en iyi kişisel gelişim kitapları

En İyi Kişisel Gelişim Kitapları Önerileri

Kişisel gelişim kitabı önerileri arayışındakiler buraya! Dünyada en iyi kişisel gelişim kitapları arasında sayılan kitapları ve en güzel kişisel gelişim kitapları derlemesi yaptık.

Kişisel gelişim kitabı önerileri arayışındaki siz değerli okuyucularımız için dünyanın en iyi kişisel gelişim kitapları ve en güzel kişisel gelişim kitapları listeledik.

Kişisel gelişim herkes için farklıdır; fakat kişisel gelişim süreci evrensel niteliğe sahiptir. Bu nedenle en iyi kişisel gelişim kitabı olarak önereceğimiz kitaplar aynı etkiyi yaratan kitaplardır. Peki, en iyi kişisel gelişim kitabı hangisidir? Sizin için hem Türk hem yabancı yazarlar tarafından kaleme alınmış en iyi etkili kişisel gelişim kitapları önerdik.

Türk Yazarlardan Kişisel Gelişim Kitapları Öneri

Bağırmayan Anneler – Hatice Kübra Tongar

Yayınevi: Hayy kitap

Yayım tarihi: 21.04.2017

Sayfa sayısı: 176

Lisans eğitimini Sosyoloji Bölümünde tamamlayan yazarın kitabı, anneler arasında en çok önerilen kişisel gelişim kitapları arasındadır. Çiçeği burnunda annelere ve anne adaylarına hitap eden kitap, çok akıcı bir dille yazılmış. Annelerin hataları gözler önüne serilmiş. Tecrübeli bir anneyseniz farklı alternatiflere yönelebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve diğer Hatice Kübra TONGAR kitapları için: Hatice Kübra Tongar Kitapları

Beynine Format At – M. Barış Muslu

Yayınevi: Doğan Kitap

Yayım tarihi: 20.07.2017

Sayfa sayısı: 252

M. Barış Muslu, NLP gibi farklı metodolojilerin özünü barındıran NeuroFormat sistemini geliştirmiştir. Bu kitapta da geliştirdiği bu teknikten bahsetmiştir. Kitap, düzen bakımından zayıf kalmış; fakat hayata dokunabilecek kitaplardan biridir. “Beynine Format At”ı okuduktan sonra, yazarı sosyal medyada takip etmenizi öneririz.

Bir Ömür Nasıl Yaşanır? – İlber Ortaylı

Yayınevi: Kronik Kitap

Yayım tarihi: 01.06.2020

Sayfa sayısı: 288

Türk tarihçiliğinin uluslararası alanda önemli bir ismi olan İlber Ortaylı’nın kaleme aldığı “Bir Ömür Nasıl Yaşanır” isimli kişisel gelişim kitabı çok akıcı bir kitaptır. Röportaj tarzındaki kitaplardan hoşlanmıyorsanız farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz; fakat kitabın özellikle kariyerinin başındaki gençler için başucu kitabı niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz.

Her Şey Seninle Başlar – Mümin Sekman

Yayınevi: Alfa Yayınları

Yayım tarihi: 16.09.2019

Sayfa sayısı: 240

Türkiye’nin ilk kişisel gelişim içerikli internet sitesi kigem.com’un kurucusu olan Mümin Sekman’ın “Her Şey Seninle Başlar”, kişisel gelişim yolculuğunda faydalı olabilecek kitaplardan biridir. Akıcıdır. İlk okuduğunuzda yetersiz gelebilir; hatta yazar da “Bazı yerler sanki kötü yazıldığı için aynı konular tekrar tekrar işlendiğini düşünmeyin, kasten yaptım kafaya daha iyi girmesi için” demiştir.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır – Ahmet Şerif İzgören

Yayınevi: Elma Yayınevi

Yayım tarihi: 02.04.2019

Sayfa sayısı: 168

Liderlik, takım çalışması, yönetim ve iletişim alanında çok sayıda seminer veren Ahmet Şerif İzgören’in bu kitabı, en beğenilen kişisel gelişim kitapları arasında bulunur. Kitabın dili çok sade, bir solukta okuyabilirsiniz. Kısa hikâyelerden oluşması dezavantaj olabilir. Kitabın ikincisini de okumanızı öneririz.

Küçük Şeyler 1 / Deniz Kabukları – Üstün Dökmen

Yayınevi: Remzi Kitabevi

Yayım tarihi: 27.10.2016

Sayfa sayısı: 168

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi profesörlerinden biri olan psikologÜstün Dökmen’in “Küçük Şeyler” isimli kitabı bir seridir. Serinin ilk kitabı “Deniz Kabukları”; ikinci kitabı “Suflörlü Yaşamlar, Tulumbacı Sendromu, Psikolojik Düğümler”; üçüncü kitabı “Yaşama Yerleşmek”; dördüncü kitabı ise “Eşitler Evi” adını taşımaktadır. “Küçük Şeyler”, 2008’de Türkiye Yazarlar Birliği’nin deneme dalındaki ödülüne layık bulunmuştur. Kitapta ara ara tekrarlar karşınıza çıkabilir. Genel olarak akıcıdır. Kitabı set halinde almanızı öneririz.

