En İyi Epik Filmleri Tavsiye

Bu yazımızda en iyi epik filmleri tavsiye arayanlar için imdb puanı yüksek epik filmleri tavsiye listesi sıraladık. İşte en iyi epik filmleri:

Epik film, büyük ölçekli, geniş kapsama ve etkileyici panoramik görüntülere sahip film yapım tarzıdır. Roger Ebert gibi araştırmacılara göre terimin kullanımı zaman içerisinde değişmiş ve bazen bir film türünü belirtirken bazen büyük bütçeli yapımları nitelemek için bir sıfat olarak kullanılır olmuştur.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Epik_film

İMDB Puanı Yüksek Epik Filmleri

Tarih, insanların her zaman özel olarak ilgi duyduğu alanlar arasında yer almakta. Özellikle yakın tarihten ziyade mitolojik tarihin ele alındığı sinema sektörü, insanların hayal kurarak derin izlenimler kazanmasına büyük ölçekte olanak sağlamakta. Epik olarak adlandırılan filmler, genel olarak ya tarih öncesini anlatır ya da günümüzde gerçekleşmesi oldukça zor olan konuları ele alır. Bu türe ilgi duyan kişiler için en iyi epik filmleri tavsiye vererek farklı filmler izlemenize katkı sağlayacağız.

The Dark Knight – Kara Şövalye

the dark knight

Batman filmi, her ülkeden her yaş grubu insan tarafından ekrana kilitlenerek izlenmektedir. Christian Bale ile özdeşleştiği ifade edilen film, ikinci serisi ile izleyicileri tekrardan ekran karşısına kilitlemeyi başarmıştır. Kara Şövalye filmi, en iyi epik filmleri tavsiye listemizin ilk sırasında yer almaktadır. Konusu itibari ile spoiler vermekten kaçınarak sizlere kesinlikle filmi izlemenizi öneriyoruz. Konusu hakkında vereceğimiz en ufak ipucu filmden keyif almamanıza neden olacaktır.

Yüzüklerin Efendisi Serisi

yüzüklerin efendisi serileri

Listemizin birinci sırasında olmayı hak eden bu film, biraz eski yapım olmasından dolayı ancak ikinci sırayı hak etmiştir. 3 seriden oluşan bu seri, her bir serisi ile en iyi epik filmleri tavsiye listemizde yer almaktadır. Epik dünya içerisinde dünyayı ele geçirmeye olanak sağlayan yüzüğü yok etmeye çalışan bir dizi insan, amaçları doğrultusunda tüm tehlikelere karşı koyabiliyorlar. Eğer daha önce hiç izlemedi iseniz muhakkak bu seriye başlamanızı öneririz.

Interstellar – Yıldızlararası

interstellar–yıldızlararası

2014 yılında vizyona giren Interstellar – Yıldızlararası, en iyi epik filmleri tavsiye yazımız içerisinde ilk sırada yer almaktadır. Dünya, artık yaşanılacak bir yer olmaktan çıkmıştır. Toprak veriminini tamamen kaybeden dünya, açlık, sefalet ve ölümle mücadele etmektedir. Bu konu üzerine gizlice oluşturulmuş bir ekip, uzayda alternatif çözüm önerileri aramaktadır. Acaba filmin sonu nasıl bitmektedir?

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Gamze BÜLBÜL tarafından yazılmıştır

Editör/İçerik Üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde, çok sayıda model arasında bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun modele karar vermenizi kolaylaştırıyorum.
Sitemizde hem deneyim hem bilgiyi odak noktamıza alıp satın alma rehberi oluşturuyorum. Aynı zamanda hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgileri sunuyorum. Ürünler diğer modellerden daha zayıf özelliklere veya daha iyi özelliklere sahip olabilir. Bu noktada sunduğum bilgileri göz önünde bulundurup bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun modele karar verebilirsiniz.