en iyi dikey süpürge

En İyi Dikey Süpürge Tavsiye

Evi veya ofisi için kablolu, kablosuz veya şarjlı el süpürgesi tavsiye arayanlar için en iyi dikey süpürge tavsiye listemizi sıraladık.

Ev, ofis ve araç temizliği için süpürgeye ihtiyacın var ve karar vermek istiyorsun. Dikey süpürge tavsiye için sorulması gereken iki önemli soru şunlardır: Kullanımı ve manevrası kolay mı? Evimin tüm bölgelerindeki toz ve kiri gerçekten temizleyebilir mi?

Önceleri dikey süpürge denildiğinde belirli alanlarda yüzeysel temizlik aklımıza gelirdi. Şimdilerde ise çekim gücü yüksek, hepa filtreli, kablosuz ve birçok aparatı sayesinde dip bucak her yerde kullanılabilir, hafif ama güçlü motorlara sahip modeller mevcut.

Satın almadan önce bir süpürgeden neler beklediğini düşün. Doğru kararı vermen için hemen aşağıda editörlerimiz tarafından test edilmiş “en iyi dikey süpürge” seçeneklerine göz atmalısın.

Dikey Süpürge Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 • Hepa Filtreli mi olsun?
  Söz konusu süpürge olduğunda, astım, alerjik kişiler daha hassaslar… Hepa filtre; en basit bir anlatımla, bulunduğumuz ortamda gözle görülemeyen toz, bakteri ve akar cinsinden birçok partikülleri özel filtre sayesinde içine hapseder. Fakat unutmayalım ki; kullanılmış olan filtrelerinin dereceleri vardır. Hepa14, Hepa13, Hepa12 olarak adlandırılır ve sayı yükseldikçe filtreleme oranı da yükselmektedir.
 • Ne kadar sessiz o kadar iyi diyorsan…
  “Küçük bir alan için kullanacağım. Çok detaya gerek yok” diyorsan, uygun fiyatlı ve emiş gücü iyi olan kablolu bir süpürge işini görecektir. Ancak yüksek sesli çalışması yüzünden her açtığında evin içinde uçak varmışçasına yüksek sese maruz kalmak kaçınılmaz olabilir☺ Hele ki evde bebek ya da evcil hayvan varsa onlar içinde bu durum tam bir kâbus olacaktır.
  Dikey süpürge yorumları incelendiğinde baktık ki insanlar artık yüksek sesli makineler kullanmak istemiyor. Son teknoloji süpürgelerin çoğunda bu özellik es geçilmemiş. Eğer satın alma esnasında deneme şansın olursa, süpürge ses düzeyinin nasıl olduğunu kontrol etmekte yarar var. Normal şartlarda 70 ila 80 desibel arasında ses düzeyleri bulunuyor. 85 Db üstü yüksek sesli bir makinadır.
 • BrushRoll Clean ile kendini temizleyen akıllı süpürge teknolojisi;
  Süpürdükten sonra en zor olan, fırçaya dolanan saç, kıl, toz benzeri şeyleri temizlemektir. Bu özelliği duymuş muydun bilmiyorum ama ilk kez duyuyorsan çok sevineceksin. Evet, başlığındaki sistem sayesinde makinan senin için otomatik olarak bunları temizliyor. Bu özellik şimdilik bir makinada var. Elektrolux Pro Q9 Şarjlı Dikey Süpürge için aşağıda detaylı olarak bahsedildi.
 • Led-zemin aydınlatmalı başlık,
  Süpürme esnasında, özellikle ışığı az alan bölgelerdeki tozları ancak ve ancak ışıklı gösterge sayesinde görebiliriz. Olmazsa olmaz bir özellik değilse de çok artısı olduğunu kullandıkça göreceksin. Yazının sonunda bahsettiğim en iyi dikey süpürge markaları arasında 2 modelde bu özellik bulunuyor.
 • Pratik manevra kabiliyeti kesinlikle olmalı,
  Koltukların altları, dolap arkaları, masanın altı, çevresi derken o kadar çok köşe bucak varken elbette süpürgemizin manevra kabiliyeti çok iyi olmalıdır. Burada önemli bir ayrıntıdan bahsedeyim. Kablosuz dikey süpürgelerin başlıkları, kablolulara göre daha seri ve rahat kullanıma sahiptirler. Satın almadan önce mutlaka test etmelisin. Online alışverişlerde test etme şansın yok ancak aşağıda tavsiye ettiğimiz tüm süpürgelerde bu özellik var rahat olabilirisin☺
 • Kablosuz mu olsun-Kablolu ikisi bir arada şarjlı mı?
  “Ben öyle bir süpürge alayım ki elim ayağım olsun” diyorsan elektrikli tek parça olanları aklından çıkar! Kablolu ikili modellerde şarjlı el süpürgesi olarak adlandırılan bu küçük gövde her zaman elinin altında olacak. Evet, bu süpürgelerin toz haznesi daha küçüktür. Çalışma süreleri de kısadır. Genel temizlik için değil daha çok kısa süreli işlerde kullanırsın.

