en iyi ekmek kızartma makinesi

En İyi Ekmek Kızartma Makinesi Tavsiye

En iyi ekmek kızartma makinesi tavsiye arayanlar için ekmek kızartma makinesi önerileri derledik ve en kaliteli ekmek kızartma makinesi hangisi sorusunu yanıtladık.

Türk mutfak kültüründe kahvaltının; kahvaltıda ise ekmek kızartmasının yeri özeldir. Tereyağı, kaymak, bal ve reçel sürülmüş kızarmış ekmeğin başrolde olduğu lezzetli ve doyurucu bir kahvaltı, pek çok kişi için güne dinamik başlamanın sırrıdır. En iyi ekmek kızartma makineleri, soğuyan ya da bayatlayan ekmekleri çıtır hale getirerek kahvaltıyı taçlandırır. Yazımızın devamında ekmek kızartma makinesi tavsiye ve merak edilen sorularının yanıtlarını bulabileceksiniz.

Şık tasarımlarıyla mutfak dekorasyonunun bir parçası haline gelen yeni nesil ekmek kızartma makineleri, ızgaralı ve elektrikli olarak üretilir. Ekmek kızartma makinesi fiyatları; ısıtma, buz çözme, pişirme gibi işlevler doğrultusunda farklılık gösterir. Tek dilim, iki dilim, dört dilim veya altı dilim ekmeği aynı anda kızartan ekmek kızartma makineleri; sıcaklık kademe ayarı, LED gösterge ekranı gibi gelişmiş özellikler içerir. Peki, piyasadaki en iyi ekmek kızartma makinesi hangisi?

Kalabalık Aileler İçin Ekmek Kızartma Makinesi Tavsiye

Dualit 60165 Classic Ekmek Kızartma Makinesi 

Dualit 60165 Classic, ortalamanın üzerinde fiyat etiketine sahip. Bu fiyatın ve en iyi ekmek kızartma makinesi alternatiflerinden biri olmasının nedeni ise İngiltere’de el yapımı olarak üretilmiş olması, 6 haznesinin olması ve zamanlayıcıyla kızartmasıdır. Dondurulmuş ve hazır ısıtma ayarı olması da dikkate değer. Yalnız kalabalık aileler için ekmek kızartma makinesi olarak önerdiğimiz bu makinede kablo sarma yuvası ve kırıntı haznesi mevcut değil.

En Sağlam Ekmek Kızartma Makinesi Tavsiye

Delong’hi Brillante CTJ 2103.W

İtalya merkezli marka elektrikli ev aletlerinde malzeme kalitesiyle dikkat çeken bir markadır. Bu model de yüksek kalite krom kaplamasıyla sağlamlıkta ön plana çıkmış.  Şık tasarımlı cihazın pratik yükseltme teli çörek, poğaça ısıtmak açısından faydalı. Kablo saklama yuvasının olmasını da beğendik; fakat yüksek güç tüketimine neden olabilir. Makine en sağlam ekmek kızartma makinesi olarak öne çıksa da fiyat olarak da birçok modele göre daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıntılı bilgi için: Delong’hi Brillante Ekmek Kızartma Makinesi

Farklı Ekmek Türleri İçin Ekmek Kızartma Makinesi Tavsiye

TEFAL Element LS

Orta seviyenin bir tık üstünde fiyat etiketine sahip olan bu model, 7 farklı ısı ayarına sahip olması ve 4 ayrı fonksiyonuyla dikkatimizi çekti ve en iyi ekmek kızartma makinesi önerileri arasında yer aldı. Ekmek haznesinin, ekmeğin kalınlığına göre ayarlanabilir yapıda olması sayesinde bu cihazla farklı türdeki ekmekleri kızartabilirsiniz. Farklı ekmek türleri için ekmek kızartma makinesi arayışındaysanız sizin için en iyi ekmek kızartma makinesi bu model olabilir; fakat mutfak tezgâhınız geniş değilse makinenin boyutu dezavantaj olabilir.

