en iyi kek kalıbı

En İyi Kek Kalıbı Tavsiye

En iyi kek kalıbı markası hangisi sorusunun yanıtı yazımızda! En iyi kek kalıbı yorum ve tavsiyesi için yazımızı tıklayın!

En iyi kek kalıbı tavsiye arayışındaki okuyucularımız için, model önerilerinde bulunduk ve en iyi kek kalıpları derlemesi yaptık.

Kek, Türk mutfağında en çok pişirilen lezzetlerden biridir. Yapımının kolay olmasıyla özel günlerin de vazgeçilmezidir. Kekin lezzetli olmasını sağlayan en önemli unsurlardan biri kek kalıbıdır. Öyle ki kek kalıbı, mutfakta en çok kullanılan araç gereçlerden biridir. En iyi kek kalıpları sayesinde, farklı şekillerdeki kekleri eşit oranda pişirmek mümkündür.

Kek kalıpları, standart olarak yuvarlak, dikdörtgen, kare gibi şekillerde tasarlanır. Modellerin kelepçeli, kapsüllü veya dilimli olması, kullanımda farklı alternatifleri değerlendirmeyi sağlar. Kek kalıbının silikon, cam, granit, teflon, granit, seramik, çelik, seramik gibi materyallerden üretilmiş olması da kekin lezzeti üzerinde etkilidir. Kalıbın malzemesine göre soslu veya şerbetli kekler de hazırlamak mümkündür.

En iyi kek kalıbı markası olarak öne çıkan pek çok marka, estetik sunumlar yapma imkânı sağlayan tasarımlarda pek çok kek kalıbı modelini sunar. Bu çeşitlilik karar vermeyi zorlaştırabilir. Bu noktada en iyi kek kalıbı yorum ve kek kalıbı önerileri ihtiyacı duyanların işini kolaylaştırmaya çalışacağız.

En Kullanışlı Kek Kalıbı Öneri

Kitchenaid Bundt Kek Kalıbı

Kitchenaid, pişirmeye hazırlık ürünleriyle bilinen bir markadır. Dolayısıyla en iyi kek kalıbı markaları arasında da öne çıkmıştır. Fiyat etiketi yüksek olsa da 0,8 mm kalınlığındaki kaplamasıyla ısıya dayanıklıdır. Hem ısıya dayanıklılık göstermesi hem de yapıştırmaması nedeniyle en kullanışlı kek kalıbı diyebiliriz. Kek kalıbı alüminyum çelik malzemeden üretilmiş, 230 derece ısıdaki fırında kullanabilirsiniz. Elde temizlemeniz de gerekmez, bulaşık makinesinde yıkamaya uygundur. Kitchenaid kek kalıbı her bütçeye uygun olmayabilir.

Ayrıntılı bilgi için: Kitchenaid Bundt Kek Kalıbı

En İyi Seramik Kek Kalıbı Öneri

Zenker 22 cm Seramik Derin Borulu Kek kalıbı

Kullandığınız ürünlerin çizik olması sağlık açısından risk oluşturabilir. Bu nedenle çizilme konusunda ve temizliğinde endişe etmemeniz için en iyi seramik kek kalıbı olarak önerdiğimiz Zenker kek kalıbını tercih edebilirsiniz. Fiyat olarak ortalamanın bir tık üstünde olsa da cam kek kalıbına iyi bir alternatiftir. ILAG kaplaması sayesinde 230 derece ısıda güvenli kullanım sunması sayesinde en iyi kek kalıpları arasında bulunur.

En İyi Kelepçeli Kek Kalıbı Öneri

Tefal DeliBake Savarin Kelepçeli Kek Kalıbı

Porselenden üretilmiş en iyi kek kalıbı arayışındaysanız Porland kek kalıbını tercih edebilirsiniz. En iyi porselen kek kalıbı olarak öne çıkan kek kalıbı, 25 cm çapıyla yetersiz gelebilir; fakat hem fırında hem de mikrodalgada kullanabilirsiniz. Servis için de kullanabilirsiniz. Yalnız porselen olduğundan geç ısınıp geç soğuyacaktır.

En İyi Kek Kalıbı Karşılaştırma

Siz değerli okuyucularımız için paylaştığımız ipuçları ve kek kalıbı önerileriyle en iyi kek kalıbı markaları ve modelleri hakkında fikir edinmenize yardımcı olduk. Ev aletleri üreticilerinin pazarda öne çıkan kek kalıplarının, hangi yönden eksik kalabileceğini ve hangi yönüyle öne çıktığını paylaştık. En iyi kek kalıbı karşılaştırma tablomuz ve önerilerimiz sayesinde en iyi kek kalıbı markası hangisi, en iyi kek kalıbı hangisi gibi soruların yanıtına ulaşmanızı kolaylaştırmaya çalıştık.

