en iyi elektrikli scooter

En İyi Elektrikli Scooter Tavsiye

Elektrikli scooter tavsiye arayışındakiler için en iyi elektrikli scooter öneri derlemesi yaptık ve nasıl kullanılır gibi merak edilen soruları da yanıtladık.

En iyi elektrikli scooter tavsiye arayışındaysanız doğru sayfadasınız. Sizin için elektrikli scooter öneri derlemesi yaptık ve elektrikli scooter nasıl kullanılır gibi soruları yanıtladık.

Modern teknoloji hayatımızı şekillendirme ve yaşam standartlarımızı yükseltme potansiyeline sahip. Elektrikli scooter modelleri de inovatif (yenilikçi) bir ürün. Öyle ki elektrikli scooter çeşitleri, otomobil ve toplu taşıma araçlarının alternatifi haline geldi.

Elektrikli scooter’lar özellikleri, hafif yapısı ve katlanarak pratik kullanım sunması sayesinde uzun mesafeleri bile kolay kat edebilmeyi sağlayarak ulaşıma yeni bir boyut kazandırdı. Çevre dostu bir yaklaşımla üretilen elektrikli scooter’lar, bir ulaşım aracı olmanın ötesinde eğlenceli aktivite aracı işlevi de görür. Dayanıklı yapılarıyla uzun ömürlü kullanım vadeder.

Siz de trafikte vakit kaybetmeden, egzoz gazı solumadan ve geç kalma endişesi yaşamadan işe veya okula gitmek için elektrikli scooter almak istiyorsanız elektrikli scooter tavsiye listemizi ve rehberimizi mutlaka okumalısınız. Bu yazımız sayesinde hem en iyi elektrikli scooter hangisi sorusuna yanıt bulabilir hem de elektrikli scooter fiyatları üzerinde belirleyici olan unsurlar hakkında fikir edinebilirsiniz.

Hem Şehir Hem Arazi İçin En İyi Elektrikli Scooter Öneri

Inokim Ox Oxo Elektrikli Scooter

Inokim Ox Oxo model elektrikli scooter epey yüksek fiyat etiketine sahip. Bu nedenle çevre dostu olsa da bütçe dostu değil. Ancak hem şehir hem de arazi için en iyi elektrikli scooter  modeli arıyorsanız tercih edebilirsiniz. Kaliteli malzemesiyle (havacılık alüminyum alaşımı) ve süspansiyon patentli olmasıyla öne çıkan model hızlı katlanarak pratik kullanım sunar. İşlevsel ve aydınlatmalı LCD ekrana sahip model, 45 derece tepe tırmanmanıza olanak tanır. Dolayısıyla sıklıkla outdoor faaliyetlerinde bulunuyorsanız Inokim Ox Oxo, sizin için en iyi elektrikli scooter modeli olabilir.

Ayrıntılı bilgi için: Leopar Inokim Elektrikli Scooter

En Akıllı Elektrikli Scooter Öneri

Ninebot KickScooter MAX G30 Elektrikli Scooter

Ninebot KickScooter, yüksek fiyatlı bir model ve değiştirilebilir bataryaya sahip değil; fakat özellikleriyle fiyat etiketinin hakkını verebilir. En iyi elektrikli scooter modellerinden biri olan MAX G30, IPX5 onayına sahip yani tüm hava koşullarında kullanabilirsiniz. Karanlık ortamlarda güvenli sürüş için reflektöre sahip. Lastiklerinin düşük patlama riski için ilave jel katman ile donatılmış olması etkileyici. Akıllı Pil Yönetim sistemiyle gücü boşa harcamaz. Model en akıllı elektrikli scooter olarak önerdiğimiz bu elektrikli scooter şarj aletinin dezavantajı şarj aletinin olmaması, şarj cihazını ayrıca almalısınız. Ancak modelin sürüş hızı, Bluetooth bağlantısı, arıza hata kodları, sürüş modu ve pil seviyesi gibi bilgileri gösteren renkli ekrana sahip olması scooter için olmazsa olmaz özellik diyebiliriz.

En Pratik Elektrikli Scooter Öneri

Xiaomi Mi Pro 2 Elektrikli Scooter

Alınabilecek en iyi elektrikli scooter modellerine yönelik araştırmalarımızda en çok aratılan modelin Mi elektrikli scooter Pro 2 olduğunu gördük. Yorumları, modelin taşıdığı özelliklerle harmanladığımızda orta segmentte öne çıktığını görüyoruz. Eco, standart ve spor sürüş modlarıyla karşımıza çıkan modelin en dikkat çeken yönü, tek şarjla 45 km menzile sahip olması. 3 saniyede katlanması, tek düğmeyle çalıştırılabilmesi de kullanımda kolaylık sağlayan özellikler.

