en iyi elektrikli ızgara

En İyi Elektrikli Izgara Tavsiyeleri

En iyi elektrikli ızgara tavsiyeleri arayanlara yönelik hazırladığımız yazımızda en iyi dumansız elektrikli ızgara modellerini derledik.

En iyi elektrikli ızgara tavsiyeleri arayışındaki siz değerli okuyucularımız için en iyi dumansız elektrikli ızgara modellerini derledik ve elektrikli ne kadar elektrik yakar gibi merak edilen soruları yanıtladık.

Elektrikli ızgaralar; bahçe, balkon, teras ve piknik alanları için özel tasarlanır. Isı kaynağı olarak kömür veya gaz yerine elektrik kullanır. Bu sayede duman ve kokuya maruz kalmadan, çevreye zarar vermeden ızgara keyfi yapmak mümkündür. Açık ızgaralar veya 180 derece açılabilen kapak tasarımlarıyla şık duran tost makinesi şeklindeki ızgaralar etin uygun sıcaklıkta eşit pişmesini sağlar.

Elektrikli ızgaralar, etin daha az yağlı olmasını sağlayarak lezzetli ve sağlıklı yemekler hazırlamaya yardımcı olur. Etin yanı sıra börek ve sandviç gibi yiyecekleri ısıtma imkânı da tanır. Beyaz eşya markaları aracılığıyla farklı tasarımlarda farklı işlevlere sahip elektrikli ızgara modelleri sunulur. Peki, en iyi elektrikli ızgara hangisi?

En İyi Elektrikli Izgara Modelleri

Delonghi BQ100 Up&Down Dumansız Izgara

Delonghi elektrikli ızgara, yüksek fiyat etiketine sahip; fakat üst ve alt ızgarasının aynı anda kullanılması çok önemli bir avantaj. Yağ toplama haznesinin olması kolay temizlemenizi sağlar. Termostat ayarı sayesinde doğru ısıyı seçmek mümkündür. Tamamen dumansız olmasa da çok az duman yapan bir ızgara. Izgarayı ısıtarak kullanmanızı öneririz.

For more information: Delonghi BQ10

Fakir Cookwell Elektrikli Izgara

Elektrikli cam ızgara almak istiyorsanız Fakir’in bu modelini en iyi elektrikli ızgara alternatifleri arasında değerlendirebilirsiniz. Güç bakımından zayıf kalan bir model olsa da arkadaş davetleri için uygun. 5 kademeli ısı ayarı sayesinde yiyeceğe uygun ısıyı belirleyebilirsiniz. Cam kapaklı oluşu sayesinde kokusuz pişirmeye yardımcı olan bu ızgara, fazla yağları tek yerde toplayan yağ plakasına sahip. Plakasını bulaşık makinesinde yıkamak da mümkün.

Oneconcept Dr.beef Elektrikli Izgara

Bahçede ve terasta arkadaş grubu veya kalabalık aile için yemek vermeyi planlıyorsanız bu modeli alternatifler arasında değerlendirebilirsiniz. Bu elektrikli ızgara makinesi özellikle de ek bir üst ızgaraya sahip olması, yani katmanlı tasarımıyla elektrikli ızgara tavsiyesi listemizde yer aldı. Alt raf sayesinde gereken eşyalara kolayca ulaşabilirsiniz. Hem ayaklı hem tezgâh üstü kullanım için uygun olması ve 5 kademeli sıcaklık ayarı bulunması malzeme kalitesinden kaynaklanan açığı kapatmış diyebiliriz.

Gazella Brb3000 Barbecue Elektrikli Izgara

En iyi elektrikli mangal modelleri listemizde Gazella ile devam ediyoruz. Gazella elektrikli ızgaranın ızgara bölümü oldukça küçük, iki kişiden fazlası için yeterli olmayacaktır. Ancak sahip olduğu özelliklerle en iyi granit ızgara modellerinden biridir. Fiyat olarak orta segmente konumlanan ürünün öne çıkan özelliği pişen yiyeceklerin sıcak kalmasını sağlayan tepsiye ve dumansız pişirme sağlayan yağ tepsisine sahip olması. Teflon yüzeyinde yapışma veya yanma olmaz. Parçaları bulaşık makinesinde yıkanabilir olduğu için kolay temizlik avantajı sunar.

