en iyi c vitamini

En İyi C Vitamini Takviyesi Tavsiye

Piyasadaki en iyi c vitamini takviyesi hangisi öğrenmeye ihtiyaç duyuyorsanız en iyi C vitamini hapı ve tableti önerilerinde bulunduğumuz yazımızı okumalısınız.

C vitamini takviyesi ihtiyacı olanlar için en iyi C vitamini tablet ve hapını önerdik ve en iyi C vitamini markası hangisi gibi soruları yanıtladık.

Kış hastalıklarına karşı kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, metabolizmayı daha dirençli hale getiren C vitamini takviyelerini almanızı öneririz. Bu takviyeler; içeceğe veya yemeğe eklenen toz formunda, ağızda eritilen pastil formunda, çiğnenebilen veya suda çözünen tablet (efervesan) formunda, suda eritilen kaşe formunda ve bölünmeden yutulan kapsül formunda sunulur. Dolayısıyla yetişkinler ve çocuklar için en iyi C vitamini tercihi yaparken kullanım şeklini de göz önünde bulundurmak gerekir.

En İyi C Vitamini Çiğneme Tableti

Redoxon _kids Ve Easyfishoil Omega 3 2’li Set

Easyvi̇t Easyfishoil, aslında bir balık yağı; fakat C, D vitamini ve çinko takviyesini bir arada almak için etkilidir. Tüm e-ticaret sitelerinde yok satan Redoxon C vitamini, 4-10 yaş arası çocuklar için üretilmiş. Limon ve portakal aroması sayesinde çocukların yutması zor olmuyor. Jelibon sevmeyen minikler tadını beğenmeyebilir.

Voonka Vitamin C

Voonka çiğneme tableti, yüksek oranda C vitamini içermesi sebebiyle çiğneme formundaki en iyi vitamin c alternatiflerinden biri diyebiliriz. Tadı biraz ekşi gelebilir; fakat meyve suyuna katarak veya hap gibi yutarak tüketmek de mümkündür. Tableti çiğnedikten sonra daha enerjik hissedebilirsiniz.

En İyi C Vitamini Efervesan Tablet

Sambucol Plus Kara Mürver + C Vitamini Çinko Takviye Edici Gıda 15 Tablet

Sambucol C vitamini tablet, glüten içermemesi nedeniyle özellikle glüten hassasiyeti olanlar için en iyi suda eriyen c vitamini alternatifidir. En iyi C vitamini önerileri arasında en beğendiğimiz takviye C vitamini de diyebiliriz. Çünkü hem yapay aroma içermiyor hem de glüten içermiyor. Halsizlik durumunda aldığınızda daha canlı hissetmenizi sağlayan bir takviyedir. Dr. Mehmet Öz’ün pandemi ile mücadele sürecinde önerdiği bir tablet olduğunun da altını çizelim. Yalnız nadiren de olsa mide bulantısı yapabilir. Çocuğunuz için C vitamini takviyesi almayı düşünüyorsanız aynı ürünün çocuklar için jelibon versiyonunu da almanızı öneririz.

Dynavit Vitamin C+ Sambucus Nigra 20 Efervesan Tablet

Dynavit C vitamini, çinko da içerir. C vitamini içeriği çok yüksek; çeşitli hastalıklarda olumsuz etkisi olabileceğinden doktora danışmakta fayda var. Koku ve tat bakımından içmesi kolay C vitaminidir. Suda çözünmesi bakımından ilk önerdiğimiz tabletten bir tık geride kalsa da rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

En İyi C Vitamini Hapı

Solgar Ester C Plus Vitamin C 1000 mg 60 Tablet

Hap yutma sorunu veya mide rahatsızlığı olmayanların tercihi genellikle yutulan tablet formundaki C vitaminleridir. Hap formundaki en iyi vitamin c hangisi diye sorulduğunda öne çıkan ürünlerden biri Solgar Ester C Plus Vitamin C’dir. C vitamini vücutta uzun süre kalıyor ve mideyi yormuyor. En iyi ester c vitamini olarak önerdiğimiz bu tabletin tek dezavantajı fiyatı diyebiliriz.

