En İyi Kurutmalı Çamaşır Makinesi Hangisi

En İyi Kurutmalı Çamaşır Makinesi Hangisi

Evde yer sıkıntısından , kalabalık aile olmaktan,  evde bebek olmasından, balkonda çamaşır kurutmanın şehir hayatının yapılanmasından dolayı çamaşırların kuruması esnasında tozlanmasından dolayı gibi birçok sebepler nedeniyle artık kurutmalı çamaşır makinesi hemen hemen her evde tercih edilmektedir. Islak çamaşırlarımızı çok vakit harcamadan kurutup bir an evvel dolap raflarına yerleştirmek eminim herkesin isteğidir.

Soğuk kış aylarında ise oda içerisinde çamaşır kurutmak, peteklerin üzerine kadar çamaşır asmak her yönden çileli bir durumdur. Aynı zamanda ciddi sağlık problemlerine kadar yol açan bu yöntemi gelişen teknoloji sayesinde artık rafa kaldırmalıyız. En iyi kurutmalı çamaşır makinesini alarak vereceğiniz paraya gerçekten değen modelleri sizler için araştırdık. Sizlerde en iyi kurutmalı çamaşır makinesini seçerek çileli bir hal almış çamaşır kurutmaya kökünden çözüm bulacaksınız.

Peki pişman olmadan kullanacağım en iyi kurutmalı çamaşır makinesi hangisidir?

Çamaşır kurutma makinelerinin çok yüksek elektrik tüketimi ile faturaların kabarık geldiği, çamaşırları kuruttuktan sonra çekerek küçüldüğü, çamaşırların çabuk yıprandığı gibi birçok söylentilere hepimiz mutlaka şahit olmuşuzdur. Tüm bu duyduklarınız sizde kafa karışıklığı yapmasın. Okuyacağınız yazımızda tüm bu kafa karışıklıklardan sizleri kurtarıyoruz.

Combo diye tabir edilen kurutmalı çamaşır makinesi kullanışlı mı ve fiyatları ne kadardır?

Evinde balkonu olmayan yada evde yer sıkıntısı olanların tercihi çamaşır yıkama ve kurutma işlevini bir arada yapan combo isimli makineler olmuştur. Combo diye tabir edilen bu kurutmalı çamaşır makinesi genellikle 7 kg yıkama kapasiteli olan 4 kg kurutma yada 9 kg yıkama kapasiteli olan 6 kg kurutma kapasitesine sahip oluyor.Bu da şu demek oluyor ki ıslak çamaşırlarınızın bir postası kururken diğer çamaşırları bekletip ikinci postada kurutman gerekecek ya da ikinci postaya kalan çamaşırları yine evin içinde oraya buraya asmanız gerekecektir. Tabi ikinci partide çamaşırları kurutmak için fazladan enerji sarfiyatını tüketeceğinizi de göz ardı etmeyin! Ayrıca forumlarda kullanıcılar bu tarz makinelerin çamaşırı kurutma esnasında nemli çıkardığını ve çamaşırda kötü bıraktığını şikayet olarak bildirmişler.

LG FH4A8FDHK4N A Enerji Sınıfı Tam Kurutmalı Çamaşır Makinesi

En İyi Kurutmalı Çamaşır Makinesi

Yıkama kapasitesi 9 kg, kurutma kapasitesi 6 kg olan makine alanında bulunabilecek en iyi makinelerdendir. Yıkama ve kurutma esnasında muhteşem sessizliği ile çok beğenilen bu ürünün fiyatının üzerinde performans kalitesi ile kullanıcıların gönlüne girmeyi başarmıştır.10 yıl motor garantisi, çamaşırların tamamen kuru çıkması, A +++ sınıfı enerji tasarrufu, anti alerjik programı ile bebek ve hassas ciltli olanlar için sınıfının en iyi kurutmalı çamaşır makinesidir.(Fiyatı: 2.400,00 TL civarında)

