en iyi bulaşık makinesi

En İyi Bulaşık Makinesi Tavsiye

Bulaşık makinesi önerileri ve en iyi bulaşık makinesi markası arayanlara en kullanışlı ve en iyi bulaşık makinesi tavsiye önerilerimizi sıraladık.

Yazımız içerisinde en iyi bulaşık makinesi markası, bulaşık makinesi alırken nelere dikkat edilmeli ve en kullanışlı bulaşık makinesi önerileri sıraladı.

Kadın ya da erkek sevmediğimiz ev işlerinin başında bulaşık yıkama yer almaktadır. Kalabalık ve çok çocuklu bir aileniz varsa yada ellerinizde egzama veya benzeri deri ve zührevi hastalıklarınız varsa bu durum iki kat daha da artmaktadır. Ancak en iyi bulaşık makinesi ile bu sorunu ortadan kaldırabilir, hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Bulaşık makinesi önerileri listeleme den önce bulaşık makinesi alırken nelere dikkat edilmeli açıklayalım.

Zaman, enerji, su tasarrufu gibi birçok yönden avantaj sağlayan bulaşık makineleri ev eşyalarımızın olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Vitrinlerde her çeşit modelinden en farklı markalarla birçok bulaşık makinesi bulunmaktadır. Bu konuda en doğru kararı vermek için ilk önce kriterlerini ve beklentilerinizi göz önünde bulundurmalısınız. Aşağıda sizler için bulaşık makinesi alırken nelere dikkat etmeliyiz sıraladık.

Bulaşık Makinesi Önerileri

Miele G 6660 SCVi Tam Ankastre Bulaşık Makinesi

Alman markası olan firma Türkiye garantilidir. Beyaz eşya sektöründe isim yapmış en iyi markalardandır. Fiyatları emsallerine göre pahalı olsa da uzun süre kullanacağınız kaliteli ve sağlam malzemeleriyle tasarlanmıştır.  Dayanıklılığı ile kendini kanıtlamış firma genellikle büyükşehirlerde bulunmaktadır. Eğer küçük bir yerde oturuyorsanız arıza durumunda servis gibi problemler yaşamamanız için pek de önerilmemektedir.

Bulaşık makinesi iç aydınlatması, yıkama sonrası işlem bitiminde kapağın otomatik açılabilmesi, kapağın kolay açılması ve kullanışlı olması, yüzeyine bir iki kez tıklattığınızda duyarlı sensörü ile kapağını açması, A+++ enerji tüketimi ile  213kWh eletrik tüketimi mevcuttur. Yıkama esnasıında mükemmel cam koruma özelliği, 44 db ses seviyesi, dijital gösterge paneline sahiptir. Dolaşımlı turbotermik kurutma ile bardak, çatal-kaşık ve tabaklarınız ilk günkü parlaklığını korur. Çatal-kaşık sepeti ile de kullanımda sizlere kolaylık sağlamaktadır. %40’a kadar ilave enerji tasarrufu sağlayan miele  bulaşık makinesi yorumları da oldukça olumludur. Yukarıda sıraladığımız özellikleri haricinde ürünün onlarca özelliği bulunmaktadır. En iyi bulaşık makinesi önerileri listemizin ilk sırasını miele nin hak ettiğini bir kez daha doğruluyoruz.

Bosch SMS88TI06T A+++ 8 Programlı Bulaşık Makinesi

Alman markası olan Bosch bu modelinde 4 programlı, A+ enerji sınıflı bulaşık makinesi üretmiştir. Orta sınıfa hitap eden bu model 237kWh enerji tüketimi, 44db ses seviyesi, 14 kişilik kapasitelidir. Yoğun, normal, eko, hızlı 45 ile toplamda 8 ayrı yıkama programı mevcuttur. Yüksekliği ayarlanabilir sepeti, 3 katlı tasarlanmış katlanır raf ve sepet özelliği ile oldukça kullanışlıdır. Yük sensörü, özel bardak koruma sistemi, 1-24 saat erteleme özelliği, LED program takip göstergesi, kırmızı panel ışıkları ve Led parlatıcı göstergesi vardır. Su taşma emniyeti ve servo kilit sistemi vardır. En çok satılan modellerdendir. Servis ağının yaygın olması ve çok iyi temizlik sağlayarak bulaşıklarınızı lekeli çıkarmaması ile müşterilerden olumlu yorumlar almıştır.

Vestel BM-1004 X /BM-1004 A+++ 10 Programlı Bulaşık Makinesi

Bulaşık makinesi önerileri arasında bir diğer tavsiyemiz Vestel’ in BM 1004-x serisidir. Bu makinede en dikkat çeken özellikler, enerji ve su tasarrufunda  rekortmen tasarrufu ile sınıfının liderleri arasında yer almakta ayrıca 3 ayrı sepette 10 ayrı yıkama programı bulundurması, 360 derece üçlü yıkama teknolojisi ve güçlü detay yıkama teknolojisidir. Detay yıkama teknolojisi ile biberondan sürahilere kadar özel aparat sayesinde temizleyebilirsiniz. 360 derece yıkama sisteminde ise alt sepette bulunan 2 adet 360 derece dönebilen aparatları ile güçlü bir şekilde bulaşıklarınızı yıkayabilirsiniz.