Ayrıntılı bilgi için: Solgar Ester CPlus Vitamin C

Ocean Vıtamin C

Ocean C vitamini, C vitaminine ek olarak turunçgil bioflavonoidleri (serbest radikallerin yaşlandırıcı zararlarına engel olan antioksidan) içeren bir takviyedir. Cilt sağlığı için de etkilidir. Yorgunluk ve bitkinliği azaltma vaadini yerine getirdiği gibi kalitesine göre uygun fiyatlıdır. C vitamini tablet en iyi olarak önersek de büyüklüğünün yutma zorluğuna neden olması dezavantaj olabilir.

En İyi Kapsül C Vitamini

Osende Demir C

Ester-C patentli C vitamini içeren bir takviyedir. Aç karnına içildiği halde mide bulantısı yapmıyor. Daha dinamik hissettiriyor. Demir eksikliği sorunu olanlar için çok etkili; fakat kabızlık yapabilir veya ağızda bıraktığı metalik tattan hoşlanmayabilirsiniz.

Pharmaton Vitality Multivitamin

Pharmaton takviye gıda, en iyi c vitamini hangisi sorusuna yanıt olarak önerdiğimiz diğer takviyelere göre C vitamini oranı düşük bir takviyedir. Listede en iyi olarak yer vermemizin nedeni 18 ayrı vitamin ve mineralin tek kapsülde olmasıdır. Glüten içermemesi, glüten alerjisi olan kişiler ve çölyak hastaları için güven vericidir. Özellikle dikkat dağınıklığı, libido düşüklüğü gibi sorunlar yaşıyorsanız oldukça iyi seçim olacaktır. Yalnız etkisini önerdiğimiz diğer ürünlerden daha geç gösterebilir.

En İyi Şase C Vitamini

Edis Pharma Maxdefend C

Edis Pharma, C vitamini ile birlikte çinko ve D vitamini almanızı sağlayacaktır. İçeriğindeki çinko sayesinde akneli cilt üzerinde olumlu etki gösteren bir takviyedir. C vitamini oranı da yüksek.  Erime süresi bakımından çok bekletmiyor. Sabah dinç uyanmanızı sağlayacak en iyi suda eriyen vitamin alternatifi diyebiliriz. Yerli üretim olması da tercih sebebi olabilir. Oralet tarzı içeceklerin tadından hoşlanmıyorsanız tadını beğenmeyebilirsiniz; fakat C vitamini takviyeleri genel olarak aynı tattadır.

Zade Vital C Vitamini 14 Saşe

Zade C vitamininde C vitaminine ek olarak B2, çinko ve zeytin yaprağı özü de var. Özellikle soğuk algınlığı döneminde toparlayıcı etki gösteren bir takviyedir. Erimesi için dakikalarca beklemeniz gerekmez.  Bu yönüyle en iyi şase C vitamini diyebiliriz. Çok şekerli içeceklerden hoşlanmıyorsanız içimi pek kolay olmayabilir.

En İyi Şurup C Vitamini

Lipo C Lipozomal C Vitamini 1000 mg 5ml

Hem yetişkinler hem de 4-10 yaş ve üzeri yaş grubundaki çocuklar için en iyi C vitamini takviyesi arayışındaysanız Lipo C vitaminini tercih edebilirsiniz. Kullanımı zor değil, suya karıştırıp içiliyor. Hem kapsüllerin hem de içerdikleri maddelerin faydalı olmasını sağlayan bir teknoloji kullanılmış. Etkili bir takviye olmakla birlikte tat bakımından iyi değildir. Hatta bu yönde pek çok yorum yapılmıştır.

Zinco-C Şurup

Şurubun C vitamini oranı çok yüksek olmasa da çinko desteğiyle birlikte çabuk etki eden bir takviyedir. Çocuk doktorlarının en iyi şurup C vitamini olarak tavsiye ettiği bir üründür. Bağışıklığı güçlendirmenin yanı sıra iştah açıcı etkisi de vardır. Kaşık veya ölçek yerine şurup enjektörü olması ilgi çekici olabildiği gibi çocuklar için korkutucu da olabilir.

En İyi Toz C Vitamini

Katkı Dünyası Askorbik Asit

Toz halinde C vitamini takviyesinin en beğendiğimiz yönü açılır kapanır alüminyum ambalajı oldu. Bu sayede nemlenmiyor. Tek kullanımlığı da kiloluğu da var. Doğal limon tadı var. Kullanımı çok basittir. Kefir gibi içeceklere karıştırıp daha kolay tüketebilirsiniz. Günlük C vitamini dozunu alarak daha dinç hissedebilirsiniz. Nitekim doktorların da önerisidir. Tozu kullanırken metal değil, tahta kaşık kullanmanızı öneririz.

