en iyi elektrikli şofben

En İyi Elektrikli Şofben Tavsiyeleri

Elektrikli şofben tavsiye arayanlar buraya! Elektrikli şofben tehlikeli mi gibi soruları ve en iyi elektrikli şofben hangisi sizler için yanıtladık.

Bizlere en iyi elektrikli şofben hangisi sorusunu yönelten siz değerli okuyucularımız için elektrikli şofben önerileri derledik ve elektrikli şofben tehlikeli mi, çok elektrik harcar mı gibi soruları yanıtladık.

Şofbenler, termosifonlardan farklı olarak sıcak suyu kullanım anında üretir. Genelde doğal gaz ve elektrikle aktifleşir. Şofben çeşitleri arasında en yaygın kullanılan elektrikli şofbendir. En iyi elektrikli şofben modelleri sayesinde enerjiden tasarruf yapmak da mümkün olur.

En iyi elektrikli şofben markaları her çeşit elektrikli şofbeni farklı özelliklerle kullanıcılara sunar. Bu durum en iyi elektrikli şofben modeline seçim yapmayı zorlaştırabilir. Siz de onlarca markanın geniş ürün gamı arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız ve en iyi elektrikli şofben tavsiye yazılarına ihtiyaç duyuyorsanız doğru sayfadasınız. Sizin için en iyi elektrikli şofben modellerini derledik ve elektrikli şofben kullanımı hakkında ipuçlarını paylaştık.

En İyi Elektrikli Şofben Hangisi

Veito Flow S Ani Su Isıtıcı

Veito, en iyi elektrikli şofben markası olarak öne çıkan bir markadır. Küçük yapısına rağmen yüksek güç üreten Veito Flow S, 5 litreye kadar su verir. 3 kademeli ısı ayarına sahip cihazın aşırı ısınma emniyeti de var. Ancak enerji tüketiminin yüksek olduğunu belirtmeliyiz.

Ayrıntılı bilgi için: Veito Flow S Su Isıtıcı

Arzum AR 012

Elektrikli şofben en iyisi diyebileceğimiz modellerden biri de de Arzum’un 012 modelidir. Çok fazla yer kaplamayan bir elektrikli şofben istiyorsanız Arzum AR 012 sizin için en iyi elektrikli şofben olabilir. Özel duş ahizesiyle birlikte gelen şofben sıcaklık ve su debisi ayarına sahiptir. 3 kademeli tüp rezistansı sayesinde sıcak su için beklemeniz gerekmez. Yalnız az suda aktifleşmeyebilir.

Fakir Devita Elektrikli Şofben

Güzel tasarımıyla dikkat çeken Fakir Devita, birinci kademesi yetersiz kalan bir model olsa da malzeme kalitesi ve aşırı ısınma emniyeti sayesinde en iyi elektrikli şofben listemizde yerini aldı. Cihazı üçüncü kademede kullanmanızı öneririz.

Baymak BT 7000 Elektrikli Şofben

Baymak, en iyi şofben markaları arasında bulunur ve çok sık tercih edilir. Baymak’ın BT 7000 modeli su basınç emniyetine sahip olmasıyla ön planda olan en iyi elektrikli banyo şofbeni modellerinden biridir. Çok yüksek bir fiyat etiketine de sahip değil. 3 kademeli ısı ayarı sayesinde istediğiniz sıcaklıkta çalıştırabilirsiniz. Yalnız elektrikli şofben kurulumu sizin sorumluluğunuzda olacaktır.

İhlas Aura Microcontrol Şofben

Geniş bir alana sahipseniz bu şofben modeli size uygun olmayacaktır. Ancak ürün hem uygun fiyatlı hem de  pratik kullanıma sahip olmasıyla iyi bir alternatif olabilir. Çoklu kullanım imkânı sunan Aura Microcontrol, şebeke veya depo suyuyla çalışabilir. Çift switch ve çift termostat sayesinde aşırı ısınmalara karşı koruma sağlayan şohben, anında sıcak su sağlar. Ayrıca otomatik başlatma,5 emniyetli güvenlik sistemi ve üç kademeli sıcaklık ayarı gibi cezbedici özelliklere sahip.

Simetra Premium Elektrikli Şofben

Elektrikli şofben önerileri sunmaya Simetra Premium ile devam ediyoruz. Şofbenin kompakt tasarımlı olmasını istiyorsanız banyolarda az yer kaplayan bu modeli tercih edebilirsiniz. 3 litreye kadar su veren bu model; uygun fiyatlı olması, 8 emniyetli güvenlik sistemine sahip olması, 7 saniyede suyu ısıtması ve 3 kademeli ısı ayarına sahip olması sayesinde en iyi elektrikli şofben tavsiyeleri listemizde yerini aldı. Ekstra malzeme gerektirmeden kolay monte edebileceğiniz bu şofbeni yalnızca banyoda kullanabilirsiniz.

