in

Ege’de Tatil Tavsiyesi

Ege’de Tatil Tavsiyesi

Ülkemiz de yaz aylarının gözde tatil bölgesi Ege bölgesidir. Özellikle Nisan ayından Eylül ayının sonlarına kadar doluluk göstermektedir. Yerli turistin yanında yabancıya turistlere de ev sahipliği yapan Ege de çok sayıda tatil beldesi bulunmaktadır. Her bütçeye uygun tatil yerlerinin olduğu Ege de tatil tavsiyelerini sıralamaktayız. Genellikle Muğla ilinin tercih edildiği bölgemizde çok iyi koşullar altında tatilinizi geçirebilmektesiniz.

Datça

Muğla’nın önemli turistik merkezlerinden biri olan Datça her yıl çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır. Üç tarafı denizle çevrili yarımadada yazın esen serin kuzey rüzgarları, kavurucu sıcakları yok eder. Nem oranı ortalama %58 olan Datça’da yılın 300 günü güneşli geçmektedir. Oksijen bakımından Dünya’ nın ikinci, Türkiye’nin en zengin bölgesi sayılmaktadır. Ünlü tarihçi Strabon’un bu konuda meşhur bir sözü vardır:

“Tanrı yarattığı kulunun uzun ömürlü olmasını isterse, Datça Yarımadası’na bırakır.”

Eğer siz de huzurlu, sağlıklı bir tatil istiyorsanız Datça sizleri beklemekte.

Dalyan

Ege’de tatil tavsiyesi arayanlara diğer bir önerimiz ise Dalyan beldesidir.Muğla’ya bağlı bir mahalle olan Dalyan tarihe şahitlik etmiş ve kalıntılarını günümüze kadar getirebilmiş turistik bir mekanlardır. Yüzlerce konaklama yeri ve yirmiden fazla restoranın olduğu Dalyan ziyaretçilerine kapılarını her zaman açık tutmaktadır. Dalyan’ a gelindiği zaman görülecek yerler vardır bunlar; Tarihi tiyatro, Likya kaya mezarları ve muhteşem deniz manzaraları olmaktadır.

Bodrum

Muğla’ nın sayılı ilçeleri arasında belki de en gelişmiş olanıdır. Önemli bir turizm merkezi olarak bilinmekte. Özellikle yaz aylarında rezervasyon alınmadan gidilirse yer bile bulunamayabilir. Ünlülerin de genellikle burayı tercih ettikleri görülmekte. önemli turistik yer olmasında özünde barındırdığı özelliklerin payı fazladır. gidildiği zaman; Gökova körfezi ve Bodrum kalesi gibi önemli yerlerin görülmesi gerekir. Ayrıca her bütçeye uygun otellerinde var olduğunu unutmamak gerekmekte..

Kemer

Toros dağlarının eteklerinde denizin hemen yanı başındaki bu turistik ilçe, tatil için çok önemli bir yer olarak gösterilmekte. Özellikle ilçenin yarısından fazlasının orman ile kaplı olması havasının ve denizinin temiz olması kemerin tatil için odak nokta olmasını kolaylaştırmaktadır.

Çeşme

İzmir’ in gözde ilçelerinden biri olan İzmir her sene aşırı bir şekilde turist çekmektedir. Şehir de önemli tarihi mekanlar bulunmakta bunlardan en önemlileri; Çeşme kalesi ve Çeşme’ sidir. Ege’de tatil önerileri listesinde ilk sırada bulunur.

Marmaris

Ege de tatil önerileri demiş iken Marmaris’ i saymamak olmaz. Muğla’ nın başka bir turistik ilçesi de Marmaris olmakta. Yazın bunaltıcı havalarda serin sularıyla mükemmel bir tatil geçirebilirsiniz. Tarihi çok eskilere kadar dayanan Marmaris’in önceki adı Fiskos’dur. Yarım ada şeklinde olan Marmaris eşsiz koyları körfez ve masmavi deniziyle huzurun kelime anlamı olmaktadır. Bedir adası, Güvercin adası ve Keçi adası gidildiği zaman görülecek önemli yerlerdendir. Yeşilin maviyle kucaklaştığı Marmaris her sene olduğu gibi bu sende huzur arayan misafirlerini beklemekte. Ege de Tatil Tavsiyesi 2015.

halilb tarafından yazılmıştır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings