En İyi Çamaşır Makinesi Tavsiye

Son zamanlarda tarafımıza; en iyi çamaşır makinesi hangisi, en iyi çamaşır makinesi markası nedir gibi soruların iletilmesi üzerine en kaliteli, en çok satan ve en sessiz çamaşır makinesi önerilerimizi sıraladık.

Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Beyaz eşya alımı; gerek eski beyaz eşyası bozulana ve yeni makine arayana gerekse de yeni evlenen çiftlere çok zor bir iştir. Hele ki ev işlerinizde en büyük yardımcınız olan çamaşır makineleri, birçok marka ve modelleri ile müşteriyle buluşmaktadır. Bu modellerin arasında çamaşır makinesi alırken nelere dikkat etmeli hemen aşağıda sizler için sıraladık.

 • Enerji ve su tüketiminin tasarruflu olmasına dikkat etmelisiniz.
  Çamaşır makinenizde ne kadar çok ‘+’ işareti olursa o kadar enerji tasarruflu demektir. Bu nedenle ‘A’ harfinin yanında ne kadar fazla ‘+’ işareti varsa o kadar iyidir.
 • Çamaşır makinenizin kapasitesine dikkat edin.
  Çamaşır makinenizin tek seferde en fazla yıkaya bildiği çamaşır kapasitesini aile birey sayınıza ve yıkadığınız çamaşır miktarınıza göre ne az nede çok olmalıdır. Eğer küçük bir aileyseniz yada çamaşır biriktirmeyi sevmiyor, çamaşırlarınızı biriktirmeden sık sık yıkıyorsanız sizlere 5 ile 7 kg arası yeterli olacaktır. Eğer çocuğunuzda olduysa ve yeterli olmayacağınızı düşünüyorsanız sizlere 8 veya 9 kg lık çamaşır makineleri yeterken, geniş bir aileniz var veya çamaşırlarınızı biriktirerek tek seferde yıkayanlar dan sanız o zaman sizlere önerimiz 9 kg veya üzeri kapasiteli çamaşır makinesidir.
 • Çamaşır makinenizin sessiz çalışması ve sessiz sıkma yapmasına dikkat etmelisiniz.
  Yeni doğan bir çocuğunuz var veya dilediğiniz zamanda ve saatte çamaşır yıkamak istiyorsanız çamaşır makinenizi alırken sessiz çalışmasına dikkat etmelisiniz.
 • En iyi çamaşır makinesi seçerken devir hızına da dikkat etmelisiniz.
  Çamaşır makinesinde devir hızı çamaşırınızın sıkma esnasında tamburunun 1 dakikada ki dönme hızınız belirtmektedir. Çamaşır çeşidine göre sıkma hızları değiştiği gibi ne kadar yüksekse o kadar daha fazla kuru olmaktadır. Lakin kuru çıksın diyerek çamaşırlarınıza zararda verebilir ayrıca devir sayısı büyüdükçe de enerji tüketimi artmaktadır. Önerimiz 1000-14000 arası devir hızı yeterli olacaktır.
 • Çamaşır makinesi alırken nelere dikkat etmeli listemiz de son olarak kişiden kişiye değişebilecek, kimi için önemli bir kriter olurken kimi içinse en iyi çamaşır makinesi olacaksa olmalı dediği çamaşır makinesi programları ve teknolojileri gelmektedir. Çamaşır makinelerinde artık her geçen gün yeni bir özellik eklenmektedir. Kendi zevkinize göre bu özellikleri ekleyebilir veya çıkartabilirsiniz. Bunlardan bazıları şu şekildedir: Uzaktan mobil telefonlar ile kontrol edilebilir çamaşır makinesi, gelişmiş motor teknolojisi ile enerji tasarruflu ve sessiz çalışma özelliği, deterjanını eşit dağıtabilen ve bu sayede verim sağlayabilen özellik ve lekelere veya çamaşır türüne göre yıkama süresi ile su sıcaklığını ayarlayabilen özellikli teknolojik çamaşır makinelerdir.

En İyi Çamaşır Makinesi Markası

Çamaşır makinesi alırken nelere dikkat etmeli derdini artık geride bıraktığınızı düşünerek; çamaşır makinesi garanti süresi uzun mu, markanın garanti servisi yeterince yaygın mı veya teknik açıdan bilgili mi, markanın teknik servisi müşteri odaklı mı yoksa markanın çıkarına göre mi hizmet veriyor, çamaşır makinesinin arızalanması durumunda parçası pahalı mı sorularınızı kriter ederek en iyi çamaşır makinesi markası önerilerimizi sıralamaya.

En iyi çamaşır makinesi markası hangisi?

Miele;
Miele markası Alman menşeili olup çamaşır makinesi fiyatları rakiplerine göre genel anlamda pahalıdır. GAranti ağı fazla yaygın olmayıp ürünlerinin parçaları pahalı olabilmektedir. Peki tüm bunlara rağmen ilk sırada vermemizin nedeni nedir soracak olursanız, kalitesinden ödün vermemesidir.
Bosch;
Sıra geldi en iyi çamaşır makinesi markası listemizin ikincisine. Bosch çamaşır makinesi servis ağı yaygın olup fiyat bakımından Miele markasına göre daha uygundur. Alman menşeili markamız kalitesinden ödün vermemektedir.
Vestel;
Sıra geldi gururla yerli markamız vestele. Kalitesi açısından Vestel çamaşır makinesi yorumları genelde olumlu olup listemizde ki diğer markalara göre garanti servis ağı en yaygını olup, ürün arızalanması durumunda parça fiyatları rakiplerine nazaran en uygunudur. Ayrıca yine rakiplerine göre en fazla garanti süresi Vestel’e aittir.
Siemens;
Siemens marka çamaşır makinelerinin kalite, garanti ve servis yönünden sorun bulunmamaktadır. Lakin ürünün dez avantajı enerji tüketimi fazla olmasıdır.
Profilo;
Profilo marka çamaşır makineleri kalitesinden asla ödün vermemektedir. Markanın sloganı ‘dayanıklı ev aletleri’ hakkını gayet yeterince vermektedir. Lakin teknik özellikleri bakından rakiplerine göre her zaman geriden takip etmektedir

