en iyi ankastre set

En İyi Ankastre Set Tavsiy

Evini yenileyecek veya yeniden kuracakların merak ettiği en iyi ankastre set için en iyi ankastre fırın, ocak ve davlumbazları tavsiye ettik.

Her mutfağın olmazsa olmazlarından biri ankastre setlerdir. Mutfakta geçirdiğiniz zamanı değerli kılmaya yarayan bu setler, birçok markada çeşitli renk seçeneğiyle yerlerini alıyor. En iyi ankastre set seçiminizi bütçenize göre en kaliteli ürünlerden yana kullanmanızda fayda var. Zira bu ürünleri uzun yıllar kullanacak olan sizlersiniz.

Birbirinden güzel tasarımlarla ve farklı teknik özelliklerle hayatınızı kolaylaştırmayı sağlayan ankastre set tavsiye çeşitliliği kafanızı karıştırabilir. Bu yazıda sizler için son model ankastre setlerden bahsettik. Yemek yapmayı daha keyifli hale getirecek ankastre modelleri arasından hangi ankastre set tercih edilmeli tüm detaylarıyla açıkladık. Her şeyin en iyisini isteyenler için dünyanın en iyi ankastre markası hangisi? birazdan öğreneceksiniz. Önce ankastre set alırken dikkat edilmesi gerekenlerden biraz bahsedelim.

Yukarıda ocak, fırın, davlumbaz gibi ankastre ürünleri satın alırken dikkat etmeniz gereken hususlardan detaylı olarak bahsettik. Bunların dışında ankastre set satın alırken, mutlaka birbiri ile olan uyumlu modelleri tercih etmelisiniz. Mutfağınızın görünümü ve şıklığı açısından uyumlu modeller tercih etmeniz büyük önem arz eder.

En İyi Ankastre Set Markaları?

Buraya kadar ankastre set nasıl seçilir, ne gibi özelliklere sahip olmalıdır onlara değindik. Şimdi en iyi ankastre markaları arasından, son model ankastre setler hangileri inceleyelim. Bütçeniz yettiğince en iyi marka ankastre set ve modelleri seçmeniz, kalite ve kullanım ömrü açısından oldukça önemlidir. İşte! en iyi ankastre set markası hangisi diyenler için yorumlarımıza geçiyoruz;

MİELE EN İYİ ANKASTRE SET

MİELE H 7460 B Çelik Ankastre Set

MieleA+ enerji sınıfı ankastre fırın, çelik PureLine dizaynı ile 76 ltgeniş iç hacme sahiptir. Otomatik programlar dahil 12 programa sahip miele ankastre fırın, nem ilaveli pişirme, nem ilaveli üst/alt pişirme, yoğun pişirme gibi özel kullanım imkanı sunar. Sunduğu 20 adede kadar özelleştirebileceğiniz programlarının yanı sıra başlama ve sonlandırma saati ile pişirme süresini de ayarlayabilirsiniz.

Miele kombi buharlı fırının, eşit ve hızlı dağılan buharlı özelliği sayesinde et yemeklerinizi dışı çıtır içi yumuşak şekilde servis edebilirsiniz. Çıtır pişirme fonksiyonu, nemi azaltarak pizza ve patates kızartması gibi yiyecekleriniz için gevrek bir kızarıklık sağlar. KeepTasty özelliği sayesinde aşırı pişirme ve yanmaların önüne geçebilirsiniz.

Soğuk ön yüzeyiyle yanmaya karşı koruma sağlar. Paslanmaz çelik, fırın üzerinde parmak izi kalmasını engeller. Aynı zamanda korumalı yüzeyi sayesinde özel temizleyicilere ihtiyaç kalmaz. PerfectClean donanımı ile yemek artıklarının yapışması ve kuruması engellenir. Bu sayede aşırı kolay temizlik sağlanır.

 • Enerji Sınıfı: A+
 • Net Hacim (L): 76
 • Fonksiyon Adedi: 12
 • Toplam elektrik kullanım değeri: 3.5 kW
 • Renk: Gri

Daha fazla bilgi için: Miele Çelik Ankastre Set

Miele KM3034-1 G EDST Çelik Cam Gazlı Ankastre Ocak

Birinci sınıf bir kaliteye sahip Miele gazlı ocak, emaye dökme başlıkları ile sağlam ve uzun ömürlüdür. Bunun dışında yapışmaz cam yüzeyi ve temizlemeyi kolaylaştıran PerfectClean brülör başlıklarıyla donatılmıştır. Bulaşık makinesinde yıkanabilir taşıyıcılara sahiptir. Bu sayede, pişirme alanlarının kalitesini korur, temizlemeyi kolaylaştırır ve zaman tasarrufu sağlar.

Miele ankastre ocak, daha fazla emniyet ve konfor sunan özeliklere sahiptir. QuickStart özelliği hızlı ateşleme, GasStop&ReStart özellikleri ise alevin sönmesi durumunda otomatik yeniden ateşleme gibi imkanlar sunar.

Mielegazlı ocaklar için iki Wok brülör seçeneği sunar. Her iki alev halkası için tek tip güç ayarı sunan tekli wok brülörü ve her iki alev halkasının ayrı ayrı ayarlanmasını sağlayan çift wok brülörü. Bu sayede yemeklerinizi daha yüksek ısıda pişirebilirsiniz.

Taşma veya hava akımı durumlarında gaz alevi sönebilir. Sistem bunu otomatik olarak tespit eder ve ocağı tekrardan ateşler. Tekrardan ateşlenmez ise gaz beslemesi derhal kapatılarak güvenli ortam sağlanır. Cihazların beklenmedik bir şekilde uzun süre kullanıldığında gaz akışı kapatılır. Miele ankastre ocak, kullanışlı olduğu kadar güvenli bir his sağlar.

 • Ocak Tipi: Gazlı
 • Yüzey Tipi: Yapışmaz cam yüzey
 • Genişlik (cm): 78
 • Düğme Tipi: Inox
 • Renk: Gri

Miele DA 6698 W CLST Çelik Duvar Tipi Gri Davlumbaz

Miele çelik davlumbaz, yüksek kaliteli kaynak edilmiş ve zımparalanmış bir davlumbaz gövdesine ve çelik bacaya sahiptir. Keskin metal kenarlar ve elektrikli parçalar yerine sadece kapalı ve düz bir yüzeye sahiptir. Bu parça çok kolay temizlenebilir özelliğe sahiptir. Miele davlumbaz, sunduğu üst düzey özelliklerle ayrıntılı konfor ve güvenlik farkı yaratmak isteyenlerin tercihi olabilecek bir ürün.

Miele davlumbaz, hem yüksek kaliteli hem de çift taraflı çeken radyal fanlara sahiptir. Büyük güç üreten parçaları, yüksek hava akışı ve uygun değerde çekiş gücü sağlar. Etkili ve sessiz bir yalıtıma sahiptir. Böylelikle yüksek hava performansında da sohbetlerinize devam edilebilirsiniz. Aspiratör, baca ve davlumbaz gövdesi ise özel sönümleyici matlar ile tasarlanmıştır.

Miele davlumbaz 10 katmanlı bir çelik metal filtre ile donatılmıştır. Kaplama ve filtre çerçevesi yüksek kaliteli çelikten üretilmiştir. Bulaşık makinesinde kolaylıkla yıkanabilir yağ filtrelerinde sahiptir. Yıkama sonrası renk solması gibi problemler meydana gelmez. Miele yağ filtreleri bu sayede uzun süre yüksek kalitede çalışmaya devam ederler.

 • Enerji Sınıfı: A++
 • Güç Seviyesi: 230 W
 • Emiş Gücü: 640 m3/saat
 • Genişlik (cm): 89.8
 • Ses Seviyesi: 37 dB
 • Yüzey Tipi: Çelik
 • Yıllık enerji tüketimi: 24,6 kWh
 • Renk: Gri

SİEMENS SİYAH SUPREME EN İYİ ANKASTRE SET

Siemens Q300 Ankastre Fırın HB534FER0T

Siemens ankastre fırın, paslanmaz çelik yapısı ve 8 pişirme programıyla kullanıcılarından olumlu dönüşler almayı başaran bir model. Bu programları; turbo, alt-üst ısıtma, sıcak hava dolaşımlı ızgara, pizza konumlu yoğun ısıtma, sadece alt ısıtma, çözme konumu, hassas sıcak hava programı ve vario büyük alanlı ızgara şeklinde sıralayabiliriz. Fırının içindeki ısı dağıtım sistemi, aynı anda 3 fırın tepsisinde yemeklerinizi pişirebilmenizi sağlar. Fırının sıcaklık aralığı 50C – 275C olarak ayarlanmış.

Ön taraftan baktığımızda LED-dokunmatik ekran bizi karşılıyor. Fırının iç yüzeyi granit emaye kaplamadan oluşuyor. İç kapağı ise tamamen camdan yapılmış. Bu sayede temizliğinin de oldukça kolay olacağını söyleyebiliriz. Hızlı ısıtma ayarıyla beraber soğuk hava fanına da sahip. Halojen aydınlatmasıyla fırının kapağını açmadan yiyeceklerinizi kontrol etme imkanı sağlıyor. Aynı zamanda güvenliği sağlama açısından ön kapak maksimum 50 C ye kadar ısınıyor ve çocuk emniyet tuşu bulunuyor.

 • Enerji Sınıfı: A
 • Net Hacim (L): 66
 • Fonksiyon Adedi: 8
 • Toplam elektrik kullanım değeri: 3.3 kW
 • Renk: Siyah

Siemens iQ300 Siyah Ankastre Ocak EN7B6PO10O7

Kırılmaz siyah cam malzemesi ve tezgaha sıfır ankastre tasarımıyla Siemens ankastre ocak, silindir düğmeleri ile tek elle ateşleme kolaylığı sunuyor. Çelik ocak ızgarası ise bulaşık makinesinde yıkanabilir özellikte. Temizliğe değinmişken cam yüzeyin, kir ve yağ tutmaması da büyük rahatlık sunduğunu söyleyelim.

4 gözü gazlı ankastre ocağın 1 hızlı, 2 standart ve 1 ekonomik gözü bulunuyor. Ekonomik ocak gözü, hızlı ocak gözüne oranla iki kat daha az elektrik tüketimi sağlıyor. Doğalgaza ayarlı fabrika çıkışı ve gaz emniyet sistemiyle de güvenlikten ödün vermeyen bir tasarım sağlanıyor.

 • Ocak Tipi: Gazlı
 • Yüzey Tipi: Cam yüzey
 • Genişlik (cm): 75 cm
 • Düğme Tipi: Inox
 • Renk: Siyah

Siemens iQ300 Siyah Davlumbaz LC65KA270T

Siemens duvar tipi davlumbaz, 540 m3/h gücündeki emiş hızı ve 3 havalandırma kademesine sahip bir üründür. Yüksek emiş oranına sahip güçlü motoruyla buhar ve kokuları sessiz bir şekilde giderir. Aynı zamanda hava çıkışlı ve hava dolaşımlı kullanıma uygundur. Hava dolaşımlı kullanım için hava dolaşım kitinin gerekli olduğunu da söyleyelim.

Siyah cam dekoruyla oldukça şık bir görünüme sahiplik eden davlumbaz, TouchControl yani dokunmatik bir ekrana sahiptir. TouchControl ile güç seviyesini ve LED ışığı ayarlayabilirsiniz. LED ışık demişken 2 adet 3W LED aydınlatması bulunur. Cam filtre haznesi ve 1 adet bulaşık makinesinde yıkanabilir çelik yağ filtresi temizlikte kolaylık sağlar.

Olumsuz taraflarını ele aldığımızda düşük enerji sınıfına sahip bir model olduğundan, bu durum elektrik faturanıza yansıyabilir. Yine de fiyat performans olarak başarılı bir ürün diyebiliriz.

 • Enerji Sınıfı: C
 • Güç Seviyesi: 216 W
 • Emiş Gücü: 540 m3/saat
 • Genişlik (cm): 90
 • Ses Seviyesi: 56 dB(A)
 • Yüzey Tipi: Cam
 • Renk: Siyah

VESTEL EĞİK BEYAZ EN İYİ ANKASTRE SET

Vestel Beyaz Ankastre FırınAF-8786 YB

Vestel’in 4 Tepsi 4 Yemek adını verdiği teknolojiyle, hazırladığınız çeşit çeşit yemekleri aynı anda pişirebileceksiniz! Bu sayede hem zamandan hem enerjiden tasarruf sağlayabilirsiniz. Fırınınızın yan duvarlarındaki hava kanalları, her tepsi seviyesinde birbirinden bağımsız hava dağılımı sağlar. Bu şekilde kokuların birbirine karışması engellenir. Hava dağılımı çift fan özelliğiyle desteklenerek her tepsi seviyesindeki yiyeceğin eşit miktarda pişmesi sağlar.

