yüzünü güldürüyor. Kart ile yapılan tüm harcamalarda %1,  pegasus ile yapılan uçuşlarda %2 uçuş puanı kazandıran bu karta telefonunuzdan atacağınız sms ile sahip olabilirsiniz. Ayrıca kart e-ticaret uygulamasına açıktır.

Finansbank Fix Kart

Aidat Ücreti Olmayan Kredi Kartı Fix

Hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanılan bu kart kullanıcılarına aidatsız imkan tanımaktadır. Temassız alışveriş özelliği ile 50 TL ye kadar rahatlıkla ve hızlıca işlem yapabilirsiniz. Ayrıca bu kart siz müşterilerine kefisiz, evraksız, güvenli ve hızlıca nakit avans çekmenizi 6-9 ay taksit ödeme imkânlarıyla sağlamaktadır. Taksitkolay özelliği ile ödeme de zorlandığınız borcunuzu anında taksitlendirebilir, faturalarınıza otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bağ-kur prim ve Sgk ödemelerinizi bu kart sayesinde yol kat etmeden hızlı bir şekilde ve güvenle yapabilir, telefonunuzd TL bittiyse tek mesaj ile yükleme yaparak bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Sayılamayacak kadar çok fırsatları ile aidat ücreti olmayan kredi kartıdır. Hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan gönül rahatlığı ile tavsiye edeceğimiz kredi kartıdır.

Ayrıca saydığımız tüm bu kredi kartlarının yanı sıra aidat ücreti olmayan ancak taksit imkanı da bulunmayan birkaç  kredi kartı daha bulunmaktadır. Bunlar;

Halk Bankası Halkkart: Yurtiçi ve yurtdışında kullanabilir, paraf puan kazanabilirsiniz. Tek olumsuz yanı taksitle alışveriş imkanı buşlunmamasıdır.

Ziraat Bankası Ziraat Kart: Nakit avans da kullanabilir, aidatsız alışveriş yapabilirsiniz. Ancak taksitle alışveriş yapamazsınız.

Vakıfbank Tercih Kart: Alışverişlerinizde güvenle kullanabileceğiniz aidatsız kredi kartıdır. Taksitle alışveriş imkanı bulunmamaktadır.

Aidat ücreti olmayan kredi kartlarını kullanım avantajları ile sizlerle paylaştık. Artidat ücreti olmayan kredi kartı 2018 listesindeki bütün bankaların yıllık ücret almadan verdikleri kalar hakkında sizler de makalemizin yorum kısmına soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz. Her konuda yardımcı olmaya çalıştığımız gibi bu konuda da araştırma yaparak sizlere önerilerde bulunduk.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Fatih SÖĞÜT tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken deneyim çerçevesinde tüm kategorilerde en iyileri seçmekteyim.
Satın alma süreci kimi zaman bilgi eksikliği nedeniyle uzun zamana yayılabilir. Objektif bakış açısıyla ürün nasıl kullanıcı deneyimi oluşturur ve diğer modellerden farkı nedir sorularına yanıt veriyorum. Bu sayede süreci kolaylaştırarak ihtiyacınıza en uygun ürüne bütçenizi sarsmadan da sahip olabilmenizi sağlıyorum.