Parlak kırmızı arka lambasıyla arkanızda kalan insanlara frenleme yapacağınızı bildirebilirsiniz. Lastiklerinin 8,5 boyutunda kauçuk malzemeden üretilmiş olması güven verici. Modelin diğer modellere göre ağır olması, uzun şarj süresine sahip olması ve motor gücünün az olmasından kaynaklanan açıkları; ABS fren ve farklı sürüş modlarına sahip olması ve uzun menzili kapatacaktır. En pratik elektrikli scooter olarak önerdiğimiz bu model,  parçaları yani aksesuarları bakımından da zengin.

En Güvenli Elektrikli Scooter Öneri

CityMate Urban Elektrikli Scooter

En iyi elektrikli scooter markaları arasında bulunan CityMate’in orta segmente konumlanan bu ürününde en dikkate değer bulduğumuz özellik hız sabitleyici özelliği. Bu özellik sayesinde güvenli sürüş yapabilirsiniz. Alüminyum tasarımıyla dayanıklı olması ve 8,5 inç boyutundaki dolgulu lastikleri de güvenle sürüş yapmanızı sağlayabilecek özellikler. En güvenli elektrikli scooter tavsiye olarak önerdiğimiz modelde üç farklı sürüş modu var. Eco modunda saatte 6 km, orta modda saatte 20 km, hızlı modda saatte 25 km hızlarında seyahat edebilirsiniz. Katlanabilir yapısıyla pratik kullanım vadeden bir model. Ancak 100 kilogramlık taşıma kapasitesi biraz düşük ve bataryası değiştirilemez. Şarjı hızlı tükettiği yönünde olumsuz görüşler de olduğunu belirtmeliyiz.

En Donanımlı Elektrikli Scooter Öneri

E-PERFORMANCE Unico Dj-go Elektrikli Scooter

Unico Dj-go; 3 kademeli hız ayarı, telefon aplikasyonu desteği ve taşınma kolaylığıyla öne çıkan bir model. Motor gücünün yüksek olması, renkli LCD ekrana ve elektrikli disk fren sistemine sahip olması da bize göre modeli en iyi elektrikli scooter alternatiflerinde öne çıkardı. Yalnız bu scooter en donanımlı elektrikli scooter olsa da en fazla 20 derecelik eğimlere çıkabilir ve taşıma kapasitesi çok yüksek değil.

En Şık Tasarımlı Elektrikli Scooter Öneri

Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter

Mijia M365 modeli de Xiaomi’nin en iyi elektrikli scooter markası olma yolunda ilerlediğinin göstergesi. Öyle ki bu modeli de en iyi elektrikli scooter listemizde yerini aldı. M365, başarılı fren performansı mobil cihazlarda olduğu gibi güç tasarruf moduna sahip olması gibi cezbedici özelliklere sahip. Bu modeli en yüksek hızda 1 saat kesintisiz kullanmanız mümkün. İnce alüminyum malzemeden imal edilmiş olsa da güvenlikten ödün vermeyen bir scooter. 8.5 inçlik 2 adet tekerleği ve disk fren sistemi güvenlik açısından dikkate değer özellikler. En şık tasarımlı elektrikli scooter olarak önerdiğimiz bu modelin tek olumsuz yönü ise taşıma kapasitesinin düşük olması.

Uygun Fiyatlı Elektrikli Scooter Öneri

Volta VT1 Elektrikli Scooter

Volta VT1, elektrikli scooter en ucuz model olmasa da makul fiyat etiketine sahip ve özellikleriyle fiyat performans dengesini sağlayabilir. Hem kolay katlanması hem de hızlı şarj olabilmesi kullanımı kolaylaştıran özellikler. Elektrikli scooter dolgu lastik olduğunda güven verir. Bu uygun fiyatlı elektrikli scooter 8,5 inçlik patlamaz delikli dolgu lastikler kullanılmış. LED far ve LED arka stop lambasına sahip olması sayesinde gece sürüşü için ideal. Kullanıcı yorumlarında şikâyet edilen yönü ise yokuş kapasitesi olmaması.

En İyi Elektrikli Scooter Karşılaştırma

En iyi elektrikli scooter modellerinin avantajlarına ve göz ardı etmemeniz gereken dezavantajlarına değindik. Bu sayede en iyi yokuş çıkan elektrikli scooter modelinin ve en hızlı elektrikli scooter modelinin hangisi olduğuna kolaylıkla karar verebilirsiniz.  En iyi elektrikli scooter özellikleri hakkında açıklamalara yer verdiğimiz ve elektrikli scooter nereden alınır gibi merak edilen soruları yanıtladığımız rehberimizi incelemenizi öneririz.

