en iyi gebelik testi

En İyi Gebelik Testi Tavsiye

Gebelikten şüpheleniyor, en hızlı, en erken ve en iyi hamilelik testi hangisi ihtiyaç duyuyorsanız, en iyi gebelik testi markaları sizler için sıraladık.

Gebelik testi nasıl yapılır gibi gebelik testine dair merak edilen tüm konulara açıklık getiriyoruz. En iyi gebelik testi hangisi, en iyi hamilelik testi markası nedir öğrenmek için yazımızın devamını okumalısınız.

Kırmızı iki düz çizgi veya (+) sembolü, bir kadının hayatında dönüm noktası olabilir. Siz de bu özel deneyimi yaşamak için yalnız olmayı, hastaneye gitmemeyi tercih ediyorsanız yapmanız gereken tek şey gebelik testi edinmektir. Elbette evde en iyi sonuç veren gebelik testi için, test seçiminden kullanıma pek çok detaya dikkat etmelisiniz. İşte bu noktada seçiminizi kolaylaştırmak için gebelik testi en iyi sonucu ne zaman verir gibi sorularınızı yanıtlıyor ve en iyi hamilelik testi markaları derliyoruz. Bu sayede en iyi idrarda gebelik testi tercihinizi kolayca yapabilirsiniz.

En İyi Hamilelik Testi

1. Clearblue Dijital Gebelik Testi

en iyi gebelik testi
clearblue gebelik testi

Clearblue gebelik testi, yüksek hassasiyet oranıyla doğru sonuç verir. Kaç haftalık hamile olduğunuzu da öğrenebilirsiniz. Dünyanın ilk dijital gebelik testi Clearblue’nun en önemli avantajı, adetin geciktiği ilk günden itibaren kullanılabilmesi ve herhangi bir saatte yapılabilmesidir. Kullanımı çok basittir. “Test hazır” sembolü yanıp söndükten sonraki birkaç dakikada test sonucunu öğrenebilirsiniz. Handikabı ise çok zor bulunmasıdır.

Ayrıntılı bilgi için: Clearblue Gebelik Testi

2. Laboquick Ultra Erken Hamilelik Testi

en iyi gebelik testi
laboquick hamilelik testi

Laboquick gebelik testi, en iyi kaset gebelik testi alternatiflerinden biridir. Aynı markanın ovulasyon testi de vardır. Bazı satıcılar 2’si bir arada satmayı tercih eder. Ultra hızlı bir testtir. Cinsel ilişkiden 5 gün sonra hamileliği tespit edebilir. En önemli avantajı çizgileri net göstermesidir. Kalem tipinde en iyi erken gebelik testi diyebiliriz. En iyi gebelik testi laboquick pratiktir.

3. Predictor Early Gebelik Testi

en iyi gebelik testi
predictor early hamilelik testi

Predictor Early, beta HCG ölçme konusunda erken dönemde bile çok hassastır. Hatta Predictor en iyi erken gebelik testi markası diyebiliriz. Çok küçük değeri bile algılayabilir. Dezavantajı birçok gebelik testine göre yüksek fiyatlıdır.

4. Freely Hızlı Gebelik Testi

en iyi gebelik testi
freely hamilelik testi

En iyi hamilelik testi hangisi diye sorulduğunda verilen yanıtlardan biri de Freely hızlı gebelik testidir. Cinsel ilişkiden 8 – 10 gün sonra uygulamak mümkündür. En iyi gebelik idrar testi alternatiflerinden biri olsa da damla şeklinde test yapıldığı için çubuk hamilelik testlerine göre kullanımı pek pratik değildir.

5. Days Comfort Gebelik Testi

en iyi gebelik testi
days comfort hamilelik testi

Days Comfort gebelik testi, evde yapılan en iyi gebelik testi alternatiflerinden biridir. Cinsel ilişkiden 5 gün sonra kolayca uygulayabilirsiniz. Hızlı bir test olması sayesinde de en iyi hamilelik testi markası olarak bilinir. Bununla birlikte diğer önerdiğimiz en iyi gebelik testleri ile kıyasladığımızda erken tespitte başarısı düşüktür.

Gebelik Testi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamilelik bir kadının hayatında yaşayabileceği en önemli şey, hatta bir dönüm noktasıdır. Dolayısıyla testin de en iyi sonuç veren erken gebelik testi olmasını ister. En iyi hamilelik testi fiyatları; marka, kalite ve fonksiyon doğrultusunda değişkenlik gösterir. Farklı testleri uygulayarak daha net sonuç alabilirsiniz.

Gebelik testi alırken dikkat emeniz gerekenlerin başında son kullanma tarihi gelir. Son kullanma tarihi geçmiş bir gebelik testi, piyasadaki en iyi gebelik testi markası da olsa hatalı sonuç verecektir. Plastik idrar toplama kaplarıyla birlikte gelen gebelik testleri, testi daha kolay yapma imkânı sağlar.

