en iyi çeviri

En İyi Çeviri Programı ve Sitesi Hangisi?

En iyi ingilizce çeviri programı veya çeviri sitesi tavsiye arayanlara en iyi çeviri programı/ugulaması ve en doğru çeviri sitesi hangisi sıraladık.

En iyi çeviri programları ve siteleri, yabancı dilde yazılmış olan metinlerin kusursuz bir şekilde istenilen dile çevrilmesini sağlamaktadır. Günümüzde pek çok çeviri yapan uygulama, program ve site bulunmaktadır fakat bu uygulamaların, sitelerin ve programların gösterdiği performans aynı değildir. Çevirisi yapılacak olan bir metinin tam anlamıyla; kusursuz bir şekilde çevrilmesi için en iyi programın kullanılması gerekmektedir.

Globalleşen dünyada kişiler her an çeviri yapma ihtiyacı duyabilmektedir. Karşılaşılan yabancı bir terim ya da cümle için çoğu zaman insanlar çeviri programlarına ihtiyaç duyabilmektedir. Dolayısı ile çeviriyi doğru yapabilmek için en doğru çeviri programı gereksinimi ortaya çıkmaktadır.

Çeviri programları yurtdışı seyahatlerine giden kişilerin çokça işine yaramaktadır. Bir cafede yemek sipariş ederken ya da ülkelere girişte pasaport kontrolleri aşamasında mutlaka yabancı dile gereksinim duyulmaktadır. Örneğin; kültür turizmi kapsamında Almanya’ya giden ve Almanca dil bil bilgisine sahip olmayan kişiler, bu programlar sayesinde kolaylıkla çeviri ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Bu ihtiyacı karşılarken de yanlış anlaşılmaların önüne geçilebilmesi için en doğru çeviri programlarının kullanılması önerilmektedir.

En İyi Çeviri Programı Tavsiye

Günümüzde bir dilden başka bir dile çeviri yapılması amacıyla kullanılmakta olan pek çok çeviri programı bulunmaktadır. Bu programların bazıları ağır aksak ve yanlış anlaşılmalara neden olabilecek çeviriler yaparken bazıları da çevirileri kusursuz olarak gerçekleştirmektedir. Dolayısı ile çeviri yapmak için, çeşitli mağduriyetlerin oluşmaması açısından en iyi çeviri programı kullanılması gereklidir. Bu programlar ise; Translation Pro, Translate Me ve Ask Ziggy’dir.

1. Translation Pro

Translation Pro, İOS işletin sistemli mobil cihazlar için kullanılmaktadır. Kullanımının kolay olması ve çeşitli kategorilerde hizmet sunması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Çeviri yapma imkânı dışında bir sözlüğün de bulunduğu bu uygulamada 11 dil yer almaktadır. Translation Pro kullanıcıları Rusça, İngilizce, Almanca ve benzeri pek çok dilden çeviri yapabilmektedir. Bu programın eksi yönü sadece 11 dilde çeviri yapılabilmesine imkan vermesidir.

2. Translate Me

Translate Me, en iyi çeviri yapan programlar arasında bulunmaktadır. Bu uygulamada yapılan çeviriler kaydedilebilmektedir. Böylelikle aynı konu hakkında çeviri yaparken tekrardan yazma gereksinimi doğmamaktadır. En çok kullanılan programlar arasında yer alan Translate Me’de sesli çeviri özelliğinin bulunmaması eksi olarak görülmektedir.

3. Ask Ziggy

Ask Ziggy diğer çeviri programlarından farklı olarak sesli olarak çeviri yapılmasına da imkân tanımaktadır. Özellikle yurtdışı seyahatlerine çıkan kişiler en iyi İngilizce çeviri ve pek çok dil çeviri için bu uygulamayı kullanmaktadır. Ask Ziggy’de kimi zaman seslerin yanlış anlaşılmasından dolayı yanlış çeviriler yapılabilmektedir. Bu durum, uygulamanın olumsuz yönü olarak göze çarpmaktadır.

En İyi Çeviri Sitesi Tavsiye

En iyi cümle çeviri siteleri, akıllı cihazlarında çeviri yapmak için uygulama ve program bulunmayan kişiler tarafından çeviri yapmak amacıyla kullanılmaktadır. İnternete bağlı olunan her yerde kullanılabilen bu çeviri siteleri günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır.

