en iyi kıyma makinesi

En İyi Kıyma Makinesi Tavsiye

En iyi kıyma makinesi arayanlar için sanayi ve ev tipi kıyma makinesi tavsiye listesi ve kıyma makinesi ile neler yapılır gibi soruları yanıtladık.

En iyi kıyma makinesi tavsiye arayışındakiler için kıyma makinesi önerileri derledik ve kıyma makinesi kaç devir olmalı gibi merak edilen sorulara yanıt verdik.

Et kıyma makinesi olarak da bilinen kıyma makineleri sayesinde kıymayı, sucuk ve salam gibi mamul ürünleri, evde hijyenik ve pratik şekilde yapabilirsiniz. Dünyaca ünlü Türk mutfağının sırrının kıyma olduğunu, sucuk ve sosis gibi gıdaların gurme lezzetlerin ana malzemeleri arasında bulunduğunu göz önünde bulundurduğumuzda kıyma makinesinin önemli bir ihtiyaç olduğunu söyleyebiliriz. En iyi ev tipi kıyma makinesi sayesinde mutfağınızda işleriniz kolaylaşacak, yemekleriniz çok daha lezzetli olacaktır.

Özellikle et yemeklerini tüketmeyi tercih eden kişiler, daha temiz koşullarda et yemekleri hazırlayabilmek için mutfak tezgâhında kıyma makinesine yer verir. Özellikle Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda kıyma makinesi, mutfak aletleri arasında başrolü üstlenir. Manuel, elektrikli ve ticari olarak sunulan kıyma makinesi çeşitleri sayesinde kasaba veya süpermarkete gitmenize gerek kalmaz. Hem mali açıdan hem de zaman açısından tasarruf ederken; et yemeklerini daha lezzetli ve daha hijyenik hazırlayabilirsiniz.

Paslanmaz çelik, bakır veya dökme demirden üretilen manuel kıyma makineleri, eti kıyma haline getirmek için insan gücüne ihtiyaç duyar. En çok tercih edilen elektrikli kıyma makineleri ise aynı anda çok miktarda eti hızlıca kıyma haline getirmenizi sağlar. Hatta en iyi kıyma makinesi modelleri elektrikli olan modellerdir. Kıyma makinesi aparatları sayesinde içli köfte, salça, sucuk, sosis gibi yiyecekleri de hazırlayabilirsiniz.

Kıyma Makinesi Önerileri

Fakir Torque Profesyonel Kıyma Makinası (Profesyonel Kıyma Makinesi)

Profesyonel kıyma makinesi tavsiye olarak önerdiğimiz Fakir Torque güçlü motora sahip. Bu sayede 3,5 kilogram eti sadece 1 bir dakikada kıyma haline getirebilirsiniz. Fakir Torque kıyma makinesi içli köfte aparatı ve sosis aparatıyla çok fonksiyonlu bir makinedir. 4 farklı kıyma bıçağı var, farklı kalınlıklarda çıkma çekebilirsiniz. Domates ezme özelliği sayesinde evde salça yapabilirsiniz. Kaymaz tabana sahip olması güvenli kullanım açısından avantaj sağlar. Yalnız ortalamanın üzerinde fiyat etiketine sahip, her bütçe için uygun olmayacaktır.

Ayrıntılı bilgi için: Fakir Torque Profesyonel Kıyma Makinesi

Tefal HV8 Pro (Sağlam Kıyma Makinesi)

Tefal kıyma makinesi HV8 Pro, en kaliteli kıyma makinesi modellerinden biri, dolayısıyla yüksek fiyat etiketine sahip. Fiyatı ve kalitesine göre plastik bir tepsiyle gelmesi dezavantaj; fakat bıçakların kendi kendini bilemesi, ters kıyma sistemi etkileyici özellikler. Güçlü motoru sayesinde 4,5 kilo eti 1 dakikada kıyma haline getirebilir. Kıyma aparatı ve motor arasındaki metal bağlantı dayanıklılık konusunda ipucu veren bir özellik.