4 Dilimli Ekmek Kızartma Makinesi Tavsiye

Fakir Ladiva Toaster Ekmek Kızartma Makinesi

Fakir Ladiva ekmek kızartma makinesi, arama motorlarında da çok sorgulatılan bir model. Fiyat olarak orta seviyedeki bu makinenin en iyi ekmek kızarma makinesi modelleri arasına yerleşmesini sağlayan özelliği 4 dilim ekmek kızartma kapasitesine sahip olması ve ekmek yuvalarının birçok modelden daha geniş olmasıdır. 7 farklı ısı seçeneği ve otomatik fırlatma fonksiyonu başarılı özellikler. 4 dilimli ekmek kızartma makinesi tavsiye arayışındaysanız sizin için iyi bir alternatif olabilir. ekmek kızarınca biraz gürültülü şekilde atması eksi yönü diyebiliriz.

En İyi Yerli Ekmek Kızartma Makinesi Tavsiye

Vestel Şölen E3000

En iyi ekmek kızartma makinesi modellerinden yerli olanı tercih ederek yerli üretime katkıda bulunmak istiyorsanız Vestel E3000 ekmek kızartma makinesini tercih edebilirsiniz. En iyi yerli ekmek kızartma makinesi tavsiye olarak listemizde yer verdiğimiz bu makinenin en önemli özelliği otomatik dilim ortalama imkânı sunması. 7 farklı kızartma ayarı, kaldırma koluyla kullanım kolaylığı sağlaması, buz çözme fonksiyonuna sahip olması ekmek kızartma makinesi için önemli özelliklerdir. Paslanmaz çelik gövdesi ve fazla yer kaplamaması da hoşumuza gitti; fakat kolay saklama ve kabloyu sudan, yağdan koruma avantajı sağlayan kablo sarma yuvası mevcut değil.

Farklı Damak Tatlarına Uygun Ekmek Kızartma Makinesi Tavsiye

Philips HD2581/90 Daily Collection

Kalabalık aileyseniz ve farklı damak tatlarına uygun ekmek kızartması tavsiye arayışındaysanız Philips’in bu modelini tercih edebilirsiniz. Philips ekmek kızartma makinesi 2581 modelinin en beğendiğimiz özelliği 8 farklı kızartma ayarına sahip olması. Bu özellik sayesinde ekmekleri damak tadınıza uygun şekilde kızartabilirsiniz.  Çörek ısıtma rafı sayesinde önceden pişirilmiş börekleri, poğaçaları ısıtabilirsiniz. Kırıntı tepsisi çıkarılabildiği için kolay temizleme avantajı sunar. Fiyat olarak orta seviyedeki cihazın otomatik kapanma özelliği de var; fakat kolay saklama için kablo sarma yuvası yok.

Premium Ekmek Kızartma Makinesi Tavsiye

Karaca 8501 Inox

Şık tasarımlı Karaca İnox ekmek kızartma makinesi 8501, ekmek indirme asansörünün mandalının sesli çalıştığı yönünde eleştirilmiş. Durdurma fonksiyonunun olmaması da dezavantaj olabilir; fakat kablo saklama özelliği, buz çözme fonksiyonu olan bir makine. Paslanmaz çelik gövdesiyle premium ekmek kızartma makinesi tavsiye olarak önerdiğimiz makine, 7 farklı kızartma seviyesine sahip. Çıkarılabilir kırıntı çekmecesiyle kolay temizlenebilir olması da en iyi ekmek kızartma makinesi önerilerimizde bulunmasını sağladı.

Uygun Fiyatlı Ekmek Kızartma Makinesi Öneri

Arzum AR2014 Altro

AR2014 Altro, kablo saklama özelliğine sahip olmaması dışında dezavantajı olmayan bir makine. 8 farklı ısı ayarının olması sayesinde istediğiniz kızarıklıkta çıtır ekmekleri sofranıza yerleştirebilirsiniz. Metal yapısıyla şık görünümlü makinenin çıkarılabilir kırıntı haznesi ve buz çözme fonksiyonu da var. Uygun fiyatlı en iyi ekmek kızartma makinesi tavsiye arayışındaysanız bu modeli tercih edebilirsiniz.