Vestel ankastre fırın, dokunmatik dijital ekranıyla tüm özelliklerini dokunarak kontrol etmenizi sağlar. Dijital zamanlayıcı, ayarladığınız süre sonunda sesli uyarı verir ve fırınınız kendi kendine durur. Yan tel rafları bulaşık makinesinde yıkayabilir, bir sonraki kullanıma zahmetsizce hazır hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda çıkarılabilir iç cam ve emaye yüzey de kolay temizliğe uygundur.

 • Enerji Sınıfı: A
 • Net Hacim (L): 73
 • Saat Tipi: Dijital
 • Fonksiyon Adedi: 8
 • Renk: Beyaz

Vestel Beyaz Ankastre OcakAO-6104 YB

4 gözlü cam tasarıma sahip vestel ankastre ocak, gazlı bir modeldir. Düğme yerleşim yönünün yanda olması kullanım kolaylığı sağlayan özelliklerden biri diyebiliriz. Düğmeden ateşleme özelliği ile tek bir hareketle ocağınızı yakabilirsiniz. Ocak alevinin istemeden kapandığı durumlarda ise gaz emniyeti devreye girerek gazı keser. Bu sayede zehirlenme riski ortadan kalkar, güvenliğiniz sağlanır.

 • Ocak Tipi: Gazlı
 • Yüzey Tipi: Cam yüzey
 • Genişlik (cm): 60
 • Düğme Tipi: Inox
 • Renk: Beyaz

Vestel Beyaz Ankastre DavlumbazAD-6331 B

Vestel duvar tipi davlumbaz, saatte 547 m3/h emiş gücü ile yazımızda yer alıyor. 3 havalandırma kademesine sahip bu davlumbazın dokunmatik kontrol özelliği bulunmaktadır. Geri dönüş önleme sistemi ile tek yönlü hava akışında çekilen bütün kötü kokular dışarı aktarılır. Aynı zamanda dışarıdan kötü koku gelmesi de engellenir.

Balık ve kızartma gibi yemeklerde pişirme bitse de kızgın yağ yüzünden duman ve koku çıkmaya devam eder. Zamanlayıcı ve otomatik kapanmaözelliğini aktif hale getirdiğinizde vestel ankastre davlumbaz, duman ve kokuyu topladığı zaman kendiliğinden durur. Alüminyum kaset filtresi yıkanabilir özelliğiyle ilk günkü performansını göstermeye devam eder.

 • Enerji Sınıfı: C
 • Genişlik (cm): 60
 • Emiş Gücü: 547 m3/saat
 • Ses seviyesi: 68 dB
 • Yüzey Tipi: Cam
 • Renk: Beyaz

ARÇELİK CAM BEYAZ 3’LÜ EN İYİ ANKASTRE SET

Arçelik Beyaz Ankastre9542 CDB Fırın

Arçelik ankastre fırın, 6 fonksiyonlu pişirme programıyla model incelememizde yerini alıyor. Multi fonksiyon bir fırın olması, hem turbo, hem elektro turbo, hem de statik pişirme özelliğinin bir arada bulunması anlamına geliyor. Kısaca tek fırında üç farklı fırın özelliği bulunuyor. Bu sayede fırınınızı yemek çeşidine göre ayarlayabilir, daha lezzetli sofralar kurabilirsiniz. Elektro turbo yani fan destekli pişirme ile sıcak hava, fırının her yerine eşit oranda ve hızlı bir şekilde dağıtılır. Booster özelliği hızlı ön ısıtma sağlar, böylece enerji tasarrufu yapmış olursunuz.

Katalitik arka duvarı ile kötü kokulara neden olan yağ artıklarını emer. Komple çıkartılabilir iç camı, fırının temizliğinde büyük bir kolaylık sağlar. Dokunmatik LED ekran fırını kolayca çalıştırıp ayarlama yapabilmenize programlıdır. Çocuk kilidi sayesinde dokunmatik ekranın rahatlığını korkmadan yaşayabilirsiniz.

 • Enerji Sınıfı: A
 • Net Hacim (L): 71
 • Fonksiyon Adedi: 6
 • Ürün Rengi: Beyaz

Arçelik Beyaz Ankastre OCD 607-5EB Ocak

Cam yüzeye sahip arçelik ankastre ocak, 4 gözü gazlı bir tasarıma sahip. Düğme yerleşim yönünün yan tarafta bulunması büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor.
Bunun yanında düğmeden ateşleme özelliği ve 65 cm genişliği ile oldukça rahat yemek yapma imkanı sunuyor.