ÜRÜN ADIAĞIRLIK
(kg)
TASARIMŞARJ SÜRESİ
(saat)
TIRMANMA
(derece/yüzde)
MENZİL
(km)
Inokim Ox Oxo Siyah Elektrikli Scooter33Katlanır13,545110
Ninebot KickScooter MAX G30 Elektrikli Scooter21Katlanmaz62065
Xiaomi Mi Pro 2 Elektrikli Scooter14,2Katlanır8-92045
CityMate Urban Elektrikli Scooter12Katlanır41525
E-PERFORMANCE Unico Dj-go Elektrikli Scooter12,5Katlanır –2035
Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter12,2Katlanır51430
Volta VT1 Elektrikli Scooter12,5Katlanır31420

Elektrikli Scooter Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Ucuz mal alacak kadar zengin değilim” sözü özellikle elektrikli scooter gibi yüksek fiyat aralığında sunulan ürünleri satın alırken hatırlanması gereken bir söz. Nitekim parayı kazanmak kolay değil ve hepimiz alacağımız ürünün hem kaliteli hem de bütçemize uygun olmasını isteriz. Elektrikli scooter modelinin en iyi olup olmadığını belirleyen fiyat performans dengesini sağlayabilmesi diyebiliriz.

Portatif tasarımları, yüksek hızlarıyla eğlenerek hızlı, kolay, güvenli ve çevre dostu ulaşım devrini başlatan elektrikli scooter modelleri arasında tercihinizi yaparken dikkat etmeniz gereken özellikler şunlar:

  • Menzil

Elektrikli scooter kaç km gider elektrikli scooter almadan önce gündeme gelen ilk sorudur. Elektrikli scooter kaç km hız yapar sorusu da merak edilir. Aslında elektrikli scooter kaç km gider sorusunun yanıtı yaş grubu, kullanıcı ağırlığı ve model doğrultusunda değişkenlik gösterir. Örneğin, elektrikli scooter öneri listemizde yer alan Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter, 30 km menzil ve saatte 25 km hız sunar.

  • Motor gücü

Motor gücü, teknolojideki gelişmelerle doğru orantılı olarak gelişti. Motor gücünün rahat kullanım sağlayabilmesi gerekir. Araştırmalarımız doğrultusunda en iyi elektrikli scooter motoru 350 W olanlar diyebiliriz.

  • Pil (batarya)

Bir elektrikli scooter modelinin ne kadar iyi olduğunu belirleyen en önemli özelliklerden biri ne kadar sürede şarj olduğu ve tam bataryayla ne kadar mesafe gidebildiğidir. Elektrikli scooter kaç saat gider sorusunun yanıtı modele göre değişkenlik gösterir. Elbette bu noktada aracı ne kadar süre kullanacağınızı göz önünde bulundurmalısınız. Çoğu marka çıkarılabilir bataryaya sahip model üretir. Bu modelleri daha kolay şarj edebilirsiniz.

  • Ağırlık ve fren mesafesi

Scooter modelinin ağır olması fren yapma mesafesinin uzun olduğu anlamına gelir. Dolayısıyla çok ağır bir scooter kullanarak dönüşlerde zorlanabilirsiniz. Bu nedenle scooter alırken hem kendi ağırlığınızı hem de aracın ağırlığını dikkate almalısınız.

  • Taşıma kapasitesi ve tırmanma

Elektrikli scooter kaç kilo taşır sorusu da satın alma aşamasında gündeme gelen sorulardan biridir. Elbette bu sorunun yanıtı modele göre değişir. Kilonuz scooter’ın taşıma kapasitesinden fazlaysa aracınız daha düşük performans gösterir. Bu nedenle taşıma kapasitesi uygun bir model tercih etmelisiniz.

  • Lastik boyutu

Motosiklet ve bisiklet modellerinde olduğu gibi elektrikli scooter’larda da lastik ne kadar büyük olursa sürüş o kadar iyi olacaktır. Bu nedenle çok küçük tekerleri olan modeller yerine büyük tekerli modelleri tercih etmelisiniz.

  • Şasi yüksekliği

Elektrikli scooter’ın tabanının yerden yüksek olması yolun bozuk olması durumunda engebeden etkilenmeyip kolay ilerlemeyi sağlar.

En iyi elektrikli scooter modelini seçerken onunla kaç tur yapacağınıza, uzun yokuşları olan bir konumda kullanıp kullanmayacağınıza göre karar vermelisiniz.

Elektrikli Scooter Hakkında Merak Edilen Sorular

Elektrikli Scooter Kaç Yaşında Kullanılır?

