en iyi mobil klima

En iyi Mobil Klima Tavsiye

Portatif soğutucu tavsiye arayanlar için en iyi mobil klima marka ve modellerini araştırarak en iyi seyyar klima tavsiye listemizi oluşturduk.

Klima markaları farklı kullanım alanları için farklı modellerde klima tasarlar. Bu modellerden biri olan mobil klima, kumandalı ve monoblok bacasız gibi özelliklerde sunulur. Model çeşitliliği, en iyi mobil klima modeline sahip olma konusunda zorluk yaratabilir. Siz de en iyi mobil klima tavsiye ve yorumları doğrultusunda karar vermek istiyorsanız yazımızın devamını okumalısınız.

Mobil klima, portatif soğutucu klima, seyyar klima ve taşınabilir klima olarak da ifade edilir. Kolay kurulumu ve pratik kullanım sunması nedeniyle çok tercih edilir. Genellikle klima montaj sorunuyla uğraşmak istemeyen ve sürekli yer değişikliği yapan kişiler mobil klima kullanmayı tercih eder. Siz de klima çeşitleri arasında tercihinizi mobil klimadan yana kullanıyorsanız, model satın almadan önce bahsedeceğimiz detayları göz önünde bulundurmalısınız.

En İyi Portatif Soğutucu (Mobil Klima) Tavsiye

Özellikle yaz mevsiminde klima satışı yapan firmalar çeşitli kampanyalar yapar. Mobil klimada en iyi marka olarak bilinen markalar geniş ürün yelpazesiyle farklı bütçelere yönelik ihtiyacı karşılar. Mobil klima yorum ve önerileri işinizi kolaylaştırabilir. Biz de bu doğrultuda deneyimler ve model özelliklerini göz gönünde bulundurarak en iyi mobil klima önerileri sunuyoruz.

TROTEC Mobil Klima PAC 4100 E / 14.000 BTU

14,000 BTU ile 25m2 üstü 55m2 ye kadar büyüklükteki odalarda etkili kullanımı olan trotec pac 4100e en iyi mobil klima 62 dB ses seviyesi ile karşımıza çıkmaktadır. Mobil klimalar genellikle küçük olmalarından dolayı fazla etkisinin bulunmadığı düşünülür.  TROTEC, sahip olduğu 4100E 4,1 kW gücü sayesinde en sıcak yaz günlerde bile serinlemenize olanak sağlamakta.

Yaz aylarında ortalama 40 derece sıcaklıklarda bile oda ortamının soğumasına olanak sağlayan bu ürün, tek odalı ofisler ya da evler başta olmak üzere birçok alanda güzle kullanım olanakları sağlamakta. A enerji sınıfına sahip olup 1,6 kWh/60min* tüketimi bulunmaktdır. Montajı için istenilen durumlarda kullanılabilmesi için pencere kiti bulunmaktadır. Ürün hakkında detaylı bilgiye trotec resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için: Trotec Mobil Klimalar

Electrolux Chill Flex Pro Portatif Klima

Sizi montaj zahmetinden kurtarabilecek en iyi mobil klima modellerinden biri Chill Flex Pro. Bu mobil klima hem ısıtma hem soğutma yapan bir model. R290 soğutucu gaz kullanması sayesinde çevreye zarar vermez. Uyku modu, filtre kontrol, bekleme modu gibi modları kullanımda opsiyon sağlar. Fan hızını düşük, orta veya yüksek olarak ayarlanabilirsiniz. A+ enerji verimliliği sunan portatif klima, düşük voltaja karşı özel korumaya sahip. Klima tekerlekli tasarıma sahip olduğu için kolay hareket ettirebilirsiniz.

Airfel LPCY25BM 9 Klima

Kumanda üzerinden üfleme panjuru hareket kontrolü sağlayan bu model küçük yapıda ve hafif olduğu için kolay taşıma avantajı sunar. Hem ısıtma hem soğutma işlevi görmesi sayesinde yaz kış kullanabilirsiniz. 24 saatlik zaman ayarlayıcısı, arıza teşhis sistemi, uyku fonksiyonu gibi özellikleri de konforunu artırır.