 • Ocak Tipi: Gazlı
 • Yüzey Tipi: Cam yüzey
 • Genişlik (cm): 65
 • Düğme Tipi: Inox
 • Renk: Beyaz

Arçelik BeyazP 18 YCB Davlumbaz

Arçelik duvar tipi eğimli davlumbaz, 632m3/h emiş gücüyle segmentindeki rakiplerini geride bırakıyor. 3 kademeli havalandırmaya sahip bu davlumbaz, cam-perimatel, opsiyonel karbon ve yağ emici filtreleriyle kötü kokuları ortadan kaldırıyor. Üstelik 46 dB ses seviyesiyle…

Davlumbaz yağ ve kir tutmayan beyaz cam tasarımının yanında, dokunmatik ekranla çalışan 2 adet LED lambaya sahip. Bulaşık makinesinde yıkanabilir filtresi ile de temizliği oldukça kolaylaştırıyor. Zaman ayarlı otomatik kapatma özelliği, davlumbazın işi bittiğinde devreye giriyor ve böylelikle enerji tasarrufu sağlıyor.

 • Enerji Sınıfı: A
 • Genişlik (cm): 60
 • Emiş Gücü: 632 m3/saat
 • Ses seviyesi: 46 dB
 • Renk: Beyaz

SILVERLINE MOONLIGHT GRİ CAM 3’LÜ EN İYİ ANKASTRE SET

Sılverlıne BO6181S02 Gri Ankastre Fırın

6 adet pişirme fonksiyonuna sahip Sılverlıne ankastre fırın ile yaptığınız yemeğe göre program ayarı yapabilmeniz mümkün. Ayrıca turbo fanı yardımıyla yemeklerdeki pişirme sürenizi minimuma indirir. Yarı dijital yarı manuel kontrol sistemi ile de kolay bir kullanım sunar.

Programlanabilir saat ve pişirme süresi ile elektrik tasarrufu sağlar. Aynı zamanda darbe ve çiziklerden etkilenmeyerek uzun süreli kullanım imkanı sunar.

Fırın dış yüzeyi ve gömülebilir düğmeleri yağ tutmaz. Katalitik temizleme özelliği, iç emaye yüzeyindeki artıkların kendiliğinden kurutup dökülmesini sağlar. Izgaraların ve iç kapak camının da çıkarılabilir ve yıkanabilir özellikte olduğunu gördükten sonra bu fırını temizlemek fazlasıyla kolay diyebiliriz.

 • Enerji Sınıfı: A
 • Net Hacim (L): 56
 • Genişlik: 59.5
 • Fonksiyon Adedi: 6
 • Ürün Rengi: Gri

Sılverlıne CS5335SO1 Gri Ankastre Ocak

Sılverlıne ankastre ocak, temperli camı sayesinde pişirme esnasında oluşan yemek kalıntılarını temizler. Size sağladığı kolaylığın yanında, oluşabilecek kazalara karşı da kırılmaz bir cam yüzeyi sunar.

4 adet emaye ızgarası, bulaşık makinesinde yıkanabilir olduğundan temizlik açısından kolaylık sağlar. Ayrıca gaz kesme özelliği taşma gibi durumlarda, ateş söndükten sonra anında gazı keser ve güvenliği sağlar.

 • Ocak Tipi: Gazlı
 • Yüzey Tipi: Cam yüzey
 • Genişlik (cm): 60
 • Düğme Tipi: Inox
 • Renk: Gri

Sılverlıne 3420 Classy Gri Ankastre Davlumbaz

Classy duvar tipi davlumbaz, tamamen temperli cam yüzeye sahip oluşundan dolayı kırılma ve çatlamalara oldukça dayanıklıdır. İki adet LED aydınlatması mevcuttur. 3 kademeli emiş gücü seviyesi sayesinde motorun çalışma gücünü buhar seviyesine göre ayarlayabilirsiniz.

Classy davlumbaz, şıklığının yanında 533 m3/h hava emiş gücüne sahip oluşu ile mutfağınızdaki kirlenmiş havayı tamamıyla içine çekerek tazelenmiş bir ortam sunmayı hedefler. Dokunmatik kontrol paneli, açılabilir cam kapağı ve çıkarılıp temizlenebilir alüminyum yağ filtresi sayesinde temizlik için ayıracağınız vakti kısaltır.

