in

Doğal Diş Macunu Tavsiye

Doğal Diş Macunu Tavsiye

Doğal Diş Macunu Tavsiye

Günümüzde hemen hemen bütün ürünlerin içeriğinde kimyasallar bulunmaktadır. Bu kimyasallar insan sağlığını olumsuz etkilemekte ve son zamanlarda kanser hastalığı yaygın olarak görülmektedir. İçeriğinde kimyasallar barındıran ve sıkça kullandığımız ürünlerden biri de diş macunlarıdır. Doğal diş macunu tavsiyelerimizle sls içermeyen diş macunu markaları hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Diş macunları içeriğinde ticlosan, paraben, sakkarin, formaldehid, fluorid, sodyum lauryl sulfate yani kısaca sls gibi maddeler barındırmakta ve sağlığımızı olumsuz etkilemektedir. Bunlardan triclosan, hormon sistemini bozan kansere yol açan maddelerdendir. Sls maddesi de birçok sabun, şampuan, saç kremi, temizlik ürünleri ve diş macunlarında kullanılır. Bu madde köpürmeyi sağlayarak temizlik yapılmasını kolaylaştırır. Temizleme işini eriterek yapar. Saçınız yada derinizdeki yağları tamamen temizler. Saçlarınızı ve dişlerinizi çok iyi temizler. Saçlarınızı banyodan çıktığınızda parmaklarınızın arasına alıp çekiştirirseniz gıcır gıcır ses gelir, bu şampuan yada diş macununun içeriğindeki sls maddesinden dolayıdır. Sls içeren diş macunları aft oluşumunu tetikler ve çocuklar için de zararlı bir maddedir. İşte marketten alacağınız diş macunlarının yanı sıra evde en doğal yöntemlerle hazırlayacağınız çocuğunuz ve kendiniz için oldukça sağlıklı olan diş macunu formülü;

Doğal Diş Macunu Tavsiye

Evinizde Yapacağınız Doğal Diş Macununda Kullanılan Malzemeler;

2 yemek kaşığı doğal zeytinyağı

2 yemek kaşığı kayatuzu

8 yemek kaşığı karbonat

Yarım çay kaşığı portakal veya limon yağı(tatlandırıcı özelliği için)

Yarım çay kaşığı nane veya kekik yağı

Yukarıdaki malzemeleri karıştırıp çok doğal bir diş macunu yapabilirsiniz. Bütün malzemeleri macun kıvamına gelene kadar karıştırınız. Birkaç gün kullandığınızda etkisini görüp normal diş macunlarından vazgeçeceksiniz. Üstelik çocuklarınız yutsa bile zarar vermeyen içeriğinden dolayı güvenle kullanabilirsiniz.

Doğal Diş Macunu Tavsiye

Doğadaki en zararsız ve doğal diş macunu ve fırçası misvaktır. Ayrıca yuttuğunuz misvak telleri de mide rahatsızlıklarına da iyi gelmektedir. Misvak hem diş üzerinde plak ve tartar üremesini engeller, hem dişetlerini güçlendirir, hem de ağız kokusunu giderir. Yalnız kullandığınız misvağı temiz tutmanız gerekmektedir. Uygun uzunluk ve kalınlıkta aldığınız misvak ağacını bir bardak suyun içinde bir gece bekletip yumuşatarak ucunu tel tel ayırabilirsiniz. Böylece kullanmanız daha kolay olur. Diş doktorları diş macunundan daha ziyade diş fırçasının önemli olduğunu hiç macun kullanmasanız bile hassas diş fırçası kullanımıyla gayet temiz dişlere sahip olabileceğinizi söylemektedir. Diş doktorları diş macunu tavsiye etmekten ziyade diş fırçası tavsiyesinde bulunurlar. Son günlerde ise misvak, karanfil, nane, tarçın, çay ağacı gibi doğadaki bitkileri kullanarak sls içermeyen doğal diş macunu üretimi başlamıştır.

Sls İçermeyen Doğal Diş Macunu Tavsiyeleri Nelerdir?

1.Natural ve Doğal Diş Macunu

Doğal Diş Macunu Tavsiye

Helal sertifikalı diş macunu misvak, propolis ve çay ağacının antibakteriyel özellikleri sayesinde dişeti hastalıkları aft ve ağız yaraları oluşumunu engeller. Ağızdaki bakterileri doğal olarak yok ettiğinden diş çürümelerini ve ağız kokularını önler. Çürüklere karşı maksimum koruma sağlar. Misvak ve karbonat ile dişleri çizmeden beyazlatır. Hamilelerin ve çocukların kullanabileceği doğallıkta olup sls içermeyen doğal diş macunu tavsiyelerimizdendir. IADR nin yaptığı araştırmalara göre propolis ve misvak ,ağız ve diş sağlığının korunmasında etkin rol oynamaktadır. İçerisinde kullanılan tüm maddeler gıda üretimine uygundur.

2.LR Mikrosilver Plus Diş Macunu

Doğal Diş Macunu öneri
LR Doğal Diş Macunu Tavsiye

Sls içermeyen diş macunu markalarından LR Almanya nın öncü sağlık ve kişisel bakım firmasıdır. Zararlı madde içermeyen bu diş macunu aynı zamanda içerdiği gümüş iyonları ile de dişleri beyazlatmayı vaat ediyor. Özellikle aft problemi olan kişilere önerilen diş macunudur.

3.Reish Propolis Diş Macunu

Ogansia Doğal Diş Macunu önerisi
Ogansia Doğal Diş Macunu Tavsiye

İçeriğindeki reishi ve propolis özleri sayesinde diş etlerinizi korumaya ve diş mineleri üzerinde oluşan lekeleri gidermeye yardımcı olur.

4.Farmasi Diş Macunu

Farmasi Doğal Diş Macunu Öneri
Farmasi Doğal Diş Macunu Tavsiye

İçeriğinde sls gibi zararlı maddelerin bulunmadığı en doğal diş macunu markalarındandır. İçeriğindeki karanfil ile ağız kokusunu da gideren özelliğiyle tercih edilebilecek ürünler arasındadır.

5.Sensodyne Diş Macunu

Sensodyne Doğal Diş Macunu Öneri
Sensodyne Doğal Diş Macunu Tavsiye

Sensodyne son zamanlarda çıkardığı diş macunlarında zararlı maddelere yer vermemektedir. Son üretimleri tamamen doğal ve bitkisel nitelikte olup sls içermeyen diş macunu markaları arasında yer alamkatadır. Üstelik hassas dişler için diş macununun yanı sıra diş fırçası üretimi de yapmaktadır.

Bir cevap yazın

koşu bandı önerileri kondisyon bisikleti önerisi

Koşu Bandı ve Kondisyon Bisikleti Tavsiye 

En sessiz elektrikli süpürge tavsiyesi

En İyi Sessiz Elektrik Süpürgesi Tavsiye