en iyi katı meyve sıkacağı

En İyi Katı Meyve Sıkacağı Tavsiye

Katı meyve sıkacağı öneri arayan takipçilerimize en iyi katı meyve sıkacağı markalarını araştırarak katı meyve sıkacağı tavsiye listemizi sıraladık.

Yazımız içerisinde siz değerli takipçilerimiz için katı meyve sıkacağı alırken nelere dikkat edilmeli ve en iyi katı meyve sıkacağı tavsiye listemizi sıraladık.

Taze ve anında meyve suyu sıkılmasını sağlayan katı meyve sıkacakları, günümüz mutfaklarında oldukça fazla kullanılmaya başlanılmıştır. Özellikle de içinde bulunduğumuz zaman zarfında organik ürünleri kullanımının gittikçe artması ile birlikte, mutfakta oldukça fazla zaman geçiren bayanların, lokantaların, kafelerin ve yiyecek&içecek servisi yapan mekanların en büyük yardımcıları haliyle katı meyve sıkacakları olmuş durumdadır. Peki, hal böyle iken bizlerde takipçilerimiz için hangi marka katı meyve sıkacağını sağlıklı malzemeden üretmekte, en iyi katı meyve sıkacağı ve katı meyve sıkacağı alırken nelere dikkat edilmeli sizler için açıkladık.

En İyi Katı Meyve Sıkacağı Hangisi

Takipçilerimiz için hazırladığımız en iyi meyve sıkacağı yazımıza kısa bir giriş yaptıktan sonra ayrıntılı bir şekilde katı meyve sıkacağı alırken nelere dikkat edilmeli konusunu ele aldık. Şimdi ise sıra geldi katı meyve sıkacağı tavsiye listemize.

Kuvings EVO820DS Premium Whole Slow Juicer Katı Meyve Ve Sebze Sıkacağı

Slow Juicer (yavaş sıkım) veya cold press (soğuk sıkım) diye ifade edilen katı meyve sıkacakları yıllardır alıştığımız bıçak sistemi yerine bir sıkma vidası ile doğal yollarla sıkım işlemini yapar. Eski tip sistemler 800-1500 W iken slow juicer sistemler 200-300 W gibi çok daha düşük enerji ile çalışabilirler. Yavaş döndürülen vida nedeni ile düşük enerji tüketmesine rağmen 1500W tüketen eski meyve sıkacaklarından en az 3 kat daha fazla tork gücü elde eder. Bu da sıktığınız meyve veya sebzenin çok daha verimli sıkılmasını sağlar.

En iyi katı meyve sıkacağı tavsiye listemizin ilk sırasında kuvings ürününü vermemizin haklı sebeplerinden birisi de birçok dalda yapılan testlerde İngiltere’de katı meyve sıkacaklarının Rolls Royce’u olarak nitelendirilen Kuvings’i bizde inceledik. Kuvings bu alanda detaylı incelendiğinde kesinlikle en iyisi olduğunu kanıtlıyor. Sebeplerine gelince;

Slow juicer sistemler içerisinde 82mm besleme haznesine sahip tek cihaz. Bu da kullanıcıya ön hazırlık yapmadan hızlı bir şekilde sıkma işlemini yapmasına olanak sağlıyor. Kuvings kolay temizlik aparatı ile herkesin büyük derdi olan yıkama ve saklama için büyük kolaylık sağlıyor. Aksi taktirde insanlar ilk aldığında birkaç kez kullandıktan sonra parçalarının yıkama zorluğu nedeniyle cihazını raflarda unutuyor ve bir daha da kolay kolay kullanmıyor.

Kuvings’in 5. Nesil meyve sıkacağı 240W enerji tüketmesine rağmen 280 civarında bir tork gücü sağlayan güçlü motoru sayesinde pancar, havuç, zencefil gibi zorlu besinlerle dahi rahatlıkla başa çıkabiliyor ve posalarını son derece kuru çıkartıyor. Böyle bir tork gücü birçok endüstriyel üründe dahi olmayan bir tork gücü. Kuvings sıkma işleminin gerçekleştiği tüm üst parçalarını bpa free tritan malzemeden üretiyor. Bu parçalar normal plastiğe göre son derecede sağlam. Yani yere düşürmeyle kırılabilecek parçalar değil.

Bir diğer konu olan çalışma gürültüsü konusunda Kuvings 35 dB gibi oldukça düşük seviyede sıkma işlemini gerçekleştiriyor. Ayrıca yapılan test sonuçlarında sıkma verimliliğinin yanı sıra klasik meyve sıkacaklarından en az 6 kat daha fazla vitamin oranlarını içermektedir. Tabi bu testler sadece laboratuar ortamlarında yapılabiliyor. Ancak klasik bir meyve sıkacağı ile Kuvings arasındaki lezzet farkı kesinlikle farkediliyor ve bahsedilen 6 kat fazla vitamin içerdiğini aradaki lezzet farkıyla da anlıyorsunuz.

Ayrıntılı bilgi için: Kuvings Premium Katı Meyve Sıkacağı

Philips Viva Collection HR1887/80 Yavaș Sıkım Katı Meyve Sıkacağı

Elektronik ürünlerde bulunan profesyonel bıçakları ve sağlamlığı ile bilinen philips bu sefer karşımıza katı meyve ve sebze sıkacağı ile çıkmaktadır.