Musullu Et Kıyma Makinası (Büyük Kıyma Makinesi)

Musullu kıyma makinesi, motor gücü sayesinde bir dakikada 3.5 kilograma kadar et çekme imkanı tanır. Salça makinesi olarak da kullanabileceğiniz makinenin asıl öne çıkan özelliği kırmızı etlerin yanı sıra beyaz et çeşitlerini de rahatlıkla kıymaya çevirebilmesi. 5 numara bıçağa sahip olması sayesinde kasaplardaki ölçüde kıyma hazırlamanızı sağlar. Makinenin sucuk, sosis ve içli köfte aparatı da var. Geri sarma düğmesi sayesinde et sıkıştığında eti tekrar yukarı gönderir. En iyi kıyma makinesi olarak önerebileceğimiz Musullu kıyma makinesinin tek eksi yönü fiyatı diyebiliriz, her bütçe için uygun olmayabilir.      

Arçelik K 1766 Kıyma Makinesi (Pratik Kıyma Makinesi)

Arçelik K 1766, en pratik kıyma makinesi önerileri arasında yer alan diğer modellerden daha düşük motor gücüne sahip olsa da sucuk ve sosis aparatının olması, geri alma fonksiyonun olması güzel özellikler. Tepsinin geniş olması da pratik kullanım sağlar. Ancak yüksek fiyatına göre kıyma makinesi dişlisi metal olabilirdi.

Profilo KM1550 Kıyma Makinesi (Kompakt Tasarım Kıyma Makinesi)

Fiyat olarak orta segmente konumlanmış olan Profilo KM1550 model makine de en iyi et kıyma makinesi modellerinden biri. Makine küçük olduğu için çabuk ısınması dinlendirmeyi gerektirecektir. Ancak sert etler veya sinirler geldiğinde motor gücünün iki kat artmasını sağlayan darbe basıncı özelliğine, sos ve sucuk aparatına sahip olması sayesinde en iyi kıyma makinesi öneri listemizde yerini aldı. Ek aksesuarları sayesinde fırında patates cipsinden kışlık konserveye birçok farklı yiyeceği hazırlayabileceğinizi de belirtmeliyiz.

Schafer Pro Expert Kıyma Makinesi

Fiyat olarak da en iyi kıyma makinesi modellerinden biri olan Schafer Pro Expert, yalnızca 2 boyutta et kıyma diskine sahip; fakat motor gücü açığı kapatması için yeterli diyebiliriz. Metal dişliye sahip olan makine içli köfte, sucuk ve sosis aparatları sayesinde zengin bir sofra hazırlamanıza yardımcı olabilir.

Sanayi Tipi Kıyma Makinesi Tavsiye

Mateka EPG 32Soğutuculu Kıyma Makinesi

Yiyecek endüstrisindeki işletmeniz için sanayi tipi kıyma makinesi tavsiye arayışındaysanız bu modeli tercih edebilirsiniz. Makinenin en belirgin özelliği gövdesinin içindeki bağımsız soğutma sistemidir. İleri geri çalıştırma özelliği ve kıyma çekme hızı dikkate değer. Kafa kısmının krom kaplama olması ve gövdesinin paslanmaz çelik olması sağlamlık konusunda avantajlı. Ağır olması dezavantajı olabilir.

En İyi İçli Köfte Makinesi Öneri

Goldmaster GMG-7213 R Glory Kıyma Makinesi

Goldmaster kıyma makinesi 7213R modeli de en iyi et makinesi olarak öne çıkan bir cihaz. Geri sarma fonksiyonu, motorun bakır olması ve tepsinin alüminyum olması dikkate değer. Aparatı sayesinde en iyi içli köfte makinesi alternatiflerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Yalnız makinenin biraz gürültülü çalıştığını belirtmeliyiz.

Penguen No:22 Manuel Et Kıyma Makinesi

Geleneksel görünümlü manuel kıyma makinesi tavsiye arayışındaysanız Penguen No:22 modelini tercih edebilirsiniz. Bu kıyma makinesi daha çok büyük aileler tarafından tercih edilir. Kollu kıyma makinesi tavsiye olarak da önerebileceğimiz makinenin en beğendiğimiz özelliği süzgeç ve gövdenin metal olması. Bu özellik sağlamlık bakımından avantaj sağlar. Yalnız 3-5 kg. etten fazlasını koyduğunuzda epey yorulabilirsiniz.

