Araç İçi Kamera Tavsiye 2018

En İyi Araç Kamerası 2018

Aracın önünü, arkasını veya içerisini sesli olarak video şeklinde kaydeden özellikle çetin kış şartlarında güvenliğin üst düzeyde olması ve can güvenliği açısından oldukça önemli olan cihazlardır. Dahili hafızaları bulunmamakla birlikte gerekli kaydı sd kart yada mıcro sd karta yapmaktadır. Enerjilerini araçlarda bulunan çakmaklık yerlerinden alarak araç çalıştığında kayda başlarlar. Aracınızı kullanmadığınız zamanlarda ya da kapattığınız anda kayıt işlemi yapmamaktadır. Devamlı kayıt işlemini yapmak isterseniz kameranın ayarlarını düzenleyerek bu işlemi yapabilirsiniz. Piyasada araç içi kamera çeşitleri oldukça fazladır. Bilindik markalardan adını hiç duymadığınız markalara kadar farklı işlev ve modellerde mevcuttur. Bu nedenle seçim yapması bir hayli zor bir işlemdir. Ancak araç içi kamera tavsiyesi yazımızla en çok tercih edilen ve uygun fiyatıyla oldukça memnun kalacağınız modelleri bulabilirsiniz. Araç içi kamera tavsiyelerinde en çok tercih edilen model genellikle ön camdan dışarıyı çeken modellerdir. Hem bütçenize uygun olan hem de çift kameralarıyla üst düzey çözünürlükte kayıt yapmaları ile tercihlerin ilk sırasındadır.

Araç İçi Kamera Tavsiye 2018

En İyi Araç İçi Kamerası Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler;

Araç kamerası tavsiyeleri kişinin istek ve kullanım amacına göre çeşitlilik göstermekle birlikle ihtiyaçlar doğrultusunda tercih yapılmalıdır. Wifi, gps, g-sensör, park modu, geniş açı, yüksek hafıza gibi birçok özellikleri göz önünde bulundurularak  seçim yapmalısınız.

Aldıktan sonra pişman olamamak adına sırf bütçenize uygun olsun diye adını duymadığınız markaları tercih etmemelisiniz. Aksi halde bu cihazlar çok kısa zaman sonra başınızı ağrıtabilir ve sizlere ek masraflar çıkarabilir.

En İyi Araç İçi Kamera Markası ve Modelleri

Viofo A119 Araç İçi Kamera

A119

2017 yılında en çok tercih edilen marka ve modeller arasında ilk sırada yer almaktadır. A119 GPS opsiyonlu olanı tercih edilmelidir. 2K çekim kalitesi, oldukça yüksek çözünürlükle gece çekim kalitesi, hareketli lense, aracınızın hız ve koordinat bilgilerine kadar videoya ekleyen GPS modülüne sahip en iyi araç içi kamera tavsiyelerindendir. Bütçeniz elveriyorsa A119 GPS modüllü olan modeli kesinlikle tavsiye ederiz. Gece çekimi ile gündüz çekimi arasında fark neredeyse yok denecek kadar azdır. Çekim kalitesi çok iyi kameralardandır. Park modu ile kolay park etmenize yardımcı olur. Kaza anında darbeyi algılar ve darbe sensörü ile videoyu ayrıca kayıt altına alır. (Fiyatı: 300 TL civarında)

Philips HD DVR En İyi Araç Kamerası

Philips Araç Kamerası

1920×1080 piksel çözünürlüğe sahiptir. Hd dvr tipli, 2.0 inç akran boyutu, 150 derece görüş açısı ile 60 g ağırlığında olan şık tasarımı ile aracınızla uyum sağlayacak olan cihazlardandır. 180 derece dönen lensi, hareket tespiti, sıkıştırma formatı ile kusursuz video kaydı sağlar. Dahili hafızası mevcuttur. Pişman olmadan kullanacağınız araç içi kameralarındandır. (Fiyatı: 250 TL civarında)

Sony Blacksys CF-100 2 Kameralı Araç Kamerası GPS Modüllü

130 derece görüntü açısıyla gerçek cam lensler ile tüm ayrıntıları yüksek çözünürlükte görebilirsiniz. Sıkıştırma kapasiteli, acil kayıt düğmesi, gerçek cam lensleri, arka ve ön kamerası ile 2 kanallı çekim yapar. -20C ve +70C çalışma özelliği ile her daim çekim yapmaya hazırdır. Hareket sensörü, ışıklı ve sesli yölendirme, özel pc yakınlaştırmalı görüntüleme, akıllı cep telefonlarınız ile kayıtları izleme imkanı, çakmaklı ucu ile çalışan cihazlardandır. (Fiyatı: 540 TL civarında)

Xiaomi Yi Araç Kamerası

Araç İçi Kamera Tavsiye 2018

165C geniş görüş açısı, şerit takip sistemi ve takip mesafesi koruma sistemi vardır. Böylece şerit çizgisinden çıktığınızda ve öndeki araç ile takip mesafesini kısalttığınızda sistem sizi uyarmaktadır. 2.7 inç LCD ekranı, ikonlu menü tasarımı, hafif ve kullanışlı olması ile 16:9, 426×240 boyutlarındadır. Dahili wifi bağlantısı ile kayıt izleme ve kolay paylaşım ile cep telefonunuzdan bakabilirsiniz. 6G lens ve kızılötesi filtreye sahiptir. Yüksek çözünürlükte gece görüşü vardır. Özel havalandırma sistemi ile aktif soğutma sağlayarak kullanım ömrünü uzun tutar. Cam sabitleme bağlantısı ile araç camınıza kolayca söküp takabilirsiniz. (Fiyatı: 280 TL civarında)

G1W Araç Kamerası

Çin yapımı olan 2013 model cihaz üstün gece ve gündüz fotoğraf çekim kalitesi ile uygun fiyatlı cihazlardandır. 32 GB kadar Micro sd kart desteği vardır. Kamerada G-sensör vardır. GPS özelliği bulunmamaktadır. Araç kamera arkasına rahatlıkla saklanabilen boyuttadır. Bu kameranın pilli ve kapasitörlü modeli vardır. Pilli olanları ortalama 1 saat kadar çekim yapabilecek kapasitededir. 2.7 inç ekran, ufak boyutu, novatek 96650 chipset ile kapasitörlü model daha çok tavsiye edilmektedir. (Fiyatı :250 TL civarında)

Techsmart Ghk-1008 2.7 Çift Kameralı Araç İçi Kamera

2.7 inç ekranı, çift cmos sensör, 120C arka-140C ön kamera objektifi, GPS özelliği, G-Sensör özelliği, otomatik sürekli kayıt sistemi, döngüsel kayıt özellikleri vardır. Araç kontağı ile birlikte çalışmaya başlar ve kontak kapanınca kendiliğinde kapanır. Gecikmeli başlama özelliği ile 5 sn gecikmeli açılır. Küçük tasarımı ve aracınıza kolayca uyum sağlayan dizaynı ile oldukça kullanışlıdır. Pişman olmayacağınız araç içi kamera tavsiyelerindendir. (Fiyatı: 230 TL civarında)

Araç içi kamera tavsiyelerimizle aracınıza en uygun ve kullanışlı olan kamera markalarını özellikleri ile beraber listeledik. Bu konuda sizlerde aracına kamera almak isteyenlere deneyimlerinizi bizlerle paylaşarak fikir verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.