Jumbo Elektrikli Şofben

Yerli üretimi desteklemek istiyorsanız fiyat performans dengesi sağlayan bu modeli tercih edebilirsiniz. 7 emniyetli güvenlik sistemi ve susuz çalışmaya karşı otomatik kapanma özelliği güven verici. Basınç yükselmelerine karşı koruma sağlayan emniyet sibobu da var. Su basınç anahtarı, su girişi olmadığında çalışmayı durdurur. Sıcaklık ayar düğmesi ve kademe kontrol anahtarı kullanımda kolaylık sağlayan özellikler. İkaz lambaları sayesinde aksilik olduğunu fark edip hızlıca önlem alabilirsiniz. Yalnız enerji verimliliği yüksek olmadığı için uzun vadede masraflı olabilir.

En İyi Elektrikli Şofben Karşılaştırma

Sektörde öne çıkan en iyi elektrikli şofben modellerinin avantajlarına ve göz ardı etmemeniz gereken dezavantajlarına değindik.  Bu sayede en iyi elektrikli şofben hangisi ve en iyi elektrikli şofben markası hangisi gibi sorularınıza yanıt bulmanızı sağladık. Şofbenlerin hangi özelliklere sahip olması gerektiğini aşağıdaki tablo ile daha iyi görebilirsiniz.

ÜRÜN ADIAŞIRI ISINMA EMNİYETİSICAKLIK KONTROLÜENERJİ SINIFI
Veito Flow S Ani Su IsıtıcıVarVar
Arzum AR 012 Var Var B
Fakir Devita Elektrikli Şofben
Baymak BT 7000 Elektrikli Şofben Var Var A
İhlas Aura Microcontrol Şofben Var Var A+
Simetra Premium Elektrikli Şofben Var Var
Jumbo Elektrikli Şofben Var Var

Elektrikli Şofben Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Elektrikli şofbenler, diğer alternatif su ısıtıcı cihazlara göre çok daha az yer kaplar ve daha ekonomiktir. Elektrikli şofben elektrik tüketimi, elektrikli şofben arızaları durumunda hizmet alınacak servis gibi birçok noktada dikkatli olunması gereken bir üründür. Modelin en doğru model olduğunu belirleyen unsurlar; elektrik gücü, kapasite, kullanım alanı gibi unsurlardır. Bu bağlamda en iyi ısıtan elektrikli şofben satın alırken şunlara dikkat etmelisiniz:

  • Enerjiden uzun vadede tasarruf edebilmek için yüksek enerji sınıfına sahip şofben modelini tercih etmelisiniz.
  • Bacalı şofben modelleri, suyu ısıtmak için ihtiyaç duyduğu oksijeni cihazın takılı bulunduğu odadan alır. Bu durum baca tıkanıklığı ya da oksijen yetersizliğinden kaynaklanan zehirlenmelere sebebiyet verir. Teknolojik açıdan daha donanımlı olan hermetik şofben modelleri, sıcak suyu 8 ila 10 saniyelik gecikmeyle üretir; fakat daha güvenlidir.
  • Montaj yerini sıcak su kullanılan yerlerle arasındaki uzaklığa göre belirlemelisiniz. Eviniz çok büyükse birden fazla elektrikli şofben yerleştirebilirsiniz. Elektrik prizlerinin şofbenin kullanımına uygun olduğundan da emin olmalısınız.
  • Şofbeni aynı anda birden fazla alanda sıcak su ihtiyacınızı karşılamak için kullanmayı planlıyorsanız hem mutfak hem banyo için şofben almalısınız.
  • Şofben satın almadan önce akım gücü konusunda bir elektrikçiye danışın ve akım gücüne uygun şofbeni tercih edin. Bu sayede “elektrikli şofben ısıtmıyor” gibi şikâyetlerin oluşmasını önleyebilirsiniz.
  • Geniş güvenlik önlemleri olan şofbenler sayesinde cihazı güvenle kullanabilirsiniz.
  • Satıcının güvenilir olmasına ve teknik destek de sunmasına dikkat etmelisiniz.
  • Kurulum ve montaj işlemlerini mümkün olabilirse yetkili servis personellerine bırakın.

Elektrikli Şofben Hakkında Merak Edilen Sorular

Elektrikli Şofben Çok Elektrik Harcar Mı?

