en iyi buzdolabı

En İyi Buzdolabı Tavsiye

En kaliteli buzdolabı veya dünyanın en iyi buzdolabı markası hagisi gibi sorularınızı yanıtlamak için dünyanın en iyi buzdolabı markalarının en iyi ürünlerini tek tek inceleyerek sizler için buzdolabı tavsiye listemizi ve buzdolabı alırken nelere dikkat edilmeli sizler için sıraladık.

Evimizin en temel eşyası hiç şüphesiz buzdolabıdır. Yediğimiz gıdaların saklanması ve muhafaza edilmesi amacıyla kullanılan buzdolabı gelişen teknoloji ile her çeşit modelleri bulunmaktadır. İhtiyacınıza uygun en iyi buzdolabı alırken dikkat etmeniz gereken bazı kriterler vardır. Bu kriterler buzdolabı fiyatından ev halkının kalabalık olmasına bağlı olarak her aileye göre farklılıklar göstermektedir.

En iyi marka hangisi, hangi marka buzdolabı almalıyım, en iyi buzdolabı tavsiye sorularının cevaplarını yazımızda bularak eviniz için en doğru kararı daha kolay verirsiniz.

Buzdolabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Ürün tipi;
  Ürün tipi, buzdolabı seçiminde çoğu insanın görsellik ve kullanışlılık açısından oldukça önemli bir kriterdir. İşte buzdolabı tipleri şu şekildedir; geleneksel tip dondurucu üstte buzdolabı, kombi tipi dondurucusu altta buzdolabı, 3 veya 4 kapaklı gardırop tipi buzdolabı, mutfak mobilyasına gömülebilen tek veya çift kapılı ankastre tipi, küçük mutfaklar veya ofisler için pratik tezgah altı tipi buzdolabıdır.
 • Ürün kapasitesi/hacmi ve boyutu;
  Buzdolabı seçiminde sonradan pişman olmamak veya eyvah dememek için kapasite ve boyut oldukça önemlidir. Geniş aileler için en az toplam bürüt 550 litreden fazla, çekirdek aileler veya sık sık alışveriş yaparak dolabında stok bulundurmayan aileler için toplam bürüt hacmi 500 litre altı, öğrenciler veya ofis için ise tezgah altı veya 400 litre altı hacime sahip buzdolapları ideal seçim olacaktır.
  NOT: Hacim/kapasite büyüdükçe paralel olarak buzdolabı boyutu da büyüyeceğinden mutfağını veya buzdolabı için ayırdığınız alanınız dar ise hacim seçiminden ziyade boyut seçimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun için ise buzdolabı konulacak alanın ölçülerini önceden belirleyerek belirlediğiniz ölçülere göre seçim yapabilirsiniz.
 • Enerji tüketimi/enerji sınıfı;
  Enerji tüketimi hem kişiler için hemde doğa ve dolayısı ile diğer insanlar için oldukça önemli bir kriterdir. Buzdolabı alırken A, A+, A++, A+++ sınıflarından en çok artıya sahip olanını seçmeniz hem elektrik faturasından kar etmenizi hemde doğaya karşı çevre dostu olmanızı sağlayacaktır.
  NOT: Bazı markalar artı işaretini çoğaltsa dahi enerji tüketimi yüksek olmaktadır. Bunun için buzdolabı alırken hem artı işaretlerinin sayısına hemde yıllık enerji tüketimine(kWh) de dikkat etmelisiniz.
 • Gürültülü çalışmaması;
  Buzdolaplarının fazla ses çıkarmaması ve minimum ses ile çalışması gerekir. 24 saat için her an aktif olarak çalışan buzdolabının sesinden rahatsız olmamız oldukça önemlidir. Yüksek ses çıkarmaması için 45 db üstünde olan buzdolaplarını tercih etmemelisiniz.
 • Teknolojik özelliklere veya fonksiyonlarının kullanımına dikkat etmelisiniz;
  Ürünlerin bozulmaması veya buzdolabının içinin koku üretmemesi gibi bir çok önemli kriterlerin buzdolabınızda bulunması son derece önemlidir.
 • Fiyatı oldukça önemlidir;
  Fiyatı ile bütçenize uygun olmalıdır. Alacağınız buzdolabının dış görüntüsüne yada ihtiyacınıza göre ekstra özelliklerinin olmasına da istekleriniz doğrultusunda dikkat etmenizde fayda vardır.

En İyi Buzdolabı Markası ve Modelleri

Yukarıda buzdolabı alırken nelere dikkat edilmeli sorusunu boylu boyunca özet olarak açıkladık. Şimdi sıra geldi en iyi buzdolabı hangisi sorusuna. Bu soruyu cevaplarken şu da unutulmamalı; tavsiye listemizi oluştururken standartlar ölçüsünde önerilerde bulunmaktayız. Sizler kendi ihtiyaçlarınızı belirleyerek bizim önerilerimizde yer alan buzdolaplarının varsa ihtiyaçlarınız ölçüsünde benzer modelini seçebilirsiniz.