Gebelik Testi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamilelik testini satın alırken olduğu gibi yaparken de son kullanma tarihini tekrar kontrol etmek gerekir. Gebelik testi yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta uygulamadan 2 saat önce sıvı almamış olmaktır. Bu bağlamda gebelik testi günün hangi saati yapılmalı sorusunu gündüz şeklinde yanıtlayabiliriz. Gebelik testini sabah yapmak şart mı diye soruyorsanız hemen yanıtlayalım. Testi öğle veya akşam saatlerinde de testi uygulayabilirsiniz; fakat en doğru sonuç için testi sabah uygulamalısınız.

Evde Eski Usul Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Günümüzde hemen her şeyin kolaylaşmasını sağlayan inovatif bir ürün vardır. Hızlı sonuç veren gebelik testi de bunlardan biridir. Yine de geleneksel yöntemlere de sıklıkla başvurulur. Siz de kocakarı yöntemiyle hamile olduğumu nasıl anlarım diye merak ediyorsanız evde eski usul gebelik testi nasıl yapılır yanıtlayalım.

Eski yöntemlerle hamile olduğunuzu anlamanın pek çok yolu vardır. En popüler yöntemler şunlar:

 • Gebelik testi yapmak için ihtiyacınız olan iki yemek kaşığı kabartma tozu, tek kullanımlık şeffaf plastik bardak. Kabartma tozunu okuduğunuzda, kabartma tozu ile hamilelik testi olur mu dediğinizi duyar gibiyiz; ama evet, kabartma tozunu kaba koyup idrarınızı üzerine yaptığınızda köpük olursa hamile olduğunuzu anlayabilirsiniz.
 • Sirke kullanarak da gebelik testi yapmak mümkündür. Sirke ile gebelik testi nasıl yapılır, hemen açıklayalım. Plastik şeffaf bir kabın içine biraz sirke döküp idrarınızı yaptığınızda sirkenin rengi değişirse hamile olduğunuzu anlayabilirsiniz.
 • Bir başka yöntem de diş macunu kullanmak. Diş macunu ile gebelik testi nasıl yapılır, hemen açıklayalım. Plastik şeffaf bir kabın içine iki yemek kaşığını dolduracak miktarda beyaz renkli diş macunu ekleyin. İdrarınızı diş macununun üzerine eklediğinizde karışım mavi veya köpüklü bir hal alıyorsa hamile olduğunuzu anlayabilirsiniz.
 • Gebelik testi yapmak için plastik şeffaf bir kabın içine bir çorba kaşığı şeker veya tuz ekledikten sonra idrarınızı üzerine ekleyin. Tuzun veya şekerin, hemen erimeyip topaklanması hamile olduğunuzu gösterir.

Diş macunu, sirke, kabartma tozu, şeker veya tuzla gebelik testi doğru mu tartışılır. Elbette en doğru yöntem Beta HCG kan testidir. Testsiz hamile olduğumu nasıl anlarım diye soruyorsanız yanıtı size belirtiler verir. Hamilelik belirtileri; adet kanamasının gecikmesi, meme başının renginde koyulaşma, uyuma isteği, göğüslerde gerginlik hissi, vajinal akıntı, mide ve sindirim problemleridir.

Gebelik Testi Hakkında Merak Edilen Sorular

 1. En İyi Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

  Hamile olduğundan şüphelenen bir kadının, yanıtını ilk merak ettiği şey gebelik testi nasıl yapılır sorusundur. Gebelik testi doğru zamanda, doğru şekilde kullanılmadığında idrar gebelik testi en iyi marka da olsa sonuç doğru olmayacaktır. Gebelik testini yapmadan önce çıkabilecek olumsuz sonuca da psikolojik olarak kendinizi hazır hissetmeniz önemlidir.

  Gebelik testi, farklı markalar tarafından farklı tasarımlarda çıkarılır. Bazı markaların testlerinde çift çizgi yerine (+) sembolü pozitife işaret eder. Bazı testlerde idrarın ayrı bir kaba yapılıp kitin o kaba batırılması istenir. Uygulama şekli genel olarak benzerdir. Test çubuğunun idrara 5 saniye temas etmesi gerekir. Çubuğu çok sıcak veya soğuk olmayan düz bir zemine bırakıp beklemek gerekir. En doğru uygulama yöntemi için en iyi gebelik testi olarak tercih ettiğiniz testin kullanma talimatlarını dikkatle okumalısınız.

 2. En İyi Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır?

  Gebelik testinin yanlış sonuç vermemesi için doğru zamanda kullanmak önem taşır. Sahi, gebelik testi en iyi ne zaman sonuç verir? Gebelik testi regl periyodunun gecikmesinden en az beş gün ile bir hafta sonrasında yapılır.