En İyi Ekmek Kızartma Makinesi Karşılaştırma

Ekmek kızartma makinesi çeşitleri hakkında kapsamlı bilgileri derledik ve en iyi ekmek kızartma makinesi hangisi sorusunun yanıtını bulmanıza yardımcı olduk. Ekmek kızartma makinesi önerileri listemizde yer alan ürünlerde hazne sayısı, kırıntı çekmecesi, tekrar ısıtma ve buz çözme fonksiyonu fark yaratmıştır. Aşağıdaki tablo ile bu farklıları net bir şekilde görebilirsiniz.

ÜrünGüç (W)Isı KademesiHazne SayısıKırıntı çekmecesiGüç İkaz IşığıTekrar ısıtma fonksiyonuBuz çözme fonksiyonu
Dualit 60165 Classic Ekmek Kızartma Makinesi300036VarVarYokYok
Delong’hi Brillante CTJ 2103.W9002VarVarVarVar
TEFAL Element LS100071VarVarVar
Fakir Ladiva Toaster Ekmek Kızartma Makinesi135072VarVarVarVar
Vestel Şölen E3000100072VarVarVarVar
Philips HD2581/90 Daily Collection83082VarVarVarVar
Karaca 8501 Inox85072VarVarVarVar
Arzum AR2014 Altro90082VarVarVarVar

Tavsiye ettik: En İyi Tost Makinesi Tavsiye

Ekmek Kızartma Makinesi Hakkında Merak Edilen Sorular

 1. Ekmek Kızartma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Her elektronik üründe olduğu gibi ekmek kızartma makinesinde de göz önünde bulundurmak gereken birçok detay vardır. Ekmek kızartma makinesi alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun en önemli yanıtı, makinenin güvenlik açısından hangi özelliklere sahip olduğudur. Ekmek kızartma makinesi en iyisi hangisi olduğuna karar vermenizi kolaylaştıracak, dikkat etmeniz gereken diğer unsurları şöyle sıralayabiliriz:

  Herkesin damak tadı farklıdır. Kademeli ısı ayar düğmesi bulunan modeller, ekmeği farklı derecelerde kızartmayı sağlar.
  LED ekran, süreyi takip etmenizi sağlayarak ekmeğin yanmasını önler.
  Çörek, simit ve poğaça ısıtmak makineyi işlevsel kılar. Bu nedenle ekmek kızartma makinesinde ısıtma özelliğinin olmasına dikkat etmelisiniz.
  Kırıntı tepsisi bulunmayan makinelerde, kırıntılar zamanla yanarak kötü kokuya neden olur. En iyi ekmek kızartma makinesi modellerinde çıkarılabilir kırıntı tepsisi bulunur.
  Makineyi rutin olarak kaç kişinin kullanacağını göz önünde bulundurarak kapasite seçimini yapmalısınız.

  Tek kişi yaşıyorsanız veya iki üç kişilik mini hane için ekmek kızartma makinesi almayı planlıyorsanız 2 haznesi olan, çok ekstra özelliği bulunmayan modeller sizin için yeterli olabilir. Ancak kalabalık aileyseniz veya kahvaltıda misafir ağırlamayı seviyorsanız sizin için en iyi ekmek kızartma makinesi, büyük ebatlı ve çok fonksiyonlu makinedir. İşlevsel kullanım için makinenin sıcak tutma, ısıtma, buz çözme gibi özelliklerinin olmasına dikkat etmelisiniz.

