En İyi Buhar Kazanlı Ütü Tavsiye

Ütü alacak ziyaretçilerimize yardımcı olmak üzere buhar kazanlı ütü tavsiyesi yazımız içerisinde en iyi buhar kazanlı ütü yorumları sıraladık.

Ütü ev hanımlarının hemde bazı iş kollarının en çok kullandığı ürünlerden birisidir. En iyi buhar kazanlı ütü tavsiyesi arayanları piyasada bulunan birçok model ve marka beklemektedir. Bunların arasında kullanışlı uygun fiyatlı olması arananlar arasındadır.

Sizlere birkaç ütü markası özelliklerinden bahsedelim bütçenize uygun olan ütüleri seçmeyi ise size bırakalım. Uzun zaman boyunca sorunsuz olarak kullanabileceğiniz buhar kazanlı ütü modellerinden bahsedeceğiz.

Buharlı Ütü mü Buhar Kazanlı Ütü mü Alınmalı?

Ütü alacak ziyaretçilerimiz için buhar kazanlı ütü tavsiyesi vermeden önce neden buhar kazanlı ütü alınmalımı, gerekli mi onu anlatmak istedik. Neden buhar kazanlı ütü almalıyım;

  1. Buhar kazanlı ütü, buharlı ütüye nazaran tabanından su akıntısı hiç yok denecek kadar azdır. Bu nedenle ütünüzden akan akan sudan dolayı kıyafetinizde oluşacak su lekesini önlemiş olur.
  2. Buhar kazanlı ütünüzün tabanında su haznesi olmadığından zamanla su kalıntısından oluşan kireçlenme olayı hiç olmayacak kadar azdır.
  3. Ayrıca sık sık veya tek seferde aşırı ütü yapan bir kişiyseniz buhar kazanlı ütü tam sizlere göredir.
  4. Son olarak piyasada buhar kazanlı ütü olduğunu düşünerek aldığınız ütülerin aslında normal ütüden farklı yoktur. Kazanında bulunan suyu ütü tabanına göndererek orada buharlaştırarak dışarıya çıkartmaktadır. Ütünüzü güvenilir markanın denenmiş tavsiye edilmiş modelini almaya özen gösteriniz. Burada bizim tüyomuz ise kazanlı ütülerin tabanında buhar kısmı olmadığından diğer ütülerden daha hafif olacaktır. Bu yöntem en azından biraz olsun işinize yarayabilir.

Buhar kazanlı ile buhar kazanlı ütü karşılaştırması yaptıktan sonra şimdi en iyi buhar kazanlı ütü markaları nelerdir sıralamamızı oluşturalım istedik.

En İyi Buhar Kazanlı Ütü Markaları

Ütü alacaksak tabiki de garanti süresi ne kadar, garanti hizmeti yeterlimi, ütünün hangi durumlarında veya kaç parçası yada hangi parçaları garantiye dahil, müşteri hizmetleri yeterli düzeyde hizmet verebiliyor mu vs. soruları sormamız gereklidir. Bizde bu yüzden en iyi buhar kazanlı ütü modellerini sıralamadan buhar kazanlı ütü markalarını sıralayalım istedik. İşte en iyi ütü markaları:

  • Tefal
  • Philips
  • Vestel
  • Arçelik

Buhar Kazanlı Ütü Tavsiyesi

Buhar kazanlı ütü alacaklara biraz nasihat edip neden buhar kazanlı ütü almalısınız, buhar kazanlı ütü alırken dikkat etmeniz gereken hususu da belirttikten sonra şimdi sıra buhar kazanalı ütü tavsiyesi önerimize geldi. Sizler için markaların çeşit çeşit ürünlerini inceleyerek tek tek kullanıcı yorumlarını elekten geçirerek tavsiye ütülerimizi sıraladık. İşte buhar kazanlı ütü öneri listemiz:

Philips PerfectCare Elite Plus GC9682/80

Philips PerfectCare Elite Plus buhar kazanlı ütü akıllı olup tabanı titanyum oksitdir. Aklıı dediğimiz olur dememizin nedeni, en narin kumaşlardan olan perde veya kaşmişrleri dahi kendisi algılayarak buhar ve ısı ayarını kendisi yapar ve kumaşı yakmadan ütüleme işlemini bitirir. T-ionic Glide tabanı sayesinde muhteşem kayganlığı vardır. Ürün 2700w gücüne sahiptir. Enerji yani elektirik tüketimi olan ziyaretçilerimiz bu özelliğine dikkat edebilirler. Ürünün yanında hediye olarak bir adet de yanma ve diğer zararlardan korunmak amacı ile eldiven verilmektedir.

Philips Akıllı Elite GC9650/80-GC9650/85 T-IonicGlide Tabanlı

Philips Akıllı Elite serisi en iyi buhar kazanlı ütü tavsiyesi sıralamazın ikinci sırasında yer vermemizin hakkını taşıdığını düşünüyoruz. Ürğn 7.5 bar basıncı, 1.8 litre su haznesi, 500 gram ağırlığı bulunmaktadır. Ayrıca ürün philipsin en iyi ve en etkili buhar kazanlı ütü klasmanında yer almaktadır. Bu üründe diğer philips ürünü gibi akıllı çip teknolojisi ile farklı kumaş türleri kottan ipeğe yakmadan muhteşem sonuç neticesi ile ütüleme işlemini gerçekleştirmektedir. Yanma riski neredeyse sıfırlanmıştır.

Tefal SV8054E0

Çalışan, çamaşırlarınızı biriktirerek ütüleyen veya tek seferde ütülenecek çok kıyafeti bulunan kişilerdenseniz tefal buhar kazanlı ütü, uzun süreli performanslarda kireç önleyici güçlü buhar etkisi ve jenaretörlü özelliği ile sizlere göredir. 420g-dk buhar gücü ile zorlu kırışıklıklarda da etkilidir.

Vestel Kehribar/Buhar Kazanlı Jeneratörlü Ütü

Buhar kazanlı ütü öneri sıralamamızda da 3. sırayı verdiğimiz vestel buhar kazanlı ütü, kehribar serisini buhar kazanlı ütütavsiyesi sıralamamızda da vermezsek haksızlık olurdu diye düşündük. Vestel kehribar buhar kazanlı ütü çalışırken su eklenebilme, yüksek şok buhar gücü, yan veya dikey konumda bir süre bekledikten sonra otomatik kapanma özelliği, giysileriniz üzerinde mükemmel kayganlık sağlayan nanoceramic tabanı ve 6 bar buhar gücü ile zor kırışıklıklarla baş etmenizi sağlayan özellikleri bulunmaktadır. Tabiki ütü alırken fiyatı, yerli malı ve eflasyonla mücadeleyi göz önünde de bulundurursak tercihinizi vestel kehribar ütü olarak belirleyebilirsiniz.

Bu yazımız haricinde dilerseniz daha ayrıntılı olarak derlediğimiz EN İYİ ÜTÜ adlı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.