En İyi Kıyma Makinesi Karşılaştırma

En iyi tavsiye sitesi olarak; en iyi kıyma makinesi yorumları ve kıyma makinesine dair kapsamlı bilgileri harmanlayarak rehber hazırladık. Ev aletleri üreticilerinin pazarda öne çıkan kıyma makinesi modellerinin avantajlarına ve dezavantajlarına değindik. Bu sayede en iyi kıyma makinesi hangisi, kıyma makinesi en iyisi hangi özelliklere sahip olmalı gibi soruların yanıtlarını bulmanızı sağladık.

ÜRÜN ADIGÜÇ (W)EMNİYET KİLİDİKAYDIRMAZ AYAKÖNE ÇIKAN ÖZELLİK
Fakir Torque Profesyonel Kıyma Makinası1800VarVarTers yönde çalışma
Tefal HV8 Pro2200VarGeri alma fonksiyonu
Musullu Et Kıyma Makinası1800VarGeri dönme fonksiyonu
Arçelik K 1766 Kıyma Makinesi1400 VarTers yönde çalışma
Profilo KM1550 Kıyma Makinesi1500Var
Schafer Pro Expert Kıyma Makinesi2000VarGeri alma fonksiyonu
Goldmaster GMG-7213 R Glory Kıyma Makinesi1600Ters yönde çalışma
  Mateka Soğutuculu Kıyma Makinesi380İleri geri çalışma

Kıyma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Küçük ev aletleri üreticileri, farklı tasarıma sahip çok sayıda kıyma makinesi modelini farklı fiyat aralığında kullanıcılara sunar. En iyi et kıyma makinesi hangisi sorusunun yanıtını belirleyen ve ev tipi kıyma makinesi fiyatları üzerinde belirleyici olan pek çok özellikten söz etmek mümkün. Bir kıyma makinesinin en iyi kıyma makinesi modellerinden biri olmasını sağlayan, ihtiyacı ne ölçüde karşıladığıdır. Kimileri sadece köfte yapmak için kimileri salçadan sucuğa, içli köfteden sosise farklı yiyecekleri de elde edebilmek için kıyma makinesine ihtiyaç duyar. Özellikle Kurban Bayramı’nda kıyma makinesinin pratikliğine ihtiyaç duyulur.

Siz de yemeklerinize lezzet katmak, yemekleri pratik ve en sağlıklı şekilde hazırlamak için kıyma makinesi satın almaya karar verdiyseniz en iyi kıyma makinesi modelleri arasında seçim yaparken şunlara dikkat etmelisiniz:

 • Malzeme kalitesi

Kıyma tepsisi ve bıçağın paslanmaz çelikten üretilmiş olması makinenin daha uzun ömürlü olduğuna işaret eder. Bu nedenle kıyma makinesi seçiminde parçaların yapıldığı malzemenin kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.

 • Motor gücü

Kıyma makinesi tavsiyesi olarak listelediğimiz ürünlerden anlaşılacağı üzere en iyi kıyma makinesi modellerinde motor gücü yüksektir. Motor gücü zayıf olan makineler çabuk ısınır ve soğuması için beklemeyi gerektirerek zaman kaybettirir. Bu nedenle motor gücü 1200W ve üzeri olan kıyma makinelerini tercih etmelisiniz.

 • Geri sarma özelliği

Özellikle çok amaçlı büyük kıyma makinelerinde geri sarma özelliği bulunur. Bu özellik sıkışan et parçasının et tepsisine geri gönderilmesini sağlar. Bu sayede makine daha uzun süre kullanılabilir. Dolayısıyla en iyi kıyma makinesi, geri sarma özelliği olan makinedir diyebiliriz.

