En İyi Korku Filmleri Tavsiye

Yazımızda en iyi korku filmleri tavsiye arayanlara dünyanın en iyi korku filmleri listemizi sıraladık. İşte imdb yüksek en iyi korku filmleri:

İMDB Puanı Yüksek En İyi Korku Filmleri

Bazı zamanlarda canınızın sıkkın olmasından dolayı film izlemek isteyebilirsiniz. Korku, insanlardaki heyecan duygusunu karartan en önemli etmenler arasında yer almakta. Korku durumunu iliklerine kadar yaşamak isteyen kişiler, son zamanlarda bu isteklerini filmler üzerinde yaşamak istemektedirler. Bu nedenle bu yazımız içerisinde sizlere en iyi korku film tavsiyesi vermeye çalışacağız. Korku filmleri konusunda iyi bir film bulamadı iseniz bu yazıyı okumada kesinlikle film izlemeyiniz.

Şeytan (The Exorcist)

1973 yapımı olan film, eski gibi gösterilse de içeriği ile günümüzdeki filmlerden dahi daha korkutucu olduğunu söyleyebiliriz. Bilinmeyen varlıklar tarafından ele geçirilen bir kızın tüm dünyası değişmiştir. Kızının bu hale geldiğini gören anne, tüm çaresizliği ile 2 adet rahibe ile girdiği umutsuz hatırayı konu edinmektedir. Senaryosundan dolayı bugüne kadar 2 adet Oscar ödülü almıştır. Tek başınıza ciddi bir korku deneyimi yaşamak istiyorsanız bu filmi sizlere öneririz.

Garez (The Ju-On / The Grudge)

Amerikalı bir hemşire, Tokyo’da yaşadığı süre içerisinde tahmin etmediği bir anda doğaüstü gizemli bir güce maruz kalır. Bu gücün vermiş olduğu etki, insanı bir anda uçsuz bucaksız bir öfkeye sokarak ardından hemen ölmesin neden olur. Oldukça değişik bir senaryoya sahip olan bu film, 2004 yapımı olmasına karşın en iyi korku film tavsiyesi listemiz içerisinde yer almakta.

Halka Serisi

En iyi korku filmleri listemizin son sırasında bulunan halka serisi bu zamana kadar çekilmiş korku filmleri içerisinde en yüksek gişeye sahip olan Halka Serisi, ilk filmini 2002 yılında çıkarmıştır. Film, en iyi korku film tavsiyesi listemizin ilk sırasında olup senaryosu ile ön plana çıkmaktadır. Konusu; bir gazetecinin hikayesini anlatmaktadır. Bir kaset üstünde çalışan gazeteci, kasetin etkilerini araştırmaktadır. Her kim bu kasedi izledikten sonra 1 hafta içerisinde öldürülmektedir.

Diğer en iyi filmler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.