Bunun dışında bir de Kablosuz 1 saate kadar aktif çalışabilen süpürgeler mevcut. Bu tarz bir makineye sahip olduğunda daha fazla özel aparatları oluyor. Perdelerden, en hassas zeminlere, halılara, duvarlara ve hatta yataktaki akarlara kadar temizleme şansına sahip oluyorsun. Bu modellerin hepsi el süpürgesi olarak kullanılabiliyor. Kabul etmek gerekir ki; oldukça pahalı makinelerdir. Bu yazının tamamını okuduğunda hangi dikey süpürge senin için ideal karar verebileceksin.

Kablosuz Şarjlı El Süpürgesi Tavsiye? Toz, Torba, Kablo Yok!

Birazdan bahsedeceğim dikey süpürge tavsiye bölümündeki modelleri, klasik elektrikli dikey süpürgeler ile kıyaslamıyoruz. Hiçbir yerde böylesine detaylı bir anlatım yok!

İşte! En iyi Kablosuz dikey süpürge önerileri

BOSCH BBS1224 Unlımıted Kablosuz Dikey Süpürge LI-ION 18.0V

Dyson’a rakip bir diğer dikey süpürge tavsiye Boch dikey süpürge… 2 adet batarya sayesinde (unlımıted) adından da anlaşılabileceği gibi limitsiz güç ile her an kullanıma hazır özelliği var. Yani bataryanın biri şarj olurken beklemeden diğeri ile temizliğe devam edilebiliyor. Bu sayede diğer dikey süpürgelere göre avantajlı.

76 Db ses düzeyi ile oldukça sessiz çalışıyor. Ayrıca üründe 0,9 L kapasiteli toz haznesi bulunmaktadır.

Yıkanabilir filtresi var ama itiraf etmeliyim ki filtreyi temizlemek dysondaki kadar pratik değil. 2,9 kg. Ağılığı var. Yer başlığı ile temizlik 10 dk kadar sürebiliyor. İkisi bir arada döşeme başlığı ve mobilya fırçası bulunuyor. Dar alanlar için uzun ucu diğer kablosuzlarda olduğu gibi bu makinada da var. Birde döşemeler için ekstra genişlikte bir başlığı da var. Güçlü bir dijital motoru olduğu konusunda endişen olmasın.

Ayrıntılı bilgi için: Bosch Kablosuz Dikey Süpürge

Dyson V11 Absolute Şarjlı El Süpürgesi

Dyson şarjlı el süpürgesi kendine özgü muhteşem tasarımı ve özellikleri ile kendine hayran bırakıyor. Halı için ayrı, parke gibi çizilebilir yüzeyler için ayrı başlıkları bulunuyor. Koltuklar, perdeler ve erişimi zor yerler için tasarlanmış aparatları var. Memnun kalmadığınızda 30 gün içinde ücret iadesi yapabiliyorsun.

Dijital göstergesi sayesinde filtresinin temizlenmesi gerektiğinden ne kadar süre çalışabileceğine kadar birçok detayı görebiliyorsun. Rakiplerinden ayıran en önemli özelliği ise çok hafif olması, böylelikle asla yormuyor. Çünkü çok özel bir motor kullanılmış.

185 airwatt emiş gücüne sahip. Bir de 0,3 mikron boyutuna kadar olan görülemez partikülleri filtreleyebiliyor. Eco/mıdıum/max üç kademesi var. İnatçı ve zor toz zerreciklerini dahi çekiyor. Örneğin uzun havlı halıya toz tarçın döküldüğünü düşün. Düşün düşün korkma dyson halleder ☺ Normalde neyle süpürürsen süpür mutlaka izi kalır. Dyson v11 tek zerre bırakmadan halıyı temizliyor. Denenmiş test edilmiştir 😉

Halıyı dövüp derine inen tozları kaldırabilen son derece rahat hareket edebilen özel fırçalı başlık için akıllı başlık diyebiliriz. Akıllı başlık dememin asıl sebebi şu; saniyede 360 ° yaptığı tarama ile yüzey yoğunluğunu tespit ediyor ve kalın bir halıdan ince bir kilime geçildiğinde otomatik olarak devrini ayarlıyor yükseltiyor ya da düşürüyor.