 2. Kızarmış Ekmek Kaç Kalori?

  Beslenmenizde kalori miktarına dikkat ediyorsanız tercihinizi çavdar, tam buğday yahut kepek ekmeğinden yana yapmanızı öneririz. Kızarmış ekmek kaç kalori sorusunun yanıtı elbette ekmeğin türüne göre değişebilir. Genel olarak bir dilim kızarmış ekmeğin, normal ekmeğin yarısı kadar kalorili olduğunu söyleyebiliriz. Bir dilim normal kalınlıkta kızarmış ekmek 37 kaloridir.

 3. Ekmek Kızartma Makinesi Nasıl Kullanılır?

  Ekmek kızartma makinesi modelleri, farklı teknik özelliklere sahiptir. Fonksiyonların farklı olması ekmek kızartma makinesi nasıl kullanılır sorusunun yanıtını farklılaştırabilir. Bununla birlikte bu makinelerin işleyişi basittir. Ekmek kızartma makinesi kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli detay, kızartma makinesinin bölmelerine metal bir obje değdirmemektir. Metalin elektriği iletmesi riski nedeniyle makinenin bölmelerine kesinlikle metal değdirmeyin. Ekmeğin türüne göre kızartma süresinin değişebileceğini göz önünde bulundurun.

 4. Ekmek Kızartma Makinesi Nasıl Temizlenir?

  Ekmek kızartma makineleri, en sık kullanılan küçük ev aletlerinden biridir. Bu aletlerin içinde biriken ekmek kırıntıları, kötü kokuya neden olur. Ekmek kırıntı tepsisi çıkarılan modeller, bulaşık makinesinde yıkanabilme özelliğiyle ekmek kızartma makinesi temizliği için kolaylık sağlar.

  Kırıntı tepsisi olmayan modeller için ekmek kızartma makinesi nasıl temizlenir sorusu önemlidir. Bu modellerde temizliği makineyi ters çevirip hafifçe sallayarak yapabilirsiniz. Diğer alanlarda kullanılmayan bir diş fırçası; dış yüzey için ise nemli bir bez kullanabilirsiniz.

 5. Ekmek Kızartma Makinesi İle Neler Yapılır?

  Kızarmış ekmekle kahvaltıyı zenginleştirmek isteyenler, pratik kullanım vadeden ekmek kızartma makinelerini tercih eder. Elbette ekmek kızartma makinesi ile neler yapılır sorusunun tek yanıtı ekmek kızartmak değildir. Bazı makineler pişirme programıyla daha işlevseldir.

En İyi Ekmek Kızartma Makinesi; Uzman Görüşü

Ekmek kızartma makinesi tavsiyesi arayışındaki sizler için ekmek kızartma makinesine dair ipuçları paylaştık ve model önerilerinde bulunduk. Yazımızdaki kapsamlı bilgiler sayesinde en iyi ekmek kızartma makinesine kolayca sahip olabilirsiniz. Özellikle de kırıntı tepsisi çıkarılan modelleri uzun süre hijyenik şekilde kullanabilirsiniz. Ekmek kızartma makinesi kullanarak kızarttığınız ekmeklerle yaptığınız enfes kahvaltıdan sonra kahve keyfi için en iyi kahve makinesi arayışındaysanız, aşağıda önerdiğimiz en iyi kahve makinesi tavsiye yazımızı da okumanızı öneririz.

Tavsiye ettik: En İyi Ekmek Yapma Makinesi Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Selen Özçep tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için kullanıcı deneyimi ve bilgiyi harmanlayarak tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken en iyi ürünleri titizlikle seçmekteyim.
Türkiye’de tavsiye sitesi arayışında öne çıkan bu sitede uzman kadrosunda sizlerin ürünlere dair soru işaretlerini gidermek üzere çalışmalar yapmaktayım. En iyi ürün, ihtiyacı karşılayandır ve kişiden kişiye değişebilir. Bununla birlikte ürettiğim en iyi tavsiye içerikleri sayesinde en doğru ürün alternatifleri arasında seçim yapmanız kolaylaşacaktır.