Miele KFN 15842 SD ED A++

Tartışmasız beyaz eşya dünya devi miele listemizin ilk sırasında yer almaktadır. Fiyatları ülkemiz ortalaması dezavantajı olsa da sağlamlık ve kullanımı açısından birinciliği hak etmektedir.

Miele kfn 15842 buzdolabı A++ enerji sınıfında olup, soğutucu bölmesi 331 litre hacimli dondurucu bölümü ise 82 litre hacimi ile toplamda 413 litre hacime saiptir. Ayrıca üründe no-frost özelliği ile sıfır buzlanma, gıdalar için dyna cool özelliği ile eşit derecede tutarak gıdaların hangi sıcaklıkta hangi gözde saklanacak derdi kalmıyor ayrıca ürün 75cm genişliğindedir. Özellikle de geniş aileler için özgürce alınabilir.

Siemens KG86NAI42N A+++ 682 lt Buzdolabı

Her zaman fazla enerji tüketimi ile dışlanan veya pek alıcı gözü ile bakılmayan siemens, beyaz eşya da bu kez bizleri şaşırtmayı başarmıştır. KGN86NAU42N modeli ile hem iç hacmi 682 litre ile en büyük çift kapılı buzdolabı olmayı başarırken hemde A+++ enerji sınıfı ile sınıfının en az yakan buzdolabı olmuştur.

Ayrıca üründe, buz matik, sıfır dereceli sebze ve meyve bölümü, dolap açma kulplarının çelikten olması, 2 şişe koyabileceğiniz şişelik, ayarlanabilir nem kontrol mekanizmasına sahip sürgülü çekmecesi ile meyve veya sebzelerinizi uygun nem oranında 2 katı fazla uzun süre taze tutabilmesi, ve yine benzer sıcaklığı ayarlanabilir sürgülü çekmecesi ile kahvaltılıklarınızı uzun süre koruyabilir, nofrost özelliği ile buzlanmaya son verirken geniş iç hacmi ile çok büyük gıdalarınızı dahi buzdolabına rahatça yerleştirebilirsiniz. Son olarak ürünyılda sadece 252kWh yakmakta ve 40dB gürültü de çalışmaktadır.

Vestel NFK640 EX A++ 640 lt Ion Buzdolabı

Yerli üretim vestel buzdolabı 640 litre iç hacmine sahip olup A++ enerji sınıfı ile 394,84kWh elektrik tüketmektedir. Ayrıca üründe akıllı dokunmatik gösterge/kontrol paneli, vita depo özelliği ile nem kontrolü ayarlanabilen sebzelik bölümü, frost free teknolojisi ile soğutucu ve dondurucu bölümünde iki bağımsız hava döngüsü oluşturarak kokular birbirine karışmamakta, 3 boyutlu soğutma sistemi ile her yerinde aynı derece soğukluk gibi daha birçok özellik bulunmaktadır. Diğer özellikleri ve ayrıntılı bilgi için vestel in orjinal sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazla ürün ve ayrıntılı bilgi için: Vestel Buzdolapları

Bosch KGN76AW30N A++ 578 lt Buzdolabı

Siemens üritimi olan bosch bu serisinde de neredeyse aynıdır. Bizlerde bu yüzden sadece farklı olan özelliklerinden bazırlarını ele almak istedik. Ürün 578 litre iç hacmine/kapasitesine sahiptir, A++ enerji sınıfı ile yıllık 335kWh enerji tüketmektedir, 42dB gürültüde çalışmaktadır. Bu özellikler haricinde ayrıntılı bilgiyi bosch orjinal web sitesinden bulabilirsiniz.

Buzdolabı tavsiyelerimizle beğendiğimiz markaların özellikleri ve en çok satma durumları ile kullanıcıların tercihleri arasında olan markaları fiyatlarıyla derledik. Sizler de bu konu da kafa karışıklığı yaşayanlara deneyimlerinizi paylaşarak fikir verebilirsiniz.

Tavsiye ettik: En İyi Derin Dondurucu Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
buzdolabı almak istiyorum
buzdolabı almak istiyorum
5 yıl önce

2 kişilik bir aile olsanızda 5 kişilik bir aile de olsanız bir buzdolabı 500 litre kapasite ve üzerinde olmalı diye düşünüyorum, tavsiye edilen buzdolabı modelleri hem marka hemde özellik olarak bence iyi. Eğer buzdolabı alacak olursam şayet Profilo buzdolabı markasını hiç kullanmadım tavsiye edenler oldu bir denemek istiyorum. Yazı için teşekkürler. Manisan’dan sevgiler.

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.