baş ağrısı nasıl geçer

Baş Ağrısı Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir?

Şiddetli baş ağrısı nasıl geçer evde ne yapılabilir öğrenmeye ihtiyaç duyanlar için yazdığımız bu yazı ile baş ağrısına ne iyi gelir yanıtladık.

Bazen yanıtına en çok ihtiyaç duyduğumuz soru, baş ağrısı nasıl geçer sorusudur. Siz de şiddetli baş ağrısı nasıl geçer hakkında bilgi edinmek istiyorsanız sizi yazımızın devamını okumaya davet ediyoruz.

Şiddetli baş ağrıları nasıl geçer sorusunun yanıtı kimi zaman bir ilaç, kimi zaman ise herhangi bir ürüne bile ihtiyaç duymadan başvurulan doğal yöntemlerdir. Baş ağrısı neden olur nasıl geçer merak edildiğinde; hamilelikte, oruçluyken, menopozda, adetliyken şeklinde farklı etmenlere göre çözüm aranır. Elbette baş ağrısı için çözüm nedeni tespit etmeyi gerektirir. Baş ağrısının sebepleri farklı yöntemler kullanmayı gerektirebilir.

Baş Ağrısı Nedir, Baş Ağrısı Çeşitleri Nelerdir?

Baş ağrısını; zonklayıcı, sıkıştırılmış hissi veren baskı, ağrı hissi şeklinde tanımlayabiliriz. Bazen başın belirli bölümünde bazen başın tamamında hissedilen baş ağrısı çoğunlukla birkaç saate geçer. Baş ağrısı çeşitleri, farklı belirtilerle ortaya çıkar. Baş ağrısı tiplerini şöyle sıralayabiliriz:

 • Gerilim tipi baş ağrısı: Yoğun iş temposunun, stresin veya uykusuzluğun tetiklediği bu baş ağrısı türü basınç şeklinde hissedilir. Gerilim tipi baş ağrısı, en yaygın görülen baş ağrısı türüdür.
 • Migren tipi baş ağrısı: Genellikle şiddetli baş ağrısı nasıl geçer sorusunun yanıtını merak edenlerin hissettiği baş ağrısı, migren tipidir.  Nöbetler halinde gelen migren tipindeki baş ağrısına bulantı ve kusma da eşlik eder.
 • Küme tipi baş ağrısı: En uzun süren baş ağrısı tipi küme tipidir. Genellikle İlkbahar ve Sonbahar aylarında görülen bu baş ağrısına göz yaşarması da eşlik edebilir.
 • Nevraljik tipi baş ağrısı: Genellikle çok soğuk hava koşullarının tetiklediği bu baş ağrısı tipinde ağrı, ani elektrik çarpması gibi yoğun bir his oluşturur.

Baş ağrısı genellikle masum olsa da; kafa travmalarından beyin tümörlerine, kulak enfeksiyonlarından sinüzite, beyin damar bozukluklarından diş problemlerine farklı sebepleri olabilir. Baş ağrısı nasıl oluşur, baş ağrısı sebepleri nelerdir sorusunun en doğru yanıtı nöroloji uzmanındadır.

Baş Ağrısı Ne Zaman Tehlikelidir?

Baş ağrısı neden geçmez diyerek yakınıyorsanız veya bu şekilde şikâyet eden bir tanıdığınız varsa yapılacak en doğru şey bir nöroloji uzmanından yardım almaktır. Baş ağrısı için yapılacaklar epey fazladır, hatta baş ağrısına 100 çözüm bulmak bile mümkündür; fakat baş ağrısı tehlikeli bir hastalıktan kaynaklandığında ağrı kesici ilaçlar dâhil olmak üzere tüm bu yöntemler kesin çözüm olamaz, hatta ters etki yapabilir. Sahi, baş ağrısı ne zaman tehlikelidir? Özellikle de bulantı, kusma ve çift görme şikâyetlerinin olduğu baş ağrıları tehlikelidir. Ayrıca şu durumlarda da dikkatli olmak gerekir:

 • Aynı bölgede baş ağrısı
 • 50 yaş üstü bireylerde şiddeti artan baş ağrısına eklem ağrıları, görmede güçlük, çiğnerken yorulma gibi şikâyetlerin eşlik etmesi
 • Baş ağrısına, yüksek ateş, halsizlik ve uyku hali eklenmesi
 • Baş ağrısına, kol ve bacak uyuşması, halsiz ve güçsüz düşme, görmenin yanı sıra konuşmada da güçlük çekme gibi şikâyetlerin eşlik etmesi
 • Cinsel ilişki, hapşırma, ıkınma gibi efor sarf edilen eylemlerin sonrasında ortaya çıkan baş ağrısı
 • Geçmeyen ve şiddeti artan baş ağrısı
 • Sigara kullanan ve doğum kontrol hapı kullanan bir kadının şiddeti artan baş ağrısı hissetmesi
 • Ani başlayan ve yüksek şiddete ulaşan baş ağrısı

Baş ağrısının tehlikeli olduğu hallerde görmede, ağrıya güçlük semptomu eşlik eder. Bazı durumlarda göz de ağrır. Peki, baş ağrısı neden göze vurur? Göze vuran baş ağrısı çoğunlukla migren kaynaklıdır. Diğer sebepleri ise temporal arterit (damar iltihabı) ve göz tansiyonudur.

Baş Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler

Baş ağrısı nasıl geçer doğal çözüm nedir diye soranlara elbette yanıtımız doğal yiyecek ve içeceklerdir. Baş ağrısına iyi gelen yiyecekler şunlardır: Yapraklı yeşillikler, fındık, yağlı balıklar (somon, uskumru), potasyum zengini meyveler (muz, kavun, kayısı, incir, hurma, karpuz, domates), Omega-3 yağ asitleri içeren tohumlar (haşhaş, susam, kabak çekirdeği, ay çekirdeği ve chia çekirdeği tohumları), tam tahıllar, koenzim Q10 vitamini içeren besinler (karaciğer gibi organ etleri, sığır eti gibi kas etleri, yağlı balıklar, yeşil yapraklı sebzeler, baklagiller).

Baş ağrısına iyi gelen içecekler ise bitki çaylarıdır.  Baş ağrısına iyi gelen bitki çayları şunlar: Ihlamur, Zencefil çayı, lavanta çayı, papatya çayı, biberiye çayı. melisa çayı. Baş ağrısına iyi gelen çaylar arasında öne çıkan papatya çayı ve biberiye çayıdır. İçki baş ağrısı nasıl geçer sorusunun yanıtı ise soda ve ayrandır.

Bebeklerde Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Genellikle bebeklerde ve çocuklarda baş ağrısı olmayacağı düşünülür. Oysa baş ağrısı bebeklerde de olur. Bir bebek başını sağa sola eğiyorsa ve eliyle kafasına dokunuyorsa başı ağrıyor demektir. 3 yaşından küçük bebeklerde baş ağrısı nasıl geçer öğrenmek için, özellikle de uyanırken kusma, denge bozukluğu gibi semptomlar varsa beyin görüntüleme gerekebilir. Baş ağrısı yaş büyüdükçe artabilir ve 5, 6 veya 12 yaş baş ağrısı nasıl geçer sorusu gündeme gelebilir. Elbette en doğru yanıt için nöroloji muayenesi gerekir. Ağrı kesici ilaçların haftada 2-3 defadan fazla verilmesi sakıncalıdır.

Psikolojik Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Baş ağrıları genellikle çözümlenemeyen ruhsal sorunlardan kaynaklanır. Kronikleşen baş ağrılarından şikâyetçiyseniz ve sorunun psikolojik olduğundan eminseniz psikolojik baş ağrısı nasıl geçer sorusuna en iyi yanıt psikiyatristtedir. Özellikle de anksiyete baş ağrısı nasıl geçer diye sorulduğunda öncelikli yöntem anti depresan ilaçları olabilir. Bu ilaçları doktor önerisiyle almak kritik önem taşır.

Stresten olan baş ağrısı nasıl geçer sorusunun farklı yanıtları vardır. Ağrı kesiciler, kas gevşetici ilaçlar ve depresyon ilaçlarının yanı sıra gevşeme teknikleri ve masaj yapılabilir. Gerilim baş ağrısı nasıl geçer, elbette egzersiz ile. Nefes egzersizi yapmak için, rahat olabileceğiniz bir kıyafetinizi giyerek rahat bir koltukta oturun. Oturmak yerine başınızın ve ayağınızın altına yastık alıp sırt üstü uzanabilirsiniz. Burnunuzdan nefes alın. Bir elinizi karnınıza koyup burnunuzdan nefes alın.  Püf noktası elinizin karnınızdan daha fazla hareket etmesidir. 

Hamilelikte Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Gebeliğin ilk 3 ayında ani hormonel değişim ve kan hacmindeki artışa bağlı olarak baş ağrısı görülmesi normaldir. Peki, hamilelikte şiddetli baş ağrısı nasıl geçer? Elbette hamilelikte ilaç tedavisi uygun bir yöntem değildir. Hamilelikte baş ağrısı nasıl geçer bitkisel çözüm akla getirse de en iyi yöntem, açık havada yürüyüş yapmak, ılık duş almak ve loş ışıklı, sessiz bir odada uyumaktır. Gebelikte baş ağrısı nasıl geçer sorusu kadar baş ağrısının nasıl önlenebileceği de önemlidir. Bu noktada en önemli ipucu günde en az 10 bardak su içmektir. Tuz tüketimini azaltmak ve yağlı yiyeceklerden uzak durmak da baş ağrısını önlemede etkilidir. Lohusalıkta baş ağrısı nasıl geçer sorusunun da farklı bir yanıtı yoktur.

Migren Baş Ağrısı Nasıl Geçer Evde?

Migren ağrısı; ense, şakak ya da göz çevresinde şiddetli baş ağrısı şeklinde ortaya çıkar. Özellikle 40 yaş üstü kadın bireylerde migren atakları çok sık görülür. Migren baş ağrısı nasıl geçer evde ne yapılabilir yanıtlamadan önce, migren ile baş ağrısı arasındaki farklılıklara değinelim. Baş ağrısı, birkaç saat sürerken; migren ağrısı neredeyse tüm gün devam eder. Baş ağrısı, başın tümünde olabilirken; migren ağrısı tek taraflıdır. Baş ağrısı, rutin işleri kısmen yapmaya engel olurken; migren ağrısı kişiyi evden çıkamayacak hale getirebilir. Migren ağrısında, baş ağrısından farklı olarak mide bulantısı görülür. Migren baş ağrısını geçirmek için ağrı kesici kullanmanın yanı sıra şunları yapabilirsiniz:

 • İki adet patatesi yıkayıp kabuklarını soyun ve rendeleyin. Suyu hala üzerinde olan patates rendesine bir miktar tuz ekleyerek başın ağrıyan kısmına sarın. Yarım saat bu şekilde bekleyin.
 • Sıcak suya 10-12 damla kadar lavanta yağı döküp bulunduğunuz odaya yerleştirin ve buharını içinize çekin.
 • Aloe vera jelini çıkarıp başınıza masaj yapın.
 • Chia tohumu ile hazırladığınız bir salata yaparak tüketin.
 • Limonlu ılık su için.
 • 1-2 damla okaliptüs yağı ile ense ve şakaklara masaj yapın.
 • 1 bardak taze üzüm suyu tüketin.
 • Taze nane yaprağı çiğneyin. Migren ağrısı şakaklara vurur ve şakaklardaki baş ağrısı nasıl geçer sorusu gündeme gelir. Bu noktada yine nane devreye girer. Nane yağı ile şakaklarınıza masaj yaparak migrenden kaynaklanan baş ağrısını hafifletebilirsiniz.

Migren kaynaklı yoğun baş ağrısı nasıl geçer sorusunun genellikle en iyi yanıtı, triptan grubu (sumatriptan, eletriptan, zolmitriptan, frovatriptan, naratriptan, rizatriptan) ilaçlardır. Migren ataklarına eşlik eden mide bulantısının çözümü için, aşağıda linkini paylaştığımız mide bulantısı nasıl geçer yazımızı da okumanızı öneririz.

Oruçluyken Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Oruç tutmanın manevi faydalarının yanı sıra kronik kalp hastalığına karşı koruyucu etkisi de vardır. Elbette bu durum sağlıklı kişiler için geçerlidir.Ramazan ayında yemek yemeden ve su içmeden geçirilen süreç 17 saate varabilir. Bu nedenle özellikle de kronik kalp yetmezliği hastalarının, diyabet hastalarının, ülser rahatsızlığı olanların, böbrek sorunları olanların, tansiyon hastalarının, kan sulandırıcı ilaç kullananların oruç tutmaması gerekir.

Sağlıklı kişilerde Ramazan ayında oruçluyken baş ağrısı nasıl geçer merak eder. Aynı şekilde diyet sürecindekiler de diyette baş ağrısı nasıl geçer, açlıktan baş ağrısı nasıl geçer merak eder. Baş ağrısı çok sık yaşanıyorsa ve hayatı olumsuz etkiliyorsa diyetisyene danışmak veya orucu bırakmak gerekecektir. En önemli ipucu ise baklagiller, kuruyemiş, hurma, avokado, yumurta gibi uzun süre tok kalmayı sağlayacak besinler tüketmektir.