Yabancı Yazarlardan Kişisel Gelişim Kitapları

Duygusal Zekâ – Daniel Goleman

Yayınevi: Varlık Yayınları

Yayım tarihi:   28.05.2019

Sayfa sayısı: 440

Kişisel gelişim kitabı önerileri sunmaya yabancı bir yazar ile devam ediyoruz. Makaleleri dünya çapında yayımlanan Amerikalı psikolog ve danışman Daniel Goleman’ın bu kitabı, çoğu insan için dünyanın en iyi kişisel gelişim kitapları arasında bulunur. İlk olarak 1995 yılında basılan kitap, duygusal zekânın IQ kadar önemli olduğunu anlatmaktadır. Kitabın bazı bölümlerinde kolay anlaşılmayan bilimsel bilgiler de var; fakat genel olarak eğitici ve faydalı bir kitap olduğunu söyleyebiliriz.

Sır – Rhonda Byrne

Yayınevi: Artemis Yayınları

Yayım tarihi: 12.08.2021

Sayfa sayısı: 216

Avustralyalı televizyon yazarı Rhonda Byrne tarafından kaleme alınan Sır, en etkili kişisel gelişim kitapları arasında bulunur. Kitap, ilk olarak 2006’da yayımlandığında büyük yankı uyandırmıştır. Kitaba göre hayatın büyük sırrı çekim yasasıdır. Kitapta zaman zaman tekrarlar olduğunu belirtmeliyiz. Kuantum fiziği de ilginizi çekiyorsa okumanızı öneririz. Kitabın aynı isimli uyarlama filmi de etkileyicidir.

Dirilt Kalbini – Nouman Ali Khan

Yayınevi: Timaş Yayınları

Yayım tarihi: 24.08.2021

Sayfa sayısı: 224

En sevilen kişisel gelişim kitapları arasında bulunan “Dirilt Kalbini”, dünyada en tesirli olan 500 Müslüman arasında olduğu bilinen Arapça ve Kuran profesörü Nouman Ali Khan imzası taşır. Pakistan asıllı yazar, kitabı kendi hikâyesinden yola çıkarak kaleme almış. Yazar ara ara Kur’ân ayetlerinde geçen ifadelerin dil özelliklerini de aktarmış. Yazarın videolarını da izlemenizi öneririz.

Beden Dili – Joe Navarro

Yayınevi: Alfa Yayınları

Yayım tarihi: 08.12.2020

Sayfa sayısı: 300

Sözsüz iletişim ve beden dili alanında uzmanlaşmış olan eski FBI ajanı Joe Navarro’nun kitapları da altı çizilerek okunması gereken kişisel gelişim kitapları arasındadır. Daha sağlıklı ve etkili iletişim kurmak için beden dili hakkında bilgi edinmek isterseniz, yazarın bilimsel çalışmalarını bir araya getirdiği bir araya getirdiği “Beden Dili”ni okumanızı öneririz. Edebiyat dünyasında çok ses getiren ve Türkiye’de çok satanlar listelerine giren kitap sürükleyicidir. Yalnız Türkler ile yabancıların beden dili arasında farklılıklar olabileceğini de göz önünde bulundurmak gerekir.

Tavsiye ettik: En İyi Kitap Tavsiyeleri

En İyi Kişisel Gelişim Kitapları; Uzman Görüşü

Farklı alanlarda uzmanlaşmış yazarların kaleme aldığı kişisel gelişim kitapları, zaman yönetiminden liderliğe, öz güven geliştirmeden başarılı olmaya farklı konular içerir. Kişisel gelişim kitapları ne işe yarar sorusunun yanıtı da bu doğrultuda değişir. Bu nedenle yazımızda farklı alanlara yönelik kişisel gelişim kitabı önerileri yazdık. Okuduğunuz en iyi kişisel gelişim kitapları şüphesiz kendinizi geliştirmek istediğiniz alanda katkı sağlayan kitap olacaktır. Örneğin, bir anneyseniz “Bağırmayan Anneler”i, İslami kişisel gelişim kitabı okumak isterseniz  “Dirilt Kalbini”yi öneririz. Farklı yayınevlerinden çıkan kişisel gelişim türündeki kitapları satın almadan önce okuyucunun yaşı ve eğitim seviyesini göz önünde bulundurmalısınız.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Gamze BÜLBÜL tarafından yazılmıştır

Editör/İçerik Üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde, çok sayıda model arasında bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun modele karar vermenizi kolaylaştırıyorum.
Sitemizde hem deneyim hem bilgiyi odak noktamıza alıp satın alma rehberi oluşturuyorum. Aynı zamanda hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgileri sunuyorum. Ürünler diğer modellerden daha zayıf özelliklere veya daha iyi özelliklere sahip olabilir. Bu noktada sunduğum bilgileri göz önünde bulundurup bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun modele karar verebilirsiniz.