En iyi bulaşık makinesi tavsiyesi yazımızla sizlere tüm segmentlerde alınabilecek modelleri tanıttık. Sağlamlığı, dayanıklılığı ve sıkıntısız çalışması ile Siemens, Bosch ve Miele çok çeşitli modelleri ve program sayıları ile ihtiyacınızı karşılayacak türden son teknoloji ile üretilmiştir. Şimdi üç ürünün karşılaştırma tablosunu inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: Vestel Bulaşık Makinesi

En İyi Bulaşık Makinesi Markası

Hangi bulaşık makinesini almaya karar verirken kendi mutfağınızı değerlendirerek bazı dikkat edilmesi gereken noktaları göz önünde bulundurmalısınız. Alacağınız bulaşık makinesi, enerji tasarrufu, garanti hizmeti ve garanti süresi, müşteri servisi ilgisi veya kaliteli ürün olarak oldukça önemli kriterdir. Bu nedenle sizler için en iyi bulaşık makinesi markası önerilerimizi sıraladık.

Bulaşık Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 1. Bulaşık makinesi seçerken ilk olarak ne tip bir bulaşık makinesi alacağız onu belirlememiz gereklidir. Bulaşık makinesi tipleri:
  Solo tip bulaşık makinesi: klasik tip bulaşık makinesi. Tam ankastre bulaşık makinesi: mutfak mobilyasına gömülen ve dışarıdan görülmeyen. Yarı ankastre bulaşık makinesi: mutfak mobilyasına gömülen ve dışarıdan sadece kontrol paneli görülen. Tezgah altı bulaşık makinesi: tezgah altına yerleştirilen kapağı olmayan bulaşık makinesi.
 2. Bulaşık makinesi alacakların bir diğer dikkat etmesi gereken özellik kapasitedir. Bulaşık makinesi kapasite çeşitleri:
  12 kişilik bulaşık makinesi: 140 parça yıkayabilen. 13 kişilik bulaşık makinesi: 151 parça yıkayabilen. 14 kişilik bulaşık makinesi: 162 parça yıkayabilen. 15 kişilik bulaşık makinesi: 173 parça yıkayabilen. Ayrıca bazı makinelerde 3. bir çekmece veya tepsi yıkama fonksiyonu da bulunabilmektedir.
 3. Bulaşık makinesi alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik ise bulaşık makinesi programı ve teknolojik özelliğidir.
  Bulaşık makinesi programları arasında, sessiz çalışabilmesi, hassas yıkama özelliği, çok kirli yıkama özelliği, wifi özelliği ile makinenizi her yerden yönetebilme özelliği gibi birçok özellik yer alabilmektedir.
 4. Bir diğer önemli özelliğimiz ise enerji ve su tüketimidir.
  Bulaşık makinenizin yüksek enerji ve su tüketimi olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde gelecek faturalar yüksek miktarlarda olabilir. A sınıfı %12, A++ sınıfı %21, A+++ %30 daha tasarruf sağlamaktadır.
 5. Bulaşık makinelerinde ses seviyeleri de oldukça önemlidir.
  Özellikle gece çalıştırdığınızı varsayarsak bulaşık makinelerinin ev sakinlerini ve komşuları rahatsız etmemesi açısından en sessiz olanı seçmelisiniz. En iyi bulaşık makinenizi seçerken desibel değeri en düşük olanları tercih etmelisiniz. Bulaşık makineleri ilk çıktıkları zaman 60 db sesi geçen ses seviyeleri ile oldukça gürültü çıkarmaktadır. Ancak şu an gelişen teknoloji ile 40-50 db arasında ses seviyeleri mevcuttur. Hatta bazı markalar özellikle kendilerine has ultra sessiz modeller tasarlayarak piyasada en sessiz bulaşık makineleri ile adını duyurmaktadır. Bosch, Siemens, Lg, Vestel, Miele sessizlik konusunda ilk sırada yer alan en sessiz bulaşık makinelerindendir.

Bulaşık Makinesi Hakkında Merak Edilen Sorular

 1. En iyi bulaşık makinesi markası hangisi?

  1. Mielle
  2. Siemens
  3. Bosch
  4. Profilo

  5. Samsung

Bulaşık Makinesi Ürünlerin Karşılaştırılması

ÖZELLİK ADIMiele G 6660 SCVi Tam Ankastre Bulaşık MakinesiBosch SMS88TI06T A+++ 8 Programlı Bulaşık MakinesiVestel BM-1004 X /BM-1004 A+++ 10 Programlı Bulaşık Makinesi
Yıllık Enerji Tüketimi (kWh)213 237189
Su Tüketimi (lt/program)

9.7

9.59
Kapasite14 Kişilik14 Kişilik14 Kişilik
Program Sayısı6810
Ses Seviyesi 44 (dB)44 (dB)44 (dB)
Genişlik59.8 (cm)60 (cm)59.6 (cm)
Yükseklik80.5 (cm)84.5 (cm)85 (cm)
Kullanım ŞekliAnkastresadecesadece
RenkBeyazPaslanmaz çelikPaslanmaz çelik
Garanti Süresi24(Ay)24(Ay)24(Ay)

Konu ile ilgili, hemen alt bölümde yer alan yorumlar kısmında önerilerinizi yazabilirsiniz.

Tavsiye ettik: En İyi Çamaşır Makinesi Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.