içinde

SevgiSevgi ŞirinŞirin KızgınKızgın AğlamaAğlama

En İyi Ateş Ölçer Tavsiye

Özellikle bebekler için kulaktan ve temassız ateş ölçer tavsiye arayanlara ateş ölçer markalarını inceleyerek en iyi ateş ölçer önerilerimizi sıraladık.

Ziyaretçilerimiz den doktorların kullandığı ateş ölçer hangisi olduğunu merak edenlere en iyi ateş ölçer markaları ile bebek ateş ölçer tavsiye listemizi sıraladık.

Bebeği olanlar bilirler ki en çok karşılaştığımız durum ateşlerinin çıkmasıdır. Doğar doğmaz ateşlenmeye başlarlar. İlk kez anne olanlar durumun hemen farkına varmayabilir, çocuğun huzursuzluğundan ateşinin çok yükselmesinden sonra aceleyle hastaneye koşarlar. Bu nedenle ilk bebekler acemice büyütülür, deneme yanılma yöntemi çok kullanılır. Ama daha önce anne olmuşsanız tecrübe sahibi oluyorsunuz hatta bebeğinizi alnından öptüğünüz an kaç derece sıcaklık olduğunu bile tahmin edebiliyorsunuz.

Bebek ateş ölçer tavsiye önerilerimle alacağınız en iyi ateş ölçer ile bebeğinizin ateşini kolaylıkla ve en güvenilir şekilde ölçüm yaparak en doğru sonuçları elde edebilirsiniz. Eskiden bebeklerin ateşini ölçmek biraz daha zordu, huzursuz oldukları için sürekli ağlar, siz bu arada bebeğinizin ateşinin ölçmek için bebeği sabit durdurmaya çalışmak zorunda kalırdınız. Gelişen teknolojiyle en iyi bebek ateş ölçer tavsiye ürünlerimiz ile alacağınız cihaz ile artık bebeğinizin ateşlenmesinden korkmayacaksınız. Yeni çıkan bebek ateş ölçerler onları hiç rahatsız etmeden yarım saniyede ölçebiliyor ve üstelik ölçümlerinizi hafızaya alıyor. Böylece bebeğinizin ateşinin düşmeye başlayıp başlamadığını kontrol edebiliyorsunuz.

Ateş Ölçer Çeşitleri Nelerdir ve Hangisi Tavsiye Edilir?

Ateş ölçme aletleri hakkında önce ateş ölçer nedir çeşitleri nelerdir, ateş ölçer alırken nelere dikkat etmeliyiz ve sonrasında da ateş ölçer tavsiye listemizi sunacağız. Şimdi gelin ateş ölçer çeşitleri neler kısaca değinelim.

Temassız Ateş Ölçer Tavsiye Edilir Mi?

temazsız ateş ölçer kullanılmalı mı
temazsız ateş ölçer kullanılmalı mı

En kullanışlı ateş ölçerlerdir. Çocuğunuzu hiç rahatsız etmeden yarım saniye gibi kısa bir sürede ölçüm yapabilmektedir. Ateş ölçeri belli bir mesafeden alnına tuttuğunuzda kolay ve hızlı bir şekilde ateşi ölçebilirsiniz. Yalnız mesafeyi iyi ayarlamalısınız. Temassız termometreler kızılötesi ışınların kullanımıyla ölçülür. En ideal ve pratik termometrelerdir. Bebek ateş ölçer tavsiyelerimizden en kullanışlı olan ve tercih edilen modellerdendir.

