in

En iyi Mobil Klima Tavsiye

Yazımız içerisinde portatif soğutucu tavsiye arayanlar için en iyi mobil klima markaları inceleyerek mobil klima tavsiye listemizi oluşturduk. Lakin listemize geçmeden önce kısa bilgiler ile konuya giriş yaparak mobil klima alınmalı mıdır, artıları, eksileri nelerdir ve mobil klima alınırken nelere dikkat edilmelidir bahsettik.

Hem yaz aylarında hem de kış aylarında evlerimizin vazgeçilmezleri arasında yer alan klimalar, ısınma ve serinleme sorunumuzu çözmekte. Yaz aylarında hemen hemen her şehrimizde görmeye alışık olduğumuz klimalar, kendi aralarında birçok çeşide ayrıldığını görmekteyiz. Ev tipi, salon tipi, iş yeri tipi, mobil klima olmak üzere birçok alt dala ayrılan klimalar tamamen kişilerin kişilerin isteklerine göre üretilmektedir.

Portatif klima alınır mı? Dezavantajları(eksileri) nelerdir?

Özellikle kiracı olanların kırıp dökme sorunu olmaması veya ev taşıma işleminde kolay taşınabilmesi yada çocuklarından veya farklı faktörlerden dolayı sık sık oda değiştirmek veya daha farklı yerlere götürmek isteği ile taşınması kolay olduğundan dolayı mobil klimalar tercih edilmek istense de maalesef unutulan bir önemli konuda, klima dışarı atacağı sıcak havasını kalın gırtlak boru ile atması gerekiyor. Bunun için ister duvarınızı delmeli isterseniz de camınızı delerek sağlamalısınız. Fakat pencere arasından yada kapı aralığından bu işlemi yapmak isterseniz odayı soğutmak isterken bir yandan da ısıtmış olur sadece yaktığınız enerji tüketimi ile kalırsınız. Yalnız son zamanlarda ürün kutusu içerisinden pencerenizin aralığından hortumu çıkarabilmeniz için perde şeklinde fermuarlı bir aparat veriliyor buda bir alternatif olabilir.

Mobil klima alınırken nelere dikkat edilmeli?

Enerji sınıfı:Portatif klima alırken klimanın enerji sınıfına dikkat edilmelidir. A sınıfı veya A+ sınıfı olması gerekmektedir.
Doğa dostu sağlıklı klima gazı:Klimanızın mümkün olduğunca çevre dostu gaz kullandığından emin olun. Aksi halde özellikle de çocuklu aileler için risk teşkil edebilir.
İnverter motor:Klimanın motorunun inverter motor olması oldukça önemlidir.
Ses seviyesi(dB):Mobil klimalarda bir diğer önemli kriterde ses seviyesidir. Maalesef bazı klimalar çok gürültülü çalışmakta geceleri neredeyse uyku problemi yaşatmaktadır.
BTU değeri:Klimanın soğutabildiği ve ısıtabildiği oda m2 değeri oldukça önemlidir. 30-40m2 lik bir oda için 9.000BTU bir portatif klima alırsanız odanızı 3 saatten daha fazla bir zamanda veya hiçbir şekilde soğutamaz yada ısıtamazsınız. Yada tam tersi 20m2 veya daha altı bir oda için 14.000BTU bir klima alırsanız gereksiz elektrik tüketimi yaşarsınız.

Oda Büyüklüğüne Göre Klima Kapasitesi(BTU) Seçimi

EV TİPİ 9000 btu klima kaç metrekare soğutur/ısıtır 1200 btu klima kaç metrekare soğutur/ısıtır 18000 btu klima kaç metrekare soğutur/ısıtır 24000 btu klima kaç metrekare soğutur/ısıtır
Isı Yalıtımlı Evler 22 m2 ye kadar 30 m2 ye kadar 45 m2 ye kadar 60 m2 ye kadar
Yalıtımsız Evler 15 m2 ye kadar 20 m2 ye kadar 30 m2 ye kadar 40 m2 ye kadar

En İyi Portatif Soğutucu Tavsiye

Şimdi gelelim tavsiye ürünlerimize. Ürünlerimiz hakkında veya portatif klimalar hakkında daha farklı düşünceniz veya söylemek istedikleriniz var ise yazımız hemen altında yer alan yorum bölümünden bizlere ve tüm okuyuculara iletebilirsiniz.

TROTEC Mobil Klima PAC 4100 E / 14.000 BTU

portatif soğutucu tavsiye – trotec pac 4100e

14,000 BTU ile 25m2 üstü 55m2 ye kadar büyüklükteki odalarda etkili kullanımı olan trotec pac 4100e mobil klima 62 dB ses seviyesi ile karşımıza çıkmaktadır. Mobil klimalar genellikle küçük olmalarından dolayı fazla etkisinin bulunmadığı düşünülür.  TROTEC, sahip olduğu 4100E 4,1 kW gücü sayesinde en sıcak yaz günlerde bile serinlemenize olanak sağlamakta.

Yaz aylarında ortalama 40 derece sıcaklıklarda bile oda ortamının soğumasına olanak sağlayan bu ürün, tek odalı ofisler ya da evler başta olmak üzere birçok alanda güzle kullanım olanakları sağlamakta. A enerji sınıfına sahip olup 1,6 kWh/60min* tüketimi bulunmaktdır. Montajı için istenilen durumlarda kullanılabilmesi için pencere kiti bulunmaktadır. Ürün hakkında detaylı bilgiye trotec resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Hotpoint Ariston PACW12CO TK A 12000 BTU Portatif Klima

en iyi mobil klima – hotpoint pacw12co

12,000 BTU ile 20-25m2 odalara kadar etkili kullanımı olan hotpoint pacw12co mobil klima 52 dB ses seviyesi ile karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca ürün A enerji sınıfı olup akıllı nem kontrol modu, pencere montaj kiti ve uyku modu gibi pek çok özelliği bulunmaktadır.

Trotec PAC 3200 E A+ 11000 BTU Mobil Klima

en iyi portatif klima – trotec pac 3200e

11,000 BTU ile 40m2 ye kadar büyüklükteki odalara kadar etkili kullanımı olan trotec pac 3200e mobil klima 65 dB ses seviyesi ile karşımıza çıkmaktadır. Ürün diğer rakiplerine nazaran A+ enerji sınıfına dahil olup ayrıca 1 kWh/60min* enerji tüketimi bulunmaktadır. Montajı için istenilen durumlarda kullanılabilmesi için pencere kiti bulunmaktadır.

Beko 20915 P A 9000 BTU Portatif Klima

en iyi mobil klima hangisi – beko 20915 pa

9.000 BRU ile 15-20 m2 odalara kadar etkili olup 54dB ses seviyesi ile karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca ürün 9.000 BTU olmasına rağmen 6.824 BTU ısıtma gücüne sahiptir, A enerji sınıfı olup, kutu içeriğinde pencere montaj kiti ile beraber karşmıza çıkmakta ve hızlı soğutma, nem alma gibi birçok özelliği bulunmaktadır.

halilb tarafından yazılmıştır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings