Can Dostum Filmi Tavsiyesi (The Intouchables)

Can Dostum Filmi Tavsiyesi

Merhabalar arkadaşlar. Bu makalemizde içinizi ısıtacak mükemmel bir film ile karşınızdayız. Can dostum, diğer bir adıyla The intouchables. IMDB gibi büyük bir değerlendirme sisteminden 8,6 puan almış, bolca tavsiye edilen bu filme hep beraber göz atalım.

 

en iyi film tavsiyesi

Genel hatlar/Konu
Film Fransa’da geçiyor. Bir yanda cezaevinden yeni çıkmış varoşların umursamaz siyahi çocuğu Driss ve diğer yanda zengin fakat sağlığını kaybetmiş, felçli Philippe. Şartlar Driss’i iş aramaya mecbur eder ve birçok kapı çalmıştır. Fakat umursamazlığından dolayı tüm kapılar Driss’in yüzüne kapanmıştır. Yine umursamaz tavırlarla iş arayışında olan Driss Philippe’in yanına gider. Philippe oldukça huysuz birisidir ve bakıcı olarak kimseyi kabul edememektedir. İlginç bir şekilde bu sorumsuz, umursamaz zenci adama; Driss’e bakıcılık işini verir ve inanılmaz bir dostluk doğar. İki ayrı dünyanın insanları bir noktada birleşmektedir.

 

Film neden bu kadar tutuluyor?

Film birçok blogda, film sitesinde hep ön planda. Bunun nedeni samimi olması. Bazı filmler vardır aksiyon sahneleriyle, ünlü oyuncularıyla bütçesiyle izleyiciye kendini sevdiren. Bu o filmlerden değil. Şatafatlı sahneler yok. Tam olarak filmin içinde hissediyorsunuz kendinizi. Can dostum bu yönüyle büyük bir kitleye ulaşmayı başardı. Amelie filmi gibi.

 

Müzikler. Film müzikleri değil. Gerçek müzikler.  

Ludavico Einaudi. Garip bir isim gibi gelebilir kulağa. Fakat böyle müzik yapan çok az kişi var. Örneğini verdiğim parça filmden alıntı. Filmlerin genelinde aynı kalıpta soundtrack kullanılıyor. Can dostum ise bu çizgiden çıkmayı başarmış. Filmin müzikleri her zaman dinleyebileceğiniz mükemmel eserler.

Son olarak ;

Eğer anlamlı ve unutamayacağınız bir film arayışındaysanız Can Dostum tam size göre. Özellikle o ünlü Amelie filmini sevdiyseniz bu filmi de seveceksiniz. Oyunculara fazla değinmedim, pek bilinen isimler değiller. Söylemeden geçmeyelim yine de; François Cluzet ve Omar Sy başroller. Takipte kalın. Görüşmek dileğiyle.

3 Yorum

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.