Adetliyken Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Regl döneminde östrojen hormonunda oluşan dalgalanma baş ağrısına neden olabilir. PMS (adet öncesi sendromu), sigara ve alkol kullanımı, düzensiz uyku ve yanlış beslenme de adet döneminde baş ağrısına sebebiyet verir. Adet döneminde gündeme gelen regl baş ağrısı nasıl geçer sorusunun klasik baş ağrısı için kullanılan yöntemlerden farklı yanıtları vardır. Adetliyken baş ağrısı nasıl geçer bitkisel çözüm magnezyum içeren besinler ve B vitamini içeren besinler tüketmektir. Doğru beslenmek adetken baş ağrısı en etkili çözüm yoludur.

 • Magnezyum içeren besinler: Ispanak, kabak çekirdeği, uskumru veya somon balığı, pirinç, yeşil fasulye, muz, avokado, soya fasulyesi, kuru meyveler, susam, ay çekirdeği, kaju fıstığı, bitter çikolata.
 • B vitamini içeren besinler: Balık, ıspanak gibi yeşil yapraklı bitkiler, et çeşitleri, yumurta, süt ürünleri, istiridye ve midye, baklagiller, tam tahıllar

Tansiyona Bağlı Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Enseden gelen baş ağrısı, genellikle hipertansiyona işarettir. Hipertansiyon baş ağrısı nasıl geçer sorusunun yanıtı ise elbette tansiyonu düşürmektir. Tansiyon baş ağrısı nasıl geçer konusunda ilk yapılması gereken başı soğuk suyla yıkamaktır. Bir bardak suya yarım limon sıkarak içmek, damarların tıkanmasına neden olan maddeleri uzaklaştırır. Tansiyonu düşürmede etkili olan diğer besinler şunlar: Nar suyu, pancar suyu, kekik suyu, kuşburnu çayı, muz, yoğurt veya ayran.

Baş Ağrısı İçin Yöntemler

Baş ağrısı; sıcaktan ve soğuktan,  anestezi alınmış olmasından, radyasyondan, alkol alınmış olmasından, nargile veya sigaradan, güneşten de kaynaklanabilir. Dolayısıyla baş ağrısı için yöntemler; alkol baş ağrısı nasıl geçer, uykusuzluk baş ağrısı nasıl geçer, sıcaktan baş ağrısı nasıl geçer gibi farklı sorular için aynıdır. Baş ağrısına en iyi gelen yöntem temiz hava almak ve uyumaktır. Baş ağrısı için çözümler şunlardır:

 • Kasları gevşetmek için ılık bir duş almak
 • Karanlık veya loş ışıklı sessiz bir odada uyumak
 • Geleneksel Çin tıbbına göre feng fu noktasına (boyunla baş arasındaki bölge) 20 dakika buz koymak. Baş ağrısı olmadan da her gün bu yöntemi uygulamak uyku kalitesini artırır.
 • Bir parça limonu yüze sürmek
 • Nefes ve gevşeme egzersizleri yapmak
 • Lavanta, fesleğen veya nane yağını sıcak suyun içine damlatmak veya yastığa, gömleğe sürmek
 • Bir kalemi dişlerini arasına alıp çok güç uygulamadan sıkıştırarak alt çenenin serbest kalmasını sağlamak
 • Soğuk jel bantları kullanmak
 • Uçakta baş ağrısı nasıl geçer merak edenler için de yanıtlayalım. Uçakta kulak içindeki basıncı dengelemek için su içip sakız çiğnemek gerekir.

Baş ağrısını önlemek için ise;

 • Baş ağrısını tetikleyen besinlerden (çikolatalı tatlılar, eski kaşar gibi bekletilmiş peynirler, dondurma, muz, işlenmiş et) uzak durmak,
 • Bol bol su içmek (yetişkinlerde en az 8 bardak, yaş arası çocuklar için 1 litre, 4-8 yaş arası için 1,2 litre, 9 yaş ve üzeri çocuklar için ise 1,5 litre)
 • Omega 3, potasyum ve B vitamini ağırlıklı beslenmek,
 • Uyku saatlerinin düzenli olması ve yemeği yatmadan en az 2-3 saat önce yemek gerekir.