Çeviri sitelerine internet aracılığı ile ulaşılmaktadır. Çeviri uygulama ve programlarına göre indirilmek zorunda olunmayan ve mobil cihazların hafızasında yer etmeyen bu siteler sayesinde istenildiği zaman, istenilen dillerde çeviri yapılabilmektedir. Fakat bu çevirilerin doğru olması için kişilerin en doğru çeviri sitesi aracılığı ile çeviri yapması gerekmektedir. Günümüzde sıklıkla kullanılmakta olan çeviri siteleri; Google Translate, Translate.com ve Bing Translator’dur.

En doğru çeviri sitesi önerileri denilince akıllara ilk üçte; Google Translate, Translat.com ve Bing Translator gelmektedir. Bu çeviri siteleri ülkemizde olduğu gibi dünyada da en yaygın kullanılan çeviri siteleridir. Çünkü internet erişimi ile bu sitelere dünyanın her yerinde çeviri yapılabilmektedir.

1. Google Translate

Google Translate, Google’ın kullanıcılarına sunduğu bir hizmettir. Google arama motoruna translate yazarak isteyen herkes bu siteye erişim sağlayabilmektedir. özellikle en iyi ingilizce metin çeviri program olarak hizmet veren bu sitenin en olumlu yönü; yaklaşık 90 dilde çeviri yapılabilmesidir. Ayrıca Google Translate aracılığı ile yalnızca kelime ve cümle çevirileri değil, web sitelerin sayfa çevirileri de yapılabilmektedir. Bu çeviri sitesinin tek olumsuz yanı; kimi zaman yanlış çeviri yapabilmesidir.

Çocuğunuz için Harika! dil kursu: Bilgi Al

2. Translate.com

Translate.com, Google Translate’den farklı olarak yalnızca çeviri odaklı olarak çalışmaktadır. Tıpkı Google Translate gibi yaklaşık olarak 90’a yakın dilde çeviri yapan Translate.com’da daha kusursuz çeviriler yapılabilmektedir. Bu çeviri sitesinde Türkçe Almanca, Almanca İngilizce, Türkçe Rusça gibi çeviriler yapılabilmektedir.

3. Bing Translator

Bing Translator, en çok kullanılan çeviri siteleri arasında yerini almaktadır fakat Google Translate ya da Translate.com kadar zengin bir dil seçeneğine sahip değildir. Daha kısıtlı dil seçeneği ile kullanıcılarına hizmet veren Bing Translator’da yaklaşık olarak 45 farklı dilden çeviri yapılabilmektedir. Microsoft tarafından hizmeti verilen Bing ile entegre şekle çalışan Bing Translator, çevirilerine başarılı bir şekilde yapabilmektedir.

Tavsiye ettik: Mutlaka Okunması Gereken En Güzel Kitaplar

Çeviri Programı Hakkında Merak Edilen Sorular

 1. En İyi Çeviri Programı Nasıl Olmalıdır?

  En doğru çeviri programını bulmak için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu özelliklere dikkat edilmesi; en doğru çevirinin yapılmasını sağlamaktadır. Bu noktada dikkat edilecek noktalar şunlardır:
  • Çeviri programının dil seçeneği fazla olmalıdır,
  • Çeviri programı, internetin olmadığı zamanlar da kullanılabilmelidir,
  • Çeviri programı sesli olarak da çalışmalıdır

 2. En İyi Çeviri Sitesi Nasıl Bulunur?

  En kaliteli çeviri sitesi, internet kullanıcıları tarafından en çok kullanılan çeviri siteleridir. Çünkü çeviri yapmaya ihtiyaç duyan kişiler, en fazla özelliklere sahip olan sitelerden yararlanmaktadır. Bir çeviri sitesinin en iyisi olup olmadığı, çeviri yapılan cümlelerin kalitesine bakılarak anlaşılabilmektedir. Ayrıca dil seçeneğinin fazlalığı da gözetilmelidir.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Fatih SÖĞÜT tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken deneyim çerçevesinde tüm kategorilerde en iyileri seçmekteyim.
Satın alma süreci kimi zaman bilgi eksikliği nedeniyle uzun zamana yayılabilir. Objektif bakış açısıyla ürün nasıl kullanıcı deneyimi oluşturur ve diğer modellerden farkı nedir sorularına yanıt veriyorum. Bu sayede süreci kolaylaştırarak ihtiyacınıza en uygun ürüne bütçenizi sarsmadan da sahip olabilmenizi sağlıyorum.