en iyi düdüklü tencere

En İyi Düdüklü Tencere Tavsiye

Düdüklü tencere alacaklara, en iyi düdüklü tencere hangisi meraklarını gidermek için güvenli ve kaliteli düdüklü tencere markaları sıraladık.

Düdüklü tencere almaya karar verdiniz fakat en iyi düdüklü tencere hangisi merak mı ediyorsunuz? Merakınızı giderecek en iyi düdüklü tencere öneri listemizi vermeden önce düdüklü tencerelerin ne işe yaradığı ve nasıl kullanılması gerektiği hakkında kısa bir bilgi vermek istiyoruz.

Önerdiğimiz Düdüklü Tencere Markaları

Mutfaklarımızda kullandığımız en pratik araçlardan biri düdüklü tencerelerdir. Özellikle hanımlar için çok kullanışlı ev aletlerindendir. Ama bayanların bir kısmı düdüklü tencere deyince bir duraksayıp genelde kullanmaktan çekinirler. Çünkü çevrelerinden birçok tencere patlama hikâyesi dinlemişlerdir. Oysa usulüne uygun kullanıldığında korkulacak bir şeyin olmadığı, hayatımızı kolaylaştıran, zamandan ve enerjiden tasarruf sağlayan çok pratik ve kullanışlı bir tencere olduğu görülecektir.

Ayrıca en iyi düdüklü tencere markası hangisi belirlemek için, garanti süresi yeterli mi, servisi yeterince bilgili, nazik ve ulaşılabilir mi, ürünleri kaliteli, güvenli ve teknoloji ile paralel gelişim gösteriyor mu gibi gibi soruları sizler için değerlendirerek en iyi düdüklü tencere markaları hangisi sıraladık. İşte en iyi düdüklü tencere markası:

 • Tefal;

  Tefalin ilk sırada almasının en önemli etkeni sağlam, dayanıklı, garanti memnuniyeti ve müşteri servisinin ulaşılmasının kolaylığıdır. Ayrıca güvenlik denilince akla ilk tefal gelmektedir. Tüm bu gerekçeler ile düdüklü tencere markaları arasında birinciliğin hakkını verdiğini düşünüyoruz.

 • Fissler;

  Fisleri ikinci sırada vermemizin tek nedeni müşteri servisinin tefal kadar yaygın olmayışıdır. Yoksa özellikle de aşağıda verdiğimiz en iyi düdüklü tencere önerimizde ki ürünü kat kat 1. marka olmayı hedeflemişse de maalesef bir ürün ile marka birinci olmamalıdır diye düşünerek düdüklü tencere markaları arasında ikinciliği vermiş bulunmaktayız.

 • Korkmaz;
  Yine korkmaz da gerek güvenliği gerekse kalitesi nitekim tartışılmazdır. Hatta son zamanlarda usta şeflerin dahi ellerinde aşınmaktadır ve düdüklü tencere markaları listemizin 3. sırasında yer almıştır.

 • Schafer;
  Düdüklü tencere markaları listemizin 4. ve son sırasında schafer düdüklü tencere yer almasından ön yargılı olmamaları gerekmektedir. Son sırada yer alması kesinlikle kalitesiz veya güvenliksiz olduğu yargısı taşımamalıdır. Diğer 3. markaya nazaran uzmantavsiyesi.net olarak 4. sırayı tavsiye olarak uygun görmüş olduğumuzdandır.

En İyi Düdüklü Tencere Modelleri

Düdüklü tencere en iyi marka hangisi ve düdüklü tencere alırken neye dikkat etmeli sorularını yanıtladıktan sonra şimdi sıra geldi en iyi düdüklü tencere tavsiye listemize. En kaliteli düdüklü tencere, en güvenli düdüklü tencere ve akıllı düdüklü tencereleri sizler için sıraladık. İşte onlarca düdüklü tencere arasından sizler için düdüklü tencere hangisi iyi ürün sıraladık.

Fissler Vitavit Premium Dijital Akıllı Düdüklü Tencere 6.0 Lt

Fissler düdüklü tencere çekici tasarım özellikleriyle kullanıcılar için mükemmel bir üründür. Alman kalitesine sahip bu ürün kolay kapanır. Üzerindeki metal parça ile doğru pozisyonu yerleştirmek oldukça kolaydır. Tencere doğru kapatıldığı zaman klik sesi duyulur. Üzerindeki renkli işaret kırmızıdan yeşile döndüğünde tencerede basınç oluşmaya başlar. İki pişirme seviyesi vardır. Hassas pişirme ve hızlı pişirme ayarı vardır. Hassas ayar ince sebzeler veya balık gibi nazik yiyecekler için kullanılırken, hızlı ayar etler ve sulu yemekler için kullanılır. İç gövdede minimum ve maximum göstergesi su seviyesini ayarlamanıza yardımcı olur. Çıkartılabilir tutacak ile temizliği ve saklanması kolaylaşır.2 yıl garantilidir.

NOT: Fissler Düdüklü tencerelerde Premium ile Edition arasında sadece mobil uygulama ile yönetebilme farkı vardır. Her ikisinin de üzerinde saat aparatı geliyorken bu aparat da edition ürünlerinde mobil destek bulunmamaktadır. Tavsiyemiz aparata önem veriyor iseniz premium çokta önemli değil diyorsanız ne edition ne de premium almayın. Comfort yeterli olacaktır.

Daha fazla bilgi için: Fissler Düdüklü Tencereler

Tefal Nutricook 4 Pişirme Programlı Düdüklü Tencere

Tek elle kolayca açma kapama özelliği ile çok pratik bir üründür. 10 yıl dayanıklı paslanmaz çelik haznesi vardır. Lastik ve kapak hariç bulaşık makinesinde yıkanabilir. Ayrıca 6 Litre kapasitesi bulunmaktadır. Akıllı kontrol saati ile tam kıvamında ve gerçek lezzetinde yemekler sunar.

Katlanabilir saplar ve gömme kapak vardır. Maksimum vitamin koruma özelliği ile sağlıklı yemekler yiyebilirsiniz.

Schafer Dokunmatik Pro Düdüklü Tencere

Mutfaklarınızda size zaman kazandıran en büyük yardımcılarınızdan biri olan Schafer düdüklü tencereler ile yemek pişirmek artık daha kolay ve zevkli bir hale gelecektir.

Tencere krom nikel çelik gövdesi ve yüksek ısıya, uzun yıllar kullanıma dayanıklı sağlam yapısı ile dikkat çeker. Kolay temizlenme özelliğinin yanı sıra bulaşık makinesinde yıkanabilir. Çelik tabanı sayesinde ısıyı eşit bir şekilde emer, depolar ve dağıtır. Böylece gaz kullanımı ve zaman açısından çok daha ekonomiktir. Kolay açıp kapama ve tek dokunuş sistemi ile kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Schafer düdüklü tencere pişirme ayarı sayesinde farklı süreli pişirme ayarlarını kullanabilir et ve sebze yemeklerinizi hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Korkmaz A161 Flamingo Düdüklü Tencere

Eski usul düdüklü tencerelerdendir. Krom nikel paslanmaz çelik hazneye sahip olan korkmaz düdüklü tencereler kapak kilit emniyet sistemi ile ekstra emniyetlidir.3 kat kapsül taban ısıyı en yüksek seviyede eşit olarak dağıtarak enerji ve zaman tasarrufu sağlamaktadır.7 L kapasitesi vardır.

Düdüklü tencerede yemek pişirmek nefrete dönüşmesin. Altta verdiğimiz düdüklü tencere nasıl kullanılır uzman talimatına uyarak en güvenli düdüklü tencere kullanımını öğrenebilirsiniz.

Düdüklü Tencere Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düdüklü tencere diğer mutfak araç veya gereçleri gibi sıradan al kullan denilebilecek önemsiz bir alet değildir. Tam aksine güvenlikli ve bir o kadar da kaliteli düdüklü tencere almaya dikkat etmemiz gereklidir. Sizlere en iyi düdüklü tencere tavsiye vermeden önce düdüklü tencereyi alırken nelere dikkat etmelisiniz anlatmak istedik.
1- Düdüklü tencere alırken hemen alt kısımda da önermiş olduğumuz kendini sektörde kanıtlamış bilindik ve güvendiğiniz düdüklü tencere markaları arasından almanıza dikkat etmelisiniz.
2- En kaliteli düdüklü tencere en pahalı olanı değildir. Ürünün pahalılığından ziyade sağlam malzemeden üretilmiş olmasına dikkat ediniz. Satın alma esnasında görevliye üretim malzemesini sormadan almayınız.
3- Kalitesinden sonra en önemli bir diğer kriter de en güvenli düdüklü tencere almaya özen göstermelisiniz. Maalesef düdüklü tencerelerde içinde biriken gaz basıncından dolayı patlama olayları olabiliyor. Bu durumu bazı düdüklü tencere üreticileri minimuma indirmiş durumda vede patlama anında bazı güvenlik fonksiyonları sayesinde zararı en az ile atlatmanızı sağlayacak düdüklü tencere markaları ve modelerini tercih etmelisiniz.
4- Eğer aile nüfusunuz fazla değil çekirdek bir aileden oluşuyorsanız ergonomik ve ufak litreli düdüklü tencereleri seçebilirsiniz.

