En İyi Roman Kitaplar

En iyi kitap tavsiyeleri arayanlar için en güzel kitaplar ile sürükleyici kitaplar hangileri olduğunu belirledik. İşte en iyi romanlar listesi.

En İyi Romanlar

Kitapseverler tarafından en güzel kitaplar seçilen ayrıca mutlaka okunması gereken kitaplar hangileri olduğunu sıraladık. Yazımız içerisinde ayrıca dünyada en çok okunan kitaplar ile sürükleyici kitaplar hakkında bahsedeceğiz.

İşte türk ve dünya edebiyatında en iyi romanlar:

 • Affeder mi İnsan Çok Severken? ( Kaan Doğan )
 • Dokuzuncu Hariciye Koğuşu (Peyami Safa)
 • Ruh Adam (Hüseyin Nihal Atsız)
 • Kırmızı Saçlı Kadın (Orhan Pamuk)
 • Elif Gibi Sevmek (Hikmet Anıl Öztekin)
 • Bozkurtlar (Hüseyin Nihal Atsız)
 • Aşk (Elif Şafak)
 • Fareler ve İnsanlar (John Steinbeck)
 • Sergüzeşt (Samipaşazade Sezai)
 • Sefiller (Victor Hugo)
 • Ateşten Gömlek (Halide Edib Adıvar)
 • Suç ve Ceza (Fyodor Dostoyevski)
 • Küçük Şeyler

Okumanız Gereken En Güzel Kitaplar

İçimizdeki Şeytan

En Güzel Kitaplar-İçimizdeki-Şeytan

Yazarı: Sabahattin Ali
Sayfa Say.: 254
Kitap Puanı: 4,7/5
Sabahattin Ali eseri olan roman; gündemin kişilikler üstündeki baskısı ile güçsüz insanların köşeye kısıldıklarını anlatıyor. Bu kitapta yazarın kendi hayatından kesitler bulmak da mümkün. Kendi yaşamış olduğu dönemdeki sorunları eserindeki kahramanının ağzı ile aktarmış bulunuyor.

Bir Ömür Nasıl Yaşanır? Hayatta Doğru Seçimler İçin Öneriler

kitap tavsiyeleri Bir Ömür Nasıl Yaşanır-Hayatta Doğru Seçimler İçin Öneriler

Yazarı: İlber Ortaylı
Sayfa Say.: 288
Kitap Puanı: 4,65/5
İlber Ortaylı eseri kitapta her kesim insanın fayda bulacağı, kendi tecrübelerini tavsiye niteliğinde esere aktarmıştır. Ortaylı çocuk yaştan itibaren karşılaşacağı sorunlara karşı nasıl çözüm bulması gerektiğini örnekler üzerinde anlatmıştır. İnsanın kendi yolunu kendisinin çizmesinin ne demek olduğunu bizlere romanında aktarmıştır.

Bağırmayan Anneler

sürükleyici kitaplar Bağırmayan Anneler

Yazarı: Hatice Kübra Tongar
Sayfa Say.: 176
Kitap Puanı: 4,38/5
Hatice Kübra Tongar eseri kitabımızda ebeveynlik üzerine yazılmıştır. Eserinde ebeveynin çocuğuna bağırmasının, dayak atmasının yanlış olduğunu bu gibi kötü davranışların yerine alternatif daha güzel davranışların uygulanması gerektiğini aktarmıştır.

Kanadı Kırık Melek’in Kanadına Takılanlar

En Güzel Kitaplar-Kanadı Kırık Melek’in Kanadına Takılanlar

Yazarı: Rukiye Türeyen
Sayfa Say.: 144
Kitap Puanı: 4,77/5
Kitabın yazarı küçük yaşta menencit (havale) geçiren ve bu sebeple fiziksel engelli olan Rukiye Türeyen’ dir. Türeyen eserinde dört hikaye, bir mektup, bir senaryo, bir oyun ve bir skeç anlatmaktadır.

Hercai

en iyi romanlar Hercai

Yazarı: Sümeyye Koç
Sayfa Say.: 432
Kitap Puanı: 4,33/5
Hercai 2019 yayını Sümeyye Koç eseridir. Eserde yazarımız, baş kahramanlardan Miran Kahramanın hayatı boyunca büyüttüğü ve beslediği kinin peşine düşerek çocukluğunun ve kinin kaynağı memleketine dönmeyi ve intikamını, diğer kahramanımız Reyyan Şanoğlu’ ndan almak için ant içtiği ve kararı için can yakmayı kafasına koyduğu bu güzel eserimizin ATV ekranlarında dizisi devam etmektedir.

Dünyada En Çok Okunan Kitaplar

Fahrenheit 451

Yazarı: Ray Bradbury
Sayfa Say.: 208
Kitap Puanı: 4,44/5
En iyi bilim kurgu romanları arasında yer alan Fahrenheit 451 bir çok ödülünde sahibidir. Bilim kurgunun yanı sıra fantastik edebiyat ve korku üzerine de izler bulmak mümkündür. Kitap hakkında en dikkat çektiğimiz ise ‘Yeryüzünde bir tek kitap olsa oda bu kitapdır’ denilmesidir.

Olağanüstü Bir Gece

Yazarı: Stefan Zweig
Sayfa Say.: 80
Kitap Puanı: 4,56/5
Stefan Zweing eseri Olağanüstü bir gece, burjuva bir adamın hayatında zaman geçtikçe duyarsızlaşan hayat hikayesini anlatmaktadır.

Momo

Yazarı: Michael Ende
Sayfa Say.: 304
Kitap Puanı: 4,74/5
Michael Ende eseri olan momo ismini eserin baş kahramanı çocuğun isminden almaktadır. Eser dünyada büyük bir okunma kitlesine sahip olup fazla olumlu yorum almıştır. Bunlardan bazıları şu şekildedir; “Michael Ende’nin romanları uzun yıllardır ‘kült kitaplar’ arasında.”, “Momo, hem çocuklar hem de yetişkinler için bir masal niteliğinde.”

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

Yazarı: Stefan Zweig
Sayfa Say.: 68
Kitap Puanı: 4,66/5
Stefan Zweig yine bomba bir aşk kitabı ile karşımıza çıkıyor. Yazarımız bu kez eserinde mutlak aşk kavramını insan psikolojisinden eşsiz bir yolculuk ile işliyor. Eser; kendini gizlemiş kadın baş br kahramanın tek taraflı aşkını anlatan mektubunu içerdiği bir romandır.

En İyi Roman Kitaplar serimizin devamına eklenmesini istediğiniz en iyi romanlar kitaplar isteklerini yorum olarak ekleyebilirsiniz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Roman Tavsiyesi
6 yıl önce

Bir kaçını okudum gerçekten güzel kitap önerileri vakit buldukça bu kitaplara da bakıcam teşekkürler.

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.