en iyi kettle

En İyi Kettle Tavsiye

En iyi kettle hangisi ve en tasarruflu elektrikli ısıtıcı hangisi sorusunun yanıtı için en iyi su ısıtıcısı tavsiye adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kettle, elektrikli su ısıtıcısı gibi ifadelerle de sunulan su ısıtıcılarının her biri, farklı detaylara sahiptir. Bu durum en iyi kettle markası ve modeli konusunda karar vermenizi zorlaştırabilir. Kararınızı kolaylaştırmak için en iyi su ısıtıcısı kettle tavsiye arayışınıza yanıt veren bu yazımızı okumanızı öneriyoruz.

En iyi kettle modelleri sayesinde rutin temponuzda zaman kazanabilirsiniz. Elektrikli su ısıtıcısı modelleri plastik, cam ve çelik gövdeye sahiptir. Kimi modeller yalnızca su ısıtma işlevi görürken kimileri çay demleme ihtiyacını da karşılar. Modellerin bazılarında güvenlik için ekstra özellikler sunulur. Kablosuz kettle modelleri, her yerde kullanım avantajı sağlar. Dolayısıyla en iyi kettle fiyatları da farklılaşır.

Siz de çeşitlilik karşısında en iyi kettle hangisi seçmekte zorlanıyorsanız kettle alırken dikkat etmeniz gerekenleri bilmelisiniz. Yazımızın devamında bahsedeceğimiz püf noktalarının yanı sıra önereceğimiz modeller, kettle ihtiyacınız için en doğru modele sahip olmanızı sağlayacaktır.

En İyi Kettle Önerileri

Su ısıtıcısı mutfağın vazgeçilmezidir. En iyi kettle markası olarak piyasada öne çıkan markalar, geniş ürün yelpazesiyle her bütçeye ve zevke hitap eder. Sizin için alternatifler arasında öne çıkan modelleri derledik.

Delonghi Icona Vintage KBOV2001.GR Su Isıtıcı

Kettle, mutfakta çok sık kullanılan bir ürün olduğundan sürekli tezgah üstünde durur. Bu nedenle şık görünmesi de önemlidir. Delonghi Icona Vintage, retro tasarıma sahip. Kordon saklama gövdesi sayesinde mutfakta karmaşık görüntü yaratmaz. 7 lt kapasiteli model; 3 seviyeli güvenlik sistemi, susuz çalışma emniyeti ve otomatik kapanma özelliğine sahip olduğu için güvenle kullanabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: Delonghi Kettle

Tefal Digital Smart & Light Kettle

7 bardaklık hacme sahip olan su ısıtıcısı, çıkarılabilir kireç filtresiyle kolay temizlenir. Akıllı özellikleri sayesinde bir kettle’dan tüm beklentilerinizi karşılayabilir. Kablosuz kullanım kolaylığı sağlayan kettle’ın 5 sıcaklık ayarı var. İçindeki suyun gerçek sıcaklığını göstermesi ve sıcaklığı ayarlamaya imkân vermesi özellikle çocuklara mama hazırlarken avantaj sağlar.

Hotpoint – Ariston WK 24E Dijital Su Isıtıcı

Hotpoint – Ariston WK 24E; sıcak tutma fonksiyonu, klor arındırma, sesli uyarı ve iç aydınlatma gibi işlevsel özelliklere sahip bir model. Altı farklı sıcaklık ayarı bulunan model 7 litre kapasiteli. Diğer modellerden daha yüksek fiyat etiketine sahip olsa da otomatik kapanma özelliği ve dijital göstergeli oluşu modeli işlevsel kılmış.

Arçelik K 8405 KL 3000W 1.7 lt Su Isıtıcısı

Arçelik su ısıtıcısı modelleri arasında öne çıkan K 8405 KL, 360 derece dönen tabana sahip. Su seviye göstergesine sahip olması, kapağın tek dokunuşla 90 derece açılması kullanımda kolaylık sağlayan önemli özellikler. Otomatik kapanma özelliği ve suyu hızlı kaynatması cezbedici. Dış yüzeyi inoks olduğu için leke de tutmaz.

Philips Daily Collection

Daily Collection, metal gövde ve siyah rengiyle şık duran bir kettle. Işıklı su seviye göstergesine sahip çelik gövdeli kettle, gizli kablo sarıcı sayesinde tezgâhın üzerinde düzenli görünür. Mikro gözenekli filtre, çoklu güvenlik sistemi, su seviyesi göstergesi kettle’ı en iyiler arasına yerleştiren özellikler.

Fakir Ojo Cam Su Isıtıcısı Kettle

En ucuz su ısıtıcısı modeline sahip olmak istiyorsanız, ışıklı ve cam kettle modelleri de ilginizi çekiyorsa Fakir Ojo, sizin için en iyi su ısıtıcısı kettle olacaktır. 8 lt kapasiteli model, kilitli kapak sistemi sayesinde su kaynarken taşmasını engeller. Kablo sarma yuvası olduğu için mutfağınızda karışık kablo görüntüsü de olmaz.

Braun Multiquick 3 WK 300 Su Isıtıcı

Braun Multiquick, en hızlı çalışan kettle modellerinden biri. 45 saniye içinde 200 ml suyu kaynatabilen kettle’ın dört aşamalı güvenlik sistemine sahip olması dikkate değer. Modelin otomatik kapanma özelliği de var. 7 litre su kapasitesiyle kalabalık aileler için iyi bir alternatif.

Su Isıtıcısı/Kettle Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kettle’lar suyu çelik çaydanlık veya mikrodalga fırından daha hızlı kaynatarak zaman ve enerji tasarrufu sağlar. Bu bazı modellerde daha uzun veya daha kısa olabilir. Bazı modellerdeki detaylar kettle’ı daha işlevsel hale getirebilir. Bunun için en iyi su ısıtıcısı kettle modeline sahip olabilmek için şu özelliklere dikkat etmelisiniz.