 • Enerji Sınıfı: A
 • Genişlik (cm): 60
 • Emiş Gücü: 533 m3/saat
 • Ses seviyesi: 70 dB
 • Renk: Gri

En İyi Ankastre Set Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mutfakların tamamlayıcısı unsuru ankastre setler, hem görsellik hem de performans açısından en çok tercih edilen ürünler haline geldi. Birçok firmanın ürettiği ankastre setler arasından tercih yapmak oldukça zor. Ankastre ürün alırken dikkat etmeniz gerekenleri bildiğiniz taktirde en iyi ankastre modelleri arasından rahatlıkla seçim yapabilirsiniz. Bu özellikleri anlatmaya başlayalım;

Tercih yaparken ilk cezbeden nokta ürünün görünümü oluyor. Mutfağınıza en uygun olacak ankastre set modellerini, vintage, modern ya da retro gibi stillerde bulabilirsiniz. Mutfağınızın tarzına uygun en iyi ankastre set ile hayalinizdeki mutfak dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

Stilinize karar verdikten sonra mutfağınızın şıklığını tamamlayacak en kullanışlı ankastre renkleri arasından hangisini istediğinizi belirlemek kalıyor. En çok tercih edilen ankastre renkleri beyaz, siyah ve metalik tonları diyebiliriz. Eğer geleneksel ve zarif bir şıklıktan yanaysanız beyaz, istediğiniz asil ve çarpıcı bir görünüm ise siyah, endüstriyel bir dokunuş istiyorsanız da metalik tonlarını tercih edebilirsiniz.

Ankastre Ocak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Yemek hazırlama aşamasının gerçekleştirildiği ocak, şüphesiz en çok kullanılan mutfak eşyaları arasında yer almaktadır. Genelde dikkat edilen noktalardan birisi ankastre ocağın düğmelerinin ön yerine yan tarafta bulunmasıdır. Bu şekilde ocağını daha kolay kullanmanız amaçlanır.
 • Ocaklarda kullanım rahatlığının oldukça önemli olduğunu söylemiştik. Ocağın gözlerinin birbirine yakın olması rahat kullanılabilirliği engellemektedir. Tencereler yan yana sığmamaktadır ve bu aynı anda çoklu yemek pişirmenizi engellemektedir. Ankastre ocaklarda, ocak gözlerinin olabildiğince birbirinden uzak konumlandırılmış olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Davlumbazda olduğu gibi, ankastre ocakta da dış yüzeyin yağı tutmamasına dikkat edilmelidir.
 • Ankastre ocak satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli özellikise otomatik emniyet kilidi bulundurmasıdır. Bu özellik sayesinde mutfağınızda ocağınızı açık unutursanız, sistem otomatik kendisini pasife alır ve gaz akışını keser. Bu sayede hem ailenizi hem de mutfağınızı olası kazalardan koruyabilirsiniz.
 • Kaliteli ocaklarda düğmeler kısıldığında titreme, açıldığında ses yapmaz ve gazı ekonomik kullanır.
 • Ankastre ocakların hem gazlı hem de elektrikli olması önemli bir kriter gibi gözükmeyebilir. Ancak de bir enerji türünün eksikliği durumunda diğer enerji türünün devreye girmesi işinizi epey kolaylaştırmaktadır. Örneğin elektrik kesintisi gibi bir durum yaşadığınızda, gazlı özellik devreye girdiğinde yemeğinizi pişirmeye devam edebilirsiniz.
 • Wok gözüne sahip ocaklarda yemeklerinizi daha yoğun ateşte, dolayısıyla daha hızlı şekilde pişirebilirsiniz.
 • Ankastre ocağın ızgaralarının bulaşık makinesinde yıkanabilir olması, ankastre ocağınızın temizliğini kolaylaştırmaktadır.
 • Son olarak mutlaka söylemeliyiz ki siyah ankastre ocak, her ne kadar asil bir görünüm sunsa da çizik ve tozlanmayı en çok belli eden renklerden biridir. Bunun yanında yanlış temizlendiği taktirde renginde solma meydana gelebilir. Tercihiniz siyah renkten yana olacaksa ankastre ocağınızı kullanırken daha dikkatli olmanızda fayda var.