Çalışma esnasında bir şey takıldığında kendi kendini kapatıyor. Böylelikle uzun ömürlü bir kullanım için kendini garanti altına alıyor. Yumuşacık, özel dizayn edilmiş Soft roller kadifemsi başlık ile çizilmesini istemediğin yüzeylerde rahatlıkla kullanabiliyorsun. Koltuklar için sert fırçalı mini motorlu aparatı ile özellikle evcil hayvan tüyleri için mükemmel sonuç veriyor. İnce başlık ve toz fırçası ile tozları alabilirisin.

Bu arada toz torbası yok. Toz haznesi dolduğunda el değmeden kolay bir boşaltma sistemi ile çöpe direk gönderebiliyorsun. Temizlenebilir filtresi var.En önemli özelliği birçok yatay kallavi görünüşlü özel filtreli süpürgelere 2,97 kg ağırlığı ile adeta kafa tutuyor.

En iyi dikey süpürge hangisi diye sorulduğunda akla gelen ilk makineden birisi şüphesiz Dyson V11 Absolute oluyor. Peki, bu modelinde olumsuz bir şey yok mu? Aslında var… 2 şey söylemem gerekir. Bunu senden saklayamam ☺

 1. Max. mod ile çalıştırdığında şarjı 15 dakikada bitecektir. Tekrar doldurmak için 4-5 saat beklemen gerekecek. Minumum modda çalıştırırsan evet daha uzun süre kullanabileceksin ama hepimiz biliyoruz ki böyle bir makinaya sahipsek en yüksek emiş gücü ile mükemmel temizlik için max. modunu kullanmak isteyeceğiz. Bana 10-15 dakika yeter diyorsan bu senin için bir dezavantaj olmayacaktır.
 2. Diğer husus ise oldukça pahalı olması 🙁 Eğer Dyson marka konusunda takıntın yok ise başka alternatiflerde var tabi ki… Emiş gücü en yüksek dikey süpürge olma özelliğinin yanı sıra bu performansta çok daha uygun fiyata seçtiğim diğer önerilerim için devam edelim.

Ürün hakkında daha fazla ayrıntılı bilgi için buradan ulaşabilirsiniz.

Fakir Starky Hsa 800 XL Bldc Dikey Süpürge

Fakir süpürge konusunda gerçekten uzman bir marka… Ayrıca bu tasarımı kesinlikle ilgi çekiyor. El süpürgesi olarak kullanabiliyorsun. Led aydınlatmalı Başlık var. 370 W oldukça geliştirilmiş özel bir motora sahip. Başlıkları bir tuşla hızlıca değiştirebiliyorsun. Hazne temizliği de aynı şekilde tek tuşa basarak kolayca tozu dumanı attırıyor. Tabi ki etrafa saçmadan… Ev, iş yeri ve araç temizliği için çok uygun.

Döşemeler ve mobilyalar için ayrı başlıkları bulunuyor. Diğer süpürgelerden farkı, hızlı şarj olma özelliği ile 1 saatte işlem tamam. 1,7 Kg ağırlığı ile diğerlerinden daha hafif. Emiş gücü gayet iyi ve 85 Db ses düzeyindedir. Havadaki görülmeyen tozları temizleme özelliğine sahip yüksek korumalı bir EPA filtresi de var. Son olarak 22 cm ayarlanabilir teleskopik dikey borusu var.

Benim de favorilerimden biri olan Fakirin Starky kablosuz dikey süpürgesinin fiyatı oldukça yüksek. Ben senin için en iyi olanını seçtim. Bütçene daha uygun olmasını istiyorsan birkaç alt seçeneğinde de göz at derim. Örneğin: Fakir Franky Pro Bldc Şarjli Süpürge

Xiaomi Mi Şarjlı El Süpürge

Kablosuz dikey süpürgelerden bir diğer tavsiye Xiaomi, Dyson’a rakip olduğunu söylemeliyim. Öncelikle beyaz kuğu gibi narin görünümlü olmasının yanı sıra oldukça güçlü bir makinedir. Kutusundan çok özel başlıklar çıkıyor. 4 farklı zemin tipine uygun fırçasız başlığı, elektrikli akar fırçası, çok özel bir filtre, toz alma ve duvara asma aparatı bulunuyor.

