diş ağrısı nasıl geçer

Diş Ağrısı Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir?

Doktora gitmeden diş ağrısı nasıl geçer evde diş ağrısına ne iyi gelir öğrenmek isteyenler için 20’lik diş ağrısı nasıl geçer gibi soruları yanıtladık.

Doktora gitmeden diş ağrısı nasıl geçer evde ne yapılabilir öğrenmek isteyenler, diş ağrısına ne iyi gelir gibi soruların yanıtlarını yazımızın devamında bulabilir.

Diş özü olarak da bilinen pulpa isimli bağ dokusundaki sinirler, insan vücudundaki en hassas sinirlerden biridir. Bu sinirlerin tahriş olması veya bakteriyle enfekte olması durumunda şiddetli ağrı oluşur. Diş ağrısı nedenleri, çoğunlukla çürük diş, 20’li diş, diş eti hassasiyeti ve sinüzittir. Bu nedenle keskin, zonklayan veya sürekli devam eden diş ağrısı ortaya çıktığında yirmilik diş ağrısı nasıl geçer, çürük diş ağrısına ne iyi gelir, dolgu yapılan diş ağrısı nasıl geçer gibi farklı sebeplere yönelik çözüm aranır. Genellikle diş ağrısına ne iyi gelir evde çözümler arayışında denenen doğal yöntemler başarılı sonuç verir. Ne var ki, bu yöntemler yalnızca geçicidir. Diş ağrısı en etkili çözüm, diş ağrısını anında geçiren ilaç verebilecek bir diş hekimine başvurmaktır. Özellikle iltihap durumunda antibiyotik kullanmak gerekecektir.

6 Yaş Diş Çıkarma Ağrısı Nasıl Geçer?

6 yaşındaki çocuklarda; alt-üst çenede sağda ve solda çıkan azı dişleri 6 yaş dişi olarak da bilinir. 6 yaş dişleri kalıcı dişlerdir ve erken çekilmesi çene gelişiminde ve dişlerin diziliminde bozulmaya sebebiyet verir. Siz de 6 yaşındaki çocuğun diş ağrısına ne iyi gelir sorusuna yanıt arayan bir ebeveynseniz size önerimiz çocuğun dişine soğuk kompres yapmanızdır. 6 yaş diş ağrısına ne iyi gelir sorusunu iki farklı şekilde daha yanıtlamak mümkündür: 1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı tuz ekleyip gargara yapmak ve 2 kuru karanfili ezip zeytinyağı ile karıştırarak dişe uygulamak.

Gebelikte Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Gebelik döneminde, hormonal değişiklikler meydana gelir ve progesteron ve östrojen seviyelerinde artış olur. Bu durum bakteriyel plak birikiminin de artmasına neden olur. Dolayısıyla hemen her kadın hamilelik döneminde hamile kadınların diş ağrısı nasıl geçer sorusuna yanıt arar. Hamilelikte 20’lik diş ağrısına ne iyi gelir, geçmeyen diş ağrısı için en etkili çözüm nedir sorusunun yanıtı elbette diş hekimindedir. Diş ağrısına ne iyi gelir hamilelikte sorusunun yanıtı farklı değildir.

İltihaplı Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

İltihaplı diş ağrısı için diş hekimi antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar önerebilir. Yine de diş ağrısına etkili çözüm olarak doğal yöntemlere ihtiyaç duyuyorsanız uygulayabilirsiniz.  Apseli diş ağrısı nasıl geçer sorusunun da farklı bir yanıtı yoktur. Belirttiğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Diş Sıkma Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş sıkma veya gıcırdatma, bruksizm olarak adlandırılır. Genellikle anksiyete (kaygı bozukluğu) belirtilerinden biri olarak ortaya çıkan bu rahatsızlık dişlerde hassasiyete ve diş ağrısına neden olabilir. Çözüm diş teli takmak veya terapi olabileceğinden, diş sıkma ağrısı nasıl geçer sorusunun yanıtı için hem diş hekimine hem de psikiyatriste danışmanızı öneririz.

Diş Teli Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş teli ortodontik tedavide önemli bir araçtır. Telin takılması nedeniyle bağ dokulara baskı yapılmış olur. Bu nedenle diş teli takan kişiler diş teli lastiği ağrısına ne iyi gelir sorusuna yanıt arayabilir. Bu durumda elbette diş teli ağrısına ne iyi gelir sorusunun yanıtı ağrı kesicilerdir. Dolayısıyla doktora danışmak önem taşır. Diş teli ağrısını hafifletmek için yumuşak ve soğuk yiyecekler yemek de etkilidir. Diş teli tedavisi sırasında baş ağrısı da oluşabilir. Baş ağrısı nasıl geçer sorusunun yanıtı için ise aşağıda linkini paylaştığımız tavsiye yazımızı okumanızı öneririz.

Tavsiye ettik: Baş Ağrısı Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir?

Zonklayan Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş ağrısı en şiddetli ve en dayanılmaz ağrılardan biridir. Kimi zaman zonklayan ve gece uyutmayan diş ağrısı nasıl geçer, diş ağrısını ne dindirir sorusu, şüphesiz yanıtlanması en acil sorulardır. Diş ağrısı için çözümler arayışı; diş damak ağrısına ne iyi gelir, hassas diş ağrısına ne iyi gelir, gömülü diş ağrısı nasıl geçer, yirmilik diş ağrısı nasıl geçer, sinüzit diş ağrısı nasıl geçer gibi farklı soru formlarında yansır. Esasında genel olarak diş ağrısı kesin çözüm olarak önerilen yöntemler aynıdır. Sizler için şiddetli diş ağrısına ne iyi gelir sorusuna yanıt niteliğindeki tüm doğal yöntemleri sıralıyoruz:

 • Diş ağrısına gargara iyi gelir mi: Taze nane yapraklarını robottan geçirin ve gargara yapın.
 • Diş ağrısına ne iyi gelir kesin çözüm: Suya karanfil yağı damlatarak gargara yapın.
 • Bir bezin, tülbentin veya havlunun içine buzu koyarak ağrıyan dişe soğuk kompres uygulayın.
 • Diş ağrısına sarımsak iyi gelir mi: Diş fırçasının üzerine rendelenmiş sarımsak koyup dişinizi fırçalayın veya ağrıyan bölgeye çiğ sarımsak tutun.
 • Nane çayı poşetini soğutup ağrıyan bölgeye uygulayın.
 • Diş ağrısına sirke iyi gelir mi, diş ağrısı nasıl geçer kesin çözüm: Oda sıcaklığındaki 1 su bardağı suyun içine 1 yemek kaşığı sirke veya 1 çay kaşığı tuz ilave edip karıştırın. Bu karışımla gargara yapın. Hangi sirke diş ağrısına iyi gelir merak edenler için de yanıtlayalım: Elma sirkesi.
 • Bir parça taze salatalığı ağrıyan dişin veya diş etinin üzerinde bekletin.
 • Diş ağrısına zeytin iyi gelir mi? Yeşil zeytinin çekirdeğini çıkarıp iç kısmı dişinize gelecek şekilde koyup bir süre bekletin. Siyah zeytinin üzerine tuz serperek de ağrıyan dişinizin üzerinde biraz gezdirin.
 • Diş ağrısına zerdeçal iyi gelir mi? 1 çay kaşığı zerdeçala kulak memesi kıvamına gelmesi için yeterli olacak kadar su ekleyin. 15-20 dakika ağrıyan dişinizin üzerinde bekletip suyla gargara yapın.
 • Diş ağrısına ne iyi gelir sirkeli formül: Sirkeyi çörek otu veya defne yaprağı ile kaynatıp suyuyla gargara yapın.
 • Bir pamuğa birkaç damla çay ağacı yağı damlatarak ağrıyan dişinizin üzerinde gezdirin.
 • Maydanoz suyu ile gargara yapın.
 • Taze tere, roka, maydanoz ve naneyi yıkayıp karıştırın ve sakız gibi çiğneyin.
 • 3 bardak suya 2 çorba kaşığı kuru kişniş ilave edin ve kaynatın. Suyuyla gargara yapın.
 • Bir parça pamuğa bir miktar susam yağı damlatıp ağrıyan dişinize veya diş etinize sürüp masaj yapın. Susam yağı yerine vanilya yağı veya karanfil yağı da damlatabilirsiniz.
 • Diş ağrısı karbonat iyi gelir mi? 1 su bardağı suyun içine 1 çay kaşığı karbonat ilave edin ve karıştırın. Karbonatlı suyla gargara yapın.

Diş ağrısı nasıl geçer İbrahim Saraçoğlu tarafından şöyle yanıtlanmıştır: Nar suyu ile gargara yapmak.

