bluetooth hoparlör tavsiyesi

En İyi Bluetooth Hoparlör Tavsiyesi

En iyi taşınabilir hoparlör modelleriyle müzik keyfini istediğiniz her yere taşıyabilirsiniz! En iyi Bluetooth hoparlör tavsiyesi hakkında önerilerimizi yazımızda bulabilirsiniz.

Bluetooth hoparlör tavsiyesi arayışındaysanız yazımızı okumalısınız! Tavsiye ettiğimiz Bluetooth hoparlör modelleri sayesinde sevdiklerinizle müziği paylaşabilirsiniz.

Müziğin fiziksel ve ruhsal açıdan faydalı olduğu üzerine bilimsel kaynaklardan derlenen pek çok makale yazılmıştır. Siz de “müzik ruhun gıdasıdır” sözünün doğruluğuna inanıyorsanız vakit kaybetmeden Bluetooth hoparlör edinmenizi öneririz. En iyi Bluetooth hoparlör markaları tarafından, gelişmiş özelliklerle donatılmış olarak sunulan Bluetooth hoparlör tavsiyesi listemizdeki cihazlar sayesinde müzik keyfini paylaşabilirsiniz. İster yürüyüşte ister işe veya okula giderken yoğun trafikte kablo karmaşası olmadan müzik dinlemenin keyfini sürebilirsiniz.

Bluetooth hoparlör tavsiyesi olarak önerdiğimiz cihazlar, kalabalık ortamlarda birlikte müzik dinlemenin keyfini sürmenizi sağlar. Bluetooth hoparlör su geçirmez yapıdaysa plaj, havuz gibi alanlara da taşıyabilirsiniz. Bluetooth hoparlör radyolu modeller sayesinde radyo da dinleyebilirsiniz.

Ses bombası, taşınabilir hoparlör ve kablosuz hoparlör olarak da bilinen Bluetooth hoparlör modelleri tasarım, renk ve boyut olarak farklılık gösterir. Elbette tek farklılık görünüşte değildir; batarya kapasiteleri, bağlantı seçenekleri gibi birçok teknik detaydan bahsedebiliriz. Bu durum Bluetooth hoparlör tavsiyesi olarak öne çıkan pek çok modelin olmasını açıklar. Siz de bu çeşitlilik karşısında kararsız kalıp Bluetooth hoparlör öneri ve yorumlarına ihtiyaç duyduysanız doğru sayfadasınız. En iyi Bluetooth hoparlör modellerini derledik ve Bluetooth hoparlör tavsiyesi listemizde pazarda öne çıkan modellere yer verdik.

En kaliteli Bluetooth Hoparlör Tavsiye

Bose SoundLink Revolve+ Bluetooth Hoparlör

Bose SoundLink Revolve+, en kaliteli Bluetooth hoparlör modellerinden biri diyebiliriz. Yüksek fiyat etiketiyle ultra lüks diyebileceğimiz ürün fiyatının hakkını veren özelliklere sahip. 16 saate varan batarya ömrü vadeden cihaz, suya dayanıklı olduğundan plaj gibi alanlarda kullanıma uygun. Ses titreşimini en aza indiren yüksek teknolojiyle geliştirilmiş cihazın tek eksi yönü radyo olmaması.

Ayrıntılı bilgi için

En İyi Tasarımlı Bluetooth Hoparlör Tavsiye

Harman Kardon Onyx Studio 6 Bluetooth Hoparlör

Harman Kardon markasının bu modeli, en pahalı Bluetooth hoparlör modellerinden biri; her bütçeye hitap etmeyecektir. En yüksek ses seviyesinde dinlediğinizde şarjın daha kısa sürede bitebileceğini de eklemeliyiz. Bununla birlikte birinci sınıf kumaş kapağı, alüminyum tutacağıyla Bluetooth hoparlör öneri listemizde kendine yer edinen modellerinden biri. Üstelik tek şarjla 8 saate kadar kesintisiz çalma süresi etkileyici.

Sinema Keyfi İçin En İyi Bluetooth Hoparlör Tavsiye

Anker Soundcore Motion HiFi Bluetooth Hoparlör

En iyi ses bombası tavsiye listemize Anker’in su geçirmez özellikteki Soundcore Motion modeliyle devam ediyoruz. Kablosuz stereo özelliği sayesinde ev sinema sistemi için de kullanabilirsiniz. Stüdyo kalitesindeki ses dosyalarını çalıştırmayı başaran cihaz, 12 saatlik çalma süresine sahip. Ses kalitesi, boyutu ve hafifliği de alınabilecek en iyi Bluetooth hoparlör modellerinden biri olmasında etkili. Ancak kademeli şarj göstergesi olmamasını eksiklik olarak değerlendirebiliriz.

