En İyi Nebulizatör Tavsiye

Astım hastaları, koah hastaları veya daha farklı bir rahatsızlığı bulunan hastalarının en iyi nebulizatör hangisi araştırarak nebulizatör tavsiye modellerini sıraladık. Tavsiye listemizden önce gelin akıllara takılan soruları cevaplandıralım.

Nebulizatör Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Buhar gücü;
  Hastalığınıza göre alacağınız ilacın vücudunuza minimum buhar ile akciğerlerinize alınması enfeksiyon riskinizi azaltmaktadır. Cihazınızı seçerken buhar gücüne dikkat etmeniz enfeksiyon riski açısından oldukça önemlidir.
 • İlacın alım şekli;
  Bazı cihazlarda bulunan yeni nesil teknolojiler ile alacağınız ilacın parçacıklara ayrıştırılma şekli oldukça küçük mikronlardır. Buda tedavinizin daha kaliteli ve etkin olması anlamına gelmektedir.
 • Sessiz çalışması;
  Makineniz yanı başınızda baş ağrısına veya rahatsız edici olmaması adına oldukça sessiz çalışması kulak veya baş sağlığınız için oldukça önemli iken rahatsız edici de olmaması önemli bir etkendir.
 • Pratik taşınması;
  Bazı hastalarda nebulizatörün günlük veya daha sık kullanımı gereklidir. Hatta bu kullanımların bir kez dahi aksamaması gerekmektedir. Hal böyle ilen özellikle uzun yolculuklarda veya kısa süreli uzun yolcukluklar da nebulizatörü yanınızda taşımanız gereklidir. Ağır bir nebulizatöre sahipseniz bu sizler için bir işkenceye dönüşebilir.

Bebeklere ventolin hava verilmesi nelere faydalıdır?

Ventolin nebulizatör ile birlikte verilen ilaç ismidir. Ağızdan solunarak çekilen ve direkt akciğerlere ulaşan Ventolin hava yollarının rahatlamasına ve genişleyerek daha rahat nefes alıp vermeye yaramaktadır. Ayrıca astım hastalığında semptom giderici olarak da kullanılan rahatlatıcı ilaçtır. Dikkat edilmesi gerekli bir diğer önemli husus ise ilacın kontrol edici olarak kullanılmamasıdır. Kronik obstrüktif (tıkayıcı) akciğer hastalığında (KOAH) belirtileri azaltmak için ve kurtarıcı ilaç olarak kullanılabilir. Ayrıca düzenli tedavide de tercih edilemez.

Ventolin buhar uyurken verilir mi?

Özellikle bebeklerde nebulizatör cihazının maskesinin uyanık iken takılması güç olabileceğinden uyurken verilmesi ebeveynler için daha rahattır. Yetişkinlerde de uyurken alınmasında hiçbir sorun teşkil etmemektedir. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken husus alınması gereken ilaç miktarının cihazda tükendiğinde cihazın kendi kendini otomatik olarak durdurması/kapatması gereklidir.

Sessiz Nebulizatör Tavsiye

Nebulizatör, kişilerin kullanmış oldukları sıvı ilaçların buhar yolu ile almalarına olanak sağlayan tıbbi bir cihaz olarak bilinmekte. İçerisinde bulunan özel cihazlar, sıvı ilaçları buhara çevirerek burundan daha kolay bir şekilde alınmasına olanak sağlamakta. Genel olarak astım hastaları, nefes darlığı, solunum yolu enfeksiyonuna yakalanmış kişiler için önerilmektedir. Bizler de yazımız içerisinde en iyi nebulizatör tavsiye üzerine değinmeye çalışacağız.

Omron Micro Air Nebülizatör Ne-u22

nebulizatör tavsiye- omron micro airne-u22

Omron, piyasalar içerisindeki en iyi nebulizatör şirketi olarak bilinmektedir. Ne-u22 modeli, en iyi nebulizatör tavsiye yazımız içerisinde ilk sırada yer almaktadır. ürün, sıvı halde bulunan tüm ilaçların buharlaştırılmasına olanak sağlayarak burundan alınmasına olanak sağlamakta. Alışveriş siteleri üzerinden 2,850 TL’ye satın alabilirsiniz.

Beurer Ih 25 Nebulizatör Cihazı

nebulizatör öneri – Beurer ih 25

Hava nemlendirici özelliklere sahip olan Beurer marka nebulizatör, sıvı ilaçların tamamen buharlaştırılmasına olanak sağlamakta. Piyasalar içerisinde çok fazla alternatif ürün çeşidi olmasına karşın birçok kişinin tercihinin bu üründen yana olduğunu söyleyebiliriz. 1,200 TL’den satışa çıkarılan ürün, en iyi nebülizatör tavsiye listesindeki önerilerimiz arasında yer almakta.

Philips Respironics Essence Nebülizatör Cihazı

en iyi nebulizatör markaları – philips respironics nebulizatör

Sadece ilaçların buharlaştırma işlemi ile kalmayan Philips Respironics Essence Nebülizatör Cihazı, tüm sıvıların buharlaştırmalarına olanak sağlayarak kullanılmalarına olanak sağlamakta. Philips, bu gibi alanların en iyi üretici şirketlerinden birisi olması tercih edilmesine en büyük katkıyı sağlamaktadır. Ürün, alışveriş siteleri üzerinden 650 TL’ye satılmaktadır.

En iyi nebulizatör tavsiye yazımız içerisinde bugün 3 farklı üründen bahsetmeye çalıştık. Her bütçeye uygun olacak şekilde seçilen bu 3 ürün her ihtiyacınızı karşıyalayabilecek şekildedir. Piyasalar içerisinde 100, 150 TL’lere kadar da ürün bulabileceğinizi, fakat ihtiyaçlarınızı karşılayamayacağınızı belirtmek isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.