en iyi nebulizatör

En İyi Nebulizatör Tavsiye

Sıvı ilaçlarını buhar yolu ile alabilmek içn en iyi nebulizatör tavsiye arayanlara en iyi marka ve sessiz nebulizatör tavsiye listemizi sıraladık.

Astım hastaları, koah hastaları veya daha farklı bir rahatsızlığı bulunan hastalarının en iyi nebulizatör hangisi araştırarak nebulizatör tavsiye modellerini sıraladık. Tavsiye listemizden önce gelin akıllara takılan soruları cevaplandıralım.

Sessiz Nebulizatör Tavsiye

Nebulizatör, kişilerin kullanmış oldukları sıvı ilaçların buhar yolu ile almalarına olanak sağlayan tıbbi bir cihaz olarak bilinmekte. İçerisinde bulunan özel cihazlar, sıvı ilaçları buhara çevirerek burundan daha kolay bir şekilde alınmasına olanak sağlamakta. Genel olarak astım hastaları, nefes darlığı, solunum yolu enfeksiyonuna yakalanmış kişiler için önerilmektedir. Bizler de yazımız içerisinde en iyi nebulizatör tavsiye üzerine değinmeye çalışacağız.

Omron Micro Air Nebülizatör Ne-u22

Omron, piyasalar içerisindeki en iyi nebulizatör şirketi olarak bilinmektedir. Ne-u22 modeli, en iyi nebulizatör tavsiye yazımız içerisinde ilk sırada yer almaktadır. ürün, sıvı halde bulunan tüm ilaçların buharlaştırılmasına olanak sağlayarak burundan alınmasına olanak sağlamakta.

Ayrıntılı bilgi için: Omron Micro Nebulizatör

Beurer Ih 25 Nebulizatör Cihazı

Hava nemlendirici özelliklere sahip olan Beurer marka nebulizatör, sıvı ilaçların tamamen buharlaştırılmasına olanak sağlamakta. Piyasalar içerisinde çok fazla alternatif ürün çeşidi olmasına karşın birçok kişinin tercihinin bu üründen yana olduğunu söyleyebiliriz.

Philips Respironics Essence Nebülizatör Cihazı

Sadece ilaçların buharlaştırma işlemi ile kalmayan Philips Respironics Essence Nebülizatör Cihazı, tüm sıvıların buharlaştırmalarına olanak sağlayarak kullanılmalarına olanak sağlamakta. Philips, bu gibi alanların en iyi üretici şirketlerinden birisi olması tercih edilmesine en büyük katkıyı sağlamaktadır.

Nebulizatör Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Buhar gücü;
  Hastalığınıza göre alacağınız ilacın vücudunuza minimum buhar ile akciğerlerinize alınması enfeksiyon riskinizi azaltmaktadır. Cihazınızı seçerken buhar gücüne dikkat etmeniz enfeksiyon riski açısından oldukça önemlidir.
 • İlacın alım şekli;
  Bazı cihazlarda bulunan yeni nesil teknolojiler ile alacağınız ilacın parçacıklara ayrıştırılma şekli oldukça küçük mikronlardır. Buda tedavinizin daha kaliteli ve etkin olması anlamına gelmektedir.
 • Sessiz çalışması;
  Makineniz yanı başınızda baş ağrısına veya rahatsız edici olmaması adına oldukça sessiz çalışması kulak veya baş sağlığınız için oldukça önemli iken rahatsız edici de olmaması önemli bir etkendir.
 • Pratik taşınması;
  Bazı hastalarda nebulizatörün günlük veya daha sık kullanımı gereklidir. Hatta bu kullanımların bir kez dahi aksamaması gerekmektedir. Hal böyle ilen özellikle uzun yolculuklarda veya kısa süreli uzun yolcukluklar da nebulizatörü yanınızda taşımanız gereklidir. Ağır bir nebulizatöre sahipseniz bu sizler için bir işkenceye dönüşebilir.

Tavsiye ettik: En İyi Buhar Makinesi Tavsiye

Nebulizatör Hakkında Merak Edilen Sorular

Bebeklere ventolin hava verilmesi nelere faydalıdır?

Ventolin nebulizatör ile birlikte verilen ilaç ismidir. Ağızdan solunarak çekilen ve direkt akciğerlere ulaşan Ventolin hava yollarının rahatlamasına ve genişleyerek daha rahat nefes alıp vermeye yaramaktadır. Ayrıca astım hastalığında semptom giderici olarak da kullanılan rahatlatıcı ilaçtır. Dikkat edilmesi gerekli bir diğer önemli husus ise ilacın kontrol edici olarak kullanılmamasıdır. Kronik obstrüktif (tıkayıcı) akciğer hastalığında (KOAH) belirtileri azaltmak için ve kurtarıcı ilaç olarak kullanılabilir. Ayrıca düzenli tedavide de tercih edilemez.

Ventolin buhar uyurken verilir mi?

Özellikle bebeklerde nebulizatör cihazının maskesinin uyanık iken takılması güç olabileceğinden uyurken verilmesi ebeveynler için daha rahattır. Yetişkinlerde de uyurken alınmasında hiçbir sorun teşkil etmemektedir. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken husus alınması gereken ilaç miktarının cihazda tükendiğinde cihazın kendi kendini otomatik olarak durdurması/kapatması gereklidir.

En iyi nebulizatör tavsiye yazımız içerisinde bugün 3 farklı üründen bahsetmeye çalıştık. Her bütçeye uygun olacak şekilde seçilen bu 3 ürün her ihtiyacınızı karşılayabilecek şekildedir.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Fatih SÖĞÜT tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken deneyim çerçevesinde tüm kategorilerde en iyileri seçmekteyim.
Satın alma süreci kimi zaman bilgi eksikliği nedeniyle uzun zamana yayılabilir. Objektif bakış açısıyla ürün nasıl kullanıcı deneyimi oluşturur ve diğer modellerden farkı nedir sorularına yanıt veriyorum. Bu sayede süreci kolaylaştırarak ihtiyacınıza en uygun ürüne bütçenizi sarsmadan da sahip olabilmenizi sağlıyorum.