En Kullanışlı Bluetooth Hoparlör Tavsiye

LG XBOOM Go PL5 Bluetooth Hoparlör

En iyi kablosuz hoparlör modellerinden biri olan LG PL5, IPX5 sertifikasıyla suya karşı dayanıklılığını garantilemiş. Kauçuk kaplama malzeme kullanılarak üretilmiş. Bu da kaymadan rahat tutabileceğinizin göstergesi diyebiliriz. Kablolu ve kablosuz kullanıma uygun olması ve güçlü çift bası sayesinde Bluetooth hoparlör tavsiyesi listemizde yerini aldı. Ancak cihaz köşelerindeki ışıkların çok hafif olduğu yönünde eleştirilmiş.

Outdoor Faaliyetler İçin En İyi Bluetooth Hoparlör Tavsiye

JBL Clip 4 Taşınabilir Hoparlör

Clip 4 modeli, en iyi JBL hoparlör olarak öne çıkan modellerden biri. Oval şekli sayesinde rahat tutuş sağlayan hoparlör, fiyatıyla orta segmente konumlanmış. AUX girişinin olmamasını eksiklik olarak değerlendirebilirsiniz; fakat aynı anda iki cihaza bağlanabilmesi, hem su hem de toz geçirmez oluşu, 3 saat şarjla 10 saatlik çalma süresine ulaşabilmesi önemli özellikler. Hafifliğini ve bisiklete, çantaya veya çadıra asmak için kancaya sahip olduğunu da göz önünde bulundurmalısınız.

En İyi Bass Veren Bluetooth Hoparlör

Sony SRS-XB12B Bluetooth Hoparlör

Orta segmente konumlanan ve en iyi bass veren Bluetooth hoparlör modellerinden biri olan Sony SRS-XB12B Bluetooth Hoparlör, maksimum ses seviyesinin aşırı yüksek olmadığı yönünde eleştirilmiş. Hoparlörü çok büyük ve çok kalabalık bir ortamda kullanmayacaksanız bu sizi etkilemeyecektir. Bu modeli en iyi Bluetooth hoparlör önerileri arasına dâhil etmemizin asıl nedeni Ekstra bas özelliği  olsa da 16 saate kadar çıkabilen çalma süresi cezbedici. Hem suya hem de toza dayanıklı olmasıyla kullanım alanını genişletmiş.

Fiyat Performans En İyi Bluetooth Hoparlör

JBL Go 3 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör

Bluetooth hoparlör tavsiyesi vermeye JBL GO 3 ile devam ediyoruz. JBL markasının nispeten uygun fiyatlı Bluetooth hoparlör modellerinden biri olan GO 3, tek bir şarjla 5 saate kadar oynatma süresi sağlar. Wi-Fi, NFC özellikleri yok; fakat tam kapasite şarjla 5 saate kadar müzik dinleme imkânı sunması gayet iyi. Su sıçramaları ve toza karşı da dayanıklılık gösteren bir cihaz.

Ayrıntılı bilgi için: JBL Go 3 Bluetooth Hoparlör

En Uygun Bluetooth Hoparlör Tavsiye

Xiaomi Mini 4.0 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör

Ses bombası en iyi marka önerilerinde de karşımıza çıkan Xiaomi’nin bu modeli, aktif olarak kullanılmadığında bağlandığı cihazla bağlantısını keser. Bu enerji tasarrufu sağlayarak çalma süresini uzatmak için dikkate alınması gereken bir özellik. Dâhili mikrofonu sayesinde hoparlör üzerinden sesli görüşme yapabilirsiniz. Ses seviyesi biraz düşük gelebilir; fakat cihaz o kadar küçük ki ses seviyesinin aşırı yüksek olması beklenemez. Dolayısıyla bu model için en iyi mini ses bombası diyebiliriz.

En İyi Bluetooth Hoparlör Karşılaştırma

Sektörde öne çıkan Bluetooth hoparlör tavsiyesi listemizde yer alan modellerin avantajlarına ve göz ardı etmemeniz gereken dezavantajlarına değindik. Bu sayede en yüksek sesli Bluetooth hoparlör hangisi, en hafif ve en iyi Bluetooth hoparlör hangisi sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz. “Bu Bluetooth hoparlör en iyisi ”denilebilecek ve Bluetooth hoparlör önerileri arasında yer alabilecek bir hoparlörde nasıl özelliklerin bulunması gerektiğini açıkladığımız rehberimizi incelemenizi öneririz.