En İyi Çamaşır Makinesi Önerileri

Çamaşır makinesi önerileri ararken karşınıza birçok özellik, karmakarışık sözcükler çıkacaktır. Her geçen gün teknolojinin biraz daha gelişmesiyle pek çok yeni model arasından doğru seçimi yapmak da o karmaşık terim ve özellikleri anlamak kadar zor bir husustur. Biz de bu yükü sizden almak veya hafifletmek adına en doğru ve kaliteli en iyi çamaşır makinesi tavsiye listemizle sizlere güvenilir tercihler yaparak pişman olmamanız adına en kaliteli çamaşır makinesi önerilerimizi sıraladık.

En İyi Çamaşır makinesi tavsiye denince akla ilk gelen seçenekler ise şu şekilde yer almaktadır:

Miele Miele WCE 320 PowerWash Çamaşır Makinesi

çamaşır makinesi önerileri -Miele çamaşır makinesi yorumları

Ürün Modeli: WCE 320 PowerWash 2.0 W1
Enerji Sınıfı:
A+++
Yıkama Kapasitesi: 8 kg.
Devir Hızı: 1400
Garanti Süresi: 2 yıl
Miele çamaşır makinesi modeli en iyi çamaşır makinesi listemizin ilk sırasında yer almaktadır. Miele WCE 320 çamaşr makinesi ‘Su Kontrol Sistemi’ ile su alımı esnasında cihaz içerisinde ki su miktarını kontrol ederek su kaçağı olup olmadığını kontrol eder. Power Wash özelliği ve Spin&Spray teknolojisi ile az çamaşırlarda veya düşük su seviyesinde dahi yüksek enerji tasarrufu sağlamaktadır. Zamanı kısıtlı olanları düşünülerek Quick Powerwash özelliği ile çok kosa sürede inanılmaz derecede temiz yıkama sağlamaktadır. Miele çamaşır makinesi yorumları olumlu şekildedir. Makinenin 20 yıl ömür testi başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Bosch 9 kg WAW286HXTR

en çok satan çamaşır makinesi-bosch 9 kg çamaşır makinesi yorumları

Ürün Modeli: WAW286HXTR | Seri 8
Enerji Sınıfı:
A+++
Kapasitesi: 8 kg.
Devir Hızı: 1400
Garanti Süresi: 2 yıl
Bosch çamaşır makinesinde hayatınızı kolaylaştıracak ‘Home Connect’ teknolojisi ile çamaşır makinenizi akıllı teleon veya tapletlerden yönetebileceksiniz. Değer verdiğiniz kıyafetlerinizi ‘VarioDrum’ yapısı ve damlacık şekline benzer tasarımlı tamburu ile özgürce yıkayabilirsiniz. Makinenin motor sesi insan fısıltısından eş değer olduğu yetkililerince söylenilmektedir. Ayrıca makinenin süper hızlı fakat 2kg kapasiteli hızlı çalışma programıda bulunmaktadır. Bosch 9 kg çamaşır makinesi yorumları vede diğer çamaşır makinesi yorumlarına baktığımızda Bosch markası için söylenenler ‘kesinlikle Bosch’ un Avrupa veya Alman üretimini almalısınız şeklinde olmuştur.

Vestel Çamaşır Makinesi

Ürün Modeli: CM 9914 Köpükjet Çamaşır Makinesi
Enerji Sınıfı:
A+++
Kapasitesi: 9 kg.
Devir Hızı: 1400
Garanti Süresi: 3 yıl
‘Yerli üretimin gururu’ sloganı ile son yıllarda hızlı bir atağa geçen Vestel beyaz eşya konusunda da oldukça iddialı adımlar atmaktadır. ‘Köpükjet Çamaşır Makinesi’ adı ile çıkardığı çamaşır makinesi için 3 yıl garanti süresi ile diğer markaların yapmadığını yapmıştır. Dünya Allergy Uk Kurumu onaylı olan bu ürün özel Alerji programı özelliği ile 7 alerjen ve 4 bakteriye karşı etkili olma özelliği ile dünyada ilk olma özelliğini taşımaktadır.

Ayrıca makine de; yıkamaya atmayı unuttuğunuz çamaşırlarınız için yıkanma esnasında sonradan çamaşır ekleme özelliği, inverter motoru sayesinde yıkama ve sıkma sırasında muhteşem sessizlikte çalışma özelliği, 22 ayrı yıkama programı ile zorlu lekelere karşı güçlü performası, nikel kaplama rezidansı sayesinde kireçlenmelere karşı direnç özelliği, kazanında bulunan özel tasarım ve inci kaplama ile değerli ve narin çamaşırları özgürce yıkayabilme özelliği, evinizden dışarı çıkarken evinize döneceğiniz saatte çamaşırlarınızın bitmesi için akıllı yıkama başlatma Finish Time Modu’ özelliği ve süper hızlı olan 12 dakikalık hızlı yıkama özelliği bulunmaktadır.

Son harika özelliği ise Türkiye’ de enerji tüketimi 22:00-06:00 saatleri arasında ucuz olduğundan yıkama öncesinde ‘Eco Time Modu’ özelliğini aktif ederek belirli saatlerde kendini başlatarak yıkama özelliği bulunmaktadır. Ayrıca maddi durumu veya 9kg kapasitesi ile devir hızı 1200 arayanlar için hemen hemen aynı ürün olan ‘Vestel CM 8912 Çamaşır Makinesi’ de tercihiniz olabilir.