 3. Hamilelik Testi Kaç Dakikada Belli Olur?

  Hamilelik için yapılan kan testi, testin yapıldığı sağlık kuruluşunun yoğunluğuna göre değişmekle birlikte 1-3 saat arasında sonuçlanır. Evde yapılan hamilelik testi daha kısa sürede sonuçlanır. Test yaptıktan sonraki 5 dakika içinde hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Gebelik testinde kaçıncı dakikada ikinci çizgi belli olur sorusu, sonucun doğruluğu açısından çok kritiktir. İkinci çizginin net olarak ortaya çıkması 3 dakikadan uzun sürede gerçekleştiyse testi tekrarlamalısınız.

 4. Bozuk Gebelik Testi Nasıl Anlaşılır?

  Gebelik testinin negatif olması veya pozitif çizginin net olmaması durumunda bozuk gebelik testi pozitif çıkar mı, bozuk gebelik testi nasıl anlaşılır soruları gündeme gelir. Bu testlerin hata oranı çok düşüktür. HCG seviyesini saptama yeteneğini kaybetmiş bir gebelik testi yanlış negatif sonuç verebilir. Test reaksiyon süresinden önce kontrol etmek, erken dönemde test yapmak, testin talimatlarına uymamak, akşam toplanan seyreltilmiş idrar, testin son kullanma tarihinin geçmiş olması, çeşitli ilaçlar ve dış gebelik yanlış sonuca sebebiyet verir. Güvenilir sonuç için gebelik testini adet gecikmesi olduğunda yapmak gerekir.

 5. Gebelik Testinde Silik Çizgi Ne Anlama Gelir?

  Gebelik testinde silik çizgi hamilelik mi anlaşılamadığı için belirsizlik oluşur. Gebelik testinde silik çizgi aşağıdaki durumlarda oluşur:

  – Kimyasal gebelik (erken dönem düşük),
  – Test için kullanılan boyanın idrardan etkilenerek yayılması,
  – Adet tarihinden 5 gün önce test yapılması,

  Gebelik testinde ikinci çizginin silik olması durumunda en doğru sonuç için Beta HCG kan testi yaptırmalısınız.

 6. Ovulasyon Testi Gebeliği Gösterir Mi?

  Obulasyon testi, yani yumurtlama testleri yumurtalama günlerinin belirlenmesini sağlar. Bu testler ile yumurtlama döneminde idrarda yükselen LH hormonu takip edilir. Değerin yüksek olması durumunda hamile kalma şansı yüksek demektir. Dolayısıyla ovulasyon testi gebeliği göstermeyip yumurtlama dönemini gösterir. Kadınlar adetin 11. gününde yaptığı ovulasyon testi sonucunun olumlu olması durumunda, takip eden 24-36 saatlik zaman diliminde cinsel ilişkiye girdiğinde yüksek ihtimalle gebe kalabilir.

Gebe kalmayı henüz planlamıyorsanız en güvenilir doğum kontrol yöntemi olan doğum kontrol hapına ihtiyaç duyabilirsiniz. En iyi doğum kontrol hapı hangisi sorunuzun yanıtını, aşağıda linkini paylaştığımız tavsiye yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Tavsiye ettik: En İyi Doğum Kontrol Hapı Tavsiye

En İyi Gebelik Testi; Uzman Görüşü

Gebelik şüphesi durumunda en iyi gebelik testi ne zaman yapılır gibi aklınıza takılabilecek hemen hemen tüm soruları yanıtladık. Gebelik testine dair ipuçlarının yanı sıra en iyi gebelik testi markaları önerilerinde bulunduk. Gebelik şüphesi doğduğunda, annelik içgüdüsünden kaynaklanan heyecan veya istenmeyen gebeliğin endişesiyle testi doğru uygulayamayabilirsiniz. Bizim önerimiz en güvenilir sonuç için kandaki beta HCG değerini ölçtürmenizdir. Nitekim sonuç pozitif çıktığında da kan testi gerekir; çünkü beta HCG hormonu, kadın hastalıklarına bağlı olarak yükselebilir. Yine de en iyi hamilelik testi hangisidir sorusunu, erken tespit açısından Predictor Early olarak yanıtlayabiliriz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Fatih SÖĞÜT tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken deneyim çerçevesinde tüm kategorilerde en iyileri seçmekteyim.
Satın alma süreci kimi zaman bilgi eksikliği nedeniyle uzun zamana yayılabilir. Objektif bakış açısıyla ürün nasıl kullanıcı deneyimi oluşturur ve diğer modellerden farkı nedir sorularına yanıt veriyorum. Bu sayede süreci kolaylaştırarak ihtiyacınıza en uygun ürüne bütçenizi sarsmadan da sahip olabilmenizi sağlıyorum.