En İyi Oda Termostatı Tavsiye

Oda termostatı alacak takipçilerimiz için en iyi oda termostatı markası ve modellerini araştırarak kablosuz oda termostatı tavsiye listemizi sıraladık.

en iyi oda termostatı

Oda termostatı tavsiye konulu makalemizde sizler için en iyi oda termostatı özelliklerinin neler olduğunu aktardıktan sonra bazı kablosuz oda termostatı tavsiye edeceğiz.

Bilindiği gibi bütün modern yapılarda var olan oda termostatı çeşitli marka ve modellerde farklı fonksiyonlarda tüketicilerin hizmetine sunuluyor. Odanızın ısısını ayarlayabilmenizi sağlayan oda termostatları ayarladığınız sıcaklığı sağlamak için hassas duyarlılığı ile kombileri istenen ısıya sabitliyor. Son günlerde kablosuz oda termostatı daha yaygın olarak satılmakta.

En İyi Oda Termostatı Hangisi?

Yukarıdaki kriterleri göz önünde bulundurduktan sonra dilerseniz şimdi de kablosuz oda termostatı tavsiye konumuza devam edelim ve size bazı markalar önerelim:

Bosch CT100 Akıllı Cep Telefonu ile Uyumlu Oda Termostatı

Modern ve şık görüntüsü ile kullanışlı bir arayüze sahip olan bosch oda termostadı hemde akıllı özelliğindedir. Cihazıinternet yardımı ile ister mobiliniz istertabletiniz ile kontrol edebilirsiniz. Ayrıca üründe evde biri var, duş zamanlayıcı gibi programlarıda mevcuttur.

Ayrıntılı bilgi için: Bosch Oda Termostatı

Vaillant Vrt 35 Kablolu, Vrt 35 F Kablosuz oda termostatı

Vaillat firmasının VRT 35 kablolu, VRT 35, F kablosuz oda termostatı firma tarafından cihaz özellikleri hangi ayrıntılı bir bilgi verilmemiş ancak cihazın On-Off çalıştırma modu, Isıtma sistemi kontrolü, olduğu v e pille çalıştığı görülmektedir. Cihazın kullanma klavuzu internet sitesinde mevcuttur.

Cosa Kablosuz Akıllı Oda Termostatı v4

Türkiyenin ilk akıllı oda termostadı cosa kablosuz oda termostadı rakiplerinin özelliklerinden eksisi olmayıp artısı bulunmaktadır. Siz yolda eve gelirken evinizin ısısını otomatik olarak uzaktan ayarlayarak sıcak bir eve gelebilirsiniz. Ayrıca manuel kullanımada sahip bu yerli kablosuz oda termostadı haftalık olarak tercih ettiğiniz zamanlara göre evde, dışarıda veya uykuda modlarını otomatik olarak kendisi ayarlamaktadır. Ayrıca telefon veya tabletten tıpkı bir kumanda gibi de yönetebilirsiniz. Tüm özellikleri ile doğalgazınıza %30 tasarruf elde edebilirsiniz.

General HT-300 Dijital Programlanabilir Oda Termostatı

Piyasada 100 TL ‘ye satılan General HT 300 Dijital Programlanabilir en iyi oda termostatı  LCD ekrana sahip Isıyı  dijital olarak algılıyor. İsterseniz günlük isterseniz haftalık olarak programlama yapabilirsiniz. Saat ve kalibrasyon ayarı da olan  General HT 300 Dijital Programlanabilir Oda Termostatı kablolu bağlanıyor. 10 Ampere kadar akım çeken bu termostatın hassasiyet derecesi yarım derece.

Oda Termostatı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Kontrol altında tutmak istediğiniz kombi ve klimalarınızda uyumlu çalışması gerekir.
 • Oda sıcaklığında meydana gelebilecek en ufak değişiklikleri algılama yeteneğine sahip olması gereklidir. Şeytan ayrıntıda gizlidir. En ufak ayrıntılarda harekete geçen termostat size ay sonunda ciddi elektrik fatura indirimi sağlayabilir.
 • Termostatınız dijital olarak programlanabilir özelliğe sahip olmalıdır. Örneğin belirlediğiniz gün ve saatlerde belirlediğiniz sıcaklıkta odanızın sıcaklığını yönetebilmelidir.
 • En iyi oda termostatı satın almadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de tabii ki kullanmakta olduğunuz kombiniz ile uyumlu olup olmadığıdır. Oda termostatları, bağladığınız cihazı otomatik olarak açıp kapayan anahtarlardır ve uyumluluk sağlanmazsa cihazınıza doğru komutu gönderemediği için işlevini gerçekleştiremez.
 • Oda termostatları arasındaki önemli farklardan birisi hassasiyet dereceleridir. Oda termostatının hassasiyeti; ortam sıcaklığındaki değişimi algılama kabiliyeti olarak tanımlanabilir. 1,0°C’lik hassasiyeti olan bir oda termostatı, bulunduğu ortamdaki 1,0°C’lik sıcaklık değişimini algılayabilir. 0,5°C hassasiyeti olan bir oda termostatı ise daha yüksek hassasiyete sahiptir. Daha küçük sıcaklık değişimlerini algılayabilir.
  İnsan vücudu ortam sıcaklığında oluşan 1,5°C ile 2,0°C arasındaki değişiklikleri hissedebilir. Dolayısıyla, odanızdaki sıcaklık yaklaşık 1,5°C düştüğü anda bunu hissetmeye başlarsınız. Hassasiyeti yüksek olan bir oda termostatı, sıcaklıktaki küçük değişiklikleri dahi anlayabildiğinden, bu anda otomatik olarak ortamı ısıtması için kombinizi çalıştıracaktır.
 • Bir oda termostatı hakkında karar vermeden önce, satıcıyla iletişime geçerek, kombiniz/klimanız ile uyumlu olup olmadığını mutlaka sormanızı tavsiye ederiz.
 • Oda termostatlarının arasındaki önemli farklardan birisi de programlanabilme özelliğidir. Özellikle “Dijital Programlanabilir” ibaresini gözetebilirsiniz. Bu tür oda termostatları haftalık olarak programlanabilmektedir. Bu tür cihazlarda, oda sıcaklığının; hafta içi sabah saat 06:45’te, akşam 18:45’te, hafta sonu da sabah 10:45’te 25,0°C’ye getirilmesini basitçe programlayarak ayarlayabilirsiniz. Ancak manuel oda termostatları sadece anlık olarak belirttiğiniz dereceye göre oda sıcaklığını ayarlarlar. Tüm dijital oda termostatlarının programlanabilir olmayabileceğine de dikkat etmelisiniz.

Oda Termostatları Hakkında Merak Edilen Sorular

 1. Oda Termostatının Faydası Nedir?

  Oda termostatı kombinizin ne zaman çalışacağını ne zaman çalışmayacağını belirleyen otomatik elektronik cihazlardır. Son derece hassas olan oda termostatları sadece kombilerle değil klimalarla da çalışabilmektedir. En büyük faydası enerji tasarrufu sağlamasıdır. Oda termostatlarının ayrı bir kumandası mevcuttur ve kolay yoldan odanın sıcaklığını ayarlamanıza yardımcı olurlar.

Tavsiye ettik: En İyi Klima Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

1 yorum

Yorum Yap

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.