en iyi mini fırın

En İyi Mini Fırın Tavsiye

Set üstü fırın öneri arayanlar için en iyi mini fırın marka ve modellerini araştırarak en iyi mini fırın tavsiye listeimizi sıraladık.

Yeni evlenecekler veya eskisini değiştirecekler için en iyi midi fırın markalarını araştırdık ve en iyi mini fırın tavsiye listemizi oluşturduk.

Evlerimizin vazgeçilmez en çok kullanılan aletlerinden birisi fırınlardır. Bazen yer darlığından dolayı bazen normal fırınımızın yetmemesinden dolayı ya da daha ekonomik olduğu için mini fırına ihtiyaç duyarız. Evdeki fırında piştiği zaman çok koku yapan balık gibi yemekleri balkona koyduğumuz mini fırında pişirmek daha kullanışlı ve cazip gelebilir. Bu gibi sebeplerle en iyi mini fırın alma ihtiyacı hissederiz.

En İyi Mini Fırın Markası ve Modeli?

Yukarıda fırın alırken nelere dikkat etmeliyiz sorusunu ayrıntılı olarak anlattıktan sonra sıra geldi en iyi mini fırın tavsiye listemize.

Simfer 4559 Midi Fırın

Yerli üretim simfer en iyi mini fırın ve midi fırın modelleri için “en güzel börekler simfer fırınlarda pişer” sloganı ile karşımıza çıkmaktadır. Fırınlarında çift cam ve özel korumalı cam aralığı özelliği ile fırın içi sıcaklığını içeride koruyarak %25 daha az enerji tüketimini sağlamaktadır. Ayrıca üründe 34lt, 35lt, 45lt, 70lt gibi çeşitli hacim seçenekleri mevcuttur. Eşit pişirmenizi sağlayacak turbo fan, kolay temizlenebilir emaye kazanı ile buharlı temizleme özelliği, sağlıklı doğal yoğurt yapma özelliği, kirleme önleme amacı ile alt rezidans koruyucu kaplama sacı özelliği ve buz çözme özelliği gibi bir çok özellikli programları mevcuttur.

Daha fazla ve ayrıntılı bilgi için: Simfer 4559 Midi Fırın

Beko BSUF 5000 MEB

Beko en iyi mini fırın öneri listemizin 2. ürünü yine yerli üretim olan elektronik alette kendini dünyaya kanıtlamış beko mini fırındır. Ürünün 45lt iç hacmi ile rahatça dilediğiniz ürünleri pişirebilirsiniz. Beko BSUF 500 ürününün beyaz ve inox renk seçenekleri mevcuttur. Üründe bulunan 6 pişirme fonksiyonu bulunan ile dilediğiniz yiyecekleri özgürce pişirebilirsiniz. Pişirme esnasında üründe blunan turbo fan desteği ile hem daha kaliteli pişirme imkanı elde ederken hemde enerji sınıfından tasarruf sağlarsınız.

LUXELL LX-13575 Yeşil Elma Börekçi Mini Fırın

Listemize kayseri firması olan kumtel yapımı yerli üretim luxell lx-13575 serisi börekçi mini fırın ile devam ediyoruz. Ürün, 40lt iç hacmine sahip olup turbo fanı ile turbo pişirme özelliği mevcuttur. Ayrıca üründe ayarlanabilen raf yüksekliği, yüksek ısıya dayanıklı cam kapak ve yoğurt program özelliği mevcuttur.

Şamdan 2004 Mini Fırın Modeli

Yukarda belirttiğimiz luxel en iyi mini fırın ile kısmen aynı özelliklerde olan şamdan 2004 mini fırın ayrıca tavuk çevirme özelliği de bulunmaktadır. Zaman ayarlı ve uzun ömürlü rezistanslar ile elektrik enerjisini ısı enerjisine çevirerek daha kaliteli ve tasarruflu enerji sunmaktadır.

