en iyi çamaşır makinesi

En İyi Çamaşır Makinesi Tavsiye

En iyi çamaşır makinesi markası ve en iyi çamaşır makinesi tavsiye arayanlara, en kaliteli, çok satan ve en sessiz çamaşır makinesi önerileri sıraladık.

Son zamanlarda tarafımıza; en iyi çamaşır makinesi hangisi, en iyi çamaşır makinesi markası nedir gibi soruların iletilmesi üzerine en kaliteli, en çok satan ve en sessiz çamaşır makinesi önerilerimizi sıraladık.

En İyi Çamaşır Makinesi Önerileri

Çamaşır makinesi önerileri ararken karşınıza birçok özellik, karmakarışık sözcükler çıkacaktır. Her geçen gün teknolojinin biraz daha gelişmesiyle pek çok yeni model arasından doğru seçimi yapmak da o karmaşık terim ve özellikleri anlamak kadar zor bir husustur. Biz de bu yükü sizden almak veya hafifletmek adına en doğru ve kaliteli en iyi çamaşır makinesi tavsiye listemizle sizlere güvenilir tercihler yaparak pişman olmamanız adına en kaliteli çamaşır makinesi önerilerimizi sıraladık.

Çamaşır makinesi tavsiye denince akla ilk gelen seçenekler ise şu şekilde yer almaktadır:

Miele WWD320 WCS PowerWash Çamaşır Makinesi

Enerji SınıfıA+++
Yıkama Kapasitesi8 kg
Devir Hızı1400
Garanti Süresi2 yıl

Miele çamaşır makinesi modeli en iyi çamaşır makinesi listemizin ilk sırasında yer almaktadır. Miele WCE 320 çamaşr makinesi ‘Su Kontrol Sistemi’ ile su alımı esnasında cihaz içerisinde ki su miktarını kontrol ederek su kaçağı olup olmadığını kontrol eder. Power Wash özelliği ve Spin&Spray teknolojisi ile az çamaşırlarda veya düşük su seviyesinde dahi yüksek enerji tasarrufu sağlamaktadır. Zamanı kısıtlı olanları düşünülerek Quick Powerwash özelliği ile çok kosa sürede inanılmaz derecede temiz yıkama sağlamaktadır. Miele çamaşır makinesi yorumları olumlu şekildedir. Makinenin 20 yıl ömür testi başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Daha fazla bilgi için: Miele WWD320 WCS Çamaşır Makinesi

Bosch 9 kg WAW286HXTR

Enerji SınıfıA+++
Yıkama Kapasitesi8 kg
Devir Hızı1400
Garanti Süresi2 yıl

Bosch çamaşır makinesinde hayatınızı kolaylaştıracak ‘Home Connect’ teknolojisi ile çamaşır makinenizi akıllı teleon veya tapletlerden yönetebileceksiniz. Değer verdiğiniz kıyafetlerinizi ‘VarioDrum’ yapısı ve damlacık şekline benzer tasarımlı tamburu ile özgürce yıkayabilirsiniz. Makinenin motor sesi insan fısıltısından eş değer olduğu yetkililerince söylenilmektedir. Ayrıca makinenin süper hızlı fakat 2kg kapasiteli hızlı çalışma programıda bulunmaktadır. Bosch 9 kg çamaşır makinesi yorumları vede diğer çamaşır makinesi yorumlarına baktığımızda Bosch markası için söylenenler ‘kesinlikle Bosch’ un Avrupa veya Alman üretimini almalısınız şeklinde olmuştur.

Vestel Çamaşır Makinesi

Enerji SınıfıA+++
Yıkama Kapasitesi9 kg
Devir Hızı1400
Garanti Süresi3 yıl

‘Yerli üretimin gururu’ sloganı ile son yıllarda hızlı bir atağa geçen Vestel beyaz eşya konusunda da oldukça iddialı adımlar atmaktadır. ‘Köpükjet Çamaşır Makinesi’ adı ile çıkardığı çamaşır makinesi için 3 yıl garanti süresi ile diğer markaların yapmadığını yapmıştır. Dünya Allergy Uk Kurumu onaylı olan bu ürün özel Alerji programı özelliği ile 7 alerjen ve 4 bakteriye karşı etkili olma özelliği ile dünyada ilk olma özelliğini taşımaktadır.

