en iyi halı yıkama makinesi

En İyi Halı Yıkama Makinesi Tavsiye

Halısı için yıkama makinesi tavsiye arayan takipçilerimize en iyi halı yıkama makinesi marka ve modellerini sıraladık.

Halı yıkama makinesi öneri arayışındakiler için, halı yıkama makinesine dair tüm detayları paylaştık ve en iyi halı yıkama makinesi hangisi sorusunu yanıtladık.

Halılar evdeki en önemli toz kaynağı, bakterilerin yuvasıdır. Bu nedenle temizliğin en kritik unsurlarından biri de halı temizliğidir. Uzmanlar da halıları en az yılda bir kere yıkamayı önerir. Evde halı temizliği zahmetli bir süreçtir. Halı yıkama hizmeti ise pek de ekonomik sayılmaz. İşte tam da bu noktada halı yıkama makineleri devreye girer.

Endüstriyel ve sanayi tipi ibareleriyle sunulan makineler, profesyonel halı yıkama makinesi olarak halı yıkama fabrikalarında kullanılır. Otomatik halı yıkama makinesi çift fırça ruloya sahiptir ve deterjanın ve suyun oranını, yıkama süresini belirleme imkânı tanıyan programları sayesinde her kiri temizlemeyi sağlar. Peki, en kaliteli halı yıkama makinesi modelleri hangileri?

En İyi Halı Yıkama Makineleri

1. Cleanvac ISV 2800 S Halı Koltuk Temizleme Makinesi

Cleanvac ISV serisi, en iyi buharlı koltuk yıkama makinesi modellerine sahiptir. Serinin 2800 S modeli, halı yıkama şirketleri tarafından kullanılan endüstriyel temizleme ürünüdür. Dolayısıyla ağırlığı fazla; fakat tekerlekleri sayesinde pratik şekilde kullanabilirsiniz. 150-170 derece buharla temizleme yaptığı için mikrop ve bakterileri tamamen yok eder. Islaklık ve koku bırakmaz. Halı, koltuk ve yatak temizliği için kullanabileceğiniz bu makinenin en önemli özelliği hem sıcak sulu hem soğuk sulu yıkama özelliğinin olmasıdır. Zemin yıkama aksesuarları da var. Dolayısıyla bu büyük halı yıkama makinesi, en iyi sanayi tipi halı yıkama makinesi alternatifidir.

2. LG Vn7116hnt Aqua Elektrikli Süpürge ve Halı Yıkama Makinesi

Halı yıkamalı elektrik süpürgesi tavsiye arayışındakilerin tercih edebileceği en iyi modellerden biri de LG Vn7116hnt Aqua modelidir. Makinenin en iyi özelliği HEPA 13 filtrenin yanı sıra siklon filtreye de sahip olmasıdır. Havayı da temizleyen makinenin toz haznesini boşaltmak kolay. Teleskopik hortumu ve aksesuarlarıyla cam yüzey dâhil olmak üzere hemen her yeri temizleyebilirsiniz. Makinenin motor gücü, muadillerinden çok yüksek olmasa da aksesuar çeşitliliği, kullanım kolaylığı ve emiş gücünün uzun süre sabit kalması halı yıkama makinesinde olması gereken özelliklerdir.

3. Karcher Se 5.100 Halı ve Koltuk Yıkama Makinesi

Fransız menşeili Karcher, en iyi halı yıkama makinesi markası da diyebiliriz. Markanın özellikle profesyonel kullanım için pek çok modeli vardır.  Karcher’ın SE 5.100 halı yıkama makinesi modeli, motor gücü ve emiş gücü bakımından önceki modelden daha zayıftır; fakat az elektrik harcayan minimal tasarımlı bir makinedir. Eviniz çok büyükse kablo uzunluğu yetersiz kalabilir. En iyi özelliği sadece kuru temizleme yapmamasıdır. Halı ve koltuklarınızı su ve deterjan ile yıkayabilirsiniz. Güçlü vakum özelliği ve geniş toz haznesi bulunan makineyi ıslak kuru süpürge olarak kullanabilirsiniz. Bu özellikleriyle en iyi halı yıkama makineleri arasında yer alır. Markanın sadece koltuk yıkamak için üretilmiş modeli, daha güçlü özelliklere sahiptir ve en iyi koltuk yıkama makinesi modelidir; fakat halı yıkama aparatını ayrıca temin etmek gerektiği için satın alma maliyeti daha yüksektir.

Ayrıntılı bilgi için: Karcher Halı Yıkama Makinesi

4. Fakir Deluxe Line Halı Yıkama Makinesi

Halı ve koltuk yıkama makinesi tavsiye listemize, “dünyada tek kirli su tahliye sistemi” olarak lanse edilen Fakir Deluxe halı yıkama makinesi ile devam ediyoruz. Hem ıslak hem kuru vakum yapabilme avantajı sağlayan makine, en iyi halı yıkamalı elektrik süpürgesi olarak da değerlendirilebilir. 22 litrelik kirli su tankına sahip makinenin en beğendiğimiz özelliği Ökö Power motor ile %40 enerji tasarrufu yapmayı sağlamasıdır. Kablo sarma özelliğine sahip oluşu sayesinde düzenli saklayabilirsiniz.  Makinenin dikkat çeken özelliklerinden biri de yıldız filtre, köpük filtre ve kâğıt torbanın bir arada bulunmasıdır. Üç farklı filtre temizlik performansını artırdığı gibi arıza oluşumuna engel olur.

5. Arnica Hydra Rain ET12101 Halı Yıkama Makinesi

Arnica Hydra Rain süpürge, sahip olduğu özelliklerle en iyi koltuk yıkama makinası hangisi sorusuna yanıt niteliğindedir. Arnica Hydra Rain, suyu hem temizlik için hem de filtreleme için kullanır. Bu sayede hava hem temiz hem hoş kokulu hale gelir. HEPA13 filtresi, ince tozları ve alerjik parçacıkları ortadan kaldırır. 6.5 metrelik elektrik kablosu ile tek bir prizden büyük bir evi kesintisiz temizlemek mümkündür. Aksesuar bakımından zengin bir makine olması ve kablo sarma yuvasının olması da bize cazip gelen ve en iyi halı yıkama makinesi tavsiye listemizde yer vermemizi sağlayan özelliklerdir.

6. Fantom Robotix CC-9500 Su Filtreli Halı Yıkama Robotu

A sınıfında, yerli üretim ve fiyat performans açısından en iyi halı yıkama robotu olarak önerimiz Fantom Robotix CC-9500 modelidir. Modelin sikoln filtre ve HEPA filtresinin bulunmaması dezavantajları olsa da çok yönlü temizlik yapabilen bir makine olması cezbedicidir. Makinenin beş farklı temizlik seçeneği var: Sıvı vakumlama, hava ortam temizleme, halı yıkama, su filtreli ıslak vakumlama ve toz torbalı temizlik. Halı ve koltuk yıkama makinesi en iyisi olarak önermemizin bir başka nedeni de iç parçalarının muadillerine göre kolay ayrılmasıdır. Bu makineyi kolay temizlemeyi sağlar. Dolayısıyla uzun ömürlü bir makine diyebiliriz. Emiş gücü, kablo uzunluğu ve geniş tank kapasitesiyle bütçesi kısıtlı olanlar için iyi bir alternatiftir.

En İyi Halı Yıkama Makinesi Karşılaştırma Tablosu

Aşağıdaki tabloda halı yıkama makinesi önerileri listemizde yer verdiğimiz modellerin teknik özelliklerini belirttik. Bu sayede en iyi buharlı koltuk yıkama makinesi hangisi, en iyi ıslak kuru halı yıkama makinesi hangisi gibi sorularınıza kolaylıkla yanıt bulabilirsiniz.

ÜRÜN ADIMOTOR GÜCÜ (W)EMİŞ GÜCÜ (W)EMİŞ TÜRÜSİKLON FİLTREEPA/HEPA FİLTRETOZ KAPASİTESİ (litre)KİRLİ SU TANK KAPASİTESİ (litre)TEMİZ SU TANK KAPASİTESİ (litre)
Cleanvac ISV 2800 S
LG Vn7116hnt Aqua1600300Islak/KuruVarVar3
Karcher Se 5.1001400210Islak/KuruYokYok4
Fakir Deluxe Line1600Islak/KuruYokYok23,5
Fantom Robotix CC-95002400220IslakYok794
Arnica Hydra Rain ET121012400Islak/KuruYokVar
halı yıkama makinesi en iyi ürünler karşılaştırma tablosu

Tavsiye ettik: En İyi Elektrik Süpürgesi Tavsiye

Halı Yıkama Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halı yıkama makinesi fiyatları,  özellikleri ve fırça sayısı doğrultusunda değişir. Halı yıkama makinesi alırken bütçenizi belirledikten sonra marka konusunda emin olmalısınız. En iyi halı yıkama makinesi markaları, satış sonrası hizmetler ve garanti süresi konusunda iyi ve bilinirliği yüksek markalardır. Makineler arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken diğer kriterleri şöyle sıralayabiliriz:

 • Halı yıkama makinelerinin ağır olması ve zor hareket etmesi, temizlik sırasında daha çok efor sarf etmenize neden olur. Bu nedenle hafif makineleri tercih etmelisiniz.
 • Vakum gücü yüksek halı yıkama makineleri özellikle işlemeli halılarda temizliğin detaylı olmasını sağlar.
 • Tank kapasitesi düşük bir makine, temizliğin sürekli kesintiye uğramasına neden olur. Bu nedenle geniş hacimli tanka sahip modelleri tercih etmelisiniz.
 • Bir halı yıkama makinesinde ne kadar çok fırça ve başlık varsa o kadar fazla halı tipini ve koltukları yıkamak mümkündür. Ayrıca, fırçanın kıllarının esnek ve orta sertlikte olması da makine ile temizliğin verimli olmasını sağlar.
 • Halı yıkama makinesi tavsiye ve yorumlarına göre karar verirkenarasında seçim yaparken malzeme kalitesi en kritik noktalardan biridir. Paslanmaz çelik dışındaki malzemeler paslanma nedeniyle işlevini önemli ölçüde kaybedebilir.
 • Motor gücü, halı yıkama makinesinin performansında önemli ölçüde etkilidir. Yüksek motor gücü yüksek performans anlamına gelmekle birlikte yüksek elektrik tüketimi de demektir.
 • Halı yıkama makineleri, elektrikli süpürgelerden daha yüksek sesle çalışır. 85dB ses işitme koruyucu olmadığı takdirde tehlikeli ve zarar vericidir. Halı yıkama makinelerinde ortalama ses seviyesi 80dB olarak ölçülür.
 • Tank kulpları kullanımın pratik olmasını sağlar. Kablonun ve borunun uzunluğu, otomatik kablo sarma fonksiyonu da kullanım açısından önemli özelliklerdir.
 • Halı yıkama makinesini, ahşap ve fayans yüzeyleri temizlemek için de kullanmaya ihtiyaç duyuyorsanız çok programlı ya da hem ıslak hem de kuru temizlik yapan halı yıkama makinelerini tercih etmelisiniz. Çok işlevsel halı yıkama makineleri ile koltuk yıkama da yapmak mümkündür.
 • Su geçirmeyen kontrol anahtarı bulunan halı yıkama makineleri ev kazalarını önlemek açısından avantaj sağlar.
 • Asma aparatıyla birlikte gelen modeller, depolama alanının yetersiz olduğu evlerde makineyi gövdesiyle asarak saklama avantajı sağlar.

Halı yıkama makinesi satın alırken olduğu gibi kullanım esnasında da dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu detaylar şunlardır:

 • Ev tipi halı yıkama makinesi kullanmadan önce halının makine ile temizlik için uygun olup olmadığını tespit etmelisiniz. Bunun için halı üreticisinin talimatlarını okumalısınız.
 • Halı yıkama deterjanı, lekeler için etkili iyi bir deterjan olsa da halıya veya makineye uygun olmayabilir. Makine üreticisinin önerdiği şekilde yıkama yapmalısınız.
 • Halı yıkama makinesi ile halı veya koltuk temizliği yaptıktan sonra tankların içinde kirli su veya deterjan kalmadığına; fırçalarda kir kalmadığına emin olmalısınız.

Halı Yıkama Makinesi Hakkında Merak Edilen Sorular

 1. Halı Yıkama Makinesi Nasıl Kullanılır?

  Halı yıkama makinesi kullanım kılavuzu, halı yıkama makinesi nasıl kullanılır sorunuza yanıt verecektir. Halıyı makine ile temizlemeden önce tozları süpürün. Temiz su haznesini su ile doldurup makinenin türüne ve halının türüne göre halı yıkama makinesi şampuanı ekleyin. Makinenin halı yıkama aparatlarını doğru şekilde taktıktan sonra kullanım kılavuzundaki adımlara göre makineyi kullanın.

 2. Halı Yıkama Makinesine Ne Konur?

  Evde halı yıkama makinesi ile halı ve koltuk temizliğinde öğrenmeye en çok ihtiyaç duyulan soru halı yıkama makinasının içine ne konur sorusudur. Elbette en etkili deterjan, bu makineler için özel üretilen halı şampuanlarıdır. Halı yıkama makinesine Arap sabunu konur mu merak ediyorsanız hemen yanıtlayalım. Elbette halının dokusuna zarar vermemek için saf sabun ya da Arap sabunu tercih edebilirsiniz.

 3. Halı Yıkama Makinesiyle Koltuk Nasıl Yıkanır?

  Koltuk ve halı yıkama makinesi ile koltuk yıkama koltuğa zarar verir mi, halı yıkama makinesiyle koltuk nasıl yıkanır merak konusudur. Koltuğu makineyle yıkamanın koltuğa zarar vermediğini belirtelim. Hem ıslak hem kuru temizleme yapan makineler ile koltukları temizleyebilirsiniz.

 4. Halı Yıkama Makinesi Nasıl Yıkar?

  Halı yıkama makineleri, aparatları sayesinde zemin kaplama, kilim ve koltuk temizliği de yapmayı sağlar. Peki, halı yıkama makinesi nasıl yıkar? Bu makineler toz ve kir emme özelliği olan hortumları ve fırçaları ile yıkama çırpma ve sıkma yapar. En iyi halı ve koltuk yıkama makinesi sayesinde kurumuş kırmızı şarap lekesinden kahve lekesine pek çok inatçı lekeyi kolayca temizleyebilirsiniz.

 5. Halı Yıkama Makinesi Kendi Kendine Kapanıyor, Ne Yapmalıyım?

  Halı yıkama firmalarına en çok danışılan konulardan biri halı yıkama makinesinin kendi kendine kapanmasıdır. Siz de halı yıkama makinesi kendi kendine kapanıyor, ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız tek yapmanız gereken makineyi kapatıp depoyu boşaltmaktır. Çünkü makinenin kapanmasının nedeni deponun tamamen dolu olmasıdır.

 6. Halı Yıkama Makinesi Su Çekmezse Ne Yapmak Gerekir?

  Halı yıkama makinesi kullanımında makinenin su çekmemesi karşılaşılan bir durumdur. Bu durumda çözüm depoyu temiz su ile doldurup su hortumunu ve ucunu değiştirmek, ardından vakum filtresini yıkamaktır. Su pompasında sorun olması durumunda ise servise başvurmanız gerekecektir.

 7. Halı Yıkama Makinesinde Toz Gelince Ne Yapmalı?

  Halı yıkama makinesinden toz gelmesi filtre değişimi geldiğine işaret edebilir. Sorunun hortumun veya düz oluklu filtrenin doğru şekilde monte edilmemiş olmasından kaynaklanması da mümkündür.

 8. Halı Yıkama Makinesi Emiş Gücünde Düşme Varsa Ne Yapılır?

  Halı yıkama makinesi filtre torbası veya hortumunda tıkanıklık olması veya filtrenin yanlış monte edilmiş olması durumunda, makine en iyi ev tipi halı yıkama makinesi de olsa emiş gücünde düşme olur. Bu durumda filtre torbası ve hortumu kontrol edip doğru yerleştirdiğiniz emin olmalısınız.

En İyi Halı Yıkama Makinesi; Uzman Görüşü

Halı yıkama makinesi en iyi olmalı diyen takipçilerimiz için en iyi halı koltuk yıkama makinesi modellerini sıraladık. Bununla yetinmeyip halı yıkama makinesi satın alma sürecinde aklınıza gelebilecek pek çok soruya yanıt verdik. Bizce ev tipinde LG Vn7116hnt Aqua modeli iyi bir alternatiftir. Bütçe daha kısıtlıysa ve HEPA filtreli bir model arayışındaysanız Arnica Hydra Rain ET12101 modelini öneririz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.