Şu sorulara acil yanıt arıyorsanız ve yüksek baş ağrısı nasıl geçer konusunda bahsettiğimiz yöntemler yeterli gelmiyorsa doktora danışmanız kritik önem taşır:

 • Covid-19 baş ağrısı nasıl geçer?
 • Boyun fıtığı baş ağrısı nasıl geçer?
 • Gripte baş ağrısı nasıl geçer?
 • Sürekli baş ağrısı nasıl geçer?
 • Ateş ve baş ağrısı nasıl geçer?
 • Lokal anestezi baş ağrısı nasıl geçer?
 • Viagra baş ağrısı nasıl geçer?
 • İshal baş ağrısı nasıl geçer?
 • Menopozda baş ağrısı nasıl geçer?
 • Vertigo baş ağrısı nasıl geçer?
 • 20lik diş baş ağrısı nasıl geçer?
 • Prodrom baş ağrısı nasıl geçer?
 • Uyutmayan baş ağrısı nasıl geçer?
 • Göz ve baş ağrısı nasıl geçer?
 • Boyun ve baş ağrısı nasıl geçer?
 • Sol göz üstü baş ağrısı nasıl geçer?
 • Temporal baş ağrısı nasıl geçer?
 • Fibromiyalji baş ağrısı nasıl geçer?
 • Tümör baş ağrısı nasıl geçer?

Baş Ağrısı İçin Masaj Yöntemleri

Baş ağrısı masaj yaparak gidermesi mümkün olan bir ağrıdır. Baş ağrısı ve stresi 30 saniyede geçirmek için işaret parmağınız ile baş parmağınız arasındaki noktaya 30 saniye boyunca baskı uygulayın. Bunu diğer elinizde de yapın. Geleneksel Çin tııbı tekniğinde akupresür (akubası) olarak bilinen bu yöntemde ağrıyı geçiren tek nokta işaret parmağınız ile baş parmağınız arasındaki nokta değildir. Aşağıdaki noktalara basınç uygulayıp baş ağrısı masajı yaparak farklı nedenlerden kaynaklanan baş ağrısından kurtulabilirsiniz.

 • Omuz kasına 4-5 saniye boyunca masaj yapın.
 • Kaşlarınızın ortasına yaklaşık bir dakika boyunca basıp bırakın.
 • Bileğinizin iç tarafına kasına 4-5 saniye boyunca masaj yapın.

Baş Ağrısı ASMR Yöntemi

ASMR açılımı, Autonomous Sensory Meridian Response (Otonom Duyusal Meridyen Tepkisi) olup “beyin masajı” gibi kelimelerle ifade edilir. Baş ağrısı ASMR ile nasıl ilgili olabilir diye düşünenler için hemen açıklayalım. ASMR, düşük desibel seslerin, vücudun endorfin salgılamasını sağlayıp rahatlamasını sağlar. ASMR etkisi olarak adlandırılan bu rahatlama baş ağrısına da iyi gelir. Baş ağrısı geçiren müzik ve baş ağrısı için meditasyon da ASMR kapsamındadır. ASMR ile baş ağrınızı tedavi edebilmek için faydalı olabilecek, dikkati dağıtabilecek ASMR müzikleri şunlar:

 • Ghost- Daisuke Tanabe
 • Sound Bath – Healing Vibrations
 • Hobbit Study Session – ASMR Weekly
 • Flying – Soothing Relaxation
 • The Deepest Healing Sleep – SleepTube
 • Chronicles of Creation  – Diego Mitre
 • Frontier – Holly Herndon

Baş Ağrısı Nasıl Geçer Saraçoğlu Kürü Tarifi

Türkiye’de “sağlık için doğal ürünler akımı”nı başlatan Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu’nun elbette zonklayan baş ağrısı nasıl geçer sorusuna da yanıtı var. Saraçoğlu, demi çok az olan çayın içine 9-10 adet kuru karanfil atıp şekersiz içmeyi önermiştir.

Migren baş ağrısı nasıl geçer evde ne yapılabilir merak eden takipçilerimiz için de Saraçoğlu’nun kür tarifini paylaşalım. Bir su bardağı suda bir tutam (5 gram) biberiyeyi, kısık ateşte 9 dakika kaynatın ve sabah, öğle, akşam olmak üzere günde 3 defa ılık olarak tüketin. Bunu 1 ay uyguladığınız halde ağrının şiddeti azalmıyorsa veya nöbet sıklığı azalmıyorsa; 5 gram düz yapraklı adlan pençesi bitkisinin saplarını, kısık ateşte 10-12 dakika kaynatın ve günde bir defa tüketin.

Sinüzit baş ağrısı nasıl geçer İbrahim Saraçoğlu tarafından papatya şeklinde yanıtlanmıştır. Aslında papatya direk olarak ağrı giderici değil, burun tıkanıklığı gidericidir; fakat burun tıkanıklığı giderildiğinde diğer baş ağrısı yöntemleri de uygulandığında ağrı yok olacaktır.

Papatyayı demleyip havluyla başınıza sarın ve buharı içinize çekin. Sinüzit baş ağrısı nasıl geçer evde sorusunun tek yanıtı papatya değildir. Sıcak su ile duş almak, burun çevresine sıcak su ile ıslatılmış havlu tutmak, bol miktarda ılık limonlu su tutmak, acı biber tüketmek de sinüzitten kaynaklanan baş ağrısına iyi gelir.

Baş Ağrısı İçin Dua

Allah’a (C.C.) sığınmak ve baş ağrısı duası etmek manevi olarak da fiziksel olarak da iyi hissettirir.

Peygamber Efendimiz (S.A.S) Hadîs-i Şerif’te, baş ağrısı için aşağıdaki ayet-i kerimeleri okumayı önermiştir:

baş ağrısı nasıl geçer
 • 21- “Lev enzelnâ hâzel kur’âne alâ cebelil-leraeytehû hâşian(m)-mütesaddian(m)-min haşyetillah. Ve tilkel emsâlü nadribuhâ linnâsi leallehum yetefekkerûn.”
 • 22- “Hüvallahüllezî lâ ilâhe illâ hû. âlimül ğaybi veşşehâdeti hüver-Rahmânür-Rahîm.”
 • 23- “Hüvallahüllezî lâ ilâhe illâ hû.El Melik’ül Guddûs-üs-Selâmü’l Mü’minül Müheyminül Azîzül Cebbârül Mütekebbir. Sübhânallâhi ammâ yüşrikûn.”
 • 24- “Hüvallâhül hâligul bâriül musavviru lehul esmâül hüsnâ.

Yüsebbihû lehû mâ fis-semâvâti vel’ard. Ve hüvel Azîzul Hakîm.”

Aşırı baş ağrısı nasıl geçer dua arayanların ayrıca; Fatiha Müddeti okunup hemen ardından 7 defa “Bismillahi’l-kebiri, neuzü billahi’l-azimi min şerri ırkın ne’aarin ve min şerri harrin-nari” duasının okunmasının, baş ağrısına iyi geleceği rivayet edilmektedir.

Migren tipi baş ağrısı için dua ise “Allahümme eşfi enteşşafi allehümme a’fintelmuaf” duasının ardından “Allah’ım bana musallat olan bu ağrı bana eziyet etmekte ve benim hayat standardımı düşürmektedir, sana ibadet ederken bile kasvet yaşamaktayım ve bu baş ağrısından kurtulabilmek için sana yönelmekteyim bana merhametini göster, âmin” duasının okunmasının baş ağrısına iyi geleceği rivayet edilmektedir. Baş ağrısı için rukye yapabilirsiniz. Müslümanlar için şifa şekli olan rukye, Allah’ın isim ve sıfatlarını okuyup hasta olan kişiye üflemek ve Allah’tan şifa dilemek anlamına gelir.

Uzman Görüşü

Sağlık konusunda pratik çözüme en çok ihtiyaç duyulan konulardan biri baş ağrısıdır. Baş ağrısı nasıl geçirilebilir, baş ağrısı için ne yapmam gerekiyor diye çare arayan okuyucularımız için baş ağrısına ne iyi gelir, insanın baş ağrısı nasıl çabuk geçer sorusunu farklı pek çok yöntemle yanıtlamaya çalıştık. Baş ağrısına iyi gelen ilaçlar kullanmadan önce doktora danışmalısınız. Özellikle de 3 gündür geçmeyen baş ağrısı gibi şikâyetleriniz varsa en kısa sürede bir nöroloji uzmanına muayene olmanızı öneririz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Selen Özçep tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için kullanıcı deneyimi ve bilgiyi harmanlayarak tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken en iyi ürünleri titizlikle seçmekteyim.
Türkiye’de tavsiye sitesi arayışında öne çıkan bu sitede uzman kadrosunda sizlerin ürünlere dair soru işaretlerini gidermek üzere çalışmalar yapmaktayım. En iyi ürün, ihtiyacı karşılayandır ve kişiden kişiye değişebilir. Bununla birlikte ürettiğim en iyi tavsiye içerikleri sayesinde en doğru ürün alternatifleri arasında seçim yapmanız kolaylaşacaktır.