100 Airwatt emiş gücüne sahip. 5 adımlı filtreleme ile gözle görülemeyen toz, akar gibi parçacıkların %99 gibi neredeyse tamamını hapsediyor. Tam şarj edildikten sonra büyük bir evin tamamını güç kesintisi olmadan süpürebiliyorsun.

Fiyatına göre kesinlikle tavsiye edilebilir olan bu makinayı en çokta mükemmel hepa filtre özelliği nedeniyle hijyen takıntısı olan, hassas ve alerjik kişilere öneriyorum. 1,5 kg ağırlığında kuş tüyü misali olup, 72 Db oldukça sessiz bir makinadır.

Olumsuz bir yönü var mı diye düşünüyorum. Dyson’da olduğu gibi en yüksek modda çalıştırdığınızda en fazla 15 dakikada şarjı bitecektir. Birde başlıkları ve süngeri daha hassas bu nedenle ömürlük bir cihaz diyemem.

Rowenta RH6545WH Air Force Şarjlı Dik Süpürge

Kablosuz ve torbasızdır. Yazının başında bahsettiğim ışıklı başlık bu modelde var. Onu diğerlerinden ayıran mühim bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Rowenta bir Alman markası olarak üretimi Türkiye’de yapılmaktadır. Fiyatı performansına göre gayet iyi diyebilirim.

Hava-toz ayrımı yapabilen sistem, yüksek manevra kabiliyeti sağlayan özel tasarım başlıkları var. Min. Konumda 30 dakikaya kadar çalışabiliyor. Ayrıca zemin türüne göre performansını kendisi ayarlıyor. Bu özellik Dysonda’da vardı hatırlarsan.

Pratik, hafif ve kullanışlıdır. Emiş gücüde gayet iyi olmasına rağmen kapsamlı bir temizlik için çok uygun olmayabilir.

Phlips SpeedPro Max Kablosuz Dikey Süpürge

Bu cihazın ödüllü olduğunu hatırlatmak isterim. 360 ° oldukça yüksek çekim gücüne sahip bir makinedir. Torbasızdır ve kolay temizleme sayesinde etrafa saçmadan anında tozlardan kurtuluyorsun. Filtre temizleme gerektiğinde dijital ekranda görülebiliyor. Led başlığı da var ki bunun öneminden bahsetmiştim. 1 saate kadar kesintisiz kullanım için mın. Düzeyde çalışması gerekiyor.

Turbo başlık ile halılara derinlemesine nüfus ediyor. 84 Db ile süper sessiz değil ancak ideal ses aralığında diyebilirim. 3’lü filtre sistemine sahip ve 2,73 kg ağırlığındadır. Manevra kabiliyetini söylememe bile gerek yok ☺Yukarıda bahsettiğim filtreleme seviyesi Dysonda 6’lı Xioami 5’liydi, Philips speedpro max ise 3’lü filtreleme ile biraz geride kalmış sanki…

Elektrolux Pro Q9 Şarjlı Dikey Süpürge

BrussRoll Clean (kendini temizleme) özelliğini bir tek bu markada bulunduğunu daha önce belirtmiştim. Mın. Güç ayarında 1 saate kadar kesintisiz kullanım. Ancak en yüksek mod ile çalıştığında diğer kablosuz tüm modellerde olduğu gibi 15 dakikadan fazla kullanmak pek mümkün değil. Led başlık özelliği de bulunuyor.

Yumuşak fırça aparatı ile masanın üzerindeki kırıkları dahi temizleyebilirsin. Diğerleri gibi 4 saat gibi bir zamanda şarj oluyor. Klasik bir süpürge ile karşılaştırırsak 75 DB ile ses düzeyi yarı yarıya azaltılmış. Bir düğmeye basarak kolayca başlık değişimi yapabilirisin. Toplamda 5 adet başlık bulunuyor. 2,75 ağırlığında oldukça pratik ve tavsiye edilen en iyi dikey süpürge modellerinden birisidir diyebilirim ve dedim bile…

Dip not: Bahsettiğim bu makine Elektrolux dikey süpürge modellerinin içinde en iyi olanıydı ve fiyatıda yüksek eğer sen daha uygun fiyatlı olsun istiyorsan buna da bakmalısın: Elektrolux Ergo Rapido EER73IGM