Korkmaz A333 – 02 Granit Mangalet Siyah

Orta segmentteki en iyi elektrikli ızgara modellerinden biri de Korkmaz A333 – 02. Yerli malını desteklemek istiyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz. Cihazın pişirme alanı çok geniş değil, çekirdek aile için yeterli olacaktır. Cihazın fişinin çıkarılabilir yapıda olması tabak kirletmeden servis yapmak bakımından avantaj sağlar. Isıyı uzun süre tutma özelliği de var. İs kokusu veya yoğun duman olmadan ızgara yapıp bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve satın almak için: Korkmaz Granit Elektrikli Izgara

Sinbo SBG-7102A Elektrikli Ayaklı Izgara

Bel ve sırt problemleri yaşıyorsanız sizin için en iyi elektrikli ızgara modeli ayaklı ızgara olacaktır. Sinbo’nun uygun fiyatlı elektrikli ayak ızgarası, diğer önerdiğimiz modellere göre biraz yavaş pişirse de 5 farklı sıcaklık ayarına sahip olması ve plakasının yanmaz, yapışmaz maddeden üretilmiş olması dikkat çekici.

Taner Elektrikli Et ve Balık Izgarası Tnrız 1701 Lüx Boy

Taner elektrikli ızgara en ucuz modelini en iyi elektrikli ızgara modellerinden biri yapan en önemli özelliği yanmaz, yapışmaz, paslanmaz oluşu. Yerli üretimi desteklemek için de tercih edebileceğiniz ızgara makinesinin parçalarının bulaşık makinesinde yıkanabilmesi de atlamamanız gereken bir detay. Taner ızgara, en iyi elektrikli mangal tavsiye yazımızda yer alsa da güç ayarının olmaması dezavantaj olabilir.

Elektrikli Izgara Karşılaştırma

Sektörde öne çıkan en iyi elektrikli ızgara modellerinin avantajlarına ve dezavantajlarına değindik.  Bu sayede en kullanışlı elektrikli ızgara hangisi sorusuna yanıt bulmanızı sağladık. Aşağıdaki tabloda en iyi ızgara modellerinde sahip olması gereken özellikleri daha net görebilirsiniz.

ÜRÜN ADIÇIKARILABİLİR PLAKAGÜÇ (W)AYARLANABİLİR TERMOSTATDÖKÜM PLAKA
Oneconcept Dr.beef Elektrikli IzgaraVar2000VarVar
Fakir Cookwell Elektrikli IzgaraVar1800VarVar
Gazella Brb3000 Barbecue Elektrikli IzgaraVar2400Var
Sinbo SBG-7102A Elektrikli Ayaklı IzgaraVar2000Var
Taner Elektrikli Et ve Balık Izgarası Tnrız 1701 Lüx Boy1000
Korkmaz A333 – 02 GranitVar1400VarVar
Delonghi BQ100 Up&Down Dumansız IzgaraVar1800VarVar

Elektrikli Izgara Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Izgara çeşitleri arasında en sağlıklısı elektrikli ızgaradır. Elektrikli ızgaraların çalışması için yalnızca elektriğe ihtiyaç vardır. Geleneksel barbekü ızgaralarına iyi bir alternatiftir. Ancak elektrikli ızgaranın güvenilirlik, temizlik kolaylığı, pratiklik gibi beklentilerinin karşılanması için birçok özelliğe dikkat etmelisiniz. İhtiyacınıza en uygun, en iyi elektrikli ızgara modeline sahip olabilmek için şu özelliklere dikkat etmelisiniz:

  • Bulaşık makinesinde yıkanabilme

Elektrikli ızgaranın kolay temizlenememesi zaman kaybettirir. Bu nedenle parçaları çıkarılabilen ve bulaşık makinesinde yıkanabilen modelleri tercih etmelisiniz.

  • Ayaklı, ayaksız ızgara çeşitleri

En iyi elektrikli ızgara önerileri olarak yazımızda yer verdiğimiz  modellerden anlaşılabileceği üzere elektrikli ızgaraların bazıları tezgâh üstü kullanım için uygunken bazıları ayaklıdır. Özellikle bel ağrısı gibi sorunlar yaşıyorsanız, depolama bakımından da sorun yoksa ayaklı elektrikli ızgara modellerini öneririz.

  • Granit kaplama

Elektrikli ızgara modelleri klasik mangal gibi görünebilir. Son dönemlerde çıkan modeller granit kaplamaya sahiptir. Granit kaplama yapışma veya yanma olmayacağı ve kolay temizlenebileceği anlamına gelir. En iyi elektrikli ızgara modelleri genellikle granit kaplamadır.