Siemens Çamaşır Makinesi

S.N.SINIF1. ÜRÜN2. ÜRÜN (Alternatif)
1Ürün ModeliAvantgarde WM14U940TRiQ800 WM14Y7X3TR
2Enerji SınıfıA+++A+++
3Kapasitesi10 kg.8 kg.
4Devir Hızı14001400
5Garanti Süresi2 yıl2 yıl

En iyi çamaşır makinesi tavsiye listemizin sonuncu sırasını siemens çamaşır makinesi modellerine ayırdık. Siemens çamaşır makinesi yorumları genel anlamda olumlu olmasına karşın ‘elektrik tüketiminin gözle görülür farklılığı ortak şikayet konusu olmuştur. İlk ürün mobil veya tabletler ile uzaktan kontrol edilebilmektedir. Ayrıca mobil uygulamada yer alan ‘Easy Start’ özelliği ile çamaşırlarınıza uygun programı seçebilmektedir. Ayrıca ‘iQdrive’ motor sistemi ile sessiz bir şekilde çalışma imkanı sunmakta olup 10 yıl motor garantisi vardır. Vestel’ de olduğu gibi Siemens ürünümüzde de unutulan çamaşırlarınız için sonradan ekleme özelliği yer almaktadır.

85 comments

 1. En uygun çamaşır makinesi tavsiyesi konusunda karar vermek zor iş ama Bosch her zaman en iyisini yapıyor. Şaşmamak en iyisi sanırım. Çamaşır makinesi tavsiyesi baktıktan sonra Bosch makine almayı düşünüyorum.

  1. Bosch adı üstünde bomboş bir makine tek bir tane bile leke çıkarmıyor renk veriyo çamaşırları yıpratıyor üzerine para verseler asla almam bu markayı bi daha buzdolabı da öyle peynir koyuyorum hemen bozuluyor tek kelime ile berbat

 2. ben beyaz eşya ve kombi servisi olarak sizlere genede arçelik çamaşır makinesini öneririm hem servis bakımından hemde yedek parça hizmetinden

  1. Yalancı en arızalı makine. Köpük bırakıyor temiz yıkamıyor. Bide üstüne hem şikayetli olan bi makine ve serviste bişey yapamıyor kesinlikle alma. Bem şuanda tekrar yıkama yapıyorum çamaşırlara

 3. Arcelik en kötü beyaz esyalarindan bir tanesidir ben su and a hem buzdolabimi hem de camasir makinemi degistiriyorum 2 side arcelik hic memnun kalmadim kimseyede tavsiye etmiyorum

 4. SAMSUNG ALDIM İKİ GÜN ÖNCE İADE ETTİM .ÇAMAŞIRLARIMI YIRTTI VE RENKLERİ SOLDU .ÇOK SESLİ SIKIYO.KESİNLİKLE TAVSİYE ETMİYORUM.KURUTURKENDE ÇAMAŞIRLAR KÜÇÜLÜYOR.ŞİMDİ HOOVER MARKA ALICAM.

 5. Samsung buzdolabı kullanıyorum ama hiç memnun değilim aldığımız ilk günden beri buzlanma yaptı kavanozlarda bile buzlanma var serviste çağırıyoruz garanti süresi dolmak üzere olunca mi bilmiyorum 3 aydan beri dolularmis

 6. Beyaz eşyanın en iyisi, en az şikayet veya edilen şikayetin olumlu geri dönüşü ile kontrol edilir. İnternette şikayet sitelerini araştırırsanız en kötülerin arasında bosch siemens ve arçeliği görebilirsiniz. Vestel ise en az şikayet ve olumlu geri dönüş alarak yerli olması yanı sıra da müşterilerine güven vermiştir. Bosch’un iyiliği eskindendi markaya para vermeyin makineye para verin azıcık bilinçli olun

  1. Merhaba Hikmet bey,
   Değerli yorumunuz için teşekkürler. Yaklaşımınız doğru ancak; şikayet sayısına göre değerlendirecek olursak malesef doğru bir sonuca varamayız. Bir örnekle şöyle açıklayabiliriz, hatta araştırın sonucu bir de sizde duyalım.
   Laptop almaya karar vereceksiniz ve şikayetleri incelediniz, görülüyor ki Lenovo diğer yerli bir markaya göre çok fazla şikayet almış, sizce Lenovo kötü bir marka da ondan mı bu kadar çok tercih ediliyor? Tabiki hayır. Birçok etkene bağlı, Örneğin bende Lenovo kullanıcısıyım, en son yaşadığım bir olayı anlatayım. Bir darbe sonucu laptopum arızalandı serviste çıkan değişim ücreti 2420 TL idi, piyasada laptopun sıfır yok (i.bilisim) ancak 2 yıl önceki değeri 1700 TL idi. Şikayet edecek olsam tam bir şikayet konusu ama etmedim, ne yaptım sizce? Tabiki yine Lenovo Thinkpad serisini tercih ettim 1300 TL’ye sıfıra yakın kullanılmış bilgisayar aldım. Çünkü üründen çok memnunum.
   Bu durumda şu ortaya çıkıyor sadece şikayet konularına bakarak elbette fikir edinebiliriz ancak, uygulamada geçerliliğini kontrol ederek…
   Bu arada söylemeden geçemeyecem malesef, 3 yıl önce bende Beyaz Eşya aldım, Malesef Türkiye’de montaj edilen Bosch ürününü tercih ettim, gönül isterdi ki yerli ürün almak ancak; Aynı özelliklerden daha düşük özelliğe sahip yerli ürün alacağım üründen daha pahalı idi, sırf kızarak tercih etmedim. Üzücü, yurdumuzda üretilip satılan ürünlerin teşviki, kalkınmamız için daha uygun hale getirilmeli diye düşünüyorum.
   Ne kadar garip Türkiye’de üretiliyor 1000 TL örneğin ürün, yurt dışından geliyor çok daha iyi kalitede belkide 1100-1200 TL üstelik ekstra vergi ödenmesine karşın. Şaşırtcı gerçekten, yanlış giden birşeyler var….

