en iyi bluetooth kulaklık

En İyi Bluetooth Kulaklık Tavsiye

En iyi kulak üstü kulaklık ve kulak içi kulaklık tavsiyesi arayanlara en iyi bluetooth kulaklık markaları araştırarak kulaklık önerisinde bulunduk.

Sorunsuz bir müzik keyfini kablolar arasında değil sadece kulaklıkların kendisi ile çıkartmak isteyenler için en iyi bluetooth kulaklık tavsiye listemizi sıralayacağız.

Kulaklıklar, gerek müzik dinlerken gerekse film ve dizi izlerken bizlere yardımcı olan en büyük ekipmanlardan birisi olarak gösterilmekte. Bununla beraber sürekli telefon görüşmesi yapan kişiler tarafından kullanılan bu tür ürünler, teknolojinin gelişiminden oldukça güzel paylar almakta. Bluetooth kulaklıklar, kablosuz özelliğe sahip olmasından dolayı birçok kişi tarafından tercih edilmekte. Bu nedenle bizler de bu yazımız içerisinde en iyi bluetooth kulaklık tavsiye üzerine konumaya çalışacağız.

En İyi Kulak İçi Kulaklık

Yukarıda sağlığınız için son derece önemli olan bluetooth kulaklık alırken nelere dikkat edilmeli özenle sıraladık. Şimdi gelelim bluetooth kulaklık tavsiye listemize.

Sony WF-1000XM3 Bluteooth Kulaklık

Kulaklığın en önemli özelliği mükkemmel derecede ortamda bulunan istenmeyen gürültü seslerini engelleyebilmesidir. Bir diğer önemli özelliği ise günde 2-3 saat müzik dinleyen biri için 1 haftaya yakın pil ömrü sunması ve süper şarj imkanı sağlamasıdır. Cihazı 10 dakika gibi hızlı şarj özelliği ile şarj etmeniz 2 saate yakın kullanım imkanı sunmaktadır.

Cihazda bulunan diğer bir özellik ise kulaklığı çift kullanmka istemediğiniz durumda tek taraflıda kullanılabilmesidir. Mikrofon özelliği de sizleri gerçekten şaşırtacak derecede kaliteli olan cihaz diğer rakiplerinde olduğu gibi yüksek ses tonu ile kullanmanıza gerekli bırakmıyor. Bluetooth 5.0 ile daha düşük enerji tüketimi ve daha kaliteli bağlantı sunmaktadır.

Sennheiser Momentum True Wireless

Gerçek bluetooth kablosuz kulaklık serimize sennheiser momentum kulaklıkları ile devam ediyoruz. Markanın bu kulaklığı boyut olarak rakiplerinden birazcık büyük durmaktadır. Bu büyüklük sizleri kokutmasın ağırlığı rakipleri ile 6-7gr. ile aynı olmaktadır. Bu büyüklük hem batarya kaasitesinin de büyük olmasını hem kulağa iyi oturmasını hemde daha fazla fonksiyon bulundurmasını sağlamaktadır. Fonksiyonlarına değinecek olursak, markanın iddiasına göre stüdyo kalitesi müzik dinleme keyfi iddiası taşıdığını belirtiyor ve deneyimlerini paylaşan kullanıcıların da ortalama yorumlarına baktığımızda inanılmaz ses kalitesi sunduğunu deneyimleyebiliyoruz.

Rakiplerinden ayıran diğer özelliklerine değinmek gerekirse, ürünü müzik dinlediğiniz esnada kulağınızdan çıkarttığınızda müziği durdurma fonksiyonu, üzerinde bulunan dokunmatik yüzeyi aracılığı ile yine yönetilebilirfonksiyon seçeneklerini sunmaktadır. Ürünün kendine özgü uygulaması ile eşleştirilebilmesi zorunlu olup bu uygulama ile eşsiz birden fazla komut ve ayarlamasını yapabiliyorsunuz.

Sennheiser Momentum bu ürününde tam şarj ile 4 saat kullanım 4 saatin sonunda taşıma kutusu şarj desteği ile 8 saat ekstra pil ömrü sunmaktadır. Ürünün bir diğer önemli ve hayati özelliği de müzik keyfim bölünmeden ortam seslerini duymak istiyorum diyorsanız transparn özelliği ile bunuda mümkün hale getiriyor. Ürünün her ne kadar fevkalade ses sunumuna ve fonksiyon çeşitliliğine sahip olsada maalesef mikrofon kalitesi oldukça düşük ki birde gürültülü ortamda iseniz imkansız hale gelebiliyor, kulağınızda mikrofon varken telefonu kulağınıza götürme hissiyatı duyabiliyorsunuz. Bu da fiyatına göre değerlendirildiğinde baya baya göze batıyor.