En İyi Davul Fırın Tavsiye

Yukarıda en iyi mini fırın tavsiye listemizi sıraladık. Mini fırınlardan önce hayatımızda var olan ebelerimizin-ninelerimizin fırını olan ve hala mini fırınlardan daha kaliteli pişirme tecrübesi olan davul fırınları sizler için araştırdık. Hem modellerini hemde en iyi davul fırın yorumları okuyarak tecrübelerini değerlendirdik. İşte davul fırın öneri listemiz;

Şamdan 1008 Davul Fırın

Yazımız içerisinde de bahsettiğimiz gibi fırın sektörünün babası davul fırınların en köklü ve en kaliteli ürünü de şamdan markasıdır. Markanın toplamda on ürünü bulunmaktadır. Şamdan dan başka ‘orhome’ markasının üst kısmı saclı olanı da vardır. Burada ki saç yardımı ile katmerlerinizi, yufkalarınızı, böreklerinizi vs. kolaylıkla yapabilirsiniz. Lakin bizim için en iyi davul fırın markası ilk üreticisi şamdan fırın modelidir. Burada tek sorun bazı tüketicilerin davul fırınlarda ısı kaybı olduğu söylenmektedir.

Fırın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Her ne kadar alışveriş esnasında alacağımız ürün hakkında araştırma yapsak da genelde satıcı satmak istediği ürün hakkında bizleri kurnaz şekilde cevaplar vermektedir. İşte bu tür sorunlarla karşılaşmamak için fırın alırken nelere dikkat etmeliyiz birer birer sıraladık.

 • Fırın kapasitesi veya iç hacmi;
  Öncelikle kulanım sıklığınız ve kullanım miktarınızı belirlemeli buna göre fırın iç hacmini seçmelisiniz. Örneğin nadiren ve azar azar fırında pişirme işlemi yapıyorsanız tek ızgaralı ve 35-40lt hacimli fırınlar yeterli olacakken, tek seferde 2 tepsi veya geniş tepsiler kullanarak pişirme yapıyorsanız o halde 45lt veya üzeri ve 2 ve daha fazla ızgaralığı bulunan fırınlar tercih etmeniz gerekmektedir.
 • Enerji sınıfı;
  Bilindiği gibi fırınlar evlerin en çok elektrik yapan elektrikli aletidir. Bunun için eğer sık sık fırın kullanıyorsanız A sınıfı veya üzeri tasarruflu enerji sınıfına sahip fırınlar kullanılmalıdır.
 • Rezidans ısısı;
  Fırın alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun belkide en önemlisi rezidans ısısıdır. Eğer rezidansları yeteri kadar ısıtma yapmaz ise yiyeceklerinizin ya alt kısmı yada üst kısmı yeterince veya birbiri ile dengeli pişmeyecektir. Yada tam aksine fazla olması durumunda bir tarafın fazla pişerek yanmasına neden olacaktır.
 • Fan ve turbo fan özelliği;
  Fırınlarda bulunan fanlar sayesinde yiyeceklerinizin dengeli pişmesini sağlarken aynı zamanda bazı yemeklerinizde üzerlerinde daha kalın bir kabuk/tabaka oluşturmasına neden olur. Ayrıca turbo fan özelliği bulunan fırınlar sürekli yiyeceklerin üzerine sıcak havayı üfürdüğü için daha az enerji ile pişmesini sağlamaktadır. Fan ve turbo fan özelliğinin bir diğer kullanımı da fırınınızın önceden ısıtılması gerektiğinde fan ve turbo fan yardımı ile daha erken ısıtabilirsiniz.
 • Pişirme programları;
  Fırınların bir diğer önemli vede kişilerin kullanımına göre değişen program özellikleridir. Bunlardan bazıları, kendi kendini temizleme, tüm tavuk çevirmeli, dondurulmuş gıdaların çözülme özelliği, doğal yoğurt yapma/tutturma özelliği gibi birden fazla özellikleri bulunan fırını kullanımınıza göre seçebilirsiniz.

En İyi Mini Fırın; Uzman Görüşü

SONUÇ! Ayrıca en iyi mini fırın tavsiyelerimizde ki marka ve modellere bakıldığında kullanıcılar tarafından en çok satılan ürünün luxcell börekçi olmasına karşın en çok şikayet edilen ürünün de bu olduğu görülmektedir. Kullanıcılar luxcell börekçinin iyi pişirim yapmamasından ve ısı kaybı yaşadıklarından şikâyetçilerdir. Davul fırınlar da ısı kaybı yaşattığı ve fazla yer kapladığı için mini fırın tavsiyelerimiz arasında bulunmamaktadır. Sizlerde deneyimleriniz sonucu elde ettiğiniz tecrübelerinizi bizlerle altta bulunan yorum kısmında paylaşarak fikir verebilirsiniz.

Tavsiye ettik: En İyi Ankastre Fırın Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
firinci
2 yıl önce

Sayfa başındaki fırının adını versene dostum, niye milleti 3.dünya trişkaları ile oyalıyorsun?

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.