Dişlerimiz İçin En İyi Ağrı Kesiciler

Diş ağrısı nasıl geçer ve diş ağrısına ne iyi gelir sorusunun yanıtı esasında ilaçlardır; fakat önerdiğimiz ilaçları, özellikle de kronik hastalığınız ve sürekli olarak kullandığınız bir ilaç varsa doktorunuza danışmadan kullanmamalısınız. Diş ağrısı için ne yapabiliriz sorusunun yanıtı niteliğindeki ilaçlar şunlardır:

1. Dişinol

diş ağrısı nasıl geçer
dişinol – en iyi diş ağrısı ilacı

Dişinol çok güçlü etkili bir ilaçtır. Diş ağrısını en iyi hangi ilaç keser diye sorulduğunda akla gelen ilk ilaç Dişinol’dur; fakat yanlışlıkla yutulması ciddi boğaz ve mide sorunlarına yol açabilir.

Ayrıntılı bilgi ve prospektüs için: Dişinol

2. Dexday

diş için en iyi ağrı kesiciler
dexday – dişlerimiz için en iyi ağrı kesiciler

Dexday, çok şiddetli diş ağrısı nasıl geçer sorusuna yanıt niteliğinde bir ilaçtır. Kalp hastalıkları veya mide sorunları olan kişilerin kesinlikle almaması gereken bu ilaç kısa sürede etki eder. Özellikle de 20’lik diş ağrısı için kullanılır.

3. Parol

dişlerimiz için en iyi ağrı kesiciler
parol – diş ağrısına ne iyi gelir

Diş ağrısına parol iyi gelir mi? Parol (parasetamol) hafif ve orta şiddette diş ağrısını dindirebilir; fakat zonklayan diş ağrısı nasıl geçer sorusunun yanıtı değildir. Parol’un mide rahatsızlıkları, ishal ve baş dönmesi gibi hafif yan etkileri olabilir.

Diş Ağrısı Hakkında Merak Edilen Sorular?

 1. Diş Ağrısına Hangi Dua İyi Gelir

  Allah’a (C.C.) sığınmak ve dua etmek manevi olarak da fiziksel olarak da iyi hissettirir. Dolayısıyla diş ağrısına ne iyi gelir dua ile yanıtlanabilir. Peygamber Efendimiz‘in (S.A.V.) diş ağrısı için okuduğu dualar şudur: Euzû bi-izzetillahi ve bi-kudretihi min şerri ma ecidü ve uhaziru”. Âlimler şahadet parmağını ağrıyan dişin üzerine koyup Yasin Suresi’nin 82 ve 83. ayetlerini 7 defa okumayı tavsiye etmiştir.

 2. Diş Ağrısına Rakı İyi Gelir Mi?

  Diş ağrıdığında çare rakıda görülür. Oysa diş ağrısına rakı iyi gelir mi sorusunun yanıtı kesinlikle hayır şeklindedir. Rakı diş ağrısına iyi gelmemekle birlikte diş etinde yanığa neden olur.

Uzman Görüşü

Diş ağrısı baş gösterdiğinde diş ağrısı hemen nasıl geçer, doğal yöntem nedir arayışı başlar. Bahsettiğimiz yöntemler elbette işe yarar; fakat hem geçicidir hem de en doğru yanıt diş hekimindedir. Herhangi bir ilaç kullanmadan önce doktora danışmalısınız. Özellikle diş dolgusu ağrısı nasıl geçer, diş taşı ağrısı nasıl geçer, oyuk veya sallanan diş ağrısına ne iyi gelir gibi soruların yanıtlarını öncelikle diş hekimine danışmanızı öneririz.

Diş ağrısına en keskin çözüm tuzlu su ile gargaradır. Ayrıca Dişinol çok dikkatli kullanmak koşuluyla çok etkili bir ilaçtır.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Selen Özçep tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için kullanıcı deneyimi ve bilgiyi harmanlayarak tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken en iyi ürünleri titizlikle seçmekteyim.
Türkiye’de tavsiye sitesi arayışında öne çıkan bu sitede uzman kadrosunda sizlerin ürünlere dair soru işaretlerini gidermek üzere çalışmalar yapmaktayım. En iyi ürün, ihtiyacı karşılayandır ve kişiden kişiye değişebilir. Bununla birlikte ürettiğim en iyi tavsiye içerikleri sayesinde en doğru ürün alternatifleri arasında seçim yapmanız kolaylaşacaktır.