in

SevgiSevgi

En İyi Klima Tavsiye

Yazımızda en iyi klima hangisi, en iyi klima markası veya en sessiz klima sorularını yanıtlayarak klima tavsiye ve öneri listemizi sıraladık.

en kaliteli klima

Özellikle de yaz ayları kullanımı yaygınlaşan klima için en iyi klima markası ve modelleri araştırarak klima tavsiye listemizi sıraladık.

Klima, gerek yaz aylarının gerekse kış aylarının vazgeçilmezleri arasında yer almakta. Bu nedenle en iyi klima tavsiyesi adlı makalemizi ele aldık. Özellikle Ege ve akdeniz bölgesinde yaşayan kişiler klima ile tüm ısıtma ihtiyaçlarını karşılayarak kendilerine uygun çözümler üretmeye çalışmaktadırlar.

Evlerine yeni klima alacak kişiler, en iyi performansı yakalayabilmek adına internet üzerinden klima tavsiyeleri konusunda araştırmalar yapmaktadırlar. En iyi klima tavsiyesi belirlenirken bölgenizde bulunan mevsim durumlarını, nerede kullanılacağı, fiyat ve enerji tasarruflarına göre seçimler yapabilirsiniz.

Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

1. Klima motoruna;
Klimanızın ve varsa klima motorunun garanti süresine dikkat etmelisiniz.
2. Enerji tüketimine;
Klimanın enerji tüketimi de oldukça önemlidir. A+++ veya A++ olmasına dikkat edin.
3. Kullanım alanına;
Klima alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik de klimanızı takacağınız alanın aktivite durumu önemlidir. Bir ev odası ile spor salonu odası bir olmayacaktır.
4. Klima çalışma gürültüsü/sesine;
Klimanın sessiz çalışması oldukça önemlidir.
5. Ekstra kişiye özel özelliklerine;
Klima alırken dikkat edilmesi gereken fazla önemli olmayan bir diğer özellik ise klimanın kendi kendini temizleyebilmesidir.
6. Klima takılacak alanın m2′ sine;
Klima alacaklar için en önemli kriter klima alınacak odanın veya mekanın m2 si önemli bir kriterdir. Buda klimalarda BTU/s değeri oldukça önemlidir. Aşağıda verdiğimiz tablodan klimanızı size uygun şekilde seçebilirsiniz.

EV TİPİ9000 btu klima kaç metrekare soğutur/ısıtır1200 btu klima kaç metrekare soğutur/ısıtır18000 btu klima kaç metrekare soğutur/ısıtır24000 btu klima kaç metrekare soğutur/ısıtır
Isı Yalıtımlı Evler22 m2 ye kadar30 m2 ye kadar45 m2 ye kadar60 m2 ye kadar
Yalıtımsız Evler15 m2 ye kadar20 m2 ye kadar30 m2 ye kadar40 m2 ye kadar

Takipçilerimiz için bir tavsiye makalesi hazırlayacağımız zaman hazırladığımız ürün için rehber olabilmesine gayret etmekteyiz. Bu yazımızda da sizler için en iyi klima tavsiye rehberi hazırlamaya gayret gösterdik. Yukarıda klima alırken nelere dikkat edilmeli sizler için sıraladık. Şimdi sıra geldi en iyi klima hangisi. Hemen altta bulabilirsiniz.

En İyi Klima Hangisi?

En iyi klima hangisi merak eden takipçilerimiz için yukarıda liste olarak paylaştığımız en iyi klima markası ve modellerini ayrıntılı olarak inceleyelim.

Mitsubishi MSZ-LN Legendera Klima

en iyi klima
en iyi klima-mitsubishi msz legendera klima

Mitsubishi Electric klima sistemleri’ nin yeni efsanesi Legendera serisi buzamana kadar gördüğünüz klimaları unutturacak türdendir. Poki-Poki motoru ile A+++ enerji sınıfı ile güçlü yakıt tasarrufu sunmaktadır. Tasarımı ile harikalar ortaya çıkartan

Mitsubishi electric legendera serisi 2016 yılında “Good Design” ödülüne ilk 100 tasarım içerisinde yer almayı başararak üstün bir başarı katetmiştir. en iyi 100 tasarım arasında yer alarak üstün bir başarıyla layık görülmüştür. Dolayısı ile gönlünüzde taht kuracak bir klima sizleri beklemektedir. Ayrıntılı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

Vestel Nova İnverter A++ Wifi Klima

en iyi klima
en iyi klima-vestel nova inverter wifi klima

Ultra sessiz uyku modu ile ortam sıcaklığı ve hava akımı rahatsız etmeyecek şekilde sağlıklı ve bir okadar da sessiz bir ortamda uyumanızı sağlamaktadır. Ayrıca klimanın ultra sessiz modu da bulunmaktadır. Diğer bir yandan da ani ısınmak veya ani serinlemek isteyenler için turbo modu bulunmaktadır.