 7. LG asla güvenilir değil bayiisi esnaflıktan anlamaz servisi ayrı bir alem.Yedek parçası 8 ayda gelmez müşteri hizmetlerine ulşamazsınız.

  Denemek için LG servis numarasını arayabilirsiniz. Ulaşamayacağınızı anlıcaksınız.

  Ve sorunlu makinenizi mahkemeye yoluyla çözüm bulmak zorunda kalıyorsunuz.

 8. LG çamaşır makinası ASLA alma, servis hizmeti rezalet “nasıl olsa almışsın makinayı mecbur yaptıracaksın mantığı ile çalışıyor” servis hizmeti

 9. Yillar once annemin arcelik 4550 model nolu arcelik 5kg camasir yikama makinasi vardi ve tek kelime ile muhtesem yikiyordu,hem gunumuzun kulladigimiz o pahali deterjanlarini kullanmiyordu annem ona ragmen ve bi aksilik yandi makina bende ona guvenip ayni marka aldim 7kg A++ ama hic memnun kalmadim beyazlari temiz yikamiyor ve kaynatma seviyesinde kullasamda 2.bir islemde uygulamaktan biktim o yuzden simdi uretilen tum bu tasarruflu makinalar eski uretim makinalar gibi kalitede degil.ve is yerimizde regal var ve tek kelimeyle temiz yikkiyor

 10. samsung buzdolabı lg çamaşır makinesi aldım 2 sindende memnun kalmadım gaziantep lg teknik servis beş para etmiyor özelikle lg başka bir markasıda olsa bu teknik servis yüzünden tercih etmeyecem

 11. 15 Senedir kullandığımız Arçelik beyaz eşyalardan şimdiye kadar iki veya üç defa servis çağırdık. Bunların hiç biri ciddi sorun değildi ve kullanıma bağlı yıpranmalardan kaynaklanan sorunlardı. Servis ağı çok geniş, parçaları ucuz. Ayrıca yerli malı yurdun malı. Ülkemiz kazansın. Hiç sorun yaşanmaz diye bir şey yok, sorunu zaman ve maliyet açısından değerlendirmek gerekir. Bir ürünün ile ilgili şikayet – memnuniyeti de satış oranına, pazar payına ve yerleşik tarih bilgilerine göre değerlendirmek lazım. A ürünü 10.000 adet satımış %10 şikayet almış, B ürünü 2000 adet satmış o da %7 şikayet almış. Hangisi sizce? Şikayer oranı tek başına doğru karar verme imkanı sağlamaz.

 12. arkadaşlar sakın bosch almayın servis çağırmaya korkuyorsunuz adam her gelişinde 50 tl alıyor bu garantiye girmiyor diyor bunun bir şeyi yok diyor kulanım hatası diyor sakın uzak durun BOSCH den

 13. bütün markalar arıza yapabilir alman ların çok kalite miele markası bile , örnek verecek olursak Arçelik yıllık 1000 adet çamaşır makinası satıyor Bosch 2000 adet çamaşır makinası satıyor miele 150 adet çamaşır makinası satıyor Simens yıllık 3000 adet çamaşır makinası satıyor bakıyoruz ki şikayet sayfalarında en fazla Simens şikayet almış ardında Bosch şikayet almış şikayetler satış oranları ile artıyor miele de şikayet az toplamda zaten 150 adet satış var tabiki mielede şikayet az olacak çok satış yapan markalardan fazla şikayet gelmesi çok normal vermiş olduğum rakamlar tahmini örnek olması bakımından.

 14. Merhaba, 10 yıldır Ariston Hot Point İndesit kullanıyorum, 1 kere servis çağırdım, o da yeni alındığında, çamaşırda leke bırakıyordu, şimdi dijital paneli bozuk her halde, servis çağırdım, bakalım ne diyecek. Yüksek miktar söylerlerse yenisini almağı düşünüyorum, ama hangi marka??? Aslında 10 sene iyi bir referans, servis LG le kıyaslarsak , süper diye biliriz.

 15. Samsung çamaşır makinesini 6 ay evvel aldık.hep ıslak çıkıyordu.2.el zor sattık.bilginize.
  Salih akar

 16. Benimde 14 yıllık arçelik marka çamaşır makinam sürekli sorun çıkartmaya başladı 250 tl verdim kazani degistirdim ondan sonra kömürü vs.vs. Dayanıklılık servis ve arza yaptığın da yedek parça ucuzluğu açısından yine arçelik veya beko düşünüyoruz..

  1. Merhaba,
   Tecrübelerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler, umuyoruz ki en kullanışlı ürünleri kullanmak nasip olur. Saygılar.

 17. Ben de daha yakınlarda hotpoint aldım.Ama bi türlü ayarlarını tutturamadım galiba.Israrla aldığım için eşime de bi şey diyemiyorum.Çok karamsar oldum.

 18. Biz de hotpoint aldık.Bazı yıkamaları sıkıntılı ..Almak için çok ısrar ettiğim için eşime bi şey diyemiyorum.Zamana bıraktım.Acaba iade edebilirmiyim ki diye de düşünmedim değil.