Scooter kullanımında hâkimiyet önemlidir. Bu nedenle motor hareketleri bakımından sorunu olmayan her çocuk elektrikli de olsa scooter kullanabiliyordu. Ancak elektrikli scooter yönetmeliğinin onaylanmasıyla elektrikli scooter kaç yaşında kullanılır sorusunun yanıtı değişti. Nitekim elektrikli özelliği scooter’ı oyuncak kategorisinden çıkaran bir özelliktir. 15 yaşını bitirmemiş olanlar elektrikli scooter kullanamaz. Sürücüler, dönüşlerde bisiklet yolundaki e-skuter sürücülerine ilk geçiş hakkını vermek zorunda olacak. Ayrı bisiklet yolu olması durumunda e-skuter’lar taşıt yolunda sürülemeyecek. Ayrıca sırt çantası hariç yük ve yolcu taşınamayacak.

Elektrikli Scooter Nasıl Kullanılır?

Elektrikli scooter bir kaykay türü ve ulaşım aracıdır. Aslında elektrikli scooter nasıl kullanılır sorusunun detaylı bir yanıtının olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü bu ulaşım aracının yönü ve hızını ayarlamak için direksiyona hâkim olmak yeterlidir. Esas önemli olan nokta trafik kurallarına da hâkim olup trafiğin aksamasına sebebiyet vermemektir.

Elektrikli Scooter Nerede Satılır?

Hobi ve kısa mesafeli ulaşım amaçlı kullanılan scooter’ı şehir içinde, köy ve kasabalarda dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Bu araçlar farklı zemin tiplerine ve mevsime göre çeşitli modellerle karşınıza çıkacaktır. Motor gücü, malzeme kalitesi ve batarya kalitesi bir araya geldiğinde performans artar.

Katlanır yapıdaki scooter’ı araba bagajında ya da omzunuzda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Elektrikli scooter nerede satılır sorusunun yanıtı elbette spor mağazalarıdır. Spor mağazalarının ve üretici markaların web siteleri ve sanal pazaryerlerinde de elektrikli scooter satılır.

Elektrikli Scooter Ne Kadar?

Elektrikli scooter kilidi veya dolgu lastikli olması gibi birçok etkene göre değişen fiyat aralığında sunulur. Asıl belirleyici olan ise kaç kilometreye kadar tek şarj ile kullanıma imkân verdiğidir. Yani saatte 20 kilometre yapan ile saatte 25 kilometre yapan model farklı fiyat etiketine sahiptir. Elektrikli scooter kullanımını deneyimleyerek satın almak için elektrikli scooter kiralama hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

En İyi Elektrikli Scooter; Uzman Görüşü

En iyi elektrikli scooter tavsiyeleri ve satın alma ipuçları arayışındaki sizler için hazırladığımız bu rehberle hangi elektrikli scooter alınmalı sorusuna yanıt bulabilmenize yardımcı olduk. Elbette bir modelin en iyi olduğunu belirleyen ihtiyacı ne ölçüde karşıladığı ve fiyat etiketinin hakkını verip vermediğidir. Bahsettiğimiz ipuçlarıyla ihtiyacınıza ve bütçenize uygun modele sahip olabilirsiniz.

Elektrikli scooter vazgeçilmez bir eğlence aracıdır diyebiliriz; fakat öncesinde bir ulaşım aracıdır. Bu nedenle elektrikli scooter’ı kullanırken güvenliğe dikkat etmelisiniz. Motorlu taşıtlar yönetmeliği gereği saatte 25 km hızdan daha fazla hızlanan araçları kullanmak için ehliyetiniz olması gerekir. Elektrikli scooter kullanırken kask takmayı unutmayın.

Çoğu scooter modellinin frenleri hassas olur. Bu nedenle yeni scooter’ınızla pratik yapmadan uzun mesafeli seyahatlere çıkmamanızı öneririz. Elektrikli bisikletler de ilginizi çekiyorsa aşağıda linkini paylaştığımız en iyi elektrikli bisiklet tavsiye yazımızı da okumanızı öneririz.

Tavsiye ettik: En İyi Elektrikli Bisiklet Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Selen Özçep tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için kullanıcı deneyimi ve bilgiyi harmanlayarak tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken en iyi ürünleri titizlikle seçmekteyim.
Türkiye’de tavsiye sitesi arayışında öne çıkan bu sitede uzman kadrosunda sizlerin ürünlere dair soru işaretlerini gidermek üzere çalışmalar yapmaktayım. En iyi ürün, ihtiyacı karşılayandır ve kişiden kişiye değişebilir. Bununla birlikte ürettiğim en iyi tavsiye içerikleri sayesinde en doğru ürün alternatifleri arasında seçim yapmanız kolaylaşacaktır.