Menu

Ayakkabı Tavsiyesi

Ayakkabı Tavsiyesi

Merhaba değerli okurlar. Bu makalemizde sizlere ayakkabı tavsiyesi konusunda bazı tavsiyelerde bulunarak en iyi ayakkabıyı nasıl almanız konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Erkek ayakkabı tavsiyesi, bayan ayakkabı tavsiyesi, çocuk ayakkabı tavsiyesi 2018, en ucuz en rahat en kaliteli ve moda olan ayakkabılardan bahsedeceğiz.

Ayakkabı seçimi şıklık ve zarafetin yanında rahatlığı da beraberinde getirmeli. Ücretsiz taşıma araçlarımız olmakla birlikte bizi ayakta dengede tutan ayaklarımıza en uygun ayakkabıyı alırken göz önünde bulunduracağımız kriterlerin önceliğini rahatlığa vermekte fayda var. Yanlış ayakkabı tercihi yapan binlerce insan ayak problemleri ile karşılaşıyor.

Önemli kriterlerden biri de ayakkabı seçimi yaparken beğendiğiniz bir ayakkabıya ayağınızı uydurmaya çalışmaktan vazgeçmeyi öğrenmektir. Ayakkabı satıcılarının derdi ayaklarınızın rahatlığı değildir! O yüzden çok hayran kaldığınız bir model olduğunu fark ettikleri an size bu ayakkabıyı aldırmak için türlü taklalar atmaktan geri kalmazlar. Ayakkabı dar ise” ilerde açılır!” klasik tutarsız cevapları her zaman duyacaksınız. Ama sizin öncelikleriniz, ayakkabı satıcılarının önceliği olmamalı.

Yaşınız ilerledikçe ayak büyüklüğü artabilir. O nedenle ayakkabı  alırken  her defasında yaklarınızın boyutunu ölçtürmeniz gerekir.

Kadınlar için tavsiye edilen ayakkabı yüksekliği maksimum 7 pont olmalıdır. Daha yüksek ayakkabı seçimi ileride bel fıtığı hastalığına davetiyedir.

Ayaklarım Eşit Ölçüde Değil!

Bu durum normal bir durumdur. Ayak ölçüleri birçok insanda aynı olmaz. Söz gelimi bazı insanlarda sağ ayak sol ayaktan daha büyüktür.

Ayakkabı alırken ayak parmaklarınızı ayakkabının içinde oynatabilmeniz gerekir.

“İlerde açılır o!”

Bu söze aşina olmayan yoktur. Çoğu kez de tutar. İleride açılır demek; bende bu üründe daha büyük numara yok! Sen bu ayakkabıyı al ve git! Demek oluyor. Tabi bunu direkt olarak söylerse siz hiç ayakkabı almadan çıkıp gidersiniz. Satıcı bunu çok iyi bilir.

Ayakkabı vurması sizde ayak tahrişlerine ve hatta ayak nasırlarına yol açar. Bir diğer olumsuz etkisi de tırnakları bastırarak ete batan inatçı ve çok acı verici tırnaklarınızın oluşmasına katkıda bulunur.

Bu nedenle önce rahatlık!

Bazı insanlar bir ayağının diğerinden büyük olabileceğini unutarak sadece bir ayağa giyer satın alacağı ayakkabıyı. Ve bu ayağın daha küçük olabileceğini düşünmeden alır. Eve gittiğinde ise iş işten geçmiştir.

Yorum Yap

Selen Özçep tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için kullanıcı deneyimi ve bilgiyi harmanlayarak tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken en iyi ürünleri titizlikle seçmekteyim.
Türkiye’de tavsiye sitesi arayışında öne çıkan bu sitede uzman kadrosunda sizlerin ürünlere dair soru işaretlerini gidermek üzere çalışmalar yapmaktayım. En iyi ürün, ihtiyacı karşılayandır ve kişiden kişiye değişebilir. Bununla birlikte ürettiğim en iyi tavsiye içerikleri sayesinde en doğru ürün alternatifleri arasında seçim yapmanız kolaylaşacaktır.

Exit mobile version