  1. Merhaba, memnun kalmadiginiz için üzgünüz açıkçası, nasıl bir ayar tutmadı biraz ayrıntı paylaşır mısınız.
   Değerli tecrübeleriniz bizim için her zaman önemlidir. Saygılar

  2. Ben 3 yildir hotpoint kullaniyorum asla memnun kalmadim bebegimin onluklerini lekeleriyle geri cikariyorum makinadan komsuma veriyorum yikasin diye tertemiz geliyo ayni deterjani ayni programi kullaniyoruz ama onun makinasi farkli artik biktim degistirmek istiyorum bende tavsiye etmiyorum kimseyede

 19. SAMSUNG ALMAYIN DA NE ALIRSANIZ ALIN. GEÇEN YIL KAPAK AÇILMAMA ARIZASI YAPTI.SERVİS 1AY GİT GEL YAPTI.SONUNDA ESKİSİ GİBİ OLMASA DA YAPILDI.BU YIL YİNE AYNI ARIZA. MAKİNA ÇALIŞIYOR.ANCAK KAPAK AÇILMIYOR. MAKİNAYI SERVİSE ALDILAR.KABLO AĞ I DEĞİŞECEK BİR DE BEYNİN KAPAKLA İLGİLİ BÖLÜMÜ ARIZALANMIŞ DEĞİŞECEK DENDİ. FİYAT 730 YA DA 780 TL DEDİLER. YEDİYÜZ’Ü DUYUNCA BENİM DE BEYNİM YANDI HERHALDE KÜSÜRATI HATIRLAMIYORUM.KABUL EDERSEK YAPACAKLAR. DİĞER SEÇENEK; MAKİNAYI EVE GETİRECEKLER,BİZ 80 TL ÖDEYECEĞİZ. YA DA MAKİNEYİ ORADA BIRAKIP PARA ÖDEMEYECEĞİZ..SAMSUNG MAKİNAMIZ KURUTMALI. ONU DA BİR DEFA KULLANMIŞTIK VE ÇAMAŞIRLARI ÇOK KÖTÜ KOKUTMUŞTU. YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM YEDİ YILLIK BİR MAKİNA.VERDİĞİMİZ PARAYA ASLA DEĞMEDİ. BUNDAN ÖNCEKİ MAKİNAMIZ ARÇELİK 2100 İDİ.TAM 22 SENE KULLANDIK.PARÇASI UCUZDU.SERVİS HER SEMTTE VAR. LAFI BİRAZ UZATTIK SÖZÜN ÖZÜ: BEN SAMSUNG KESİNLİKLE ALMAYIN DERİM.

  1. Merhaba Asım bey,
   Başınızdan geçen olaylar zinciri için açıkcası marka farketmeksizin üzgünüz. Umarım bir sonraki alacağınız ürünlerde bu sorunlarla karşı karşıya kalmazsınız.

   Saygılarımızla

 20. Herkese merhabalar,

  25 mayıs 2017 tarihinde aldığım samsung 9 kg 1200 devir çamaşır makinasını bugün servise kurdurttum. 1 saat önce eşim çamaşır yıkamaya başladı. Bir an eve traktörmü girdi dedim. >Eşim benim yüzüme bakıyor ben onun yüzüne. Yani tam bir fiyasko. Yarın kurulum yapan servisi çağıracağım. Tabii şikayetleri okuduktan sonra anladım ki samsung çamaşır makinalarinde kronik sıkıntı çok gürültülü çalışması. hele birde sıkmaya geçti mi eyvah ki eyvah.evde su motoru çalışıyor sanki. daha 1 günlük makina ve böyle bir sorun. Yarın hemen iade talebinde bulunacağım.

  1. Nejat bey değerli yorumunuz için teşekkürler, Gerçekten çok üzücü, bazı kullanıcılar için belki de sorun olmuyordur ancak muhtemelen çamaşır makineleri çalışırken pek evde bulunmuyorlardır.

   2008 yılında 3 aylığına İspanya’da kalmıştım bu esnada kiraladığım evde çokta lüks olmayan bir çamaşır makinesi vardı, markasını hatırlamıyorum. Bir çamaşır makinesi bu kadar sessiz olabilir mi ya, Türkiye’de bu teknoloji henüz yok derken yıl 2017 olmuş siz Samsung marka makine alıyorsunuz ve böyle bir durumla karşı karşıyasınız.

   Lütfen almış olduğunuz modeli bizimle paylaşır mısınız Nejat bey, Saygılarımla.

 21. Buradaki yorumları okuyunca çamaşırları elde yıkamaya karar verdim. Hepinize teşekkürler beni masraftan kurtardınız:)

 22. Bütün yorumculara teşekkür ediyorum. Ancak bütün yorumları alt alta topladıktan sonra karar vermek daha da zor. Kısacası hiç bir ürün güven vermiyor. Tüketici ne yapsın?

 23. 1990 da 2100 arçelik marka çamaşır makınası almıştım 16 yıl kullandık sonra çamaşırları gevmeye (parçalamaya) başladı servis çağırdık kapakdaki contadan kaynaklanıyor deyip değiştirdiler bir türlü düzen tutmadı yenisini almaya karar verdik . 7 kg lık vestel marka aldık kurdular daha servis dısarı cıkmadan makina durdu. gerisin geriye cagırdım actılar baktılar ardındaki kayış cıkmış kullanıcı hatası çok camasır atmısınız dedıiler. Çamaşırı cıkarttım tarttım 4 kg geldi (ıslak halde). bir kere almış bulunduk her ay mutlaka ıkı kez arkasındakı kayış çıkar geri takarım. En son bu gun 16.06.2017 saat 40.00 sahurdan sonra taktım şu an saat 07.00 ve ben çamaşır tavsiyelerini inceliyorum. Yorumları okudukdan sonra makına almamaya ve çamaşırları elde yıkatmaya veya çamaşırları kirletmemeye karar verdim.
  SAHİ HANGİ ÇAMAŞIR MAKINASINI ALMALIYIM Lütfen makina markalarını yazarmısınız . Hepsini tek tek incelesemde tavsiye edilen birisini alacagım.