Klasik Cıvalı Ateş Ölçer Tavsiye Edilir Mi?

civalı ateş ölçer güvenilir mi
civalı ateş ölçer güvenilir mi

Bu ateş ölçerler kullanılan en eski ateş ölçerlerdir. Ateş ölçerken içerisindeki civa seviyesi görünür ve en doğru ölçümü yapar. Bu ateş ölçerlerde 37,2 C nin üzeri ateş olduğunu gösterir. Olumsuz özelliği civanın bir camın içerisinde olmasından dolayı ateş ölçer yere düşüp kırıldığında civanın açığa çıkarak zehirleme etkisinin olmasıdır. Bir de ölçüm yaparken ağız, koltukaltı, makat ya da kasıklarda bazı cihazlarda neredeyse 3-4 dakika sabit durması gerekmektedir. Bu durum bebeği sıkarken anneyi de bunaltmaktadır. Hızlı ölçüm yapmadığı için sıkıntılıdır.

Elektronik-Dijital Ateş Ölçer Tavsiye Edilir Mi?

elektronik ateş ölçer kullanılmalı mı
elektronik ateş ölçer kullanılmalı mı

Elektronik ya da dijital termometreler de çok kullanışlıdır. Civalı termometrelere göre daha hızlı ölçüm yapar. Otomatik kapanır. Bu ateş ölçerler de ağız, koltuk altı ve kasıklarda bir süre sabit tutulmasıyla ateşi ölçerler. Bu durum bazı cihazlarda 10-15 saniyeyi veya daha fazla süreyi bulmaktadır. Hal böyle iken yine bebeğe sıkıntı vermekte ama düştüğünde kırılmaması da olumlu bir özellik olarak yer almaktadır.

Kulaktan Ateş Ölçer Tavsiye Edilir Mi?

kulaktan ateş ölçer kullanılmalı mı
kulaktan ateş ölçer kullanılmalı mı

Bu ateş ölçerler infrared ışınları yardımıyla kulaktan ateşi ölçebilmektedir. Ateş ölçerin ucu kulağa girdiği için ateş ölçerin ucundaki filtrelerin sürekli temiz olması ve değiştirilmesi gerekir. Ateş ölçümü yapmak için en ideal bölge kulaktır. Kulaktan ateş ölçme değeri 38 C nin üzeri ateş olarak kabul edilir. Kulaktan ateş ölçerler güvenilirdir kullanılabilir.

Emzik veya Diğer Model Ateş Ölçerler Tavsiye Edilir Mi?

emzik ateş ölçer kullanılmalı mı
emzik ateş ölçer kullanılmalı mı

Emziğin içerisindeki ısıya duyarlı film yapısıyla ateş ölçümü yaparlar. Ama bebekler farklı emzikleri kullanmak istemez, alışkın olduğu emziği emer hatta bazıları hiç emzik kullanmaz. Bir de bu emziği belli bir süre emmesi gerekir ki bu da hızlı ve pratik bir yöntem değildir. Anne ve babaları oldukça uğraştıran ve zorlayan bir modeldir. Bant şeklinde termometreler de vardır. Vücut, alın ya da el bileğine yapıştırılan bant yardımıyla ateş ölçümü yapmaktadır. Günümüzde bu yöntem pek tercih edilmemektedir.

BİLGİ! Ateş alından, ağızdan, kasıklardan, koltuk altından ve makattan ölçülebilir. En doğru sonuç makattan ölçülendir. Ortam sıcaklığından etkilenmeyen bir bölge olduğu için güvenilir sonuç verir. Makattan yapılan ölçümde 37,6 C nin üzeri ateş göstergesidir. Ama ateş ölçeri belli bir süre makatta tutmak zor ve uğraştırıcı bir yöntemdir. 5 yaş ve üzerindekiler için ağızdan ölçüm yapılabilir. Ateş ölçeri dilin altında ısırmadan belli bir süre tutmak gerekir. 37,4 C ateş göstergesidir. Koltuk altı ölçümlerinde koltuk altının ıslak ve terli olmaması gerekir yoksa ölçüm yanlış olur.

