en iyi ankastre fırın

En İyi Ankastre Fırın Tavsiye

Fırın alacak fakat en iyi fırın tavsiye merak edenler için en iyi fırın markalarını sıraladık. İşte en iyi fırın modelleri listemiz.

Mini fırın, davul fırın ve solo fırını geride bırakan son teknolojiler ile üretilen yeni nesil ankastre fırınlardan almak isteyen takipçilerimiz için en iyi ankastre fırın modellerini araştırarak ankastre fırın tavsiye listemizi sıraladık.

Mutfağında yenilik yapacak ve en iyi fırın tavsiye arayanlar için en iyi ankastre fırın öneri listemiz yazımız devamında yer almaktadır. Sizlere her evde kullanılan en önemli ev araç gereçlerinin başında gelen fırın hakkında bazı bilgiler vererek bu bilgiler ışığında en uygun ankastre fırın markalarının hangileri olduğuna değineceğiz. İyi bir ekmek-yemek pişirici olmanın yolu kullanılan fırının özelliklerini bilmek ve fırını tanımaktır.  Leziz yemekler pastalar börekler pişirmenin yolu fırınınızı tanımaktan geçer.

En İyi Ankastre Fırın Markası ve Modelleri

Yukarıda fırınlar hakkında tanımlama ve fırın alırken nelere dikkat edilmeli sorusunu cevapladıktan sonra şimdi ankastre fırın tavsiye listemize geldi.

Bosch HRG636XS7 Buhar Fonksiyonlu Ankastre Fırın

Teknoloji devi bosch akıllara durgunluk veren sıradan bir fırından çok daha fazla görevi üstlenmiş. En iyi fırın markası ünvanını hakkı ile elinde bulundurduğuna inanıyoruz. bir bosch ankastre fırın ile karşı karşıyayız. Evet bosch bu ürünün de önemli öne çıkan özelliği buharla pişirme özelliği bulunmasıdır. Ayrıca üründe diğer önemli özellikleri ‘Home connect’ adını verdiği wifi ile uzaktan pişirme özelliği bulunması ve bu özelliği ile önceden kaydedilmiş bir çok hazır program ve sizin ilave edebildiğiniz programlara göre de yapabilmesi artı bir özellik olması, özel iç kaplaması ile temizlikte neredeyse hiç vakit ayırmamanızı sağlamakta, 4D pişirme ile homojen ısı dağılımı yaparak tüm raflarda aynı anda yemeğin her yerine eşit ısı dağılımı, A sınıfı enerji tüketimi ve 71 litre iç hacmine sahiptir.

Ürünün diğer rakiplerine göre A+ ve A++ olmasına rağmen enerji tüketimi bosch ankastre fırın modelinde A sınıfı enerjisi ile 0,9 W dir. Bu da diğer özelliklerine bakıldığında çok çok problem edilebilecek bir sorun olmamaktadır.

Daha fazla bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz: Bosch HRG

Siemens HB675GBS1 iQ700 Ankastre Fırın

4D modern pişirme teknolojisi ile fırınınıza koyduğunuz 4 tepsinizi de aynı anda ve yiyeceklerin her bir yerinin aynı derecede pişirebilmektedir. A+ enerji tüketimine sahiptir. Bu enerji sınıfı ile 0,87kWh enerji tüketimi vardır. Kendi kendini temizleyebilme özelliği her açıdan okunabilen dokunmatik ekran özelliği, 13 pişirme programına sahip olma özelliği ve 71 litre iç hacmine sahiptir.

Profilo FRMA325B Ankastre Fırın

Dayanıklı ev aletleri olarak bildiğimiz profilo, aynı şekilde en iyi ankastre fırın modellerinde de bizleeri şaşırtmamıştır. Ayrıca fiyat konusunda da diğer rakiplerine göre oldukça düşüktür. Ürün 3D pişirme teknolojisi ile fırın içerisindeki ısıyı fırının içine eşit olarak dağıtarak dengeli ve lezzetli pişirme sonuçları elde eder. Profilo ankastre fırın modelinde kendi kendini temizleyebilen arka paneli ile kolay temizlik özelliği vardır. Ayrıca ürün A enerji sınıfı ile fanlı tek çevirmede harcadığı güç tüketimi 0,79 kWh dır. İç hacmi ise 66 litre olup ideal kullanım ölçülerindedir.