 24. Ben 4yıldır bosch Logixx 9 Vario perfect çamaşır makinasını kullanıyorum gayette memnunum 4yıl önce 1700-1800 civarındaydıı fiyatı şuan bilmiyorum tabi ama güzel ürün 9kg kapasiteli ve sanırım alman üretimi türkiyede üretileni pek kaliteli olmuyor fiyat farkıda oluyor üretim yerinden dolayı

 25. Yorumlar sonrası 14 senedir kullandığım Arçelik 3340 YG model çamaşır makinemin bozulmasından ötürü üzüldüm. Yine Arçelik mi yoksa Bosch mu alsam kararsız kaldım.

 26. Benim yazacagim camasir makinesi ile ilgili degil ancak Samsung markasindan bu kadar sikayet okuyunca Samsung buzdolabimla yasadigim sikintiyi paylasmak istedim. Cift kapili ve kapisindan kolaylik olsun diye su ve buz alabilecegimiz bir model sectik ancak geldikten 1ay sonra su ve buz haznesi calismaz oldu. Servis cagirdik ancak cok ilgisizlerdi, geldiklerinde hazne degistirdiler calisir gibi oldu yine calismadi. Tekrar cagirdik ayni servisten baska biri geldi, bize farkli bir hazne takti ucretini aldi ancak o da su ve buzda kahverengi parcaciklar olusturdu yani icmek mumkun degil. Tekrarcagirdik otelediler gelip baktiklarinda bunda yapilacak birsey yok dediler. Ne servisten ne de Samsung’dan memnun kaldim. Reklamlarina ve sponsorluklarina milyon dolar harcayan bir markanin urunlerinin ar-ge ve teknik servislerine yatirim yapmasini tavsiye ederim.

 27. LG çamaşır makinası aldık pas lekeleri yapıyordu sonra değiştirdiler şimdide kartında sorun var servis 700 tl arızası var diyolar garanti var diyolar hepsi hikaye 4 senede çamaşır makinasına bu kadar servis çağrılırmı kesinlikle LG çamasır makinasını almam diğer ürünler belki kalitelidir bilemiyorum sadece çamaşır makinasından bahsediyorum

 28. Arkadaşlar 1 saat dir yorum okuyorum bir sonuca varamadım bir marka da iyi giderken biri atlıyor o berbaaat diyor. Benim kullanıcı tavsiyesine ihtiyacım var burda algı değişimi yapmak isteyen marka yönetici asistanları olduğunu seziyorum.

 29. Merhabalar bugün yarın çamaşır makinesi almam gerekiyor kaç gündür araştırıyorum herkes kendi kullandığı markayı övüyor doğal olarak ben beko kullanıcısıyım ama 11 yıldan sonra kapak lastiği yırtıldığı ve değiştirdiğimde inanılmaz sesli sıktığı için değiştirmem gerekiyor ve yorumları okuyunca şaştım kalfım ne alacağıma? En son simens te karar kılmak üzereyken samsung dediler araştırayım dedim ama yine kafam karıştı

   1. merhabalar makıneyı ne zamandır kullanıyorsunuz bende bu gunlerde bu makıneyı arastırıyorum hatta ınternet uzerinden almayı dusunuyorum hala memmunmusunuz

 30. Merhabalar 2010 yılında SAMSUNG WF8800GPG Seri nolu makinayı aldım üç,beş ay kullandıktan sonra hanım temiz yıkamıyor diye şikayet etmeye başladı servisi aradık yok efendim şurasına bakın yok efendim burasına bakın derken yedi yıldır kulanıyoruz ve 19.07.2017 günü yıkamadan sonra sıkma işleminde aşırı sesli sıkma yaptı.Ayın 20 sinde servisi aradık 21inde servis geldi makineye baktı sorun ne dedi sesli çalışıyor dedik kapağı açıp tamburu eliyle şöyle bir sağa bir sola çevirdi ve teşisi koydu tambur ve kazan rulmanları değişmesi gerekieyor dedi ve geçen hafta aynı arızadan başka bir müşteriye bakım yaptıklarını ve 1000tl civarı tuttuğunu ve bizimkininde 1000tl,1100tl gibi tutacağını söyledi kabul etmedim ve 50tl servis parasını bu medeni hırsızlara verdim ve yolladım.Soygunun böylesi anca bu şekilde olur .Not SAMSUNG dan uzak durun .

 31. Yorumlara bakilirsa lg bosch samsung arcelik almayalim. Zaten bende profilo dusunuyordum ? dogru karar vermisim

 32. Profilo cmg100dtr veya cmg140dtr f/p ürünü olarak tanıtılıyor internette ve forumlarda.Bizde buna uyarak aldık kullanımı basit ve fiyatı uygun ürün.Alınabilir bir model.Ayrıca aeg ve aynı grubun elektrolux ürünleride güzeldir.

 33. Evlenirken beyaz esyalarimin hepsini bosch aldim buzdolabi camasir makinasi ikiside bozuldu tamire git gel olmadi ikiside hurdaya gitti bulasik makinamdanda firindanda memnun degilim camasir makinasi aldik uygun kampanya var diye bosch yine oda camasirlari parcaliyor burdan okudugum yorumlardan cikardigim sansiniza bahtiniza ne cikarsa marka fark etmiyor bence sansiniza iyi cikti cikti yoksa kendini parcalansa yapacagin hicbirsey yok annemde 15 sene beko kullandi cok memnundu simdide arcelik kullaniyor masallahi var halamda vestelci onlarinda masallahi var

 34. Samsung’un allah belasını versin. Sesi zaten sinirbozuc jenerator gibi çalışıyo. Uyumak mümkün değil. Çamaşırları mahvetti, gomleklerim pantolonlarım perişan halde çıkıyo. Makine 9 aylık daha. 1700 tl ye almıştk. Servis cagırıyoruz bişeyi yok bunun diyo 50 lira alıp gidiyo. Lütfen lütfen samsungtan uzak durun.ben balkondan attım makineyi. Şimdi arçelik alcam 9 kiloluk. Kardeşim kullanıyo çok memnun

 35. Kimse bu markadan bahsetmemiş ama bana dua edersiniz ben size söyleyeyim. Profilo alın derim yıllardır kullanırım taş gibidir gayette güzel yıkar.