Ayrıca makine de; yıkamaya atmayı unuttuğunuz çamaşırlarınız için yıkanma esnasında sonradan çamaşır ekleme özelliği, inverter motoru sayesinde yıkama ve sıkma sırasında muhteşem sessizlikte çalışma özelliği, 22 ayrı yıkama programı ile zorlu lekelere karşı güçlü performası, nikel kaplama rezidansı sayesinde kireçlenmelere karşı direnç özelliği, kazanında bulunan özel tasarım ve inci kaplama ile değerli ve narin çamaşırları özgürce yıkayabilme özelliği, evinizden dışarı çıkarken evinize döneceğiniz saatte çamaşırlarınızın bitmesi için akıllı yıkama başlatma Finish Time Modu’ özelliği ve süper hızlı olan 12 dakikalık hızlı yıkama özelliği bulunmaktadır.

Son harika özelliği ise Türkiye’ de enerji tüketimi 22:00-06:00 saatleri arasında ucuz olduğundan yıkama öncesinde ‘Eco Time Modu’ özelliğini aktif ederek belirli saatlerde kendini başlatarak yıkama özelliği bulunmaktadır. Ayrıca maddi durumu veya 9kg kapasitesi ile devir hızı 1200 arayanlar için hemen hemen aynı ürün olan ‘Vestel CM 8912 Çamaşır Makinesi’ de tercihiniz olabilir.

Siemens Çamaşır Makinesi

S.N.SINIF1. ÜRÜN2. ÜRÜN (Alternatif)
1Ürün ModeliAvantgarde WM14U940TRiQ800 WM14Y7X3TR
2Enerji SınıfıA+++A+++
3Kapasitesi10 kg.8 kg.
4Devir Hızı14001400
5Garanti Süresi2 yıl2 yıl

En iyi çamaşır makinesi listemizin sonuncu sırasını siemens çamaşır makinesi modellerine ayırdık. Siemens çamaşır makinesi yorumları genel anlamda olumlu olmasına karşın ‘elektrik tüketiminin gözle görülür farklılığı ortak şikayet konusu olmuştur. İlk ürün mobil veya tabletler ile uzaktan kontrol edilebilmektedir. Ayrıca mobil uygulamada yer alan ‘Easy Start’ özelliği ile çamaşırlarınıza uygun programı seçebilmektedir. Ayrıca ‘iQdrive’ motor sistemi ile sessiz bir şekilde çalışma imkanı sunmakta olup 10 yıl motor garantisi vardır. Vestel’ de olduğu gibi Siemens ürünümüzde de unutulan çamaşırlarınız için sonradan ekleme özelliği yer almaktadır.

Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Beyaz eşya alımı; gerek eski beyaz eşyası bozulana ve yeni makine arayana gerekse de yeni evlenen çiftlere çok zor bir iştir. Hele ki ev işlerinizde en büyük yardımcınız olan çamaşır makineleri, birçok marka ve modelleri ile müşteriyle buluşmaktadır. Bu modellerin arasında çamaşır makinesi alırken nelere dikkat etmeli hemen aşağıda sizler için sıraladık.