Beko 20915 P Klima

Yerli üretim seyyar klima Beko 20915 P, LCD ekrana sahip olduğundan kolay kullanabilirsiniz. A enerji sınıfı model, nem alma mekanizması sayesinde nemi minimize eder. Pencere kiti sayesinde duvar kırmadan pencereden profesyonel çıkış imkânıyla mobil klima ihtiyacınız için iyi bir olacaktır. Uyku modu özelliği de mevcut.

Hotpoint PACW12CO TK A++ Enerji Sınıfı 12000 BTU Mobil Klima

A++ sınıfı enerji tasarruf sağlayan Hotpoint PACW12CO TK modeli de en iyi modellerden biri. 49 dB ses seviyesi aralığı ile sessiz çalışır. Tasarım olarak şık bir model. Her yere rahat taşıyabilirsiniz.

Arçelik 09215 P Mobil- Portatif Klima 9000 BTU/h

Çevreye dost R410a gaz kullanan bu model, özellikle de A++ enerji sınıfıyla memnuniyet kazanmış. Klima; nem alma, akıllı çalışma, çoklu programlama, rahat uyku modu gibi özelliklere sahip. 2 yönlü otomatik hava kontrolü yapabilmesi de dikkate değer.

Mobil Klima Hakkında Merak Edilen Sorular

Portatif klima alınır mı? Dezavantajları(eksileri) nelerdir?

Mobil klimalar; ısı kontrolünü tek bir tuş yardımıyla sağlama (kumandalı modeller), az yer kaplama, az elektrik tüketme ve kolay taşınma gibi avantajlar sunar. Bununla birlikte dezavantajları da vardır. Motor ünitesinin içerde olduğu modeller yüksek devirlerde biraz daha yüksek ses yapar. Portatif soğutucular, duvar tipi klima modellerine göre düşük soğutma performansı gösterir. Bu nedenle birçok seri için yapılan yorumlarda “mobil klima soğutmuyor” şikâyetleriyle karşılaşabilirsiniz.
Hortumsuz portatif klimalarda kompresörün ısıttığı kondanser havasının dışarı atılması için fleksible hava hortumu bağlamak gerekir. Aksi halde cihaz odadan aldığı sıcaklığı geri verir ve soğutma yapmaz. Bacalı portatif klimalarda sıcak havanın atılabilmesi için pencere camının kesilmesi veya duvarın delinmesi gerekir. Bu sorunun oluşmaması için mobil klima aparatı verilir. Bu aparat sayesinde pencerenizin aralığından hortumu çıkarabilmeniz mümkün olur.

En İyi Mobil klima alınırken nelere dikkat edilmeli?