 36. Evet markalar.var ama SAMASUNG LG HOTPOİNT GİBİ markaların araştırma geliştirme ;şikayet servis.ulaşım gibi sorunları mevcuttur.
  VESTEL:ARÇELİK:PROFİLO, TÜRKİYE İÇİN OTURMUŞ ANINDA ÇÖZÜM
  ULAŞTIRAN MARKALARDIR..VE BU MARKALAR AYNI ADRESTEN ELEKTRONİK KARTLARINI İTHAL ETMEKTELER..TAMİRCİLER BU MARKALAR ÜZERİNE TECRÜBELERİ Nİ GELİŞTİRMİŞLERDİR SERVİS DIŞI DAHİ KALSA YEDEK PARÇALARI HER ZAMAN MEVCUTTUR..TAVSİYEM ARÇELİK BOSH VESTEL…

 37. Samsung asla! 5 yıl önce tüm eşyaları samsungdan aldık, çok da pahalıydı. Bulaşık ve çamaşır berbat; yıkamıyor. Ana servisi aramamıştık, burdaki de kaydetmemiş. Elimizde patladı yani. İşlerini yapmıyorlar, ayıplı hizmet. Ya da bir sorun yok diyorlar 😀 . Buzdolabı da 4 yıl sonra su akıtmaya, soğutmamaya başladı. Motoruna para verdik. Ondan değilmiş başka birsey değiştirdiler. Amaçları tüketiciyi soyma. Hala sorun devam ediyor. Fırın ve aspiratör de iyi değil. Allah’tan klimayı sonradan aldık, başka marka.

  1. Merhaba Kübra hanım,
   Yaşanan durum üzücü tabi, ancak sanki marka ile değilde servisle yaşanan bir sorunmuş gibi algılanıyor. Umarım daha iyi ürünlerle, daha az sorunsuz çalıştırma sağlarsınız.

 38. Şu an o kadar çok şaşkınimki napacagimi bilemedim 🙁 samsung olmayacak onda kararlıyım en cok sikayeti samsung almis benim butun beyaz esyalarim vestel ve ben cok memnunum sadece camasir makinam bosch oda bozuldu simdi makina alicam galiba profili alacagim yada vestel daha fazla vestel kullanici yorumuna ihtiyacim var 🙂

 39. Bende Ariston var birkere arıza yaptı o da elektrik voltaj değişikliğinden sanırım servis aradığım gün geldi evimde makinanın herşeyini kontrol ettiler kartını değiştirdiler.diğer markalarda söylendiği gibi haftalarca malzeme beklerim diye korkuyordum çok mutlu oldum birkaç saat içinde tüm malzemesini değiştirmelerine inanamadım. Servisi güzel tasarruflu ve güzel yıkıyor ben tavsiye ederim

 40. Siemens marka çamaşır makinem 8. yılında bozuldu. Tamburu yerinden çıktı sanırım dumanlar geldi. Siemens markasından daha iyisini beklerdim..

 41. Elektrolux çamaşır makinesi alacam tavsiye edermisiniz çelik motor çok kararsız kaldım ??

  1. ELEKTROLUX KESİNLİKLİKLE ALMAYIN BEN ALDIM PİŞMAN OLDUM 2 AY İÇERİSİNDE 2 DEFA SERVİS GELDİ KULLANIM HATASI DEDİ 50 TL SERVİS ÜCRETİ ALDI MAKİNEYİ ALDIĞIM FİRMA GERİ ALMADI MAKİNEYİ. TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE BAŞVURDUM MAKİNE YIKAMIYOR LEKELİ ÇIKARTIYOR ELEKTRİK SARFIYATI FAZLA A+++-50 OLMASINA RAĞMEN KONYA SERVİSİ İLGİSİZ VE ESNAFLIKTAN HABERİ YOK BENCE HAKLARINIZI SONUNA KADAR SAVUNUN ELEKTROLUX UN MÜŞTERİ HİZMETLERİDE TELEFONDA SORUMSUZ VE LAKAYIT KONUŞUYOR ÇAMAŞIR MAKİNESİ ÇAMAŞIRI TEMİZLEMEK ZORUNDA DEĞİLMİŞ ÇALIŞIYORSA SIKINTI YOKMUŞ 🙂

   1. Elektrolux çamaşır makinesi ile ilgili tecrübelerinizi, yorumlarınızı bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

 42. SAMSUNG sakın almayın. Elektrik süpürgesi aldım 1 ay kullandım. Servis kullanıcı hatası dedi. Arkadaşım Çamaşır makinasını aldı samsung marka gürültüsü bir yana ıslak çıkararıyordu 2. el olarak sattı yarı fiyatına. Yani Samsung dan uzak durun kesinlikle !!!

 43. Yıllardır profilo kullanıcısıydım çokta memnundum şimdi bosch aldım zamanla göreceğiz artiķ ankastre ler zaten franke şimdi çamaşır makinası ile kurutma makinası alıcam bi tavsiyeniz varmı? Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk.

 44. Bu yazıya bakarak makine almayın taraflı yazı yazmışlar ve markalara yer verirken seçici olmamışlar Arçelik in 9147 makinasıni araştırın bunları yazdıklarından kat kat üstün bir makina yılık 65 kW enerji ve 9000 litre su tüketimi buda yazılanlardan bunu sağlayan bir makina varmı varsa getirin.

 45. SAMSUNG çamaşır makinası parça fiyatları çok pahalı.. 7 yıl kullandım, memnun kaldım, yeni bozuldu…Ana kartı arıza yapmış 530 tl fiyat verildi!!