Ateş Ölçer Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Ölçme hızı;
    Ateş ölçer aleti bebeklerde veya yetişkinlerde genelde hastalık anında veya hastalık tedavi sürecinde vücudun ateş seviyesini izlemek amacı ile kontrol amaçlı kullanılmaktadır. Hal böyle iken özellikle de bebeklerde ateş seviyesinin en hızlı şekilde ölçülmesi hem ebeveynleri hemde bebeğinizi huzursuzluktan kurtaracaktır. Bazı ateş ölçerler neredeyse 10 saniyeye yakın bir sürede ölçüm yaptığını düşünerek birde buna ek olarak bebeğinizin hastalığı eklenildiğinde kimse o anki huysuzluğunu ve çırpınışını düşünmek istemez.
  • Doğru ölçüm yapabilmesi;
    Ne kadar hızlı ölçerse ölçsün elbette ölçüm cihazının doğru sonuç vermediği takdirde hiç bir kıymeti harbiyesi olmayacaktır. Ateş özellikle de çocuk ve bebek yaştaki hastalarda yarım derece dahi havale geçirerek çok ciddi hastalıklara dönüştürebilmektedir. Bu nedenle ki ne kadar doğru sonuç verirse bizim için o kadar iyi olacaktır.
  • Dayanıklı ve uzun süreli kullanım;
    Ateş ölçerler dijital olarak üretilmektedir. Hatta son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile paralel olarak temassız, kızılötesi, infrared ışın teknolojisi gibi birçok özelliklerde üretilmektedir. Ne kadar özellikli veya teknolojik olmasından ziyade bu teknolojik özelliklerin sağlam ve dayanıklı bir o kadar da doğru sonuçlar vermesi önemlidir. Bu nedenle alacağınız cihazın güvenli marka ve kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Sonucunda sağlık söz konusu ise bizce başka hiçbir neden önemli değildir.
En iyi ateş ölçer kulaktan mı alından mı?

Özellikle bebekler için en iyi ateş ölçer oldukça önemlidir. Nedeni ise örneğin hastanelerde sırf bebeğin ateş takibi için saatlerce veya sabahlara kadar bekletildiği bilinmektedir. Hatta önceleri hastanelerimizde ağızdan koltuk altından veya kulaktan ateş ölçümü yapabilen cihazlar varken bebeklerin hastalıklarından pestili çıkarak uyuya kaldığı anda sürekli ateş ölçeme gelinerek bebek uyandırılırdı. Kulaktan ölçüm veya vücudun diğer bölgelerinden temas ile ölçüm yapan cihazlar çok geç sonuç vermektedir. Lakin günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte temassız alından veya diğer bölgelerden ölçüm yapabilen cihazlar hem 1-2 saniye gibi kısa sürede hemde temas ettirmeden sonuç verebilmektedir. Bu nedenlerden dolayı temassız ateş ölçerler kullanım kolaylığı ve doğru sonuçlar verebilmesinden tercih edilebilir. Temassız ateş ölçerlerin tek dezavantajı fiyatlarının yüksek olmasıdır.

En İyi Bebek Ateş Ölçer Tavsiye Listemiz?

Sürekli hastane köşelerinde gezen, bebeğini hastanede yatırmak zorunda kalan anneler için en büyük sorun hemşirelerin bebeğin ateşini ölçmek için yarım saatte bir gelmeleri ve bebeği rahatsız edip ağlatıp gitmeleridir. Yeni çıkan bu ürünlerin hastanelerde kullanılmasıyla birlikte uyuyan çocuklar uyandırılmadan ateş ölçümü yapılabilmektedir. Böylece dijital ateş ölçerler çok büyük bir kolaylık olarak hayatımıza girmiş bulunmaktadır.

Bu ürünlerin hayatımıza girmesi ile de sürekli hastaneye gitmektense evimizde arabamızda veya herhangi bir yerde kendi bebeğimizin ateşini kolaylıkla saniye ölçümlenebilir. Şimdi sizlere bebek ateş ölçer tavsiye de bulunacağız.

