En İyi Dram Filmler Tavsiye

En iyi dram film tavsiye arayanlar için imdb yüksek dram filmleri araştırarak dram filmleri 2019 tavsiye istemizi sıraladık.

Yazımızda en iyi dram film tavsiye arayanlar için imdb yüksek dram filmleri 2019 listemizi sıraladık. İşte en iyi dram filmler tavsiye listemiz:

En İyi Dram Filmler 2020

Ayla

Usta oyuncuların yer aldığı 2017 yapımı Türk filmi listemizin ilk sırasında yer almıştır Bu yazımızda ayla filmi yorum arayanlara ışık tutacağız. Film, senaryosu gerçek hayattan alınarak perdeye aktarılan ve yönetmenliğini Can ULKAY’ ın  üstlenmiştir. UzmanTavsiyesi.net olarak son dönemin İMDB puanı ve hikayesi açısından en iyi dram türk filmi seçilmiştir. Filmde rakiplerinde en ayırt edici  artısı, dram sahnelerinin kaliteli ve gerçekçi işlenmesi bir diğeri ise imdb puanının yüksek tutulmasıdır. Ayla filminin diğer rakiplerine göre eksi yönü ise konusunun savaş içermesine rağmen konusundan biraz geri planda kalmış olmasıdır. Konusu biraz daha  etkin işlenebilirdi.

Ayla IMDB PUANI: 8.8

Müslüm

Arebesk şarkıların babası Müslüm Gürsesin hayatını konu alan film 2018 yılında vizyona girmiş gişe rekorlarını zorlamıştır. En iyi türk filmleri listemizin ikinci sırasında yer verdiğimiz müslüm filmi, özel bir hayran kitlesi olan Gürses’ in  inişli çıkışlı yaşamını, sürekli dile getirdiği eşi muhterem hanımın ve şarkılarının hikayelerini konu almıştır. 2017 de ayla filmi ile büyük beğeni toplayan can ulkayın, 2018 yılında ise hakan kırvavaç ortak yapımı müslüm ile 2018 yılı en iyi türk dram filmi sıralamasında ilk sırayı almıştır. müslüm gürsesi canlandıran timuçin esen izleyiciler tarafından ayrı bir beğeni toplayarak izleyicilerden tam not alabilmiştir.

Müslüm İMDB PUANI: 8.4

Babam ve Oğlum

2005 yapım babam ve oğlum  filmi yıllar geçmesine rağmen senaryosu ve oyuncu kadrosunun  gerçekliğini en derinden işleyerek canlandırmıştır. Yönetmenliğini  Çağan IRMAK’ ın üstlendiği   babam ve oğlum en iyi dram türk filimleri listemizde İMBD punanı ve kalitesi ile lisitemizde üçüncü sırada yer almıştır.

Babam ve Oğlum İMDB PUANI: 8.4

Mucize

Mahsun KIRMIZIGÜL’ün yönetmenliğini üstlenip , oyuncu kadrosunda yer aldığı bu film 2015 en iyi türk dram filmleri arasında 1. seçilmiştir. Filmimiz konu olarak  engelli  insanların yaşam mücadelesini ve normal  insanların engelli insanlara olan tutumunu ele almıştır. Film yapım yılı eskise de hala ilkler arasında yerini almaktadır. Mucize filminin 2. serisi 2019 yılı içerisinde vizyona girecektir. 

Mucize İMDB PUANI: 7.6

İMDB Yüksek Dram Filmleri

Film sektörü her zaman insanları eğlendirmek üzerine kurulmuş değildir. Bazı zamanlarda insanları duygusal yönden de etkileyecek filmler çıkaran yapımcılar, bu tercihleri ile de milyonlarca kişiye ulaşabilmekte. Trajedi, dram gibi insanları derinden, duygusal olarak etkileyebilmesi ile ön plana çıkmaktadır. Duygusal olarak etki altında kalmak isteyen kişiler için bu yazımız içerisinde en iyi dram filmler vermeye çalışacağız.

Gizemli Nehir

2003 yılında vizyona giren Gizemli Nehir, en iyi dram filmler tavsiye yazımızın son önerisidir. Filmin konusu; birden bire işlenen bir cinayet ve cinayet arkasında gelişen olayları konu edinmektedir. Olaylar, hiç tahmin edilmediği şekilde ilerlediğini, anlatımın duygusal açılardan işlenmesi izleyicilerin kalbinde derin izler oluşturmuştur.

Gizemli Nehir İMDB PUANI: 8

Titanik

1997 yapımı olan Titanic, öyküsü bakımından gerçek hayattan ilham alınarak çekilmiştir. 1912 yılında henüz ilk seferini gerçekleştirirken batan gemi, 1513 yolcu ve mürettebatın ölümüne neden oldu. Film içerisinde ise Titanic içerisinde geçen bir aşk ve dram öyküsü konu edilmekte. Hikayesi itibari ile en iyi dram filmler listemizinin ilk sırasını hak etmektedir.

Titanik İMDB PUANI: 7.7

Kıyamet Günü

2012 yılı yapımları arasında yer alan film, hikayesi ile en iyi dram filmler tavsiye listemizin ikinci sırasını alabilmiştir.  Titanic gibi gerçek hikayeden esinlenerek beyaz perdeye aktarılan film, 2004 yılında meydana gelen bir Tsunami sonrasındaki olayları anlatmaktadır. Bir ailenin yaşamış olduğu trajedik yaşama tutunma savaşı, izleyicilere gerçek korkunun ne olduğunu gösterebilmekte.

Kıyamet Günü İMDB PUANI: 7.6

En Film Tavsiyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.