Philips viva collection hr1887/80 serisinde; 70mm XL ürün besleme borusu ile rahat meyve ve sebze girişi ve 150w motor gücüne sahiptir. Ürün ayrıca mikro süzgeçli QuickClean teknolojisi ve çıkartılabilir parçaları ile en fazla 90 saniye de temizlenebilmektedir. Ayrıca ürünün içerisinden nefis tarifler yer almaktadır.

Ürünü kullananlar genel anlamda, ürünün aşırı sessiz çalıştığını, posasını güzel ayırdığını ve çok pratik temizlendiğini dile getirseler de bazı alışveriş sitelerinin yorum bölümünde 1-2 yorumda olumsuz olarak posasının sulu kaldığını ve ürünün çok hassas olup kırılmaya yatkın olduğunu belirttiklerini tespit ettik. Ama şuda var ki her ürünün nadiren de olsa hataları çıkabiliyor. Burada ürün gerçekten sorunlu mu diyemedik çünkü %80 gibi bir kitlenin aynı özelliklerden memnun kalması tabiki de gerçekliğini kırıyor.

Arçelik K-1579 800W Tam Elma Inox Katı Meyve Sıkacağı

Yerli markamız arçelik üretimi k-1579 serisi katı meyve sıkacağı başarılı deneyimlere imza atmaktadır. Ürün 800W gücünde olup 2 ayrı hız kademesi ile çalışmaktadır. Çıkarılabilir posa kabı ile temizlikte kolaylık sağlayan ürün aynı zamanda meyve ve sebzeleri posasından başarılı bir şekilde ayırmaktadır. Tüm bu özellikler dışında ürünü kullanan kullanıcıların deneyimlerine gelecek olursak fiyatına göre gayet başarılı sonuçlar verdiğini ve başarılı bir şekilde zorlanmadan sıkım yaptığını ancak aşırı gürültülü çalıştığını belirtmektedirler.

Homend 2704 Enerjuicer Katı Meyve Sıkacağı

Ürün 350w motor gücünde olup 2 kademeli hız ayarı ile çalışmaktadır. Bulaşık makinesinde yıkanabilen paslanmaz .elikten üretilmiş filtresi aynı zamanda performan açısından da güçlendirilmiştir. Yalnız burada belirtilmesi gereken bir dez avantajı ise 1-2 parçası tornavida ile sökülebildiği için detaylı temizliği zor olabilir. Lakin ürün meyve ve sebzeleri zorlanmadan sıkabilmektedir. Katı meyve ve sebze sıkacağına fazla para vermek istemiyorsanız bu ürünü gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Katı Meyve Sıkacağı Hakkında Merak Edilen Sorular

Katı Meyve Sıkacağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

1. Kolay temizlenebilmesi;
Katı meyve sıkacakları her ne kadar organikliği veya keyfi üzere kullanılsa da bir iki bardak için 15-20 dakika hatta bazı ürünlerde 30-40 dakika temizlik yapılması gerçekten can sıkıcı olabilmektedir. Durum böyle iken neden 1 dakika içinde temizlenebilen bir ürün almayasınız. Ayrıca parçalarının bulaşık makinesinde yıkanabilmesi de oldukça önemlidir.
2. Posasını kuru bırakması;
Bazı katı meyve sıkacakları meyveyi fazla sıkamadığı için posasını sulu bırakmaktadır. O yüzden ürün alırken posasını tamamen kuru ve un ufak edebilen filtre yani meyve&sebzeleri sıkan filtre deliklerinin ince olmasına dikkat ediniz.
3. Yüksek motor gücü;
Motor gücü düşük ürünlerde özellikle de ürün çabuk yorularak kendisini 10-15 dakika dinlenme moduna alarak kapatmaktadır. Düşünün bardağınızn yarısını doldurdunuz tam o esnada makine ısınarak kendini kapattı durum ne kadar da can sıkıcı ve kötü. Yada daha kötüsü motoru çok zorlanmadan yandı. Tüm bu aksilikler olmasa dahi moto gücü düşük ürünlerde sürtünme fazla olup meyvenin veya sebzenin suyu daha verimsiz alınmaktadır. Yüksek tork gücü yani güçlü ve yüksek motor gücüne sahip ürünler daha az sürtünme oluşturduğu gibi daha fazla verim elde etmektedir. Ayrıca üründe zorlama olmayacağından ısınmaz ve arıza yapmaz daha uzun ömürlü kullanmanızı sağlar.
4. Geniş besleme alanı;
Geniş besleme alanına sahip olmayan ürünler de meyve veya sebzeleri ağzı dar olduğundan tüm tüm koymak yerine doğrayarak koymalısınız. Fakat besleme ağzı geniş ürünlerde meyve veya sebzelerinizi sadece yıkama işlemi yaparak kabuk ve sapları ile birlikte özgürce atabilirsiniz.
5. Sessiz çalışması;
Ürünlerin özellikle de sıkım anında gerçekten rahatsız edici ve hatta motorun gücüne paralel olarak ürün iyi tutulmaz ise yerinden dahi oynayabilmektedir. Ürün alırken sessiz ve ayaklarının kaymamasına dikkat etmeniz önemlidir.

HER ŞEYİN DOĞALI! Her ne kadar en iyi katı meyve sıkacağı tavsiye etsek de her şeyde olduğu gibi meyve sebzelerin de en doğal halini tüketmek daha faydalı olacaktır. Özellikle de çocuklarınıza sevdirecek hayvan araba figürleri yaparak meyveleri eğlenceli halde tükettirebilirsiniz. 

Tavsiye ettik: En İyi Kahve Makinesi Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.