Braun BNT400 Temassız Alından Ateş Ölçer

en iyi temassız ateş ölçer
en iyi temassız ateş ölçer – braun bnt400

Klinik olarak kanıtlanan nadide ateş ölçerlerden braun bnt400 ateş ölçer 2 saniyede net ölçüm yapmaktadır. Ölçüm alanı alın bölgesidir. Ölçümden sonra ekranın farklı renkler ile aydınlatılması ile yaşa göre ateşin tehlikesini belirtmektedir. Sadece bebeklere göre değil tüm yaştaki insanlar kullanabilmektedir. Her yaşa duyarlıdır.

Ayrıca ateş ölçer cihazınızı yemek sıcaklığı ölçebilmesi ile çocuğunuzun mamasını ve hatta duş yaptıracağınız suyun ısısını dahi ölçebilirsiniz. Tüm bu özellikleri ile bir ateş ölçerden daha fazlasını sunan braun bnt 400 modeli bizim favorimiz olmuştur. Umarım sizlerde severek iyi günler için kullanabilirsiniz.

braun alından ateş ölçer yorumları:

temassız ateş ölçer tavsiye
braun alından ateş ölçer yorumları

Yukarıda da göründüğü gibi braun alından ateş ölçer yorumlar gayet olumlu yapılmıştır. Braun bnt 400 ün yorumları kadar fiyatı da fazla olumlu değildir. Ürün özellikleri ve ürün sağlamlığı ile fiyatı karşılaştırıldığında parasına değecek bir ürün olduğunu da belirtmek isteriz.

Medisana Kulaktan ve Alından Ateş Ölçer

ateş ölçer tavsiye
ateş ölçer tavsye – medisana kulaktan ve alından

Doktorların kullandığı ateş ölçer hangisi diyen takipçilerimiz için hem kulaktan hemde alından ateş ölçebilen 2 ayrı cihazın yaptığı işi tek cihazda yapabileceğiniz klinik onaylı Medisana ateş ölçeri önerebiliriz. Medisana ateş ölçer 1 saniyede ateşinizi ölçebilir ölçüm esnasında yüksek ateş olduğunu tespit ettiği anda görsel olarak yüksek ateş alarmı vermektedir. Son yapılan 30 ölçümünüz cihaz hafızasında saklanmaktadır.

medisana ateş ölçer yorum:

bebek ateş ölçer
medisana ateş ölçer yorum

Kullanıcıları tarafından da gayet olumlu alarak kendini kanıtlamış olan bu ürün doktorların ilk olarak önerdiği en iyi ateş ölçerdir. Ürün fiyatı olarak da uygun olduğunu düşünmekteyiz. Emsalleri sadece kulaktan veya alından ölçebilen iyi kalitedeki ürününü aynı fiyata satmaktadır.

Weewell WTD105 Geniş Lcd Ekran Dijital Çubuk Ateş Ölçer

ateş ölçer öneri
ateş ölçer öneri – weewell wtd105

Yeni bebek sahibi olan birçok aile, ilk etapta bebeklerinin sürekli ateşlerini kontrol altına almak ister. Piyasalar içerisinde basitten başlayarak oldukça detaylı ürünlerin bulunduğunu görebilirsiniz. Hepsi temel olarak aynı işlemi yapıyor gibi görünse de bazı ateş ölçer cihazlar bebeğinizin sağlık durumu ile ilgili detaylı bilgiler verebilir. Bu yazımız içerisinde en iyi bebek ateş ölçer tavsiye hakkında bir yazı oluşturarak ürünlerin detaylı özellikleri hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Şimdiki ürünümüz Weewell önerimizin sonuncusu olup rakiplerinden farkı suya dayanıklı olmasından dolayı bebeklerinizin duş suyununda derecesini ölçebilirken sonucunu da gayet hızlı vermektedir.

weewell ateş ölçer yorum:

En İyi Ateş Ölçer
weewell ateş ölçer yorum

Weewell ürününü araştırarak denedik ve denediğimiz ürünün 10-15 saniye civarı bir sürede ölçüm yaptığını tespit ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Taksitli Telefon Alma 2018

bebek buhar makinesi öneri

En İyi Buhar Makinesi Tavsiye