  • Enerji ve su tüketiminin tasarruflu olmasına dikkat etmelisiniz.
    Çamaşır makinenizde ne kadar çok ‘+’ işareti olursa o kadar enerji tasarruflu demektir. Bu nedenle ‘A’ harfinin yanında ne kadar fazla ‘+’ işareti varsa o kadar iyidir.
  • Çamaşır makinenizin kapasitesine dikkat edin.
    Çamaşır makinenizin tek seferde en fazla yıkaya bildiği çamaşır kapasitesini aile birey sayınıza ve yıkadığınız çamaşır miktarınıza göre ne az nede çok olmalıdır. Eğer küçük bir aileyseniz yada çamaşır biriktirmeyi sevmiyor, çamaşırlarınızı biriktirmeden sık sık yıkıyorsanız sizlere 5 ile 7 kg arası yeterli olacaktır. Eğer çocuğunuzda olduysa ve yeterli olmayacağınızı düşünüyorsanız sizlere 8 veya 9 kg lık çamaşır makineleri yeterken, geniş bir aileniz var veya çamaşırlarınızı biriktirerek tek seferde yıkayanlar dan sanız o zaman sizlere önerimiz 9 kg veya üzeri kapasiteli çamaşır makinesidir.
  • Çamaşır makinenizin sessiz çalışması ve sessiz sıkma yapmasına dikkat etmelisiniz.
    Yeni doğan bir çocuğunuz var veya dilediğiniz zamanda ve saatte çamaşır yıkamak istiyorsanız çamaşır makinenizi alırken sessiz çalışmasına dikkat etmelisiniz.
  • En iyi çamaşır makinesi seçerken devir hızına da dikkat etmelisiniz.
    Çamaşır makinesinde devir hızı çamaşırınızın sıkma esnasında tamburunun 1 dakikada ki dönme hızınız belirtmektedir. Çamaşır çeşidine göre sıkma hızları değiştiği gibi ne kadar yüksekse o kadar daha fazla kuru olmaktadır. Lakin kuru çıksın diyerek çamaşırlarınıza zararda verebilir ayrıca devir sayısı büyüdükçe de enerji tüketimi artmaktadır. Önerimiz 1000-14000 arası devir hızı yeterli olacaktır.
  • Çamaşır makinesi alırken nelere dikkat etmeli listemiz de son olarak kişiden kişiye değişebilecek, kimi için önemli bir kriter olurken kimi içinse en iyi çamaşır makinesi olacaksa olmalı dediği çamaşır makinesi programları ve teknolojileri gelmektedir. Çamaşır makinelerinde artık her geçen gün yeni bir özellik eklenmektedir. Kendi zevkinize göre bu özellikleri ekleyebilir veya çıkartabilirsiniz. Bunlardan bazıları şu şekildedir: Uzaktan mobil telefonlar ile kontrol edilebilir çamaşır makinesi, gelişmiş motor teknolojisi ile enerji tasarruflu ve sessiz çalışma özelliği, deterjanını eşit dağıtabilen ve bu sayede verim sağlayabilen özellik ve lekelere veya çamaşır türüne göre yıkama süresi ile su sıcaklığını ayarlayabilen özellikli teknolojik çamaşır makinelerdir.

Tavsiye ettik: En İyi Elektrikli Süpürge Tavsiye

Çamaşır Makinesi Hakkında Merak Edilen Sorular

Çamaşır makinesi alırken nelere dikkat etmeli sorununu artık geride bıraktığınızı düşünerek; çamaşır makinesi garanti süresi uzun mu, markanın garanti servisi yeterince yaygın mı veya teknik açıdan bilgili mi, markanın teknik servisi müşteri odaklı mı yoksa markanın çıkarına göre mi hizmet veriyor, çamaşır makinesinin arızalanması durumunda parçası pahalı mı sorularınızı kriter ederek en iyi çamaşır makinesi markası önerilerimizi sıralamaya.

En iyi çamaşır makinesi markası hangisi?