Ayrıntılı bilgi için: Sennheiser Momentum Bluetooth Kulaklık

Xiaomi RedMi Airdots Bluetooth Kulaklık

Kulağı rahatsız etmeyen narin bu kulaklık parasına göre muhteşem kalite ve özellikler içermektedir. Ürünün taşıma kutusuda cebinizde sizi rahatsız etmeyecektir. Redmi airdots kulaklığının pilin tamamen dolması 2 saate yakın sürmekte, kullanımı ise 4 saate yakın olup taşıma kutusu ile bu süre 12 saate çıkabilmektedir. Diğer bazı bluetooth kulaklıklarda bağlantısında kopma veya en ufak bir aksaklıkta kesinti yaşanırken redmi airdots da bu durum olmamaktadır.

Ürün dokunmatikdir ve diğer rakiplerine nazaran oldukça başarılıdır. Yanlışlıkla elim değdi diyemiyorsunuz, o hissiyatı başarılı olarak ayarlanmış durumda. Ürünün bu güzel özelliklerinin yanında dezavantaj olarak suya karşı dayanıksızdır, hafuz veya su içerisine kesinlikle sokmamanız gereklidir. Ürünün dezavantajı olarak gürültülü ve kalabalık ortamlarda telefon ile konuştuğunuz kişi sesinizi sağlıklı duymakta güçlük çekmektedir. Bir diğer zayıf noktası da müzik dinlerken takıntılı veya kalite arayanlardansanız bas miktarı biraz düşük kalmıştır. Ürünün bu tür olumsuzluklarını istemiyor vede daha fazla fonskiyon ve kalite istiyor iseniz aynı ürünün pro modeli olan Xiaomi Airdots PRO modelini biraz yüksek para vererek tercih edebilirsiniz.

En İyi Kulak Üstü Kulaklık

Müzik keyfini doruklarda yaşatan kulak üstü bluetooth kulaklıklarının en iyilerini araştırdık ve sizler için kulak üstü bluetooth kulaklık tavsiye ürünlerimizi sıraladık.

Sony WH-1000XM3

Yukarıda kulakiçi modelini en iyi kulak içi kulaklık olarak vermiştik. Şimdi de en iyi kulak üstü kulaklık serisinin liderliğini hak ettiğini düşünerek sony wh1000xm3 serisini önerdik. Kulaklığı hem kablosuz hemde kablolu kullanabiliyorsunuz. Cihaz bluetooth ile kullanıldığında 20Hz-2000Hz frekans aralığında ses veriyor iken bluetoothsuz kullanıldığında 4Hz-40000Hz frekans aralığındadır. Ayrıca mükemmel ortam sesi engelleyici özelliğide bulunmaktadır. Cihazın bluetootu açık 30 saat kapalı konumunda ise Maximum 400 saate kadar kullanıımı bulunmaktadır. Cihazın en önemli özelliklerinden biri de atmosfer basıncına göre kendini ayarlayarak uçak seyahatlarinde veya koşu vs.. durumlarda mükemmel kalitede ses alabilmenizi sağlamaktadır. Cihaz türkçe sesli ikaz desteği sunmaktadır

JBL T600BTNC Kulaküstü Kulaklık

Sony modelinde olduğu gibi bu üründe de ortamgürültüsü engelleme özelliği bulunmaktadır. JBL T600 katlanma özelliği ile pratik ve fazla yer kaplamamaktadır. Kulaklıkta bulunan pedler ve kafa bandı oldukça yumuşak ve kaliteli yapılmıştır. 173 gram ağırlığına sahip ürün 12 saat pil ömrüne sahiptir eğer ki gürültü engelleme özelliğini kapatırsanız 22 saate kulaklığı kablolu kullanırsanız da 30 saate kadar kullanımı mevcuttur. Mikrofonunda da eski versiyonlarına göre oldukça güçlendirilmiştir. Ürünün dezavantajları içerisinde birincisi taşıma çantası veya aparatı bulunmamakta ve hızlı şarj özelliği bulunmamaktadır. Bunu da kullanım şarj süresi saf dışı edebilmektedir.

En İyi Bluetooth Sporcu Kulaklık Tavsiye

Her ne kadar kulak üstü ve kulak içi modelini önersekte sporcular için bu iki üründe fazla alternatif değildir. Tere ve suya karşı dayanıklı, hafif ve boyundan/kulaktan düşmeyen ürünler sporcular için tercih edilen seçeneklerdir. Şimdi gelin hep birlikte bluetooth sporcu kulaklık tavsiye ürünlerini görelim.

