En Çok Oynanan PVP Oyunlar

En Çok Oynanan PVP Oyunlar

PVP oyun nedir, En çok oynanan PVP oyunları hangisidir, ülkemizde PVP denildiği zaman akla ilk gelen oyun hangisidir, online PVP oyunları hangisidir gibi birçok soruların cevabını en çok oynanan PVP oyunlar adlı makalemizde bulabilirsiniz. Günümüzde çocuğundan orta yaşlısına kadar herkesin oynadığı, bağımlılık yapan PVP oyunları oldukça popülerdir. PVP açılımı ile Player Versus Player terimi olarak bilinen ve Oyuncuya karşı oyuncu anlamını taşıyan çok oyunculu online çevrimiçi oyundur. 2008 itibari ile hız kazanmış 2010 yılında ise adete patlamıştır. Milyonlarca insanın birbiri ile dövüşmesi talepleri oyun yazılımcılarının dikkatini çekmiştir. Harekete geçen oyun yazılımcıları birçok yeni PVP oyun tasarlamak için kolları sıvamış adete birbirleriyle yarışmışlardır. Bu tarz oyunlar insanların içindeki şiddet ve ego duygusunu ortaya çıkarsa da bu durum göz ardı edilmiş ya da oyun geliştiricileri tarafından kullanılmış olup büyük bir ticari pazara dönüştürmüşlerdir. Pvp oyunları ile kitlesi milyonları aşan özel oyun karakterlerini geliştirip oyun tutkunlarına satarak sırf diğer oyunculardan üstün olmak için çok iyi paralar karşılığı sanal ortamda pazarlamalar yapılmaktadır.

PVP oyundan oyuna farklılık göstermekte ve genelde birinin yenip diğerinin yenmemesi yada oyunun berabere bitmesi ile sonlanmaktadır. Özel dövüş taktikleri ile tek tek yada gruplar halinde oyununuzu oynayabilirsiniz. En çok oynanan PVP oyunlarını en güncel hali ile listeledik.

İşte en çok oynanan PVP oyunları;

1-League of Legends

En Çok Oynanan PVP Oyunlar

Rekabete dayalı strateji oyunu şeklinde çevrimiçi oynanan bir oyundur. Ücretli bir oyun değildir. 100 milyonu aşkın kullanıcı olan bir oyundur. Üyelik için sadece kayıt olmanız yeterlidir. Oyunda şampiyon 2 takım mevcuttur. Çeşitli savaş alanlarında kendilerine has tasarımları ile özgün karakterler baş başa mücadele ederler. Oynadığınız oyunlar sonunda kazandığınız İP (İtibar Puanları) ile oyuncu yani karakter alabilirsiniz. Oyunda 111 karakter bulunmaktadır. Karakter, güç, yetenek ya da kıyafet gibi oyuncu özelliklerini oyun içi siteden de ücretlendirme ile alabilirsiniz.

2-S4 League

En Çok Oynanan PVP Oyunlar

Eşsiz görselliği ve hareketli düelloları ile nişancılık ve Japon çizimi ile çizilmiş karakterlerle anime hayranlarını kendine bağlayan oyundur. Oyunun hangi bölümünde olursanız olun görsellik her alanında muhteşem düzeydedir. Değişik silahlar, kıyafet ve takılarla istediğiniz tarzda karakterinizi yaratabilir ve tam bir savaşçı görünümü sağlayabilirsiniz. Değişik çeşitlerde oyun modları bulunmakta ve ayrıca tüm oyunlarda da farklı kılıç, silah,tüm modları da kullanılmaktadır. Sadece çevrimiçi oynanan oyunu indirmek ücretsizdir. Dünya’ da milyonlarca kişi tarafından oynanmakta olan bir oyundur.

3-Metin2

En Çok Oynanan PVP Oyunlar

2005 yılında Kore de tasarlanan oyunu ücretsiz olarak üye olup indirebilirsiniz. Oyuncular oyundaki ejder tanrısı ile adaleti sağlamaya çalışarak balta, kılıç, satır v.s. gibi kesici-delici silahlarla savaş yapmaktadır. Kıyafet ve değişik eşyaları ücretsiz yada ücretli alabilir veya diğer oyuncularla takas yaparak da elde edebilirsiniz. 150 milyonu aşkın kullanıcı ile tüm Dünya’ da oynanmaktadır. Ancak ülkemizde 10-18 yaş arası çocuk ölümlerine şüpheli durumlara sebebiyet vermesi gibi konular son zamanlarda gündeme gelmiş, bu oyun yasaklanma noktasına gelmiştir. 18 yaşından büyükler için tavsiye edeceğimiz bir oyundur.

4-Wolf Team

En Çok Oynanan PVP Oyunlar

Kurt ve insan olarak iki temel karakter bulunan karakterlerinizi de ekipmanlar alarak geliştireceğiniz bir oyundur. Oyunu oynayanlar karakter geliştiricilerin süreli olmasından dert yansa da Dünya genelinde oldukça oyuncusu bulunmaktadır. Bu oyunda level bulunmamaktadır. Ordudaki asker gibi rütbeler mevcuttur.

5-Counter Strike

En Çok Oynanan PVP Oyunlar

Savaş oyunu olan oyunda değişik silahlar ve haritalar mevcuttur. Ağır, hafif, bıçak ve bomba gibi türleri kullanan tek karakter oyun içerisinde değişik yerlerden çıkan teröristleri öldürerek ilerlemektedir. Oyun round mantığı ile oynanır ve her round da herşey yeniden başlar. Geçmişe dayanan bu oyun gelişerek hala günümüzde de devam etmekte milyonlarca kişi tarafından oynanmaktadır.

Ayrıca Dota 2, Knight Online, Silkroad, Point Blank, Transformice, Legend Online oyunları da en çok oynanan PVP oyunlar arasında yer almaktadır. Çok büyük bir piyasaya sahip olan oyun sektöründe oynayacağınız oyunları bulunduğunuz ortamdan uzaklaşmadan asosyal insan olmadan bilinçli olarak oynamanızı tavsiye ederiz. Sizlerde makalemize yorum yaparak oyun hakkında öneri ve şikayetleri dile getirip, oyunu indirmeyi düşünenleri yönlendirebilirsiniz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.