En İyi 8K TV

En İyi 8K TV Tavsiye

Televizyon almak isteyip en iyi 8k tv arayan ziyaretçilerimiz için lidedr marka ve ürünlerini inveleyerek en iyi 8k tv tavsiye listemizi sıraladık.

Yazımız içerisinde 8k tv tavsiye arayan ziyaretçilerimiz için en iyi 8k tv marka ve modellerini inceleyerek en iyi 8k tv hangisi olduğunu açıkladık.

Zevkini önemseyenler teknolojiyi yakından takip edenler en yeni ve en güncel televizyon 8k tv özellikleri neledir? 4k tv ile 8k tv arasında ne fark vardır? 8k televizyon en iyi marka hangisi sizler için araştırdık ve hemen yazımız devamında sıraladık.

8K TV veya 8K Çözünürlük Nedir?

FHD TV lerden 16 kat, 4K tv lerden 4 kat daha yüksek ekran çözünürlüğüne sahiptir.

4K TV ile 8K TV Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Hayatımıza 4k tv yeni girmişken teknoloji devi samsung dan dev bir atak gelerek 8k televizyon bombasını patlattı. Peki 4k tv 8k tv arasında ne farklılık var;
1. 4k tv ler genel olarak A sınıfı enerji tüketimine sahipken 8k tvler C sınıfı enerji tüketimine sahiptir. Bu yüzden 8k tvler yüksek enerji tüketmektedir.
2. 4K tv ler 3840×2160 ekran çözünürlüğüne sahipken 8K tvler 7680×4320 ekran çözünürlüğüne sahiptir.
3. 8K tv lerde özellikle de samsung marka da 4k görüntüyü 8k ya çevirme özelliği bulunurken 4k tvlerde 4k olmayan bir görüntüyü 4k ya çevirme özelliği bulunmamaktadır.

8K TV Özellikleri Neledir?

1. Enerji tüketim sınıfı ‘C’ olduğundan diğer televizyonlara göre oldukça yüksektir.
2. Ultra HD (8K) çözünürlük standardına sahiptir. 7680×4320 ekran çözünürlüğüne sahiptir.
3. Ses seviyesi normal televizyonlara nazaran neredeyse iki katı çıkmaktadır.
4. Özellikle de Samsung 8K TV ler 8k olmayan görüntüyü 8k ya dönüştürebilmektedir.
5. Huawei, 8k tv 5g desteği ile televizyon tarihinde bir ilke imza atmıştır.

En İyi 8K TV Markası Hangisi?

Şuana kadar piyasada sadece Samsung ve Huawei 8K TV çıkartmış veya tanıtımını yapmıştır. En iyi 8K TV markası şuan için Samsung görünmektedir.

En İyi 8K TV Hangisi?

Teknoloji devi Samsung kendine yakışır çıkışı ile TV dünyasını alt üst etti. Dünyada ilk olarak 8K TV üreten Samsung bu üretimi de başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Şuan için ev fiyatında olan ürün umarız fiyatında üksek ölçüde indirime gidecektir. Şimdi gelelim Samsung 8K TV bizlere ne gibi bir özellikler sunmaktadır;

  • Bu tv ile 4k tvlere göre 4 kat daha yüksek çözünürlükte TV izleme keyfini bulacaksınız.
  • 33 Milyondan fazla pikseli bulunmaktadır.
  • Samsıng 8K tv, quantum hdr 32x özelliği ile inanılmaz parlaklık sunmaktadır.
  • TV içerisinde bulunan yapay zeka sayesinde 8K olmayan görüntüleri otomatik olarak 8K çözünürlüğüne getirerek 8K çözünürlüğünde yansıtmaktadır.
  • Dez avantajlarından bir tanesi ise televizyonun ev değerinde fiyatının bulunmasıdır.

Yazımız içerisinde siz değerli takipçilerimiz için 8k tavsiye modellerimizi sıraladık. Ürünler hakkında öneri veya şikayetiniz var ise yada farklı bir ürün tavsiye ediyorsanız lütfen hemen altta bulunan yorum bölümünde belirterek bizlere ve değerli takipçilerimize katkıda bulunabilirsiniz.

Tavsiye ettik: En İyi 4K TV Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Selen Özçep tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için kullanıcı deneyimi ve bilgiyi harmanlayarak tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken en iyi ürünleri titizlikle seçmekteyim.
Türkiye’de tavsiye sitesi arayışında öne çıkan bu sitede uzman kadrosunda sizlerin ürünlere dair soru işaretlerini gidermek üzere çalışmalar yapmaktayım. En iyi ürün, ihtiyacı karşılayandır ve kişiden kişiye değişebilir. Bununla birlikte ürettiğim en iyi tavsiye içerikleri sayesinde en doğru ürün alternatifleri arasında seçim yapmanız kolaylaşacaktır.