En Az Yakan Kombi Tavsiyeleri Nelerdir?

En Az Yakan Kombi Tavsiyeleri Nelerdir?

En Az Yakan Kombi Tavsiyeleri Nelerdir? Özellikle kış aylarında en çok tercih edilen ısınma araçlarından biri olan kombi, hayatımızda oldukça önemli bir yere sahiptir. Kombinin az ya da çok yakması seçilen markalara ve kullanımına göre değişiklik gösterir.

En Az Yakan Kombi Tavsiyeleri Nelerdir

Kombi Seçimi

Kombi almadan önce ilk yapılması gereken şey ise evinin kaç kilokalori enerjiye ihtiyacının olduğunun saptanmasıdır. Kombi sadece banyo ve sıcak su kullanımı için düşünülüyorsa o zaman kaliteli bir markanın en sade modeli almak ekonomik açıdan en doğru karar olacaktır. Kombi seçimi kişinin yaşadığı yerin iklim koşulları ile oldukça yakından ilgilidir. Dar alanlarda yoğuşmalı kombi kullanmanız doğru olmayacaktır. Alan büyüdükçe yoğuşmalı kombi kullanmanız daha doğru bir seçim olacaktır. Yoğuşmalı kombilerin en büyük özelliği az enerji tüketmeleridir. Bacalı kombilerin seçilmesi daha tasarrufludur. Kombiler bacalı, hermetik ve fanlı olmak üzere üç çeşittir. Bacalı kombilerde fan bulunmaz. Atık gaz genleşerek yükselir ve baca yardımıyla dışarı verilir. Hermetik kombi ise fanlıdır. Atık gaz iç borudan dış tarafa doğru zorla atılır. Dış borudan da yanmak için havayı çeker. Bundan dolayı bu tip kombilerin bacaya ihtiyacı yoktur. Ortamdaki havayı kirletmezler.

Sonuç

Kombiniz çok yaksa da az yaksa da oturduğunuz evin yalıtımı iyi değilse faturalarınız her zaman yüksek gelecektir. Kombilerin her sene mutlaka bakımı yaptırılmalıdır. Camların PVC kaplı olması kombi kullanımında yararlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.