Ürün AdıBoyut (cm)Malzeme
Kitchenaid Bundt Kek Kalıbı24Metal
Zenker 22 cm Seramik Derin Borulu Kek kalıbı22Seramik Teflon
Tefal DeliBake Savarin Kelepçeli Kek Kalıbı20Alüminyum
KAISER Klasik Kek Kalıbı Seti (4 Parça)15 ve üstüMetal Teflon
Simax Cam Kek Kalıbı 1.3 Lt5-10Cam
Emsan Griss Hardstone Kek Kalıbı24Granit
Porland Porselen Tart Kalıbı25Alüminyum

Kek Kalıbı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

En iyi kek kalıbı şüphesiz yapıştırmayan kek kalıbı şeklindedir. Kalıbın yapıştırmaması tek başına yeterli bir özellik değildir. Kek kalıbının çizilmez özellikte olması, ölçüleri, ne kadar ısıya dayanabildiği ve bulaşık makinesinde yıkamaya uygunluğu da önemlidir. Kek kalıbı alırken nelere dikkat etmeli sorusunun yanıtını kek kalıbı çeşitleri belirler. Kek kalıbı; silikon, döküm, cam, granit, kelepçeli, seramik ve teflon şeklinde yedi türdedir.

Önceliğiniz kekin çabuk pişmesiyse teflon kek kalıbı tercih edebilirsiniz. Isının eşit dağılması için seramik kek kalıbını kullanmanızı öneririz. Sağlık açısından granit döküm veya cam kek kalıbı tercih etmenizi öneririz. En iyi kelepçeli kek kalıbı sayesinde keki kalıptan kolaylıkla çıkarmak mümkündür. Ancak bu kek kalıplarında kaliteye dikkat etmelisiniz. Kalitesi düşük olan kalıplar hamuru sızdırabilir.

Granit, doğal bir taştır. Dolayısıyla kek kalıbı önerileri de sağlıklı olması nedeniyle granit ağırlıklı olur. En güzel kalıp kek tarifleri yapmayı sağlayan kek kalıbı çeşitlerinden biri de döküm kek kalıplarıdır. Döküm kek kalıpları kekin eşit pişmesini sağlar.

Kekin Kalıba Yapışmaması İçin Ne Yapmak Gerekir?

Keki özenle yapsanız da kalıba yapıştığında tüm emeğiniz boşa gidecektir. İşte bu noktada kekin kalıba yapışmaması için ne yapmak gerekir sorusu gündeme gelir. Cam veya granit kek kalıbı kullanıyorsanız kalıbı çok iyi yağlamalısınız. Kekin yapışmaması ve daha iyi kabarabilmesi için; kalıbı margarinle yağlayıp buzdolabında 10 dakika beklettikten sonra hamuru dökmenizi öneririz. Kek kalıbına sıvı yağ sürdükten sonra ince tabaka şeklinde un serpmeniz de kekin yapışmasını önler.

En İyi Kek Kalıbı; Uzman Görüşü

En iyi kek kalıbı yorumları ve araştırmalarımızla edindiğimiz bilgilerle, en iyi kek kalıbı modeline sahip olmanız için önerilerde bulunduk. Satın alma süreçlerini kolaylaştırabilecek, en iyi kek kalıbı nasıl olmalı sorusunu yanıtladık. En iyi kek kalıpları; yapıştırmayan, kolay temizlenebilen, kekin eşit pişmesini sağlayan kalıplardır. Kek kalıbında en önemli nokta, kalıbın yanma ve çizilmeye dayanıklı malzemeden üretilmiş olmasıdır. Ayrıca hem borulu hem borusuz kullanım özelliğine de dikkat etmelisiniz. Hamurun fazla olduğu kek tariflerinde küçük kek kalıbı kullanmamalısınız. Küçük kalıplar kekin kalıptan taşmasına sebebiyet verir. Yazımızın kek kalıbı önerileri kısmında belirttiğimiz gibi bazı kek kalıpları yüksek ısıya dayanıklı olmasıyla segmentinde öne çıkmıştır.

En iyi kek kalıpları arasında seçiminizi yaparken kalıbın ne kadar ısıya dayanıklı olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Granit döküm veya demir döküm kek kalıpları, ısıyı eşit şekilde dağıtır. Ancak temizlenmesi zordur ve fiyat olarak pahalıdır. Özellikle demir döküm kalplar çabuk ısınıp zor soğur. E-ticaret sitelerindeki en iyi kek kalıbı yorum ve önerileri de size fikir verecektir. Kek kalıbıyla yaptığınız lezzetli kekleri, çay eşliğinde yemeyi seviyorsanız ve en iyi çay makinesi tavsiye arayışındaysanız, aşağıda linkini paylaştığımız en iyi çay makinesi tavsiye yazımızı da okumanızı öneririz.

Tavsiye ettik: En İyi Çay Makinesi Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Gamze BÜLBÜL tarafından yazılmıştır

Editör/İçerik Üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde, çok sayıda model arasında bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun modele karar vermenizi kolaylaştırıyorum.
Sitemizde hem deneyim hem bilgiyi odak noktamıza alıp satın alma rehberi oluşturuyorum. Aynı zamanda hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgileri sunuyorum. Ürünler diğer modellerden daha zayıf özelliklere veya daha iyi özelliklere sahip olabilir. Bu noktada sunduğum bilgileri göz önünde bulundurup bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun modele karar verebilirsiniz.