Eurho Vital Vitamin C Pulver

Eurho C vitamini hem meyve suyu gibi içeceklere ve yoğurt gibi yiyeceklere karıştırılıp hem de bir bardak suya karıştırılıp tüketilir. Aroma ve tatlandırıcı içermediği için daha doğal bir ekşiliği var. İçimi çok zor değil. Yalnız kolay çözünmediğini belirtmeliyiz.

C Vitamini Nelerde Var? C Vitamini En Çok Hangi Besinlerde Bulunur?

C vitamini takviyeleri, önemli C vitamini kaynaklarıdır ve sağlık için kritik öneme sahiptir. Bununla birlikte doğal yolla alınan C vitamini daha faydalıdır. En iyi C vitamini nerelerde bulunur diye sorulduğunda ilk akla gelen turunçgillerdir. C vitamini en çok turunçgiller ve kivi, çilek, ananas gibi meyvelerde bulunur. Bunların yanı sıra domates, biber, brokoli, ıspanak gibi sebzelerde ve dereotu, maydanoz, marul ve roka gibi yeşilliklerde de C vitamini bulunur.

C vitaminini, takviye ürünler yerine doğal meyve ve sebzelerden almayı tercih ediyorsanız, smoothie blender makinesi edinmenizi; satın almadan önce de aşağıda linkini paylaştığımız en iyi smoothie blender tavsiye yazımızı okumanızı öneririz.

Tavsiye ettik: En iyi Smoothie Blender Tavsiye

C Vitamini Hakkında Merak Edilen Sorular

 1. C Vitamini Nedir, Neye İyi Gelir?

  C vitamini, askorbik asit olarak da bilinir. C vitamini nedir sorusunu, karbonhidratların en küçük birimi olan monosakkaritlerin bir türevi şeklinde yanıtlayabiliriz. C vitamini; bağışıklığın korunmasına, kolajen oluşumuna ve demir emilimine yardımcıdır. Harici olarak da pek çok faydası vardır.

 2. C Vitamini Günlük Kaç Mg Alınmalı?

  C vitamini, depolanan bir vitamin türü olmadığı için her gün düzenli olarak almak önemlidir. C vitamini günlük kaç mg alınmalı sorusunun yanıtı belirleyen sağlık durumudur. Bununla birlikte genel olarak günlük alınması gereken C vitamini miktarı 20 yaş üstü erkeklerde 90 mg’dır.

  Kadınlarda alınması gereken C vitamini miktarı hamilelik ve lohusalık dönemine göre değişir. Hamile kadınların85 mg; emziren annelerin 120 mg C vitamini alması gerekir. 20 yaşın üstünde her kadının75 mg C vitamini alması gerekir. 1-3 yaş arası çocukların 15 mg, 4-8 yaş arası çocukların25 mg, 9-13 yaş arası çocukların 45 mg C vitamini alması gerekir. İşte tam da bu noktada en iyi c vitamin takviyesi olarak önerdiğimiz takviyeler devreye girer.

 3. Vitamin C 1000 Mg Ne İse Yarar?

  C vitamini eksikliği halsizlik, kronik yorgunluk, diş eti hastalıkları ve sık hastalanma gibi etkiler oluşturur. Dolayısıyla vitamin C 1000 mg ne işe yarar sorusunu pek çok şekilde yanıtlamak mümkündür. Genel olarak vitamin C 1000 mg takviyenin, hücreleri ve DNA’ları hasara karşı koruduğunu söyleyebiliriz. C vitamini,henüz tam faydası kanıtlanmamış olmakla birlikte COVİD-19 virüsünden kaynaklanan hastalığı daha hafif geçirmede etkilidir.

 4. Hangi Formdaki C Vitaminini Neden Kullanmalıyım?

  C vitamini takviye almak isteyenler C vitamini takviyesi nasıl alınmalı konusunda C vitamini tablet mi suda eriyen mi daha iyi ikileminde kalabilir. C vitamini takviyesi hem kapsül hem de çiğneme veya suda eriyen tablet formunda sunulur.  Suda eriyen formdaki C vitamini takviyeleri, kapsülleri yutmakta zorlananlar ve mide rahatsızlığı olanlar için iyi bir alternatiftir. Ayrıca daha hızlı etki eder.