 • Aparatlar

Bir makinenin ne kadar çok aparatı varsa makine o kadar çok amaca hizmet eder. Bazı makineler dört farklı disk sayesinde eti farklı kalınlıklarda çekmeyi sağlar. Kıyma makinesi sucuk aparatı gibi aparatlar, makineyi işlevsel kılar. Bol ek parçaya sahip olan bir kıyma makinesi sayesinde makinenizi et çekmenin yanı sıra salça yapımı, sos yapımı, patates dilimleme gibi birçok işlev için kullanabilirsiniz. Özellikle Türk mutfağının gözdesi içli köfteyi kolayca hazırlayabilmek istiyorsanız sizin için en iyi kıyma makinesi içli köfte aparatı da olan makinedir. Aparatların bulaşık makinesinde yıkanabilir olması sayesinde makinenin temizliğini daha pratik yapabileceğinizi de göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Kıyma Makinesi Hakkında Merak Edilen Sorular

 1. Kıyma Makinesi Kaç Devir Olmalı?

  Kıyma makinesi almak isteyen kullanıcıların, yanıtını en çok merak ettiği sorulardan biri kıyma makinesi kaç devir olmalı sorusudur. Kıyma makinelerinin ortalama gücü 1200-1400 W civarıdır. Ev tipi kıyma makinesi tavsiye listemizdeki ürünlerden en yüksek devir hızlı motora sahip olan modeli seçmenizi öneririz. Bu sayede eti istediğiniz kıvama getirebilirsiniz.

 2. Kıyma Makinesi Neden Eti Ezer?

  Kıyma makinesi kullanıcıları, özellikle ilk defa makineyle evde kıyma yapmaya çalışanlar kıyma makinesi eti neden ezer sorusuna yanıt arar. Bu sorunun yanıtı montajla ilgilidir. Bıçakların ve ızgaraların yanlış monte edilmesi durumunda et ezilecektir. Bu nedenle makinenin tüm parçalarını doğru monte etmek gerekir.

 3. Kıyma Makinesi İle Neler Yapılır?

  Kıyma makinesi alma konusunda halen tereddütteyseniz ve kıyma makinesi ile neler yapılır sorusuna yanıt arıyorsanız kıyma makinesi almak için üç neden sıralayabiliriz: Eti evde öğütmek daha sağlıklıdır, kıymanın yağ oranını kendiniz ayarlayabilirsiniz, evde taze etle çekilen kıymadan yapılan yemekler daha lezzetli olur. Kıyma makinesinde neler yapılır sorusunun tek yanıtı kıyma değildir. Kıyma makinelerinin aparatları zenginse salça, sucuk, salam, sosis ve içli köfte de yapabilirsiniz.

Tavsiye ettik: En İyi Su Arıtıcı Tavsiye

En İyi Kıyma Makinesi; Uzman Görüşü

Hangi kıyma makinesini almalıyım sorusunu yönelten, hem sanayi hem de ev tipi kıyma makinesi tavsiye arayışındaki siz değerli okuyucularımız için rehber hazırlayarak doğru modele karar vermenizi kolaylaştırdık. Yazımızda bahsettiğimiz ipuçları ve kıyma makinesi önerileri sayesinde ihtiyacınızı karşılayabilecek en iyi kıyma makinesi modeline kolayca sahip olabilirsiniz. Kıyma makinesi kullanırken aşırı ısınmasını önlemek ve motor ömrünü korumak için makineyi dinlendirerek çalıştırmanızı, etlerin sinirlerini ayırmanızı ve etleri çekmeden önce buzdolabında bekletmenizi öneririz. Kıyma makinesinde çektiğiniz etleri kullanacağınız yemekleri hazırlarken size yardımcı olacak mutfak robotu tavsiyelerine de ihtiyaç duyuyorsanız aşağıda önerdiğimiz en iyi mutfak robotu tavsiye yazımızı da okumanızı öneririz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Gamze BÜLBÜL tarafından yazılmıştır

Editör/İçerik Üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde, çok sayıda model arasında bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun modele karar vermenizi kolaylaştırıyorum.
Sitemizde hem deneyim hem bilgiyi odak noktamıza alıp satın alma rehberi oluşturuyorum. Aynı zamanda hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgileri sunuyorum. Ürünler diğer modellerden daha zayıf özelliklere veya daha iyi özelliklere sahip olabilir. Bu noktada sunduğum bilgileri göz önünde bulundurup bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun modele karar verebilirsiniz.