Ürün AdıSuya DayanıklılıkAğırlık (kilogram)Dahili MikrofonÇalışma Süresi (saat)
Bose SoundLink Revolve+ Bluetooth HoparlörVar0,9Var16
Harman Kardon Onyx Studio 6 Bluetooth HoparlörVar2,948
Anker Soundcore Motion HiFi Bluetooth HoparlörVar12
LG XBOOM Go PL5 Bluetooth HoparlörVar1,08Var18
JBL Clip 4 Taşınabilir HoparlörVar0,24Var10
Sony SRS-XB12B Bluetooth HoparlörVar0,25Var16
JBL Go 3 Taşınabilir Bluetooth HoparlörVar0,21Var 
Xiaomi Mini 4.0 Taşınabilir Bluetooth HoparlörYok0,06Yok4

Bluetooth Hoparlör Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çözmesi sabır gerektiren kabloların karmaşışından sıkıldıysanız, çantanızda taşıyabileceğiniz hafif bir hoparlöre ihtiyaç duyuyorsanız Bluetooth hoparlör önerileri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Ses bombası en iyisi hangisi karar verirken şu özellikleri göz önünde bulundurmalısınız:

  • Çok sık yolculuk yapıyorsanız veya hoparlörünüzü sahilde kullanmak istiyorsanız hoparlörün boyutuna ve ağırlığına dikkat etmelisiniz.
  • Hoparlörün kullanım alanı herkes için değişiklik gösterebilir. Siz hoparlörünüzü mutfakta yemek yaparken, banyo sırasında veya deniz kenarında kullanmak istiyorsanız hoparlörün dayanıklılık ve su geçirmezlik özelliğine dikkat etmelisiniz.
  • Piyasadaki modellerin bazıları Bluetooth 4 kullanırken bazıları Bluetooth 5 kullanır. Sürüm farklılığı bağlantı mesafesinde ve veri aktarım hızında belli olur. 5.0 sürümü, diğer akıllı ev teknolojileriyle uyumludur. Dolayısıyla Bluetooth 5 sürümünü kullanan modelleri tercih etmelisiniz.
  • Hoparlörü yaşam asistanı olarak da kullanmayı planlıyorsanız Amazon Alexa, Google Assistant ve Siri gibi sanal asistanlara erişim sağlayabilen akıllı hoparlör modeli tercih etmelisiniz.
  • Kısaca ses giriş ve çıkış soketi olarak ifade edebileceğimiz Aux girişi, hoparlörü kablosuz Bluetooth bağlantısı gerekmeden kullanmanız anlamına gelir. Hoparlörü CD çalar veya plak gibi cihazlara bağlamak istiyorsanız sizin için en yerinde Bluetooth hoparlör tavsiyesi, Aux girişine sahip olan model olacaktır.

En İyi Bluetooth Hoparlör Markası Hangisi

Bir markanın popüler olmasını ve modelinin Bluetooth hoparlör tavsiyesi olarak önerilmesini sağlayan elbette malzeme kalitesidir. Ancak pazarlama çalışmalarının etkisi yadsınamaz. Günümüzde Bluetooth hoparlör söz konusu olduğunda LG, Anker, Bose, JBL, Harman Kardon gibi markalar öne çıkar. Markadan ziyade modelin nasıl özelliklere sahip olduğuna dikkat etmelisiniz. “En pahalı hoparlör en iyi ses çıkaran hoparlördür” algısıyla en pahalı marka veya modele yönelmek yerine almayı düşündüğünüz hoparlörün diğer özelliklerini de göz önünde bulundurmanızı öneririz. Bluetooth hoparlör tavsiyesi arasında seçim yaparken hangi özelliklere ihtiyaç duyduğunuzu belirlemelisiniz.

En İyi Bluetooth Hoparlör; Uzman Tavsiye

Bluetooth hoparlör tavsiyesi arayışındaki siz değerli okuyucularımız için rehber hazırlayarak doğru modele karar vermenizi kolaylaştırdık. Yazımızda bahsettiğimiz ipuçları ve öneriler sayesinde en iyi Bluetooth ses sistemialternatifleri arasında ihtiyacınızı karşılarken bütçenizi sarsmayan modeli bulabilirsiniz. Son olarak; bass, tiz veya mid gibi modlara sahip olan, çalışma süresi uzun, hafif, dayanıklı, bağlantı seçenekleri bakımından zengin (Wi-fi, NFC ve USB),radyo ve microSD kartı gibi desteklere sahip olan modelleri tercih etmenizi öneririz. Yalnız başına müzik dinlemekten keyif alıyorsanız aşağıda linkini paylaştığımız en iyi Bluetooth kulaklık tavsiye yazımızı da okumanızı öneririz.

Tavsiye ettik: En İyi Bluetooth Kulaklık Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Selen Özçep tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için kullanıcı deneyimi ve bilgiyi harmanlayarak tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken en iyi ürünleri titizlikle seçmekteyim.
Türkiye’de tavsiye sitesi arayışında öne çıkan bu sitede uzman kadrosunda sizlerin ürünlere dair soru işaretlerini gidermek üzere çalışmalar yapmaktayım. En iyi ürün, ihtiyacı karşılayandır ve kişiden kişiye değişebilir. Bununla birlikte ürettiğim en iyi tavsiye içerikleri sayesinde en doğru ürün alternatifleri arasında seçim yapmanız kolaylaşacaktır.