 46. İndesit 9 kg lik 91283 modelini tavsiy ederim hem ucuz hem de kaliteli. Önceki makinamız BOSCH hiç memmun değildik.

 47. 5 yıldır beko kullanıyorum hiç memnun degilim çamaşır makinam klima firin hepsi bozuldu çamaşir makinasi 2 defadir bozuluyor artik hir bir şeyi beko almam

 48. Ben Murat Eşim evlenmeden önce belirli aralıklarla Vestel elektronik eşyalar almış hepsini ucuz diye. 5 ila 10 senelik hepsi . Buzdolabı Kıral 7 10 gün arası sebze bozmuyor. Bulaşık makinesi iyi yıkıyor ama bir koku var yıkama sonrası kullanıcı hatası mı cihazlamı ilgili bakacam çamaşır suyu döküp boş bir şekilde çalıştıracam. Çamaşır makinesi iyi yıkıyor ama 5 kiloluk vilma diye bir Serisi hiç servisi çağırmadık benden önce oda çağırmamış bir yıllık evliyiz. Annemin evinde Bosch maxx Serisi 2001 yılında aldık 3 defa taşındık hala çalışıyor servis görmedi. Benim felsefem servis geldiyse ve büyük işlemi varsa yenisi derim. Babam eşya konusunda çok şansızdı çocukken çok şahit oldum servisler eşyanın ömrünü en fazla 2 3 yıl uzatır ya uzatmaz yada tam mafeder. 3 te 1 parayı servis yerine 3 te 3 Verin Sıfır bebeğiniz olsun. Babamın tek sağlam elektroniği aeg buzdolabı 17 sene kullandık ondan öncekide aeg idi oda 15 20 sene arası kullanıldı. Aeg şimdi elektrolüx ün elinde kalite devam edermi soruşturun. Howerde sağlam marka değil unutulup unutulup piyasaya yeniden giriyor 50 60 yıldır fark etmedik sanmasın. Elektirikli süpürgesi vardı bizde.

 49. ben 10 yıl vestelin 7kg lık makinesini kullandım. 5 kez tasındığımız için artık makina hasar gördü bozuldu son tasınmamda değiştireceğim. samsung alacaktım ama yorumları görünce korktum. vestel iyiydi galiba. çok kararsız kaldım

 50. LG 12 kilo çamaşır makinası aldım. arızalandI su alıyo çamaşır dönmesi iyi değil. hemen müşteri hizmetleri aradım teknik servis geldi motor arıza raporu yazmışlar 25 gündür bekliyor defalarca aradım müşteri hizmetleri teknik servisi. nasıl bir firma yurt dışında gelecekmiş.ne malzemeysei depoda olmazmı .müşteriyi rezil eden firma.servis kötü müşteri hizmetleri kötü rezil olduk çamaşır yüzünden paramı iade edin dedim. em iyisi yerli mal arçelikten şaşmamak gerek.üstelik garanti kapsamında 3 yıl özek siğortalı ve 10 yıl motor garantisi

 51. çamaşır makinesi alacağız ve hala karar veremedik. Arçelik vardı bir kere rulman değiştik başka arızası olmadı hiç bir zaman. 13. yılını doldurmuştu ki motor kısmından koku geldi gürültüyle birlikte durdu. servis gelse bi makine parası ister gibime geliyor en iyisi yeni almak. büyük ihtimal yine arçelik veya profilo 9 kg alırız gibi duruyor. arçelik veya profilo makineler arasında önerebileceğiniz seri var mı. teşekkürler

  1. Merhaba Ali bey,
   Anladığım kadarıyla 9kg çamaşır makinesi almak istiyorsunuz, Kurutma özelliği olacak mı? Bütçeniz ne kadar, öneride bulunabilmemiz için lütfen ayrıntıları paylaşır mısınız?

 52. Ben de çamaşır makinesi almak istiyorum yorumları okudum Ariston iyi gibi ?
  Ama zor kazanıyorum, temizlik yaparak kuruş kuruş topladım şimdi de çöpe atmak istemiyorum kazancımı Tavsiye edebileceğiniz bir Marka var ise yardımcı olursanız sevinirim

 53. Mesajları okuyunca hiçbirini almayın leğende elle yıkayın diye bir sonuç çıkıyor:)

 54. Allah sizi hayır güne koysunda bu nedir böyle bi çamaşır makinası alacaktım onuda darmadağın ettiniz ayy herkesmi memnuniyetsiz olur ??? bence önce biraz memnuniyet alın yahuu şükredinn onu bulamayan varr

 55. Bu yorumlara bakarak en çok şikayetin samsung, en az şikayetin siemens olduğunu gördüm.Şu an Siemens diğerlerine göre daha ağır bastı bende, tabi leğenden sonra 🙂

  1. Merhaba Erkan bey,
   Yorumunuzla katılımınız için teşekkürler, fiyat, özellik yada kalite veyahut başka bir kriter bir şekilde kullanıcıları birbirinden ayırıyor. Ortak düşünce amaç şu; en iyi ürünü uzun ömürlü kullanmak. Dolayısıyla umuyoruz herkes ürünüyle mutlu olur.
   Sitemize yeniden katılımınızı bekleriz, Saygılarımızla

 56. LG kesinlikle almayın. Ben 2 yıl önce bir hata ettim. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı ve televizyon hepsini LG den aldım.

  Buz dolabı ve televizyon ile alakalı şikayetim yok.

  Çamaşır ve bulaşık makinaları tam bir facia. ikiside yıkayamıyor ve ikisi de ürünleri bozuyor. Servis en az 10 kere gelmiştir eve. Hiçbirşeyi çözmediler. Uğraşıp sinirinizi bozmaktan başka birşey geçmiyor elinize. bence mahkeme kararı ile satışları durdurulmalı bu firmanın. Allah belalarını versin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir