en iyi akıllı bileklik

En İyi Akıllı Bileklik Tavsiye

Akıllı bileklik tavsiye arayışındakiler için en iyi akıllı bileklik modelleri arasında seçim yaptık ve akıllı bileklik ne işe yarar sorusunu yanıtladık.

En iyi akıllı bileklik tavsiye arayışındaki siz değerli okuyucularımız için akıllı bileklik modelleri arasındaki en iyileri derledik ve akıllı bileklik önerisi sunmanın yanı sıra, akıllı bileklik ne işe yarar gibi soruları yanıtladık.

Teknolojinin gelişimiyle birlikte akıllı bileklikler, adeta kişisel asistan haline geldi.  Modern tasarımlı rengârenk akıllı bileklikler, iOS ve Android işletim sistemiyle çalışır. Her yaş grubuna hitap eden akıllı saatleri özellikle de vücut geliştirme sporuyla uğraşanlar kullanır.

Siz de günlük rutininizi kayıt altına almak ve spor aktivitelerinden, yaktığınız kaloriye birçok detayı takip edebilmek için en iyi akıllı bileklik önerileri ihtiyacı duyuyorsanız doğru sayfadasınız. Sizler için değişen gereksinimlere yanıt veren en iyi modelleri derledik.

En İyi Akıllı Bileklik Modelleri

Fitbit Alta HR

Fitbit akıllı bileklik, üst segmentteki en iyi akıllı bileklik modellerinden biri. 7 güne kadar şarj ömrü sağlaması, aktiviteleri otomatik olarak algılayarak gösterge tablosuna kaydetmesi ve uyku evrelerini belirtmesi fiyatın hakkını veren özellikler diyebiliriz. Kalori hesaplama ve kalp atış hızı takibi de mümkün. Bluetooth kapsama alanının kısa olması dezavantaj olabilir. Fitbit’in Fitbit Charge 4 modelini de değerlendirebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: Fitbit Akıllı bileklik

Samsung Galaxy Fit e

Askerî dayanıklılık standartlarıyla uyumlu olan ve 50 metre suyun altında dayanıklılık gösteren Samsung Galaxy Fit e akılı bileklik modeli de en iyi akıllı bileklik sıralamasında kendisine yer buldu.  Çekim kapasitesinin az olduğu yönünde eleştirilmiş olsa da yüksek görüntü kalitesi sunması etkileyici. Kalp atış hızını ölçebileceğiniz cihaz, uykuyu da her evrede takip eder.

Huawei Band 6 Akıllı Bileklik

Huawei akıllı bileklik Band 6, 10 günlük kullanım süresi sunar. 96 farklı egzersiz modu vardır. Adet döngüsünü takip etmek, uyku takibi yapmak, kan oksijen satürasyonunu takip etmek, kalp atış hızını izlemek, stresi ölçmek mümkündür. Cihazın ekran yüzlerini de beğendik. Bağlantı konusunda daha iyi olabilirdi; fakat tüm fonksiyonları çalışan şık bir telefon.

Oppo Band OB19B1 Akıllı Bileklik

Oppo akıllı bileklik 12 günlük kullanım sunan bir model. 12 egzersiz modu var. Fotoğraf çekmek için telefonu uzaktan kontrol etmek mümkün. Müzik dinlerken telefonu elinize almadan ses seviyesini ve parçaları değiştirebilirsiniz. Uyku takibi, kalp atış hızı ve hava durumu takibi beğendiğimiz özellikler. Oppo telefonla senkronize kullanmak için tercih edebilirsiniz.

Xiaomi Mi Band 6 Akıllı Bileklik

Xiaomi Mi Band 6, etkileyici bir tasarıma sahip. 50 metre kadar derinlikteki suya dayanıklı olduğu için yüzerken de bileğinizden çıkarmanız gerekmez. Regl döngüsü ve ovülasyon dönemlerini kaydeder. Bu açıdan kadınlar için uygun bir modeldir. Kalp atış hızındaki değişikliğe göre uyku süresini kaydeder. Xiaomi Mi Band 6, hava durumu tahmini, mesaj uyarıları gibi kullanışlı ek özelliklere sahip. Yalnız güneş altında ekranın zor görünmesi dezavantajı diyebiliriz.

Honor Band 5

Ekranı çizilme dayanıklı olmaması eksi yönü olsa da AMOLED göstergesi, SpO2 monitörü ve uzun süre dayanan piliyle Honor Band 5 de en iyi akıllı bileklik önerileri arasında yerini aldı. Cihaz eğimli ekranıyla her ortama ve her tarza uygun bir model diyebiliriz. 10 farklı spor dalını takip edebilmesi de cezbedici.

Vestel V-Fit Akıllı Bileklik

Akıllı bileklik ihtiyacınızı karşılarken yerli üretimi de desteklemek isterseniz Vestel’in bu modelini tercih edebilirsiniz. En iyi nabız ölçer akıllı bileklik olarak önerebileceğimiz V-Fit akıllı bileklik,  hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde sorunsuz çalışan suya ve toza dayanıklı bir model. Fiyatı rakiplere göre yüksek sayılabilir; fakat OLED ekran, Bluetooth özelliği ve uzun süre kullanım imkânı sunması bu açığı kapatacaktır.

En İyi Akıllı Bileklik Karşılaştırma

Tasarımları ve bünyesinde barındırdığı sensörleriyle sektöründe öne çıkan en iyi akıllı bileklik modellerini derledik. Akıllı bileklik modellerinin avantajlarına ve dezavantajlarına değinerek en iyi fiyat performans akıllı bileklik hangisi, en iyi akıllı bileklik markası hangisi gibi soruların yanıtlarına ulaşmanızı sağladık.  aşağıdaki tablo sayesinde en iyi akıllı bileklik modelinin hangi özelliklere sahip olması gerektiğini daha net görebilirsiniz.

ÜRÜN ADIKALP ATIŞ HIZI SENSÖRÜKONUM BİLGİSİBLUETOOTHSUYA DAYANIKLILIKBATARYA ÖMRÜ (saat)
Fitbit Alta HRVarYokVarVar7 saat
Samsung Galaxy Fit eVarYokVarVar13 gün
Huawei Band 6 Akıllı BileklikVarYokVarVar14 gün
Oppo Band OB19B1 Akıllı BileklikVarYokVarVar12 gün
Xiaomi Mi Band 6 Akıllı BileklikVarYokVarVar14 gün
Honor Band 5VarYokVarVar14 gün
Vestel V-Fit Akıllı BileklikVarYokVarVar7 gün

Akıllı Bileklik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akıllı bilekliğin en düşük fiyatı ile en yüksek fiyatı arasında ciddi fark olduğundan anlayabileceğiniz üzere, birçok unsur en iyi akıllı bileklik fiyatları üzerinde etkilidir. Akılı bileklik satın alırken şu unsurları göz önünde bulundurmalısınız:

 • Suya dayanıklılık

Yağmurlu günlerde dışarı çıkarken veya elinizi yıkamanız gerektiğinde akıllı bilekliğinizi çıkartmanız bilekliğin faydalarından yeterince yararlanmanızı önleyecektir. Bu nedenle alınabilecek en iyi akıllı bileklik modelinin suya dayanıklı olan model olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca ayarlanabilir kayış sayesinde akıllı bilekliğinizi daha rahat kullanabilirsiniz.

 • Pil ömrü

Akıllı bilekliklerin pil ömrü 5-20 gün arasındadır. Bazı modellerde GPS özelliği vardır ki bu modeller yüksek enerji harcar.  Bu nedenle akıllı bilekliğin özelliklerine ve pil ömrüne dikkat etmelisiniz.

 • Uyumluluk

Akıllı bilekliğin faydalı olabilmesi için akıllı telefonunuzla eşleşmesi ve bildirimleri alması gerekir. Telefon değişikliği yapabileceğinizi de göz önünde bulundurarak hem iOS hem de Android işletim sistemi tarafından desteklenen modeli tercih etmenizi öneririz.

 • Garanti süresi ve teknik destek

Her üründe olduğu gibi akıllı bileklik alırken de teknik ekibin varlığına ve garanti süresinin uzun olmasına dikkat etmelisiniz. Elbette akılı bilekliği güvenilir satıcıdan almalısınız.

Akıllı Bileklik Hakkında Merak Edilen Sorular

 1. En İyi Akıllı Bileklik Ne İşe Yarar?

  Akıllı bileklikler, barındırdığı sensörlerle kan basıncı, kalp atış hızı, uyku döngüsü ve adım sayısı gibi verileri toplar. Bu sayede sağlık durumunuz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Adım sayma, egzersiz türü seçimi ve kalori takibi egzersiz ve sağlıklı beslenme konusunda yardımcı olur.  Yani, akıllı bileklik ne işe yarar sorusunu sağlıklı yaşam hedeflerine ulaşmayı kolaylaştırmak şeklinde yanıtlayabiliriz.

 2. Akılı Saat Mi Akıllı Bileklik Mi?

  Akıllı bileklik sayesinde siz de teknolojiye yakın olabilir ve çağı yakalayabilirsiniz. Akılı saat mi akıllı bileklik mi konusunda kararsızsanız hemen açıklayalım: Akıllı saatler daha ayrıntılıdır. Akıllı bileklikler daha küçük ekrana ve daha uzun pil ömrüne sahiptir. Daha çok egzersiz takibine odaklanıyorsanız akıllı bileklik tercih edebilirsiniz. Hem saat hem telefonla görüşme gibi işlevleri için akıllı saati tercih ediyorsanız aşağıda linkini paylaştığımız en iyi akıllı saat tavsiye yazımızı da okumanızı öneririz.

 3. Akıllı Bileklik Hangi Kola Takılır?

  Akıllı bileklik satın alan kullanıcılar akıllı bileklik hangi kola takılır merak etmektedir. Kalp atışı sol bilekten ölçüldüğünde daha doğru sonuçlar verir. Bu nedenle akıllı bilekliğinizi sol bileğinize takmanızı öneririz.

En İyi Akıllı Bileklik; Uzman Görüşü

Akıllı bileklik tavsiyelerinde bulunduğumuz bu yazımızda, hangi akıllı bileklik daha iyi, en ucuz akıllı bileklik hangi özelliklere sahip gibi sorulara yanıt bulmanızı kolaylaştırmaya çalıştık. Honor, Vestel, Fitbit, Samsung gibi markalar en iyi akıllı bileklik markaları olarak öne çıkar. Sizin için bütçe sorun değilse Fitbit akıllı bileklik modelini tercih edebilirsiniz. Akıllı bileklik yerine akıllı saat almayı planlıyorsanız aşağıda paylaştığımız tavsiye yazımızı okumanızı öneririz.

Tavsiye ettik: En İyi Akıllı Saat Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Selen Özçep tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için kullanıcı deneyimi ve bilgiyi harmanlayarak tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken en iyi ürünleri titizlikle seçmekteyim.
Türkiye’de tavsiye sitesi arayışında öne çıkan bu sitede uzman kadrosunda sizlerin ürünlere dair soru işaretlerini gidermek üzere çalışmalar yapmaktayım. En iyi ürün, ihtiyacı karşılayandır ve kişiden kişiye değişebilir. Bununla birlikte ürettiğim en iyi tavsiye içerikleri sayesinde en doğru ürün alternatifleri arasında seçim yapmanız kolaylaşacaktır.