  • Su hacmi

Ortalama bir çay fincanı 250ml’dir. Genel olarak ketlle su hacmi 1.5 ile 1.7 litre arasındadır. Dolayısıyla 1.7 litre kettle sayesinde tek seferde 6-7 fincan için su kaynatabilirsiniz. Özellikle kalabalık bir aileyseniz sizin için en iyi kettle olarak, su hacmi en geniş kettle modeli olacaktır.

  • Su seviye göstergesi

Yemek yapma konusunda hünerliyseniz iyi bilirsiniz ki yemeğe konulan suyun tam ölçüsünde olması gerekir. Kettle’lardaki su seviye göstergesi, kettle’ın içindeki suyu görmenizi sağlar. Bu sayede hem suyu doldurmanız hem de ihtiyacınız kadar su almanız kolaylaşır.

  • Ergonomi

Kettle çok eklendiğinde çok daha ağır olur. Bu nedenle kettle’ın ergonomik olması önemli. Sapı ile kettle arasındaki boşluğun az olması rahat tutuşa engel olur. Keskin bir ağza sahip olan modeller sıcak suyu sıçratmadan dökebilmenizi sağlar.

Işıklı kettle modelleriyle mutfağınızda şıklığı yakalayabilirsiniz.  Kettle modelleri iki tür tasarımla sunulur: Sürahi ve kubbe. Sürahi tasarımlı kettle’lar, daha uzun olmaları sayesinde daha yüksek su kapasitesine sahiptir. Kulpları genellikle tepede olan kubbeli su ısıtıcıları, sürahi su ısıtıcısından daha küçük su kapasitesine sahiptir. Kalabalık aileyseniz sürahi su kapasitesine sahip modelleri tercih edebilirsiniz. 360 derecelik tabana sahip modeller, su ısıtıcısını en uygun yönde yerleştirmeye olanak tanır. Özellikle solaksanız kablosuz ve 360 derecelik tabana sahip modelleri tercih etmenizi öneririz.

  • Sessiz çalışma

Bir su ısıtıcı kettle modeli, ne kadar hızlı su kaynatıyorsa o kadar sesli çalışır. Yüksek watt değerine sahip olan kettle tercih ederken kettle’ın sesli çalışacağını göz önünde bulundurmalısınız.

  • Sıcaklık ayarı

En iyi su ısıtıcısı kettle modelleri, suyun derecesini istediğiniz gibi ayarlama imkânı tanır.  Sıcaklık ayarı bulunan kettle sayesinde bitki çayı demlerken veya bebeğinize mama hazırlarken sıcaklığın istediğiniz gibi olmasını sağlayabilirsiniz. Programlanmış sıcaklık dereceleri ve sıcak tutma özelliği de kettle’dan maksimum fayda sağlamanıza imkân tanır.

  • Filtre

En iyi kettle modellerinde kireç önleyici filtre bulunur. Bu sayede kettle kireç temizleme işlemi için zaman ve çaba harcamanız gerekmez. Üstelik kireçten arındırılmış su, içeceğin daha lezzetli olmasını sağlar.

  • Güvenlik

En iyi su ısıtıcısı kettle modelleri içinde yeterince su olmadığında otomatik olarak kapanarak su ısıtıcısının kurumasını, elektriğin boşa harcanmasını ve güvenlik riski oluşmasını önler. Paslanmaz çelik dış yüzeyi olan modeller şık durmakla birlikte daha yüksek sıcaklıklara ulaşması nedeniyle küçük çocuklar için risk oluşturur.

EN İyi Kettle; Uzman görüşü

En iyi su ısıtıcısı kettle modeline sahip olmak için hangi özelliklere dikkat etmeniz gerektiğini paylaştık ve model önerilerinde bulunduk. Basit bir su ısıtıcısı ihtiyacınız varsa herhangi bir ürün sizin için yeterli olacaktır. Sağlığınız için cam veya çelik gövdeli modelleri tercih etmenizi öneririz. 

Dijital ısı ayarlama özelliğine sahip kettle’lar sayesinde farklı içecekler için uygun kaynama derecesinde kaynatılmış suyu kullanabilirsiniz. En iyi kettle, en güvenli olan kettle’dir. Dolayısıyla kettle’ın suyun sıçramasını önleyen kapağa sahip olmasına, otomatik kapama, susuz çalışmama gibi güvenlik özelliklerine sahip olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Kettle’ı ilk kullandığınızda koku yapabilir. Bu nedenle birkaç defa su kaynatıp döktükten sonra kullanmanızı öneririz. Kettle’ınızı daha uzun süre kullanabilmek için düzenli olarak temizlemelisiniz.  Cihazı kireçten arındırmak için fişini çekip soğuttuktan sonra içine sirke ve ılık su koyup bekletin. Gerekenden fazla su kaynatmanız cihaza zarar verebileceğinden ihtiyaç olan miktarda su kaynatın. Su ısıtıcınızda su dışında sıvı veya katı bir şey kaynatmayın.

Tavsiye ettik: En İyi Düdüklü Tencere Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Gamze BÜLBÜL tarafından yazılmıştır

Editör/İçerik Üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde, çok sayıda model arasında bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun modele karar vermenizi kolaylaştırıyorum.
Sitemizde hem deneyim hem bilgiyi odak noktamıza alıp satın alma rehberi oluşturuyorum. Aynı zamanda hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgileri sunuyorum. Ürünler diğer modellerden daha zayıf özelliklere veya daha iyi özelliklere sahip olabilir. Bu noktada sunduğum bilgileri göz önünde bulundurup bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun modele karar verebilirsiniz.