Elektrikli şofben almayı düşünen kullanıcıların yanıtını en çok merak ettiği sorulardan biri de elektrikli şofben çok elektrik harcar mı sorusudur. Sorunun yanıtını belirleyen kullanımdır. Örneğin, şofbeni günde 1 saat kullanıyorsanız 2 KW elektrik tüketmiş olursunuz. Elektrikli şofbeni enerjiden tasarruf ederek kullanabilmek için sıcak su borularınızı izole ettirin ve tek yönlü vana kullanın. Suyun sıcaklığının en fazla 50 derecede kalmasını sağlayın. Sıcak suya ihtiyacınız olmadığında şofbeni kapatmanız ve su sızıntısının olmadığına emin olmanız da enerji tasarrufu sağlayacaktır.

Elektrikli Şofben Bakımı Nasıl Yapılır?

Satın aldığınız elektrikli şofben, en iyi elektrikli şofben modeli de olsa düzenli bakım yapmadığınız zaman istediğiniz performansı sunamayacaktır. Bakımı yapılmayan elektrikli şofbende kireç birikmesi nedeniyle suyun kalitesi düşer. Isıtma performansının da düşmesi daha çok enerji tüketimine sebebiyet verir. Dolayısıyla elektrik faturanız daha kabarık gelebilir. Elektrikli şofben bakımı için şu adımları izlemelisiniz:

1. Şofbenin tamamen kapalı olduğundan emin olduktan sonra kullanma kılavuzu talimatına göre şofbeninizin içini açın.
2. Eşanjör bölümüne temizleyici ürünü (kireç çözücü veya çamaşır suyu) dökün ve  15-20 dakika bekletin.
3. Bekleme süresinin sonunda tamamen durulandığından ve kuru olduğundan emin olunca ürünü kapatın. İçinde kalan zararlı madde varsa akmasını sağlamak için ilk kullanım öncesi suyu boşa akıtın.

Elektrikli Şofben Tehlikeli Mi?

Elektrikli şofben, tesisat ve topraklama hattı uygun yapıldıysa, doğru monte edildiyse ve doğru kullanılırsa tehlikeli değildir. Yani, elektrikli şofben tehlikeli mi sorusunun yanıtını belirleyen cihazın en doğru şekilde üretilmiş, monte edilmiş olması ve doğru kullanılmasıdır. Hermetik şofbenler, dış havayla bağlantılı olduğu için daha güvenilirdir.

Elektrikli Şofben Neden Isıtmaz?

Elektrikli şofbenin bakımı düzenli yapıldığında ve doğru kullanıldığında sorunsuz kullanılabilen cihazlardır. Bununla birlikte şofbenin ısıtmaması veya suyu az ısıtması hatta su akıtması gibi elektrikli şofben arızaları olması da mümkündür. Peki, elektrikli şofben neden ısıtmaz? İşte bu noktada sorunun yanıtı da soruna göre değişir. Şöyle ki; şofbenin içindeki kabloların yerinden çıkması, kademe anahtarının arızalı olması, şofbene enerji gelmemesi şofbenin suyu ısıtmamasına neden olur. Suyun az ısınması ise bu sorunlardan farklı olarak cihazın kireç kaplamış olmasından, fıskiye deliklerinin çok geniş olmasından da kaynaklanır.

En İyi Elektrikli Şofben; Uzman Görüşü

Bu yazımızda elektrikli şofben en iyisi hangisi sorunuza yanıt olabilecek modelleri derledik ve  “elektrikli şofben az ısıtıyor” gibi şikâyetlerin oluşması olasılığını minimuma indiren, enerji tüketimini azaltan ipuçlarını paylaştık. Elektrikli şofben ihtiyacınız için Veito ve Fakir’in modellerini öneririz. Klima ihtiyacınız da varsa aşağıda paylaştığımız en iyi klima tavsiye yazımızı da okumanızı öneririz.

Tavsiye ettik: En İyi Oda Termostatı Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Selen Özçep tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için kullanıcı deneyimi ve bilgiyi harmanlayarak tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken en iyi ürünleri titizlikle seçmekteyim.
Türkiye’de tavsiye sitesi arayışında öne çıkan bu sitede uzman kadrosunda sizlerin ürünlere dair soru işaretlerini gidermek üzere çalışmalar yapmaktayım. En iyi ürün, ihtiyacı karşılayandır ve kişiden kişiye değişebilir. Bununla birlikte ürettiğim en iyi tavsiye içerikleri sayesinde en doğru ürün alternatifleri arasında seçim yapmanız kolaylaşacaktır.