Ankastre Fırın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Birbirinden güzel yemek, tatlı ve hamur işlerinin üretim yeri olan fırınlar tabii ki kalitelerine bağlı olarak performans sunmaktadır. Kombi buharlı fırınlar, son dönemde kullanıcının en çok tercih ettiği fırın çeşidi haline gelmiştir. Hem mikrodalga hem de normal fırını bünyesinde bulunduran ankastre ürünler yer tasarrufu açısından da kullanıcıya büyük avantaj sağlamaktadır.
 • Ankastre fırında dikkat edilmesi geren özelliklerden biri fırının iç aydınlatma sistemidir. Işığın yeterli olması çok önemli bir kriterdir. Fırının içi açmadan pişirilen besini görmek ve kontrol etmek büyük kolaylık sağlamaktadır. Çünkü fırının kapağı açıldığında içerisindeki ısı kaybolmaktadır. Bu durum kek ve benzeri kabarması gereken yiyeceklerinizin sönmesine neden olur.
 • Fırınların hızlı ısınıp hızlı soğuması kayda değer bir kriterdir. Hem elektrik israfını önler hem de fırının içinde sakladığınız tepsileri beklemeden yerine yerleştirmenizi sağlar.
 • Ankastre fırınlarda Turbo fonksiyonun olması çok önemli bir özelliktir. Turbo fonksiyonu, ısının fırına eşit bir şekilde yayılmasına imkan tanırken, yiyeceklerinizin de her tarafının eşit pişmesini sağlar.

 

Ankastre Davlumbaz Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Ankastre davlumbaz alırken dış yüzeyine baktığınızda, ilk dikkat etmeniz gereken ankastrenin dış yüzeyinin buhar ve yağ tutmuyor olmasıdır. Bu önemsiz gibi görünen konu mutfağınızın hijyeni açısından oldukça önemli bir kriteri oluşturur.
 • Ankastre mutfak eşyaları içerisinde yer alan davlumbazda, dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise yine dış yüzeyinin eli yakacak derecede ısınıp ısınmadığı dır. Ankastre davlumbazın fazla ısınmamasına dikkat etmelisiniz.
 • Ankastre davlumbazlarda aranan kriterlerden en önemlisi emiş gücüdür. Kalitesiz davlumbazların motor güçleri az olduğundan, mutfağınızdaki koku ve buharı geç taliye etmektedir.
 • Yıkanabilir yağ filtrelerine sahip olması ile kolay temizleme imkanı sunan davlumbazlar tercih etmeniz daha pratik olacaktır.
 • Otomatik kapanma özelliği olan davlumbazlar ise enerji tasarrufu açısından büyük imkanı tanımaktadır. Davlumbazınızı açık unuttuğunuzda belli bir süre sonra kapanarak bütçenize katkıda bulunurlar.

En İyi Ankastre Set – Uzman Görüşü

Bu yazıda alınabilecek en iyi ankastre set markaları incelemesi yaptık. Sizlere çeşitli ankastre set tavsiye edilen modellerinden anlattık. Beyaz eşya ve ankastrede tartışmasız dünyanın en iyi ankastre markası Miele. Üst düzey teknolojileri ve kalitesiyle ürünlerinde kusur bulmak neredeyse imkansız. Ancak ülkemizde bu ürünler oldukça ölçüyü aşan fiyatlara satılıyor.

Aldığımız beyaz eşyaları ortalama 7-10 sene kullanılıp değiştiriyoruz. Bu şekilde düşünenlere hitaben, orta düzey fiyata yüksek kalite sunan Siemens, Arçelik, Sılverlıne, Vestel gibi markalardan da bahsettik. Örneğin yerli üretim markamız Vestel ankastre modelleri, özellikleri ve fiyat skalası olarak değerlendirildiğinde gayet başarılı ürünler piyasaya sunuyor. Tam bir fiyat/performans markası! Bunun yanında Siemens ile biraz daha yüksek fiyatlara full teknoloji ürünlere ulaşabiliyorsunuz.

Ankastre ocaklar konusunda şuna da değinmeliyim ki bir zamanlar cam ocak modelleri patlama ve kırılma olaylarıyla gündeme geliyordu. Yer verdiğimiz modellerde dayanıklılık konusunu da göz önüne alarak, temperli cam adında ısı ve güce dayanıklı modellere yer verdik. Sağlık ve güvenlik en büyük önceliğiniz olmalıdır.

Tavsiye ettik: En İyi Çamaşır Makinesi Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Ahmet Ertaş
Ahmet Ertaş
2 ay önce

ucuz ankastre set olarak vesteli önerebilirim. hem uygun hemde kullanışlı.

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.