Miele;
Miele markası Alman menşeili olup çamaşır makinesi fiyatları rakiplerine göre genel anlamda pahalıdır. GAranti ağı fazla yaygın olmayıp ürünlerinin parçaları pahalı olabilmektedir. Peki tüm bunlara rağmen ilk sırada vermemizin nedeni nedir soracak olursanız, kalitesinden ödün vermemesidir.
Bosch;
Sıra geldi en iyi çamaşır makinesi markası listemizin ikincisine. Bosch çamaşır makinesi servis ağı yaygın olup fiyat bakımından Miele markasına göre daha uygundur. Alman menşeili markamız kalitesinden ödün vermemektedir.
Vestel;
Sıra geldi gururla yerli markamız vestele. Kalitesi açısından Vestel çamaşır makinesi yorumları genelde olumlu olup listemizde ki diğer markalara göre garanti servis ağı en yaygını olup, ürün arızalanması durumunda parça fiyatları rakiplerine nazaran en uygunudur. Ayrıca yine rakiplerine göre en fazla garanti süresi Vestel’e aittir.
Siemens;
Siemens marka çamaşır makinelerinin kalite, garanti ve servis yönünden sorun bulunmamaktadır. Lakin ürünün dez avantajı enerji tüketimi fazla olmasıdır.
Profilo;
Profilo marka çamaşır makineleri kalitesinden asla ödün vermemektedir. Markanın sloganı ‘dayanıklı ev aletleri’ hakkını gayet yeterince vermektedir. Lakin teknik özellikleri bakından rakiplerine göre her zaman geriden takip etmektedir

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
86 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
thorn
thorn
2 ay önce

2022 yılında, 9 kg ve üzeri kurutma özelliği olan fiyat performans sayılabilecek veya çok fazla arızalanmayan aldığımıza pişman olmayacağımız (tabi ki en iyisini de alsak başına her şey gelebilir ondan bahsetmiyorum :)) önerebileceğiniz bir çamaşır makinesi var mıdır acaba?

bagdas
bagdas
2 yıl önce

LG kesinlikle almayın. Ben 2 yıl önce bir hata ettim. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı ve televizyon hepsini LG den aldım.

Buz dolabı ve televizyon ile alakalı şikayetim yok.

Çamaşır ve bulaşık makinaları tam bir facia. ikiside yıkayamıyor ve ikisi de ürünleri bozuyor. Servis en az 10 kere gelmiştir eve. Hiçbirşeyi çözmediler. Uğraşıp sinirinizi bozmaktan başka birşey geçmiyor elinize. bence mahkeme kararı ile satışları durdurulmalı bu firmanın. Allah belalarını versin.

Erkan
Erkan
4 yıl önce

Bu yorumlara bakarak en çok şikayetin samsung, en az şikayetin siemens olduğunu gördüm.Şu an Siemens diğerlerine göre daha ağır bastı bende, tabi leğenden sonra 🙂

oneri
Yanıtla  Erkan
4 yıl önce

Merhaba Erkan bey,
Yorumunuzla katılımınız için teşekkürler, fiyat, özellik yada kalite veyahut başka bir kriter bir şekilde kullanıcıları birbirinden ayırıyor. Ortak düşünce amaç şu; en iyi ürünü uzun ömürlü kullanmak. Dolayısıyla umuyoruz herkes ürünüyle mutlu olur.
Sitemize yeniden katılımınızı bekleriz, Saygılarımızla

Büşra
Büşra
5 yıl önce

Allah sizi hayır güne koysunda bu nedir böyle bi çamaşır makinası alacaktım onuda darmadağın ettiniz ayy herkesmi memnuniyetsiz olur ??? bence önce biraz memnuniyet alın yahuu şükredinn onu bulamayan varr

oneri
Yanıtla  Büşra
5 yıl önce

:)) Herşey ortada

Ali Kemal Öztürk
Ali Kemal Öztürk
5 yıl önce

Mesajları okuyunca hiçbirini almayın leğende elle yıkayın diye bir sonuç çıkıyor:)

Mihriban
Mihriban
5 yıl önce

Ben de çamaşır makinesi almak istiyorum yorumları okudum Ariston iyi gibi ?
Ama zor kazanıyorum, temizlik yaparak kuruş kuruş topladım şimdi de çöpe atmak istemiyorum kazancımı Tavsiye edebileceğiniz bir Marka var ise yardımcı olursanız sevinirim

oneri
Yanıtla  Mihriban
5 yıl önce

Merhabalar Mihriban hanım,
Bosch markasını tercih edebilirsiniz.

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.