Mobil klima fiyatları modelin sunduğu özellikler doğrultusunda değişir. Bütçenizi belirlerken enerji sınıfından BTU değerine birçok detayı göz önünde bulundurmalısınız. Seçiminizi şu özellikler doğrultusunda yaptığınızda klimadan maksimum verimi almanız mümkün olacaktır:
Enerji sınıfı: Klimanın A sınıfı veya A+ sınıfı olması gerekir.
Doğa dostu sağlıklı klima gazı: Klimanızın çevre dostu gaz kullandığından emin olun. Aksi halde klima gazı özellikle çocuklar ve yaşlılar için risk teşkil edebilir.
İnverter motor: Klimanın motorunun inverter motor olması oldukça önemlidir. İnverter motor sorunsuz şekilde 10 yıl çalışabilir. Voltaj düşüklüğüne sebep olacak durumlarda motor kendi gücünü keserek düşük voltajdan kaynaklı zararları önler.
Ses seviyesi(dB): En iyi mobil klima ses seviyesi düşük olan modeller diyebiliriz. Gürültülü çalışan klimalar geceleri uyku problemi yaşamanıza neden olacaktır.
BTU değeri: Klimanın soğutabildiği ve ısıtabildiği odanın m² değeri çok önemli. 30-40 m²’lik bir oda için 9.000 BTU değerine sahip olan bir portatif klima alırsanız odanızı 3 saatten daha fazla bir zamanda soğutabilir, ısıtabilir veya hiçbir şekilde soğutamaz, ısıtamazsınız. 20 m² ve altında büyüklüğe sahip bir odayı iklimlendirmek için 14.000 BTU değerine sahip klima alırsanız gereksiz enerji tüketimi nedeniyle faturanız kabarık gelecektir.
Oda büyüklüğüne göre klima kapasitesi (BTU) seçimini şu bilgilere göre yaparak en iyi mobil klima modeline sahip olabilirsiniz:
-9000 BTU klima ısı yalıtımlı evlerde 22 m²’ye; ısı yalıtımsız evlerde 15 m²’ye kadar -soğutur/ısıtır
-1200 BTU klima ısı yalıtımlı evlerde 30 m²’ye; ısı yalıtımsız evlerde 20 m²’ye kadar soğutur/ısıtır
-18000 BTU klima ısı yalıtımlı evlerde 45 m²’ye; ısı yalıtımsız evlerde 30 m²’ye kadar soğutur/ısıtır
-24000 BTU klima ısı yalıtımlı evlerde 60 m²’ye; ısı yalıtımsız evlerde 40 m²’ye kadar soğutur/ısıtır

Oda Büyüklüğüne Göre Klima Kapasitesi(BTU) Seçimi

EV TİPİ 9000 btu klima kaç metrekare soğutur/ısıtır 1200 btu klima kaç metrekare soğutur/ısıtır 18000 btu klima kaç metrekare soğutur/ısıtır 24000 btu klima kaç metrekare soğutur/ısıtır
Isı Yalıtımlı Evler 22 m2 ye kadar 30 m2 ye kadar 45 m2 ye kadar 60 m2 ye kadar
Yalıtımsız Evler 15 m2 ye kadar 20 m2 ye kadar 30 m2 ye kadar 40 m2 ye kadar

En İyi Mobil Klima Uzman Görüşü

En iyi mobil klima modeline sahip olabilmeniz dikkat etmeniz gereken ipuçlarını paylaştık ve en iyi mobil klima markası gibi konularda fikir edinmenize yardımcı olduk. Bahsettiğimiz detaylardaki şu ipucunu atlamamalısınız: Oda büyüklüğüne göre klima kapasitesi (BTU) seçimi yapmalısınız. Aksi halde klimanız sahip olduğu özelliklerin hakkını veremeyecektir. Mobil klimaların en önemli avantajının kolay taşınma olmasından bahsettik. Elbette bu her mobil klima için geçerli; fakat klimayı sürekli bir odadan diğerine taşıyarak kullanmayı planlıyorsanız tekerleksiz modelleri tercih etmemelisiniz.

Klimanın ortamı gerektiği kadar soğutması veya ısıtması kadar, gürültü çıkarmaması ve enerji tasarrufu sunması da önemlidir. En iyi mobil klima; sessiz bir ortam, sağlıklı hava, düşük enerji ve fiyat dengesi sağlayabilen modeldir. Bu dengeyi sağlamak için oda sıcaklığına göre çalışan akıllı Inventor klima modellerini seçebilirsiniz. Soğutucu gazı R410a olan ve A enerji sınıfında yer alan bir mobil klima sayesinde çevrenin korunmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Tavsiye ettik: En İyi Klima Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Selen Özçep tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için kullanıcı deneyimi ve bilgiyi harmanlayarak tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken en iyi ürünleri titizlikle seçmekteyim.
Türkiye’de tavsiye sitesi arayışında öne çıkan bu sitede uzman kadrosunda sizlerin ürünlere dair soru işaretlerini gidermek üzere çalışmalar yapmaktayım. En iyi ürün, ihtiyacı karşılayandır ve kişiden kişiye değişebilir. Bununla birlikte ürettiğim en iyi tavsiye içerikleri sayesinde en doğru ürün alternatifleri arasında seçim yapmanız kolaylaşacaktır.