  • Kapaklı ızgara

En iyi dumansız elektrikli ızgara modelleri kapaklı olur. Elektrikli ızgaranızı evde kullanmayı planlıyorsanız duman ve kokuyu ortadan kaldırabilmek için kapaklı model tercih etmelisiniz.

  • Plaka büyüklüğü

Kalabalık bir aileyseniz plakası geniş olan ve pişen etlerin sıcak kalmasını sağlayan tepsisi de bulunan elektrikli ızgara modellerini tercih etmelisiniz.

Bu bilgiler ışığında en iyi elektrikli ızgara modelinin; granit kaplamalı, parçaları çıkarılabilen, kişi sayısına uygun genişlikte plakaya sahip, kullanım tercihine göre ayaklı olan, sıcak tutma tepsisi bulunan ve kademeli ısı ayarı özelliği bulunan modeller olduğunu söyleyebiliriz.

Elektrikli Izgara Hakkında Merak Edilen Sorular

Elektrikli Izgara Ne Kadar Elektrik Yakar?

Elektrikli ızgara almayı düşünenlerin, yanıtını en çok merak ettiği sorulardan biri de elektrikli ızgara ne kadar elektrik yakar sorusudur. Esasında sorunun yanıtı modele göre değişir. Watt değeri düşük olan modellerde pişirme süresi uzun olduğu için harcanan elektrik tüketimi de artar.

Elektrikli Izgara Temizliği Nasıl Yapılır?

Elektrikle çalışan ızgara modelleri sayesinde ev konforunda barbekü keyfi yapabilirsiniz. “Elektrikli ızgara nasıl temizlenir” endişesi keyfinizi yarım bırakabilir. Bu konuda da ipuçlarıyla size yardımcı olacağız. Elektrikli ızgara temizliği için şu adımları izleyin:
Pişirme işleminden sonra ızgaranın fişini çekip soğuduğundan emin olun. Plaka çıkarılabilir yapıdaysa plakayı ve damlama tepsisini bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz.
Izgaranızı elde yıkayacaksanız soğuk suya bulaşık deterjanı ya da sirke ve limon suyu karışımı ekleyin.
Izgarayı bu suda bekletme imkânınız yoksa sıvı püskürtme şişesinden yardım alabilirsiniz.
Karışımı ızgaraya uyguladıktan yumuşayan kalıntıları fırça ya da sünger kullanarak temizleyin.
Ardından bol suyla durulayın.

En İyi Elektrikli Izgara; Uzman Görüşü

Teknolojideki gelişmelerle birlikte farklı işlevlerle karşımıza çıkan en iyi elektrikli ızgara modelleri arasında seçim yapmanızı kolaylaştırmak üzere rehber hazırladık. Elektrikli ızgara satın almadan önce hangi özelliklere dikkat etmeniz gerektiğini, elektrikli ızgarayı nasıl temizleyebileceğinizi paylaştık ve en iyi elektrikli dumansız ızgara modellerini tavsiye ettik. Elektrikli ızgaranın ayaklı olmasını tercih ediyorsanız Sinbo SBG-7102A modelini, ızgaranın cam olmasını istiyorsanız Fakir Cookwell Elektrikli Izgara modelini tercih edebilirsiniz. Izgara yemeklerinin yerine tencerede kısık ateşte pişen yemekleri seviyorsanız ve en iyi düdüklü tencere önerilerine ihtiyaç duyuyorsanız, aşağıda linkini paylaştığımız en iyi düdüklü tencere tavsiye yazımızı da okumanızı öneririz.

Tavsiye ettik: En İyi Robot Süpürge Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Selen Özçep tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için kullanıcı deneyimi ve bilgiyi harmanlayarak tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken en iyi ürünleri titizlikle seçmekteyim.
Türkiye’de tavsiye sitesi arayışında öne çıkan bu sitede uzman kadrosunda sizlerin ürünlere dair soru işaretlerini gidermek üzere çalışmalar yapmaktayım. En iyi ürün, ihtiyacı karşılayandır ve kişiden kişiye değişebilir. Bununla birlikte ürettiğim en iyi tavsiye içerikleri sayesinde en doğru ürün alternatifleri arasında seçim yapmanız kolaylaşacaktır.