Güvenli Düdüklü Tencere Nasıl Kullanılır?

1- Düdüklü tencerenin iyisi olmaktan iyi kullanılması daha önemli olduğunu düşünerekten en iyi düdüklü tencere öneri listemizi paylaşmadan önce en güvenli düdüklü tencere nasıl kullanılır anlatmak istedik.
2- Düdüklü tencerenin içerisine pişecek olan yemeği koyup tencerenin kapağını sıkıca kapatın. Eski düdüklü tencerelerinde ise üzerindeki düdük yatay konumda olacak şekilde bırakılmalıdır.
3- Tencere ağzına kadar dolu olmamalıdır. Çünkü içerisinde buhar ve basınç oluşması lazım bunun için yeterli yer mutlaka bulundurulmalıdır.
4- Düdüklü tencerenin içindeki yemek kaynamaya başlayınca düdük ötmeye başlar. Düdükten ses gelince ocağın altını kısmalısınız.
5- Ayarladığınız pişirme süresi dolduğunda ocağı kapatın.
6- Vaktiniz varsa biraz bekleyip düdüğü dik konuma getirip düdüklü tencerenin içindeki basınçlı havanın çıkmasını sağlayın. Eğer vaktiniz yoksa tencerenin kapağının üzerine soğuk musluk suyu akıtıldığında içindeki hava kolayca çıkacak ve tencere soğuduğu için düdüğü dik konuma getirdiğinizde havanın çıkmış olduğunu göreceksiniz. Kolayca düdüklü tencerenizi açabilirsiniz.

Neden Düdüklü Tencere Kullanılmalı? Ne İşe Yarar?

Düdüklü tencere yemeklerimizi daha kısa sürede, daha az masrafla pişirmeye yarayan en pratik mutfak araçlarındandır. Özellikle son çıkan düdüklü tencereler kuru baklagilleri önceden ıslatmadan kısa sürede pişirir. Ani bir misafir geldiğinde çabucak yemeğin pişmesini sağlar.

Saatlerce tüp yada doğalgaz tüketmenizi önler. Yemeklerin besin değerini koruduğu biliniyordu ama son çıkan haberlerde yüksek ısının besin değerini düşürdüğü yemeklerin kısık ateşte daha sağlıklı pişeceği yönünde birçok bilgiler verilmektedir. Düdüklü tencereler buhar ve basınç kaybolmasını engelleyerek kısa sürede pişirim sağlar. Böylece mutfakta sizlere kısa sürede etkin çözümler sunarak harikalar yaratır.

Aman dikkat! Düdüklü tencerenin içindeki basınçlı hava boşaltılmadan kesinlikle düdüklü tencereyi açmaya çalışmayın aksi halde kapak fırlayarak büyük kazalara sebebiyet verebilir.

Son çıkan düdüklü tencereler çok daha güvenli ve pratiktir. Zaman ayarı olanlar da mevcuttur. Şimdi size en çok beğenilen ve tavsiye edilen düdüklü tencereleri tanıtacağız.

Tavsiye ettik: En İyi Blender Seti Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Gamze BÜLBÜL tarafından yazılmıştır

Editör/İçerik Üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde, çok sayıda model arasında bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun modele karar vermenizi kolaylaştırıyorum.
Sitemizde hem deneyim hem bilgiyi odak noktamıza alıp satın alma rehberi oluşturuyorum. Aynı zamanda hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgileri sunuyorum. Ürünler diğer modellerden daha zayıf özelliklere veya daha iyi özelliklere sahip olabilir. Bu noktada sunduğum bilgileri göz önünde bulundurup bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun modele karar verebilirsiniz.