içinde

Drone hangi alanlarda kullanılıyor?

Drone hangi alanlarda kullanılıyor

Droneler Hangi Alanlarda Kullanılıyor (2017)

Drone cihazı küçük insansız hava araçlarına verilen isimdir. Dronelerin amacı ulaşılması güç olan, tehlikeli yerlere uzaktan kumandayla hareket ederek bünyesindeki kamera sayesinde kişilere görüntü sunmaktır.

 

Drone Sağlık

 

Sağlık

Droneler birçok ihtiyaç için kullanılabilir düzeyde. Bunlardan bir tanesi de sağlık. Ulaşılması zor olan veya daha hızlı hareket edilmesi gereken durumlarda Droneler kullanılabiliyor. Daha büyük ve geliştirilmiş Droneler ambulans görevi üstlenip belirli şartlarda ilaç ve ilk yardım malzemesini hızlıca sevkedebiliyor. Cihazın içinde bulunan sağlık ekipmanları sayesinde de ilk yardım bilen kişiler anında müdehalede bulunabilir, belki bir kanamayı durdurabilir belki de kalp krizine karşı koyabilir. İnsanlık adına yapılması ve geliştirilmesi düşünülen güzel iyiliklerden bir tanesi bu.

Sevkiyat – Kargo

Droneler yavaş yavaş farklı işlerde denenmek isteniyor. Bu sayede onların kolay ulaşımından yararlanarak daha olumlu gelirler elde edilebilir. Bazı kargo firmaları küçük kargoları ulaşım merkezlerinden adreslere droneler ile göndererek farklılık yaratmaya çalışıyorlar. Belkide gelecek hakkında bizlere birer fragman sunuyorlar kim bilir?

Gazetecilik ve TV dünyası

Dronenin ortaya çıkışının temel sebebi ulaşılması zor ve sıkıntılı yerlerden görüntü almaktı. Gazetecilik ve TV dünyası tamda burada Dronelerden yararlanıyor. Kalabalıklarda, engebeli, ulaşılması zor alanlarda uzaktan kuş bakışı görüntü almak için birçok teçhizata ihtiyaç duyabilirken bunların hepsini sadece Drone ile gerçekleştirebilirsiniz. Drone tüm bunları yaparken hiçbir eklentiye gerek duymaz. Yönlendirmeler sayesinde kuş bakışı olarak elde ettiği tüm görüntüleri bizlere sunar. Günümüzde spordan doğa belgesellerine kadar Droneler etkili bir görüntü silahı.Kimseyi etkilemeden güzel görüntüler almanın tek yolu olarak görülüyor.

Drone hangi alanlarda kullanılıyor
Drone hangi alanlarda kullanılıyor

Spor

Günümüz birçok ekstrem sporlardan görüntü almak gerçekten zor. Sporcular bu ekstremlerle mücadeleyi nice zorluklarla gerçekleştirirken onlardan görüntü almak bu mücadele kadar zor. Onları takip etmek için her anlarında, adımlarında çekimde olmak gerekirken buda gerçekten zor bir ihtimal. Droneler daha az donanımlı onları tüm aktiviteleri boyunca rahatça takip edebilir.

Bazende kamp dönemlerinde, dağcılıkta Droneler sayesinde çevre hakimiyeti sağlanıp, bulunulan noktanın etrafı hakkında gayet net bilgilere ulaşabiliyor.

Seyahat

Bir bölge fotoğraflanıp görsel şova dökülürken en büyük eksiklik kuş bakışı görsellerdir. Droneler turizm sektöründe büyük yer kaplıyor. Onların kaydettiği görüntüler sayesinde kişiler şehrin, bölgenin görüntüsünü kuş bakışı olarak daha net ve bütün halde görebiliyor. Birçok şehrin Drone görüntüsüne ulaşabilir bu sayede fikir sahibi olabilirsiniz.

düğün kuşbakışı

Pazarlama- Reklam

Reklam ve fotoğraf şirketleri Dronelere ihtiyaç duyarlar. Çünkü Droneler onlar için inanılmaz yararlı işler yapmakta. İşyerinizin tanıtımında veya evlilik fotoğraf çekimlerinizde Drone ile kuş bakışı mükemmel tanıtımlar çekilmesine hayır diyebilir misiniz? Gerçekten mükemmel bir görsel şov sunarken sizlerde bu görsel şovdan her zaman yararlanabileceksiniz. Reklam tanıtımlarında daha kaliteli filmler elde ederken evlilik gibi anılarınızda da uzun yıllar izleyebileceğiniz ve modası hiç geçmeyecek anlara tekrar tekrar bakabilirsiniz.

 Drone Yarış

Bazı kullanıcılar ise Drone ile güzel görüntüler alırken eğlence kısmını da unutmadılar. Dronelerin birbirleriyle olan kapışması Drone yarışlarımı doğuyor sorusunu akıllara getirdi. Bunun üzerine eğlenceler düzenlenirken ilerleyen dönemlerde Drone yarışlarının yapılması da kaçınılmaz gibi görünüyor.

2 Yorum

YORUMLAR
  1. Drone Türkiye’de 2017 yılı içinde patlama yapacak teknolojik ürünlerden birtanesi. Biz Tarım işletmemizde sulama, gübreleme zararlılarla mücadelerin kontrolü için kullanmaktayız.

  2. Drone hangi alanlarda kullanılıyor ‘un cevabı artık TARLA bile diyebiliriz. Komşumuzun oğlu tarlalarında attığı gübrelerin verimi ne derece etkilediğini Drone’larla kontrol ediyorlar. Teknoloji güzel, iyi niyetle kullanıldığında tabi.

    Saygılar
    Salih

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En İyi Mobil Oyunlar Tavsiye

2017 kitap tavsiyesi