  Çiğneme tabletleri ağızda hoş bir tat bıraktığı için de tercih edilebilir. Bu tür ürünler ekşimsi tadı nedeniyle beğenilmeyebilir. Daha kolay tüketebilmek açısından toz formundaki C vitamini takviyelerini tercih edebilirsiniz. Pastil C vitamini takviyeleri, kış döneminde boğazı yumuşatmaya yardımcıdır. Yaşı çok küçük olmayan çocuklara takviye gıda vermenin en kolay yolu şeker gibi emilen pastil formundaki takviyelerdir. Eritilerek içilen şase, efervesan ve şurup formundaki takviyeler; daha çabuk etki ederek günlük gereken C vitamini dozunun alınmasını sağlar. En çok tercih edilen C vitamini takviyesi ekonomik alternatifleri bulunan efervesan tablet formundaki C vitaminidir.

 5. Tablet C Vitamini Nasıl Kullanılır?

  C vitamini tabletleri hem çiğneme tableti hem de suda eriyen tablet formundadır. Yani, tablet C vitamini nasıl kullanılır sorusunun yanıtı çiğneme veya 200 ml suda çözdürme şeklindedir. Suda eriyen C vitamini takviyesini iki öğün arasında tok karnına kullanmak gerekir. Suda eriyen C vitamini takviyesini iki öğün arasında tok karnına kullanmak gerekir.

 6. C Vitamini Hapı Kilo Aldırır mı?

  Günlük C vitamini dozunu almak için takviye ihtiyacı duyarak en iyi C vitamini hapı kullanmaya karar verenler C vitamini kilo aldırır mı merak eder. C vitamini, vücuttan yağ atılmasına yardımcı olur ve vücut ağırlığının azaltılmasını sağlar. Yani, yaygın kanının aksine C vitamini takviyesi kullanmak kilo almaya neden olmayıp kilo kontrolü yapmayı kolaylaştırır.

 7. Vitamin Takviyesi Alerji Yapar Mı?

  Vitamin takviyelerinin en yaygın etkisi bulantı, kabızlık ve ishaldir. Vitamin takviyesi alerji yapar mı sorusunun yanıtı kişiden kişiye değişebilir. Bünyesi hassas kişilerde; nefes darlığı, ürtiker, kaşıntı ve yüz, dudak veya dil şişmesi gibi alerjik reaksiyonlar görülebilir.

Dipnot: En iyi C vitamini takviyesi Osman Müftüoğlu’na göre gece yatmadan önce değil, günün erken saatlerinde alınmalıdır. Takviyeleri sıcak veya soğuk değil, ılık yani oda sıcaklığında suyla tüketmek gereklidir. Hamilelik, emzirme veya ilaç kullanma durumunuz varsa takviye gıda kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız. 

En İyi C Vitamini; Uzman Görüşü

Son dönemlerde pandeminin etkisiyle piyasadaki en iyi C vitamini takviyesi hangisi merak edilir hale geldi. Siz değerli takipçilerimizden de zaman zaman en iyi C vitamini markası ve tabletinin hangisi olduğuna yönelik sorular alıyorduk. Sizler için en iyi C vitamini önerileri derlediğimiz bu yazımızda C vitaminine ve C vitamini takviyesine dair en çok merak edilen soruları da yanıtladık. Özetle en iyi takviyenin tablet formundaki Solgar C vitamini ve efeversan formundaki Sambucol Plus olduğunu söyleyebiliriz. En iyi c ve d vitamini bir arada olan ürün ise Easyvi̇t Easyfishoil’dur. C vitaminini, takviye ürünler yerine doğal meyve ve sebzelerden almanızı öneririz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Fatih SÖĞÜT tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken deneyim çerçevesinde tüm kategorilerde en iyileri seçmekteyim.
Satın alma süreci kimi zaman bilgi eksikliği nedeniyle uzun zamana yayılabilir. Objektif bakış açısıyla ürün nasıl kullanıcı deneyimi oluşturur ve diğer modellerden farkı nedir sorularına yanıt veriyorum. Bu sayede süreci kolaylaştırarak ihtiyacınıza en uygun ürüne bütçenizi sarsmadan da sahip olabilmenizi sağlıyorum.