İkisi bir arada – En İyi Kablolu Dikey Süpürge Tavsiye

Fakir Darky’s İkisi Bir Arada Dikey Süpürge

 • 800 W Motor gücü
 • 6 mt kablo uzunluğu
 • 1 lt toz kapasiteli ve torbasızdır.
 • Siyah, kırmızı ve gümüş renklerinde
 • 79 Db ses düzeyi

Elektirikli dikey ve Şarjlı el süpürgesi olarak 2 ayrı kullanımdaki bu süpürge 800 W Motor gücü ile çalışıyor. Emiş gücü ile motor gücünün ayrı şeyler olduğunu hatırlatmakta yarar var. Marka, emiş gücü hakkında rakam belirtmese de gayet güçlü bir çekim gücü olduğunu belirtmek isterim.

6 mt uzun kablosu ve rahat kullanılabilir başlığı oldukça kullanışlıdır. Kutudan öyle çeşit çeşit başlıklar, aparatlar çıkar diye bekleme çünkü yok ☺ Kablosuz filtreli ve özel motor kullanılmış olan pahalı makinaların neden o kadar uçuk olduğunu belki de daha iyi anlıyorsun. Fakir bu modeliyle daha standart bir makine sunuyor.

Hepa filtresi yok bu nedenle toz, akar konusunda herhangi bir ideası da bulunmuyor.

Fakir dikey süpürgelerin bir diğer dezavantajı da motor kısmının ele yakın değil yere yakın olmasıdır. Motor kısmı yere yakın olduğundan kanepe altı, dolay arkası gibi ufak tefek bölgelere girememektedir. Ekstra uç takmanız gerekebilmektedir.

Arzum AR4075 Pronto Lux 2‘si 1 Arada Dikey Elektrikli Süpürge

 • 800 W Motor gücü
 • 1 lt toz torba kapasiteli
 • 78 Db ses düzeyi
 • 5 mt Kablo uzunluğu
 • Yıkanabilir filtreli

Mürdüm ve beyaz renkleri ile önerebileceğim kablolu dikey süpürgeler içerisinde yer alıyor. El süpürgesi olarak ikisi bir arada kullanılmaktadır. İki ayrı başlığı bulunuyor birisi üçgen diğeri ise düz başlık. Halılar için çok üst düzey bir performans beklemek belki doğru olmaz ancak diğer parke ve seramik yüzeylerde gayet yüksek emiş gücü var ve sıkıntı çıkarmaz. Beklentisini çok yüksek tutmayanlar için uygun fiyatı ile gayet iyi bir makinadır.

Rowenta RH5115 İkisi bir arada Kablolu Dikey Süpürge

 • 750 W Motor gücü
 • 78 Db Ses seviyesi
 • Torbasız
 • 1,2 Lt Ayrılabilir filtre
 • Ayarlanabilir güç seviyesi
 • 6 Mt kablo uzunluğu

Air Force Dual Özelliği var. Yani hava ve toz ayrımı yaparak tozları çekme özelliğinden bahsediliyor. Ancak yatay süpürgelerdeki gibi yüksek bir beklenti de olmamak gerekir.

Son söz olarak…

Dikey süpürgeler hakkında önemli nokta şudur ki; İyi bir yatay süpürgedeki performansı, kablosuz ve ikisi bir arada kullanılan kablolu süpürgelerde bulamayız. Son teknolojiden yararlanılan kablosuz ürünlerde öne çıkan özellikler hafiflik, pratiklik, daha az ses, şık tasarım, az yer kaplama ve özel filtreler ile hassas temizliklerde olabildiğince yorulmadan keyifle kullanmaktır.

Dikey süpürge tavsiye yazısını okuduktan sonra eminim ki hangi markayı satın almalıyım ve tam olarak süpürgemden ne bekliyorum gibi sorularına yanıt bulmuş olacaksın.

Tavsiye ettik: En İyi Elektrikli Süpürge Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Selen Özçep tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için kullanıcı deneyimi ve bilgiyi harmanlayarak tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken en iyi ürünleri titizlikle seçmekteyim.
Türkiye’de tavsiye sitesi arayışında öne çıkan bu sitede uzman kadrosunda sizlerin ürünlere dair soru işaretlerini gidermek üzere çalışmalar yapmaktayım. En iyi ürün, ihtiyacı karşılayandır ve kişiden kişiye değişebilir. Bununla birlikte ürettiğim en iyi tavsiye içerikleri sayesinde en doğru ürün alternatifleri arasında seçim yapmanız kolaylaşacaktır.