en iyi mutfak tartısı

En İyi Mutfak Tartısı Tavsiye

Mutfağında hataya yer vermeyenler en iyi mutfak tartısı olarak öne çıkan tartıları kullanıyor. En iyi marka ve modeller için tıklayın!

En iyi mutfak tartısı tavsiye ihtiyacı duyan okuyucularımız için mutfak tartısı önerileri derledik ve hassas terazi ne işe yarar gibi soruları yanıtladık.

Diyet yapanların ve profesyonel aşçıların vazgeçilmezi olan mutfak tartısı, standart basküllerin ölçemeyeceği ağırlığa sahip olan baharat, un, tuz gibi gıdaların ağırlığını tespit etmeyi sağlar. Mutfak tartıları, mekanik ve dijital olmak üzere iki çeşitte sunulur. Bazı mutfak tartıları hem hacim hem gram ölçümü yapabilir. Arnica, Vestel, Fakir, Sinbo gibi en iyi mutfak tartısı markası olarak öne çıkan markalar, farklı özellikleri bünyesinde barındıran farklı çizgilere sahip onlarca modeli kullanıcılara sunar.

Mutfak tartısındaki çeşitlilik karar vermeyi zorlaştırabilir. En iyi hassas mutfak terazisi modellerini derleyerek ve püf noktalarına değinerek işinizi kolaylaştırıyoruz. Gelin detaylarıyla en iyi mutfak tartısı modellerini ve özelliklerini irdeleyelim.

En İyi Mutfak Tartısı Önerileri

Arzum AR1063 Infınıty Çevre Dostu Mutfak Tartısı

Arzum Infınıty, pil kullanmayan çevre dostu U-POWER özelliğiyle dikkatimizi çekti. Güç butonunu döndürerek cihazı 3 dakika kullanmak mümkün. Hatta bu yönüyle çevre dostu mutfak tartısı diyebiliriz. Tartı üzerine aşırı güç uygulayınca uyarı vermesi ve zarif tasarımlı olması cezbedici. Ancak maksimum 5 kiloya kadar tartım yapabilir.

Ayrıntılı bilgi için: Arzum Mutfak Tartısı

Vestel V-Cook Serisi 2000 Inox Dijital Mutfak Tartısı

Yerli üretimi desteklemek için yerli malını kullanmaya özen gösteriyorsanız Vestel mutfak tartısı, sizin için iyi bir alternatif olabilir. Önerdiğimiz diğer en iyi mutfak tartısı modellerinden yüksek fiyatlı olsa da LED ışıklı LCD ekranı, dara fonksiyonu ve asılarak saklanabilmesiyle beğeni kazanmış. Alarm, saat, termometre fonksiyonları ve yüzeyinin paslanmaz çelik olmasını da beğendik. Yerli mutfak tartısı tavsiye olarak sunduğumuz bu tartının,  tartma kapasitesi ise 5 kilogram.

Dikomsan Ht-sa 600 gr. (Eczane ve Kuyumcu İçin Hassas Terazi)

Dikomsan’ın bu modeli, otomatik olmayan tartı aletleri yönetmeliğine onaylıdır. Eczane ve kuyumcu için hassas terazi tavsiye arayışındaysa bu cihazı tercih edebilirsiniz. Cihaz Bakanlığa bildirim için uygundur. Ağırlık yüzdeleme, örnekleme ile sayım gibi özellikleri vardır. Ekran ışığının parlak olması kullanım kolaylığı açısından avantaj sağlar. Yazıcı bağlantı yeri de vardır.

Mutfak Tartısı Karşılaştırma Piyasadaki en iyi mutfak tartısı hangisi sorusunun yanıtına kolayca ulaşabilmeniz için hassas terazi önerileri derledik.  Hassas terazi önerisi olarak sunduğumuz ürün alternatifleri arasında seçimizi yaparken, cihazın ölçü biriminden otomatik kapanma özelliğine birçok detaya dikkat etmelisiniz. Bu detayları tablo haline getirdik ve karşılaştırma yapmanızı kolaylaştırdık.

Fakir Molly Mutfak Tartısı

Fakir Molly mutfak tartısı, farklı birçok malzemenin hem ağırlığını hem hacmini ölçmenizi sağlar. Dört farklı ağırlık biriminde ölçüm yapan cihazın yedi farklı gıdanın (balık, et, çikolata, yumurta vb.) kalorisini tek tuşla ölçme özelliğini çok beğendik. Dara fonksiyonlu mutfak tartısı modeli, 10 kiloya kadar ölçen mutfak tartısı olarak listemizde yer aldı. LCD ekranlı otomatik kapanma özelliği olan tartının olumsuz yönü yok diyebiliriz. Diğer mutfak tartılarına göre yüksek fiyatlı gelebilir; fakat performansta sınıfı geçebildi.

Medisana 48430 Mutfak Terazisi

Fiyatına göre verimli olan mutfak tartılarından biri de Medisana 48430. Cihaz yalnızca 5 kilograma kadar tartsa da 1 gram hassasiyeti sayesinde küçük değişiklikleri bile algılar. Dara alma özelliği de var. Bambu mutfak tartısı önerisi olarak sunduğumuz model, bambu dizaynı sayesinde bakteri oluşumunu geciktirir.

Arnica 6331 Balanza Digi Mutfak Tartısı

Arnica mutfak tartısı, hem litre hem bardak ölçüsü olarak kullanabileceğiniz özel tartma kâsesiyle, en işlevsel mutfak tartısı modellerinden biridir. Kontrol paneline sahip olması kullanım kolaylığı bakımından avantaj sağlar. Şık ve kompakt tasarımlı bir model olmakla birlikte maksimum 3 kiloya kadar tartım yapmasının dezavantaj olduğunu belirtmeliyiz.

Sinbo SKS-4525 Mutfak Tartısı

Sinbo SKS-4525 modeli, malzemelerin ayrı tartılması için reset fonksiyonu ve dara kilo kaybı fonksiyonuyla en iyi hassas mutfak tartısı alternatiflerinden biri olarak listemizde yerini aldı. Fiyat olarak orta segmente dâhil olan modelin gövde ve kâse malzemesi plastikten üretilmiş; fakat pil göstergesi ve otomatik kapanma gibi güzel özellikleri de var.

Techfit TF1002

Techfit TF1002, ölçüm kapasitesi bakımından birçok modele göre zayıf kalmış. Ancak kullanımda kolaylık sağlayan LCD ekranı ve farklı ölçü birimlerinde ölçüm yapabilmesi avantaj sağlar. Techfit TF1002, ince yapısı ve paslanmaz çelik yüzeyiyle şık tasarımlı mutfak tartısı olarak en iyi mutfak tartısı önerilerimiz arasında yer aldı.

Mastek Dijital Mutfak Tartısı

Mastek mutfak tartısı, fiyat performans dengesi bakımından en iyi mutfak terazisi modellerinden biri. Geniş LCD ekrana sahip olması ve 10 kilogramlık ölçüm kapasitesi dikkate değer. 1 gram hassasiyeti ve dara alma fonksiyonu da var. Yalnız en uygun mutfak tartısı olarak önerdiğimiz ürünün gövdesinin plastikten üretilmiş olduğunu belirtmeliyiz. Premium görüntü için, mutfak tartısı önerileri arasındaki diğer modellere yönelebilirsiniz.

Mutfak Tartısı Karşılaştırma Tablosu

ÜRÜN ADIEN YÜKSEK ÖLÇÜM MİKTARI (kg)DARA FONKSİYONUOTOMATİK KAPANMAÖLÇÜ BİRİMLERİ
Vestel V-Cook Serisi 2000 Inox Dijital Mutfak Tartısı5VarYokg lb oz
Fakir Molly Mutfak Tartısı10VarVar  g lb:oz ml oz
AR1063 Arzum Infınıty Çevre Dostu Mutfak Tartısı5VarVarg lb:oz ml oz
Arnica 6331 Balanza Digi Mutfak Tartısı3Varlt
Techfit TF10025  g
Medisana 48430 Mutfak Terazisi5g
Mastek Dijital Mutfak Tartısı10VarVarg oz
Sinbo SKS-4525 Mutfak Tartısı5VarVar  fl.oz g kg oz

Mutfak Tartısı Hakkında Merak Edilen Sorular

 1. Mutfak Tartısı Ne İşe Yarar?

  Mutfak tartısı, hem ev için hem iş yeri için kullanılan bir üründür. Dolayısıyla mutfak tartısı ne işe yarar sorusunun yanıtı, kullanım alanına göre değişebilir. Elbette asıl amaç, banyo baskülü olarak sunulan basküllerin tartamayacağı ağırlıkları ölçmektir. Mutfakta gıdaların ağırlığını ölçmek ve kalorileri hesabı yapmak için kullanılırken; endüstriyel alanda ağırlığı kontrol etmek için kullanılır.

 2. Mutfak Tartısı Kaç Kilo Tartar?

  Mutfak tartısı sayesinde baharat, şeker gibi çok hafif ürünlerin ağırlığını bile ölçebilirsiniz. Bu noktada tartının hassasiyeti önemlidir. Mutfak tartısı kaç kilo tartar sorusunun yanıtı, mekanik ve dijital tartı için farklıdır. Tartının maksimum ve minimum ağırlık kapasitesi her model için farklılık gösterir.

 3. Hassas Terazi Hangi Meslek Dallarında Kullanılır?

  Tariflerin en doğru sonucu vermesi için malzemelerin belirtilen ölçülerde kullanılması önem taşır. İşte tam da bu noktada hassas terazi, mutfak terazisi olarak da bilinen mutfak tartıları devreye girer. Özellikle de diyet sürecini kolaylaştırmak isteyenler bu ürüne mutfağında yer verir. Hassas terazinin kullanım alanı geniştir. Hem ev hem de iş yerlerinde kullanılır.

  Hassas terazi, genellikle restoranların veya otellerin mutfaklarında, pastane ve yemek servisi yapan dükkânların imalathanelerinde kullanılır. Hassas terazi hangi meslek dallarında kullanılır sorusunun yanıtı yiyecek içecek endüstrisi ile sınırlı değildir. Miligramlık ölçümlerin yapılması gereken ilaç sektöründe çok sık kullanılır. Hatta sektörde laboratuvar terazisi olarak da adlandırılır. 1 gramın bile önemli olduğu kuyumculuk sektöründe hem üretimde hem satışta hassas teraziler kullanılır.

Mutfak Tartısı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

En önemli mutfak aletlerinden biri haline gelen mutfak tartısını küçük ev aletleri satan mağazalardan, üretici markaların internet sitelerinden ve e-ticaret sitelerinden edinebilirsiniz. Mutfak tartısı alırken öncelikle satıcının güvenilir olmasına, cihazın garanti süresinin uzun olmasına dikkat etmelisiniz. Maksimum tartım kütlesi, malzeme kalitesi, otomatik kapanma ve pil göstergesi önemli özelliklerdir. Mutfak alanınız çok geniş değilse sizin için en iyi mutfak tartısı az yer kaplayan dijital mutfak tartıları olacaktır. Pil değiştirmekle uğraşmaktan kaçınıyorsanız ve çok hafif gıdaları tartmayacaksanız tercihinizi mekanik tartılardan yana kullanabilirsiniz. Farklı gıdaların ağırlığını kolayca ölçebilmek açısından en iyi mutfak tartısı yüksek ölçüm kapasitesine sahip olan dara fonksiyonlu modellerdir.

En İyi Mutfak Tartısı Tavsiye; Uzman Görüşü

Hangi mutfak tartısı iyi kararsız kalan ve en iyi mutfak tartısı öneri ihtiyacı duyan siz değerli okuyucularımız için tavsiyelerde bulunduk ve hassas terazi nerede kullanılır gibi soruları yanıtladık. Karşılaştırmalı sunduğumuz modeller arasından tercihinizi yapabilir ve bahsettiğimiz ipuçlarıyla tarifleri en doğru ölçüde hazırlayarak hünerlerinizi sergileyebilirsiniz. En iyi mutfak terazisi kullanarak ölçüm yaptığınız malzemelerle lezzetli yemekler ve pastalar yapabilmek için mutfak robotuna ihtiyaç duyuyorsanız aşağıda linkini paylaştığımız en iyi mutfak robotu tavsiye yazımızı okumanızı öneririz.

Tavsiye ettik: En İyi Mutfak Robotu Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Gamze BÜLBÜL tarafından yazılmıştır

Editör/İçerik Üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde, çok sayıda model arasında bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun modele karar vermenizi kolaylaştırıyorum.
Sitemizde hem deneyim hem bilgiyi odak noktamıza alıp satın alma rehberi oluşturuyorum. Aynı zamanda hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgileri sunuyorum. Ürünler diğer modellerden daha zayıf özelliklere veya daha iyi özelliklere sahip olabilir. Bu noktada sunduğum bilgileri göz önünde bulundurup bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun modele karar verebilirsiniz.