Wi-Fi kontrol özelliği ile akıllı telefon veya tabletinizden evinizde olmadan dahi örneğin iş çıkışında evinize gelmeden klimanızı kontrol etmenizi sağlamaktadır. Eğer bütçeniz bu klimayı almaya yeterli değil ise Vestelin bir diğer ürünü Vestel Vega İnverter A++ Wifi Klima (9-12-18-22.000 BTU) alınabilir.

Toshiba Suzumi RAS 13 S3KV A++

en iyi klima
en iyi klima – toshiba suzumi ras klima

A++ enerji sınıfı ile enerji tasarrufu ile çalışmaktadır. Klima R410A soğutucu gazı kullandığından çevreye karşı zararsızdır. Klima kendi kendine temizleme özelliği bulunmaktadır. Hi-Power modu ile istediğiniz sıcaklık ve soğukluğu kısa bir sürede oluşturmaktadır. Ayrıca klimada bulunan IAQ filtre sistemi ile temiz iç hava kalitesi sağlayarak oda içerisinde temiz hava dolaşımını sağlamaktadır.

Bosch B1ZMI12725 A++ 12000

en iyi klima
en iyi klima – bosch b1zm12725 klima

Wifi kontrol sistemi sayesinde akıllı telefon veya tabletleriniz sayesinde evinizde olmadığınız zamanlarda dahi klimanızı yönetmenizi sağlamaktadır. A++ enerji sınıfı sayesinde yüksek enerji tasarrufu sağlamaktadır. Süper iyonizerleri sayesinde bakterilerden arındırılmış alanlar oluşturarak toz, koku ve polene alerjisi olanlar için polen parçaküllerini temizleyebilmektedir.

SAMSUNG AR9400 AR12NSJXCWK WindFree Klima

en iyi klima
en iyi klima – samsung ar9400 ar12nsıxcwk windfree klima

Windfree özelliği ile dünyada ilk olan rüzgarsız serinlik keyfi sunmaktadır. Yani klima üfleme esnasında diğer klimalara nazaran rahatsız edici direkt rüzgarlara nazaran konfor verici serinlik etkisinde rüzgarsız ortam soğutması mevcuttur.

Klima 3 yıl klima ve 10 yıl kompresör garantisi sunmaktadır. Ses basıncı 19/40 dB dir. Uyku modu, nem alma, otomatik temizleme ve A++ enerji sınıfı gibi özellikleri yanı sıra daha birçok özelliği bulunmaktadır.

En Sessiz Klima Hangisi?

En iyi klima tavsiyelerimizi sıraladıktan sonra şimdi sıra geldi en sessiz klima hangisi olduğuna. Burada iki seçenek karşımıza çıkmaktadır. Birisi yerli malı Arçelik diğer ise kendini dünyada kanıtlamış LG firmasıdır. Gelin ürünleri ayrıntılı olarak öğrenelim.

Arçelik Prosmart 12340 A++ 12000 BTU

en sessiz klima
en sessiz klima – arçelik prosmart 12340

Arçelik Prosmart klima 19dB özelliği ile dünyanın en sessiz kliması arasındadır. Wifi özelliği ile klimanızın yanında hatta evinizde veya ofisinizde olmadan uzaktan akıllı telefon veya tabletiniz ile klimanızı yönetebilir hatta ve hatta klimanızın anlık enerji tüketimini gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca klima ferah bir ortam oluşturacak derecede sağlıklı hava sunmaktadır.

LG ES-W126J3A0 A++ 12000 BTU

en sessiz klima
en sessiz klima – lg es-w126J3a0

19 dB ile dünyanın en sessiz klimaları arasında bulunan LG ES-W126J3A0 klima aynı zamanda 10 yıl komprosör garantisi ve 2 yıl klimanın kendisine garanti vermektedir. Klima istenildiği anda jet soğutma ve jet ısıtma yapabilmektedir. A++ enerji sınıfı ile yüksek enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Ürün KARŞILAŞTIRMA:

ÖZELLİKArçelik Prosmart 12340 A++ 12000 BTULG ES-W126J3A0 A++ 12000 BTU
Ses Seviyesi (dB)19 (dB)19 (dB)
Maksimum Etki Alanı30 (m2)30 (m2)
BTU Aralığı9001 – 120009001 – 12000
BTU (Isıtma Kapasitesi)1296512965
BTU (Soğutma Kapasitesi)1200011942
InverterVarVar
Klima TürüDuvar Tipi (Split)Duvar Tipi (Split)
Garanti Süresi24 Ay (2 Yıl)24 Ay (2 Yıl)
RenkBeyazBeyaz

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Analytics Tek Hesap İle Birden Fazla Site Takip Etme

En İyi Vantilatör Tavsiyesi

En İyi Vantilatör Tavsiye