Sennheiser Momentum Free Kulak İçi Kulaklık SK-507490

Sennheiser firmasının bugüne kadar üretmiş olduğu en iyi ürün olarak gösterilen bu kulaklık, tüm ihtiyaçlara uygun olacak tasarımı sayesinde ön plana çıkmakta. Üstün kaliteli ürün yapısı, uzun yıllar boyunca kullanım imkanının oluşmasına olanak sağlamakta. En iyi bluetooth kulaklık tavsiye listemizde spor için en iyi bu ürüne yer vermek istedik. Ürün kablosuz modeli ile hemen hemen aynıdır. Tekrar tekrar yazarak sizler sıkmak istemedik. Kablosuz modelini hemen yukarıda bulabilirsiniz.

Bluetooth Kulaklık Hakkında Merak Edilen Sorular

Müzik Dinlemek İçin En İyi Bluetooth Kulaklık Hangisi?

Bizlere göre müzik dinlemek için en ideal bluetooth kulaklık kulak üstü kulaklık modelleridir. Bu model diğer bluetooth kulaklık modellerine göre sesi çok iyi ve kaliteli vermektedir.

En İyi Kablosuz Spor Kulaklık Türü Hangisi?

Bluetooth kulaklık tiplerine göre 3 e ayrılmaktadır. Bunlar kablolu kulak içi modeli, kablosuz kulak içi modeli ve kulak üstü tabir edilen kulağı komple kapatan modeldir. Bizce en iyi kablosuz spor kulaklık modeli kablolu kulak içi modelleridir.

Bluetooth Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Kulaklık tipi;
  Bluetooth kulaklık almaya karar verdiğimizde ne için almak istiyoruz onu belirlemeli ve isteğimize göre, kablolu mu, kablosuz kulak içi mi yoksa kulak üstü denilen kulağı kaplayan kulaklık mı bilmeliyiz. Örnek verecek olursak yukarıda da belirttiğimiz gibi müzik dinlemek için en iyi bluetooth kulaklık kulak üstü kulaklık iken seyahatte iken kulak içi kulaklığı kullanabilirsiniz.
 • Pil ömrü;
  Bluetooth kulaklıkların en fazla şikayet alan konusu şüphesiz pil ömrüdür. Bazı cihazlar 18 saate kadar kullanımı mümkün olabilirken bazı cihazlarda bu durum 1 saati bile bulamamaktadır. Burada güvendiğiniz bir markanın ürünü olmasına ve özellikler kısmında net olarak kullanım ve bekleme süresini belirtmesine dikkat ediniz.
 • Bluetooth bağlantı kalitesi;
  Bluetooth kulaklıkları ne kadar kaliteli ve şık olursa olsun bağlantı kalitesinde sorun veya yetersiz olduğu taktirde kulaklığınız hiçbir işe yaramayacaktır. Birde bu konuda sizlere bir diğer önerimiz de bazı bluetooth alternatifi olmayan cihazlar için kulaklık üzerinde ekstradan kablo bağlantı girişi bulunur ise kablolu kulaklığa çevrilebilir ve cihaz sesini rahatlıkla alabilirsiniz.
 • Ortam sesi;
  Bluetooth kulaklık alırken her ne kadar sesine, piline ve dış görünümüne dikkat etsek de maalesef çoğu insan tarafından atlatılan veya unutulan belkide en önemli bir husus ortam sesidir. Hem müzik dinleme esnasında taşıtlara veya diğer tehlike arz eden ortam seslerine karşı duyarlı bulunabilmemiz için müzik veya çağrı sesi ile birlikte dışarıdan gelebilecek önemli ortam seslerini bizlere iletebilen aynı zamanda da ortamda bulunan uğultu veya diğer istenmeyen sesleri engelleyebilen kulaklık olması önem arz etmektedir.
 • Mikrofon kalitesi;
  Bluetooth kulaklıkların en çok problem yaşadığı konulardan bir diğeri de mikrofon ses kalitesidir. Çoğu kulaklıklarda mikrofa doğru bağırılmadığı sürece sesi karşı tarafa iletmemektedir. Bu da ne yazık ki olumsuz bir durumdur.

Bu yazımız içerisinde en iyi bluetooth kulaklık tavsiye üzerine konuşmaya çalıştık. Listemiz içerisinde yer alan ürünler hakkında önerileriniz veya listemizde olmasını istediğiniz ürün var ise altta bulunan yorum bölümünde belirtebilirsiniz.

Tavsiye ettik: En İyi Bluetooth Hoparlör Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.