Arçelik 9658SYTI Ankastre Fırın

Ankastre fırında yerli üreticimiz arçelik sınıfının en sessiz ve en tasarruflu ankastre fırın üretmiştir. Fırında ızgara dahil olmak üzere her türlü yemeği rahatça pişirebilir, A++ enerji sınıfı ile A enerjili fırınlara göre %45 daha tasarrufludur. Dokunmatik kontrol paneline sahip olup 12 adet pişirme fonksiyonu ve 5 adet hassas dereceli pişirme ayarı ile birlikte 3D pişirme özellikleri ile harika yemekler yapabilirsiniz. Ayrıca ürünün iç kısmı yağ ve kiri emebilen kaplamadan tasarlanmıştır. Ürünün iç hacmi ise 71 litredir.

Ankastre Fırın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Fırınının kapasite ve hacim miktarı;
  Evinizin veya mutfağınızın ebatları veya ankastre fırını yerleştireceğiniz alanın ölçülerine göre fırınınızı seçmeli ve iç hacmini de bu ölçüler doğrultusunda belirlemelisiniz. Daha sonra kullanım şekliniz doğrultusunda, örneğin nadiren ve azar azar fırında pişirme işlemi yapıyorsanız düşük hacimli fırınlar yeterli olacakken, tek seferde 2 tepsi ve fazlası veya geniş tepsiler kullanarak pişirme yapıyorsanız o halde yüksek ölçekli ve daha fazla ızgaralığı bulunan ankastre fırınları tercih etmelisiniz.
 • Fırının enerji sınıfı;
  Bilindiği gibi fırınlar kullanım sıkılığına göre evlerin en çok enerji tüketen elektrikli ev aletidir. Buna istinaden fırınınızın en A sınıfı enerji tüketimi olmasına dikkat etmelisiniz. Piyasada A, A+ ve A++ enerji sınıfı elektrik tüketimi bulunan ankastre fırınları bulunmaktadır.
 • Rezidans ısısı;
  Fırınların teknik özellikleri dışında birde kullanım özellikleri vardır. Bunların içinde de en önemlisi yiyeceklerin altının, üstünün veya içinin pişmemiş olmasıdır. Bunun sebebi ise yüksek olasılıkla rezidanslarından kaynaklıdır. Eğer alacağınız fırının rezidansları yeterli değil ise ısıtma yapmaz ve yiyeceklerin altı pişerken üstü pişmez üstü pişerse altı veya içi pişmeye bilir. Bu nedenle fırın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli sorulardandır.
 • Fırınlarda bulunan pişirme programları;
  Fırınların çeşitlerine göre, buharla pişirme, mikrodalga, mayalama, kendi kendini temizleme, wifi ile uzaktan yönetilme, tavuk çevirme, dondurulmuş gıdalar için çözülme modu gibi birçok program özelliği bulunmaktadır. Sizde kendi kullanımınıza göre programlı ankastre fırını seçebilirsiniz.
 • Fanın özelliği;
  Kullanım özelliklerinden bir diğeri de fırınların içerisinde bulunan fanlarıdır. Bu fanları hem normal hızda hemde turbo modu hızda çalışarak yiyeceklerinizin dengeli pişmesini ve yemeğin türüne ve özelliğine göre özel pişimler sunmaktadır. Örneğin bazı yiyeceklerin üzerinde kalın tabaka oluşması veya bazılarında içinin dışına oranla daha az pişmesi daha sağlıklı ve lezzetli sonuçlar vereceği gibi bazen de fırının ön sıcaklık için fan veya turbo fan kullanılması gerekmektedir.

Fırında Turbo Modunu Hangi Yemeklerde Kullanacağım?

İçi az dışı çok pişmesi gereken tüm yiyecekleri turbo modunda pişirebilirsiniz.

En İyi Ankastre Fırın Markası Hangisidir?

Ankastre fırın en iyi marka olarak Siemens’ dir. Onu Bosch ve Profilo takip ederken en iyi yerli malı ankastre fırın markası ise Arçelik ve Vestel’ dir.

Tavsiye ettik: En İyi Mini Fırın Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.