Electrolux EWW1698MDW A Enerji Sınıfı Kurutmalı Çamaşır Makinesi

en-iyi-kurutmali-camasir-makinesi-hangisi

İsveç Markası olan bu ürün Alman marka AEG ile birleşerek düşük enerji tasarrufu ile harikalar yaratmaktadır.9 kg yıkama kapasitesi, 6 kg kurutma kapasitesi , 10 yıl motor garantisi, A+++ enerji tasarrufu  ve etkin buhar programı ile çamaşırların üzerine sinmiş kokuları havalandırma gibi daha birçok özelliği bulunan makinedir. Yıka+kurut 60 dk. programı ile en sevdiğiniz kıyafetlerinizi pratik olarak yıkayıp kurutabilirsiniz.(Fiyatı: 2.900,00 TL civarı)

Hoover WDXA 5106AH A Enerji Sınıfı Kurutmalı Çamaşır Makinesi

en iyi kurutma makinesi

Düşük fiyatı ile çok satan ürünler kategorisinde yer almaktadır. 10 kg yıkama, 6 kg kurutma kapasitesine sahiptir.10 yıl motor garantisi,sessiz çalışma özelliği, A sınıfı enerji tasarrufu , 59 dk hızlı yıkama ve kurutma programı, 3 farklı kurutma programı gibi pek çok özelliği mevcuttur. Dikkat çekici bir satış potansiyeline sahip olan bu makineyi sizler için araştırdım. Bazı kullanıcılar makinenin lastik kısmının koktuğundan ve bunun da çamaşırlarda koku yaptığından, makinenin çamaşırları parçaladığından ve birçoğu da servis elemanlarının deneyimsiz ve ilgisiz olmasından şikayetçi durumdadır. Estetik açıdan her ne kadar güzel olsa da sesli çalışması ve kısa sürede arıza yapması can sıkıcı bir durum olur. Beyaz eşya şans işi derler ya bilmem öyle mi ki acaba?(Fiyatı: 1.800,00 TL civarı)

Samsung WD70J5410AW  AH Enerji Tasarruflu Kurutmalı Çamaşır Makinesi

En İyi Kurutmalı Çamaşır Makinesi

LG marka favorimden sonra en beğendiğim ürün olan makine yoğun leke çıkarma özelliği ile ısrarcı lekeleri bile çıkarır. Hava yıkama özelliği sayesinde çamaşırlarınız her daim temiz kokar.Gürültü seviyesi minimumdur. Ayrıca makineniz arıza yaptığında akıllı kontrol otomatik hata izleme ile akıllı telefonunuzla makinenizin sorununu algılar ve sorunu servis çağırmadan kendiniz halledebilirsiniz. Böylece vakitten tasarruf ve servis çağırma maliyetinden de kurtulursunuz.7 kg yıkama kapasitesi ve 5 kg kurutma kapasitesi olan, aynı zamanda kurutmadan sonra makinede alan tüy ve tozları kendi kendine temizleyen en iyi kurutmalı çamaşır makinelerindendir.(Fiyatı: 1.830,00 civarı)

Hotpoint Ariston FDG 9620MB TK A Enerji Sınıfı Kurutmalı Çamaşır Makinesi

En iyi kurutmalı çamaşır makinesi hangisi

9 Kg yıkama,6 Kg kurutma kapasiteli ürün genel olarak kullanıcılar tarafından fiyatının uygun olmasından dolayı tercih edilmiştir. Kullanıcıların çoğunluğu memnun kalsa da bazıları makinenin kurutma devresinde gürültülü çalıştığından şikayetçidir. A sınıfı Enerjisi, 45 dk. Yıka+Kurut (1 kg) özelliği, Anti-alerji, üstün leke çıkarma, 4 adet kurutma programı gibi özellikleri vardır. (Fiyatı: 1.600,00 civarı)

En İyi Kurutma Makinesi Tavsiye

Sizler için en iyi kurutmalı çamaşır makine markalarını araştırarak listeledik ve umarım yardımcı olmuşuzdur. Ama bence en iyi kurutmalı çamaşır makinesinin yıkaması ve kurutması ayrı ayrı olan makineler olduğunu söylemek isterim. O yüzden en iyi kurutmalı çamaşır makinesi tavsiyelerim combo tarzından değil de yıkaması ve kurutması ayrı olanlardan yanadır. En iyi kurutma makinesi ise fiyatı biraz yüksek olsa da mille, bosch ve siemens marka olanlarıdır. Balkonunuz yok,evinizde dar ise combo tarzı kurutmalı çamaşır makinesi kullanmak elbette ki sizin için avantajlı olacaktır, bol şanslar.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.